Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

GAPS diēta īpašajam bērnam

Since

Silja

Leila.
Sākotnēji bērnam, kurš neko neēd kā atsevišūs produktus, atļautos mēģina iedot pēc ABA sistēmas metodes- apēd atļauto, saņem balvu. katrā ziņā ārvalstu blogos vecāki diezgan smalki visu ir aprakstījuši - ja ir interese, jaŗok.

personīgi nezinu nevienu cilvēku, kurš LV ir ilgstoši uz šīs diētas, bet ir daži pieaugušie, kuri ievēro paleo diētu un raksta blogus LV, pārsvarā tie ir ārvalstu vecāki, kuri dalās pieredzē forumos un blogos par panākumiem. Vienmēr jau var ticēt vai neticēt, tas katram savs. Kā arī - kas vienam der, tas citam neder.

Jā, un šī diēta ir arī ļotipar to,lai izvadītu no organisma toksīnus un censtos neuzņemt no jauna.

Ā, vispār es zinu vienu šizofrēnijas slimnieku, kurš jau gadiem ir bez zālēm, arī ar alternatīvām metodēm tika vaļā, precīzi nezinu, ka'dām, bet ārstējās pat sarkandaugavā, un tad māte izcīnīja, ka turas uz strīpas.

p.s. bet gan jau ka tas tāpat kā ar alkoholismu - izārstējas, bet saka- esmu alkoholiķis, kurš nedzer x gadus.


es lietoju GAPS dietu savam bernam - (autiska spektra traucejumi) - aptuveni 5 meneshus. Lidzigu jautajumu ka SINCE biju uzdevusi pasen atpakal slegtaja grupa, bet informaciju nesanemu. Nepieturos loti stingri pie tas, bet lietojam riekstu maizi - gan saldas maizites, gan picas cepam, gan ar seklinjam; cukuri un saldumi nost, lietojam medu ka saldinataju, needam kartupeljus, grikjus, visi zirnveidigie ari neder - plashaka info ir pieejama autores Natasha Campbell-McBride gramata, ka ari receptes ir i-neta(atsauces no gramatas). Es izvelejos svarigakos vadpunktus, kuri uz to bridi bija vitali nepiecieshami manamm bernamk un tie bija 1) piesarnota zarnu trakta un visa organisma attirishana ar svaigi spiestam sulam - saku ar saldajam(apelsins, burkans...), tad visas parejas. Sulu spiedei jabut Masticating juicer(sava veida galjas mashina)! Uz doto bridi pievienoju ari Spirulina shim sulam. Dzeram kopa - svadak nesanak iedabut! 2) Fermentetie produkti(galvenokart darzenji) - auksta zupa ar kefiru piemeram ir topa ka par brinumu. Tapat ari skabetie kaposti - ari ferments, kas palidz zarnu traktam. 3) Lietojam probiotikjus(uzmanigi jalasa ietverto bakteriju daudzums un dazadiba, jo jabut ne mazak par 4 biljoniem - mana vecuma bernam atbilstoshi), nekadi reklametie miljoni neder un Omega 3,6,9 saturoshu ellu. Uzlabojumi manam bernam ir loti labi - uzvediba, attistiba, komunikacija, protams, kopa ar terapiju. ka jau teicu, man ir savi iznemumi produktos, bet pat ar tiem es noveroju brinishkigas parmainas - no berna, kas eda tikai kartupeljus fri, ceptu olu ar kechupu un breca pec chipsiem pie katras izdevibas, praktiski nekomuniceja, negaja uz poda, gandriz nepartraukti blava, neguleja naktis, utt. Berns nu zina pateikt - ka sauc sevi, bralus, masu, paprasit ko grib jau saka teikumu ar 3 vardiem, lieto PECS utt.

Papildināts 12.10.2014 00:57:

Ja, vel gribeju piebilst - shi dieta divus gadus, iespejams, var tikt lietota anoreksijas slimniekiem, bet tapat ka autisms ir visa muza kondicija, ta ari dieta ir uz muzu. protams, ka droshi vien dzives laika var kadreiz nogarshot kaut ko"aizliegtu", bet principa pie tas ir japieturas. Un vispar, ta ka autore ir krievu izcelsmes arste - loti daudzas lietas ir tik garshigas - piemeram, sakults olas dzeltenums ar medu, ko lieto pirktas saldas mercites vieta, ari loti veseligas, sen aizmirstas vecmaminju receptes. Kad saku lietot sho dietu autiskajam bernam, sanaca iebarot ari parejos gimenes loceklus un daudzas lietas ir iepatikushas, principa varam teikt, ka ari mainijam savu edienkarti, cerams, ka uz labo pusi. Protams, ka puikas dazreiz brec - es gribu baltmaizi ar ievarijumu, tad ari atlauju, paslepus no ipasha berna, to saesties, lai kadu laiku atkal neprasitu.

Vai kāda pa šo laiku kopš pēdējā ieraksta ir sākusi GAPS diētu bērnam?

Es šobrīd vācu informāciju, lasu i-netā pieejamo un skatos receptēm vajadzīgo pārtiku un pārtikas piedevas - kas ir pieejams reāli veikalos un ko jāmeklē pirkt no ārzemēm.

Esmu izvēlējusies uzsākt to mūsu īpašajam bērnam, jo ir problēmas ar zemu imunitāti - bieži miežagraudi, patstāvigi aizlikts deguns, biežas ausu infekcijas, kā arī autiskā spektra iezīmes. Līdz šim ievērojām bezglutēna diētu un ierobežotu cukura daudzumu. Arī ārsti atbalsta mūsu lēmumu, bet informācijas par nepieciešamo pārtikas un piedevu iegādi viņiem protams nav...

Interesē probiotiķu un A, D vitamīnu avotu izvēle, kāda zivju eļļa, u.c.

Daudzi no lietojamiem probiotiskajiem pārtikas produktiem ir iecienīti veģetāriešiem. Vai Rīgā ir kāds speciāls veģetāriešu veikals? Vai tie ir tie paši Bioproduktu un ajūrvēdas produktu veikali?


ingulle

Pasena tēma. Mums pa šo laiku bija gadījies "sačakarēts" zarnu trakts, zarnas nespēj absorbēt visu labo no ēdiena. Pie visas mūsu diētas ievērošanas, kas gan nav GAPS, bet bišķi cita. Palasīju vēlreiz komentāros diētas būtību. Mums pie visiem ierobežojumiem vēl turklāt nākas izslēgt olas, riekstus, nakteņus, ābolus un vēl dažus augļus, burkāni - uz jautājuma. Jo atklājās alerģijas. Zarnas bija sabeigtas ļoti, tagad ar zālēm un diētas paplašināšanu ir uzlabojumi.

Tas nesakrīt ar GAPS diētu, jo tur rieksti ir nepieciešami, griķi - izslēdzami. Mums ir otrādi. Olas tāpat mums izslēdzamas un govs piens.

Tāpēc vai nav tā, ka atsevišķu produktu panesība ir individuāla?

Papildināts 30.07.2015 19:57:

Pārtiku iegādājos bioveikalos (dārzeņus, gaļu -tirgū), lielas saprašanas kurš no vitamīniem būtu labāks, nav.


ingulle

Netīšām uzgāju tēmu. Mēs dažas nedēļas kā sākām GAPS, bet kaut kas ir nepareizi. Izslēdzot graudaugus, viss uzlabojās, bet atkal un atkal ir caurejas, asinis. Varbūt zarnām nepatīk dārzeņi, varbūt kazas sviests. Jau izslēdzu sautētos skābos kāpostus, ķirbi, bet problēmas atkal atsākās. Uzlabošanās bija, ēdot tīri zivis - vēdera izeja redzami savāktāka. Bet zupas arī dodu un atkal viss turpinās (caurejas, nesagremots).

Murrrkšķis

ingulle
vai tu izgāji ievaddiētu? vēl tā kā mēnesis nav apkārt?

pēc manas saprašanas, tur mēnesi ir vienkārši jādziedē zarnas. jāatrod vismaz viens produkts, no kura nekā slikta nav, un kaut vai tas viens jāēd to mēnesi, kamēr zarnas sadzīst. pēc tam var likt produktus klāt, domāt par daudzveidību, vitamīniem un tamlīdzīgi. tas tāpat kā ar pušumu rokā. kādu laiku to roku vajag saudzēt, un nevar ne traukus, ne veļu mazgāt. jāgaida. un nevis mērcēt to nesadzijušo roku visos šķidrumos pēc kārtas cerot, ka atradīsies veļaspulveris, no kura nekas nesāp. tad tas pušums vēl ilgi nesadzīs!

ingulle

Murrrkšķis
GAPS sākotnējās diētas pirmais posms ir tas, ko tagad lieto: buljonus ar dārzeņiem un zivis. Jā, arī kazas sieru un biezpienu devu. Pārlasot gan atradu, ka pie izteiktas caurejas dārzeņus pirmajā posmā nelietot. No šodienas dārzeņus nolēmu nedot, visu dienu pārtiek no zivīm. Pie tā arī patreiz domāju palikt; vēl uzmeistarot aukstās gaļas recekli no kāju skrimšļu gaļas. Šķidrus buljonus bērns neēd, var iemānīt tikai ar tiem dārzeņiem cik karotē iesmeļas. Recekli vēl nav redzējis, bet jau atsakās, vienalga mēģināšu uztaisīt.

Murrrkšķis

ingulle

sveika! ieguglēju scd diet introduction phase
(tā ir tā pati gaps diēta, tikai specifiski čūlainajam kolītam, celiakijai, kronam un vēl kaut kam) un dabūju
http://scdlifestyle.com/2010/02/the-1-reason-people-fail-on-the-scd-diet/
iemesls, kādēļ cilvēki nekad netiek pie veselības ar šo diētu: viņi sāk jaunus produktus pārāk ātri. nepagaida, kad iekšas atveseļojas. pārāk ātri pāriet no pirmās stadijas uz nākamo. dažam pat 3 mēnešus nākas sēdēt uz ievadstadijas, bet tad toties var atveseļoties.

te ir produkti pa stadijām http://pecanbread.com/p/how/stages.html
te aizliegtie produkti http://pecanbread.com/p/legal_illegal_a-c.htm
par kāpostiem, piemēram, teikts, ka var lietot tikai tad, kad manāmi ir kļuvis labāk, un nedrīkst lietot, ja ir caureja. arī grāmatā "breaking the vicious cycle" teikts, ka ievaddiētā kāpostus nedrīkst. burkānus savukārt neviens neaizliedz. tas šķiet vienīgais jau no paša sākuma atļautais dārzenis. bet ievadstadijā tos iesaka vārīt 4 stundas un vēl sablenderēt. banānus atļauj - bet tikai īsti gatavus, ar brūnajiem punktiem.

turu īkšķi!

ingulle

Murrrkšķis
Uz banāniem uzrādījās alerģija, un tos neieteica, jo rada gļotas. Biju gan lasījusi vienu atveseļošanās stāstu, ka pie čūlainā kolīta labi ir lietot gatavos brūnpunktu banānus. Lai kā, sākumstadijā esmu nolēmusi nedot augļus un dārzeņus. Vēlāk varbūt mēģināt tos vārītos burkāna gabaliņus. 4 stundas - ārprāts. Līdz šim dotos tik bišķi apvārīju, tik tikko mīkstus.

Iet otrā diena bez dārzeņiem - vēdera izeju skaits iepriecinoši samazinājies - četras, divas reizes pa dienu.

Šodien bija tāda lieta, ka bērnam sāk runājot šļakstīties siekalas, garas staipīgas no mutes ārā. Jau otro reizi (būtu vienreiz, nepievērstu uzmanību).

Kā ar medu - pirmajā stadijā varēja vai nevarēja dot? It kā tas ir dziedējošs, vai nevarētu dot kā zāles? Nevis kā pārtiku. Un sfagnus? (tos pērn devu, bet ar lieliem skandāliem, nevarēja iedabūt) Zāles kā tādas jau bērns tā vai tā lieto - pret čūlaino kolītu, un hormonu zāles. Bieži iedomājos, ka tās arī to zarnu kairina.


Murrrkšķis

ingulle
maziet ieguglēju, visur saka, ka medus ir atļauts, jo tur pareizie ogļhidrāti. citi gan saka, ka jāuzmanās no veikala medus, jo tas var būt atjaukts ar kaut ko citu.

te http://www.naturaldigestivehealing.com/blog/2010/09/15/honey-youre-no-longer-my-honey/ puisis, kas izārstējis čūlaino kolītu ar scd. viņš saka - medu var, bet nevajag pārspīlēt ar daudzumu.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18268293