Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Mobigns UN kaa ar to ciiniitos *Juus?

kusudama

dace_bogdane

sagaidīt atbildi un pēc tam pateikt, ko bērns darīs, ja nebeigs .....

un ko tālāk? ja jau solīja, tad arī jādara un te nu rodas problēma, jo kā jau parasti gadās, brīdī, kad sāc sevi aizstāvēt, beidzot situāciju pamana arī skolotājs kurš tad ko redz? Jā - tieši to: tavs bērns tikko sāka konfliktu Var jau mēģināt stāstīt, ka viņi pirmie, bet, tā kā viņi ir vairākumā, tad ir tavs vārds pret viņu visu teiktā. Un kā tev šķiet, kurš šeit uzvarēs?

Identiska situācija bija, kad vērsāmies par problēmu jau policijā, bija mūsu teiktais pret pāridarītāju teikto. Un tas nekas, ka viņi 3, bet cietušais tikai viens - galvenais arguments bija: "Viņi teica pavisam savādāk un tādējādi sanāk - jūsu bērns pats vainīgs." Beigās sanāca, ka mans bērns viens pats nodarījis pāri 3 citiem, pie tam tiem nekas nekaiš, bet manam saplēstas drēbes un miesas traumas... Bet - pats vainīgs, jo viņi trīs teica citādāk...

Bija mēģināts pirms tam teju viss augstāk minētais. Reāli palīdzēja tikai klases maiņa, ar opciju - ka var mainīt arī skolu, ja šis nepalīdzēs.

Jaunajā klasē ļoti labi un ātri iedzīvojās un nekādu līdzīgu problēmu par laimi vairs nav. Vēl kādu laiku bija problēma satiekot mobingotājus skolas gaiteņos, taču tad viņu pašu klasē tika atrasts jauns "apceļamais", līdz ar to par manu bērnu aizmirstot jau pilnībā.


Raidija
Šajā gadījumā bērns nebija pat iemācīts elementāru lietu:

Agresija VS Agresija ir sprādziens un stiprākais uzvar.

Cīņas mākslas skolas darbs ir iemācīt dūres nevicināt, ja kāds cits to dara, bet atrast citu izeju. Vai bērns pa tiešo gāja pie skolas direktora runāt? Protams, ka nē, jo bērns nemaz nezin, kā lai paskaidro problēmu direktoram un pašam pilnas bikses, jo to jau parasti vecāki dara - visu bērna vietā. Tie bērni, kas spēj mierīgi aiziet pie direktora un pateikt par savām problēmām, ātri nopelna pārējo bērnu cieņu.

1) Savam bērnam ir jāiemāca skaidri, nopietni, pietiekami skaļi ( lai visi apkārtējie dzird) un pazeminātā tonī pateikt "beidz", "pietiek", "stop".

Grāmatas un teorijas ir baaaaiiiiigi labā lieta, kamēr nevajag viņas pielietot praksē Manai meitai bija gadījums, kur ļoti skaļi pateikta frāze "Beidz tu mani apsaukāt!" izprovocēja agresori pieskriet klāt un aizskart jau fiziski.

2) pēc šīs frāzes pajautāt: "Kāpēc tu mani ....(apsaukā, sit, grūsti uc., nosaucot darbību pareizā vārdā, nelietojot vārdus "mobings", "agresīvs" uc., kam var būt vairākas nozīmes)

Viena septiņgadīga "peciņa" b/d noorganizē spēli - mūkam no Anniņas un Lienītes, jo Anniņai ir izsitumi, bet Lienītei ir kārpas. Ko Tu gribi noskaidrot? Kaut kas neskaidrs?

Vai 3 deviņgadīgi "jaukumiņi" pa ceļam uz mājām iekausta Pēterīti, "tāpēc, ka tu šodien matemātikas pēcpusdienā biji pārgudrs" Kas Tev nav saprotams? Biji pārgudrs, tāpēc dodam tagad tev pa muti.

Visi gadījumi reāli, no dzīves.

3) sagaidīt atbildi un pēc tam pateikt, ko bērns darīs, ja nebeigs .....
Oi, ņemoguuuuuuuuu Gaidi, gaidi........ sagaidīsi vēlreiz pa muti.

Mobings jau tāpēc arī ir mobings, ka tur nav vienāda spēku samēra. Vienīgais, ko var darīt, ir līdzsvarot šo spēku samēru. Ja 3 apvienojas pret vienu, tad parastam vidusmēra bērnam nekādi nav iespējams tāds iekšējais spēks un savaldība, lai apturētu šo vardarbību. Tur ir jāpiesaista resursi no ārienes - pedagogi, vecāki, draugi

Gemma

dace_bogdane
3) sagaidīt atbildi un pēc tam pateikt, ko bērns darīs, ja nebeigs ....

Hm, interesanti, un ko tad tādu darīs?

DaigaR
Nevajag taču šo rakstītāju ņemt nopietni. Viņa nodarbojas ar nesankcionētu pašreklāmu.


DaigaR
Gemma
Nu kāpēc.. šie ieteikumi daļēji varētu derēt ne mobbinga, bet bullinga gadījumos.. Kaut arī tur tikai daļēji un ar samērā vājo bullingotāju, kurš pa galvu baidīsies sist.. nezinu gan vai tādi bullingotāji eksistē..

Gemma
nodarbojas ar nesankcionētu pašreklāmu.
Labs formulējums - būs jāatcerās..

Viens būtisks moments - ja skolotājs nav galīgi neieinteresēts, viņš/viņa ļoti labi redz, kurš kuram dara pāri. Protams, ja grib redzēt. Pietiek tikai drusku pavērot, un pāridarītājs nevarēs iestāstīt, ka ir jēriņš. Sarežģītāk ir gadījumā, ja iniciators "melno darbu" uzticējis kādam pakalpiņam, bet tas jau pārsvarā drusku vecākās klasēs.

Observer

Runa ir par specializētu mācību iestādi jaunajiem likumpārkāpējiem?


Un tas nekas, ka viņi 3, bet cietušais tikai viens

Nu, šos 3 jau varētu nosaukt par bandu, ja viņi visu laiku turās kopā un šo pazemošanu veic kopā.

Varbūt ir kādi psihoterapeiti, kas strādā no mobinga cietušajiem?

Ja apceļamais sākumā ir patrāpījies nejauši, tad pietiek ar reālu atbildes niknuma/agresijas uzplūdu vai vienu tiešām spēcīgu pretsitienu. Piemēram - manējo it kā netīšām 2xpagrūda pāris gadus vecāks un pāris reizes lielāks un smagāks puika. Teicu, ka nu jau pietiks būt pieklājīgam un var dot pretī, cik vien ir iekšā. Pēc trešās reizes grūstītājs tā ielidoja sienā, ka ne pats, ne citi, kas redzēja vairs i nedomā manu aiztikt, lai gan viņš pēc auguma vismazākais pat savā klasē. Ja skolotāja būtu redzējusi, vai apbižotājs ietu sūdzēties, es celtu traci. Bet par laimi, bija liecinieki, kas pēc tam pat atbalstīja manējo, jo tas grūstītājs laikam vēl pret citiem arī bija izpaudies.

Bet ja bērna raksturā un uzvedībā ir kas tāds, ka to agresiju stimulē, tad gan bez speciālista neiztikt.

Nu un visos gadījumus jau svarīgs pārliecinošs vecāku atbalsts.


hrjusha
Ja mobings ir emocionāls, verbāls, tad jau nevar iet klāt un sākt sist.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18267425