Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

GAPS diēta īpašajam bērnam

Since

Since

Vai kāda no Jums savam bērnam ir pielietojusi GAPS diētu? Ja ir tad kādas atsauksmes vai ir reāli uzlabojumi bērna veselībā, attīstībā?


Since
Cik saprotu,tā ir diēta, kurā netiek iekļauti glutēnu un pienu saturoši produkti,tad tādu ievēro ļoti daudz bērnu ar īpašām vajadzībām.


Nepalaid garām iespēju paklusēt, bet ...arī neklusēt ir jāmācās!

Šī diēta ir stingrāka par BGBK diētu. Nedrīkst nevienus graudaugus.

Since

danutai taisnība, GAPS diēta ir daudz stingrāka, jo papildus aizliegtajiem BGBK diētas produktiem nedrīkst uzturā lietot nevienus graudaugus, pākšaugus, kartupeļus, saldumus, šokolādes un jebkuru produktu kas satur cukuru. Šādu aizliegto produktu ir daudz, minēju tik galvenos bez kuriem pagrūti iztikt


ingulle

Ja izslēdz graudaugus, kas paliek? Dārzeņi; gaļa, zivis, olas? Vai eļļas der - atkarībā no kā spiestas? Sēklas - skaitās kā graudaugi?

Nakteņus un cukuru saturošos jāizslēdz arī BGBK diētā. (paretam gan lietojam nakteņus un augļus)

Papildināts 03.10.2014 09:05:

Griķi piemēram neskaitoties graudaugi, bet kaut kas tuvāk riekstiem. Vai griķi un riekstveidīgie arī izslēdzami?

Un kāds ir pamats tādai diētai? Vai nepanesība?

Silja

ingulle
Paliek dārzeņi, augļi, eļļas, rieksti, žāvēti augi un skābpiena produkti, atsevišķi sieri, svaigas sulas.Griķi ir izslēdzami-rieksti nē, tieši no riektiem tiek gatavota "maize".

Diētas galvenā doma ir tā, ka cilvēkiem, kuriem ir alerģijas, garīgas saslimšanas, uzvedības traucējumi, autisms utt, ir "sačakarēts" zarnu trakts, zarnas nespēj absorbēt visu labo no ēdiena, līdz ar ko cilvēks nesaņem vajadzīgo, organismā savairojas sliktās baktērijas, krājas toksīni utt. (nu es tā ļoti primitīvi pārstāstu). Sākot diētu ir jāiziet ievaddiēta, kuras laikā atveseļo slimo zarnu gļotādu, šīs diētas laikā jālieto daudz buljoni, tauki, olas, pakāpeniski iekļaujot aizvein vairāk dārzeņus un tad arī augļus, kā saldinātāju-medu. Diēta jāievēro max 2. gadus, tad palēnām atkal var ēst parasto paŗtiku.

Ārzemju presē ir ļoti daudz info par šo diētu, ir daudz blogi, webināles utt. Cilvēki reāli apliecina, ka ir atbrīvojušies no hroniskām caurejām, alerģijām, šizofrēnijas, bipolāriem traucējumiem un jā- autisma.

Since

ingulle

Silja ļoti precīzi visu uzrakstīja, precīzs atļauto un aizliegto produktu saraksts ir šeit tabuliņā http://www.curantur.lv/gaps/gaps-di/

Leila.

Interesanta diēta. Tikai rodas jautājums, vai cilvēks, kuram ir bērnības autisms un ēd tikai dažus produktus, pārējos atvemjot, vispār ir spējīgs šādu diētu ieturēt? No sērijas, labāk neēdu vispār, nekā ēdu to, ko man dod. (Mans bērns sevi pats ir uzsēdinājis uz kaut kādas ļoti līdzīgas diētas. Ticu, ka, izņemot cukuru un veikala saldumus, kurus viņš gribētu ēst, bet dabū tikai svētkos, viņš pats labi jūt, kas viņam ir jāēd. Viņš pasmaržo jebkuru produktu pirms to ēd. Ēd tikai labas kvalitātes produktus vai atsakās ēst vispār.) Ticu, ka šādā veidā var atbrīvoties no hroniskām caurejām, alerģijām. Godīgi sakot, neticu, ka no šizofrēnijas, biopolāriem traucējumiem un autisma, tā klasiskajā izpratnē, var tikt vaļā vispār. Cik cilvēkus realitātē, esat tādus satikušas? Mazināt atsevišķas iezīmes - tas skaidrs, ka to var; skaidrs, ka cukurs nav labs. To jau neiesaka nevienam. Un ja atsāk ēst parasto pārtiku, organisms atkal lēnā garā tiek indēts?

Since

Vai tavam bērnam palīdzēs šī diētā, neviens nevarēs pateikt. Ja domā, ka tas palīdzēs - mēģini! Varbūt izrādīsies, ka viss notiek un darbojas! Samazinot cukura daudzumu, jau varēs redzēt rezultātu, jo viņš būs mierīgāks.

ingulle

Skaidrs..... Mums arī mērķis ir attīrīties un izvairīties no toksīniem jeb piesārņojuma... Turamies pie BGBK diētas, kā arī bez cukura, pārt. piedevām utml. Bet ja tā precīzāk ņem, organismā mums nonāk arī ķīmiskais piesārņojums no ikdienas pārtikas (ārstn.uztura sadaļā nācās atvērt tēmu par piesārņotām zivīm), zālēm (tādas arī ikdienā jālieto endokr.sistēmas uzturēšanai). Uzvedības problēmas ir, brīžiem stiprākas, brīžiem mērenākas.


Since

Leila.

Saprotu jau ka rezultāti varbūt atšķirīgi, kas vienam der, tas otram neder. Gribās tik zināt cik vispār to mēģinājuši un ar kādiem rezultātiem.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18268293