Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Mobigns UN kaa ar to ciiniitos *Juus?

kusudama

Beernam 8 gadi, iet skolaa, kuraa jau no beernu daarza vecuma ir 3 beerni kopaa, un kuri ir galvenaa sakne mobingam... Kaa jaunajam klases biedram ar to ciiniities, kaa apbizjotaa klases biedra vecaakiem vinjam paliidzeet?

http://www.e-klase.lv/lv/raksts/zinas/latvija/risinajumi-mobinga-mazinasanai-skolas-ir-tacu-tos-jalieto/


Incuks

Galvenais ir atbalstīt un iedrošināt savu bērnu, ka viņš nav viens, aiz viņa ir vecāki. Nākamais- runāšana ar klases audzinātāju un iesaistitajiem bērniem/vecākiem. Ja, nekas nelīdz un saasinās- mainīt skolu.

Pēdējās izmaiņas: Incuks, 25.09.2014 17:35.

kusudama
lai ko tu darītu ir jaatceras, ka tādi mobingi būs jebkurā skolā un jebkurā klasē. Ko darītu es? Ietu un cīnītos par savu bērnu. Parādītu tiem mobingiem, ka bērnam ir māte ar "iekšām".

12345

Galvenaa probleem faktiski nav pat tajaa, ka nu ir vienam jaunajam beernam gruuti. Galvenaa probleema ir, ka kaut kaada trijotne jau kopsh b/d vecuma organizeejas nelabaam lietaam.

Vai nu peec nopietnas apspriedes pedagogiem, vecaakiem un skolas vadiibai jaadod "malachiem" kaadas pozitiivas aktivitaates, kur izlikt savu energjiju, vai jaadomaa, kaa izshkjirt to bezmaz jau bandu.

Papildināts 12.10.2014 16:16:

Eh, ganos vairs nav jaaiet... Bet kaa buutu dereejis!


.


Nokārtotu, ka bērns apmeklē psihologa konsultācijas. Ļoti bieži bērns pats neapzināti provocē uz sevi agresiju un vardarbību. Pats saviem spēkiem, bērns visticamāk nespēs izmainīt apstākļus un sitācijas atkārtosies, pat ja bērns mainīs klasi/skolu. Reizēm, liela nozīme ir kā reaģe audzinātājs, bet, audzinātājs var reaģēt uz ārējiem faktoriem, kas protams ir svarīgi, bet dziļākām pārmaiņām bērna uzvedībā-domāšanā, tam vajadzīgs speciālists.

Kukazhaa

kusudama
mainiit skolu, vai ja tas nav iespeejams, tad runat lai taa trijotne tiek sadaliita resp. vinji "stipri" ir tikai kopaa, ja katrs buus atsevishkjaa klasee, tad vismaz shajaa vecumaa draudziiba parasti diezgan aatri izbeidzas

Papildināts 12.10.2014 18:37:

Kukuraza
Ietu un cīnītos par savu bērnu. Parādītu tiem mobingiem, ka bērnam ir māte ar "iekšām".
bezjeedziigi, veel vairaak njirgaasies.

Veel jau ir tie modernie psihologhijas panjeemieni, kad njem priekshaa visu klasi un speelee "ko tu dariitu ja...", "kaa tu juuties, ja tevi aprunaa, nenjem speleeties, ar tevi nerunaa u.t.t.", "ko dariit, ja..." Taa teikt nevis paaris ljaundarus sist krustaa, bet visu klasi kopaa (jo klase tomeer ir viens kolektiivs, vismaz vajadzeetu buut vienam saliedeetam draudziigam kolektiivam) nevienu sevishkji neizceljot, nekauninot, nesakot "redz Jaaniiti visi apbizho, taapeec mees tagad speleesim speeli par to kaa Jaaniitis juutas". Speeles, situaacijas kas stiprina darudziibu, atbalstu viens otram u.t.t.


Quot homines, tot sententiae.

Mūsu audzinātāja piekopj jau no 1. klases mainīšanos ar blakusēdētāju. Respektīvi, ik pa pāris mēnešiem skolotāja liek bērniem samainīties un to nosaka skolotāja, kurš ar kuru sēdēs. Lai šīs bandas neveidotos

Attīstītajās valstīs agresīvus bērnus / mobingotājus ātri vien izolē no pārējiem. Ja vecāki netiek galā ar audzināšanu - tad viņiem jāizglīto tos pašiem vai jāsūta mācīties speciālizētājās skolās. Tā man paziņa teica, ka pietika ar 3-4 sūdzībām, un bērna vecākus palūdza atstāt konkrēto mācību iestādi. Tā arī rūpējas par skolas prestīžu. Agresoriem un mobingotājiem tur durvis ir ciet.

ik pa pāris mēnešiem skolotāja liek bērniem samainīties un to nosaka skolotāja, kurš ar kuru sēdēs.
Diezgan diskutabls variants. Tiem bērniem, kuri ir komunikablāki un vieglāk sadraudzējas, būs OK, bet tiem, kam tas iet lēnāk, būs problēmas.

Lai šīs bandas neveidotos

Runa ir par specializētu mācību iestādi jaunajiem likumpārkāpējiem?


1) Savam bērnam ir jāiemāca skaidri, nopietni, pietiekami skaļi ( lai visi apkārtējie dzird) un pazeminātā tonī pateikt "beidz", "pietiek", "stop".

2) pēc šīs frāzes pajautāt: "Kāpēc tu mani ....(apsaukā, sit, grūsti uc., nosaucot darbību pareizā vārdā, nelietojot vārdus "mobings", "agresīvs" uc., kam var būt vairākas nozīmes)

3) sagaidīt atbildi un pēc tam pateikt, ko bērns darīs, ja nebeigs .....

Visam šim ir jābūt mierīgā tonī ar pazeminātu balss tembru bet skaidri un pietiekoši skaļi pateiktam

Diemižēl, vecāki šo iemācīt nevar, jo, kā tik kas, tā pirmie skrien spiegdami un lamādamies sūdzēties. Vislabāk sūtīt bērnu kādās cīņas mākslās, kuru galvenais darbs ir iemācīt bērniem savaldību un iekšēju spēku.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18267425