Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Tiem, kas cīnās ar veģetatīvo distoniju

Linda_R_G

aprikoze123
Es vairak par to, vai tas nav likuma pārkāpums, braukt, ja ir lietotas šīs zāles.

Pēc sajūtām nejūtoa ne dulla, ne miegaina. Funkcionēju, strādāju tāpat kā iepriekš, tikai norimst panika.

Ilgi šādi lietoju, bet tikai tagad kaut kur sadzirdēju, ka tas varot būt pārkāpums. Bet oficiālu info par šādu faktu atrast nevaru.

Vabole.
Alprazolams ir psihotropā viela un, protams, par braukšanu psihotropo vielu reibumā var saukt pie atbildības.

Papildināts 10.09.2023 12:57:

Turklāt, pie kriminālatbildības.

bumburums

Vabole.
Vai pareizi sapratu jautājumu - vai zāles ir savienojamas ar šoferēšanu?

Lietojot zāles vien retais jūt, ka ir kavēta reakcija - it īpaši pie stūres - līdz ir pa vēlu.

Visbiežāk ir mānīga miera, drošības un "viss ir labi, es visu kontrolēju".

Labāk lietot, atbraucot mājās.

Papildināts 10.09.2023 13:58:

Es vairak par to, vai tas nav likuma pārkāpums, braukt, ja ir lietotas šīs zāles.
Visvairāk domā, ka vari gan citus nobraukt, gan sevi un līdzbraucējus kapā iedzīt.

Tas tāpat kā ļoti nogurušam un miega badā esot ir bīstami sēsties pie stūres, būtiski izmainās reakcijas ātrums.

Papildināts 10.09.2023 14:11:

Vabole.

Ilgi šādi lietoju, bet tikai tagad kaut kur sadzirdēju, ka tas varot būt pārkāpums.

Bet oficiālu info par šādu faktu atrast nevaru.

Droši vien ir bijuši dažādi nolēmumi, bet vismaz saskaņā ar nesenāko ātrumā atrodamo informāciju (2020. gads), ir pārkāpums.

Lasītājs jautā: "Labdien! Vēlos uzzināt, kāds sods (pēc Latvijas Republikas likumiem) draud, ja psihotropo vielu ietekmē izraisu autoavāriju un kāds (viena persona vai pat vairākas personas) manas vainas dēļ iet bojā. Šo jautāju tāpēc, ka sods par auto vadīšanu vielu ietekmē ir skaidrs, taču kas notiek, ja “netīšām” vēl tādējādi veicu slepkavību? Vai to vērtē kā negadījumu vai tomēr primāri kā slepkavību? Paldies!"

Turklāt, saskaņā ar šo jurista komentāru, ja kaut kas notiek - BEZ vainu mīkstinošiem apstākļiem, jo Tu labi apzinies, ko dari:

"Fakts, ka persona sēžas pie stūres neatļauto vielu ietekmē, liecina – persona apzināti pieļauj iespēju apdraudēt ne tikai savu, bet arī citu cilvēku veselību un dzīvību. Burtiski tulkojot, šāda rīcība ir tīšs noziedzīgs nodarījums."

https://lvportals.lv/e-konsultacijas/20030-vadot-auto-psihotropo-vielu-ietekme-nav-iespejams-noslepkavot-netisam-2020

Vielu saraksts:
https://www.zva.gov.lv/lv/jaunumi-un-publikacijas/jaunumi/grozijumi-normativaja-akta-kas-nosaka-latvija-kontrolejamo-narkotisko-vielu-psihotropo-vielu-un

Change your mind and the rest will follow!

Sveikas!

Jautājums - vai taisat pauzi pārejot uz citu AD? Liela tāda, ka esmu vairākus izmēģinājusi, ļoti daudz blakņu un pie stāvokļa neuzlabošanās, mans kopējais stāvoklis ar lejupslīdi. Tā nu izlēmu atgriezties pie vecā labā Paroksetīna un kāpināt devu. Izrunāju ar ārstu. Akceptēja. Kā ir ar pauzi? Tagad Brintaex lietoju vairāk kā mēnesi un ir galīgi garām. Cik ilgu pauzi ņemat pirms uzsākšanas jaunajām zālēm? Man te ārsti uzreiz nākamo lika AD. Nezinu cik tas pareizi.

Mariite25

Kā ir ar Esticil/Elicea un auto vadīšana?Vai var uzrādīt,ka lietots kas neatļauts?Man likas dzert līdz pavasarim.Ja tā,tad jau dīvaini,ka tādas zāles liek dzert.Ārsts zin,ka ikdienā braucu.

bumburums

Mariite25
r Esticil/Elicea un auto vadīšan
kas lietošanas instrukcijā rakstīts?

Change your mind and the rest will follow!

Mariite25

bumburums

Ja nav zināma zāļu iedarbība uz jūsu organismu,nevadiet transportlīdzekli.

Viss.

Mariite25
Esticil un Elicea satur escitaloprāmu, kas nav narkotiskā vai psihotropā viela.

Mariite25
Lietojot antidepresantus,jāskatās individuālā panesamība,īpaši uzsākot lietot-vai nereibst galva u.c.- kā jau tas zāļu instrukcijā ir norādīts. Šeit bija runa par tranvilizatoriem(Alprazolāmu,Xanax u.c.),kas ir cita zāļu grupa ar nomierinošu un reakciju pazeminošu iedarbību-lietojot šos,braukt pie stūres nedrīkst!

Mariite25

aprikoze123
Paldies.Man vispār nav nejausmas par šīm zālem.Es baigi instrukscijas arī nelasu,jo parasti instrukcijās ar briesmu lietas,kas papildus satracina.Tapēc labāk nelasu.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18262493