Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

vitamīni grūtniecības laikā - vai vajag?

Delfina

Sveikas,

ginekologs tieca, lai es padzerot jebkādus parastos grūtnieču vitamīnus. Nopirku Elevit, jo aptiekāre ieteica, ka esot labi. Sāku dzert, bet man liekas, man no viņiem vēl lielāks nelabums un slikta dūša nekā nedzerot. Netieku gudra, ko man tagad darīt. Pirkt citus un domāt, ka no tiem nebūs slikti?

Man 9. nedeļa. ir slikta dūša, nogurums un rauj uz korķi laiku pa laikam. Apetīte tādad jocīga - kad neēdu tad arī īpaši negribās, bet kad sāku ēst, tad liekas, ka varētu vēl visu ko apēst.

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.

LadyLala

Delfina
Man no Elevit palika pavisam slikta dūša, plus radās pamatīgi aizcietējumi. Cik saprotu, tie ir ļoti stipri vitamīni. Tagad lietoju tikai folskābi. Vitamīnus cenšos uzņemt ar veselīgu un sabalnsētu uzturu. Un nav vairs tik slikti. Tuvāk ziemai, kad visi rudens labumi beigsies, plānoju dzert kādus papildus vitamīnus, bet ne Elevit.

Varbut tas tev ir vienkarsi grutniecibas pazimes,nelabumi utt.,kas nav saistiti ar vitaminiem un parasti saja grutniecibas laika ir.Skaties pati,ka juties,man daktere teica,ja jutos labi,ja ir pietiekams,daudzveidigs uzturs,ja dzelzs norma,tad nekadi papildus vitamini nav nepieciesami.No sakuma gan dzeru Elevit,varbut kadu pacinu izdzeru un viss,kaut gan ari jaizstaiga bija visa ziema. Dzeru tikai atseviski dzelzi,jo bija zems raditajs,vairak neko. Centos labi est,dzervenu tejas ar medu,augli,darzeni,visu ko.Gripas laika Oksolina ziedi smereju,ne reizi nebiju ta nopietni slimojusi,kadas iesnas tik bijusas. No Elevit vel citam medz but aizcietejums.

Vispār es vitamīnus dzeru, bet ne katru dienu (līdz ~16 nedēļai es cītīgi dzēru arī folskābi). Domāju, ka es ikdienā tomēr neēdu tik daudzveidīgi, lai nodrošinātu sevi ar visiem vajadzīgajiem vitamīniem un minerālvielām pietiekamā daudzumā, pie tam tagad visi apkārt slimo ar vīrusiem... Tā kā man pirmajā trimestrī vispār nebija apetīte un es gandrīz neko neēdu, tad arī nevarēju uzņemt pilnvērtīgu uzturu. Sliktāk no vitamīniem nebija, es gan lietoju Livol grūtnieču vitamīnus.

Es lietoju Solgar grūtnieču vitamīnus. Supercītīgi ne. Un pēdējo pusotra mēnesi vispār ne. Es ar domāju, ka neēdu tik rūpīgi, lai visus vitamīnus un minerālvielas kārtīgi uzņemtu.

Pirmajā trimestrī ieteicams lietot folskābi, lietoju Folio. Kad parādījās krampji kājās, tad palietoju Magne B6 Premium un nereti arī kalciju ar D vitamīnu. Vecmāte teica, ka nevajadzētu vairāk par mēnesi lietot. Kad feritīns nokritās analīžu rezultātos, tad papildus dzelzi un Magni / kalciju vairs nē. Tagad arī dzelzi noņēma, nevajagot vairs. Nekādus speciālos grūtnieču vitamīnus nelietoju. Pēdējā laikā dzirdēts, ka neesot labi tie sintētiskie vitamīna. Vienīgi, ja analīzes uzrāda, ka tik tiešām vajag.

Delfina
Nopirku Elevit, jo aptiekāre ieteica, ka esot labi. Sāku dzert, bet man liekas, man no viņiem vēl lielāks nelabums un slikta dūša nekā nedzerot.
Dzer uz nakti, guļus un miegā nelabumu nebūs. Visumā būtu jāskatās analīzes un tad jāizlemj lietot vai nē.

Kad gaidīju pirmo bērnu centīgi dzēru vitamīnus (tos pašus Elevit) katru dienu. Gaidot otro vitamīnus lietoju otrajā mēnesī (daktere pirmajā apskatē uzdāvināja iepakojumu) un pēdējos divus mēnešus. Pēdējos mēnešos vairāk sevis dēļ, lai pašai netrūkst un organismam būtu vieglāk atkopties. Pārējais laiks iekrita vasarā un rudenī, laukos dārzā vitamīnu pa pilnam.

Pirmajā grūtniecībā mēģināju dzert Livol vitamīnus grūtniecēm. Man no viņiem burtiski iekšas sāpēja. Ārste atļāva pārtraukt lietot. Lietoju tikai dzelzi (jo analīzēs bija pazemināts līmenis) un Magni B6 (dēļ krampjiem). Otrajā grūtniecībā - tos pašus.

Pirms trešās grūtniecības man nejauši konstatēja, ka nedrīkstu lietot nekādus medikamentus vai vitamīnus, kuros ir jods. Citādi man vairogdziedzeris pārstāj ražot kaut kādus hormonus (hipoterioze). Ja nelietoju - viss kārtībā. Intereses pēc papētīju anotācijas pie ārsta kabineta izliktajām populārāko grūtnieču vitamīnu reklāmām. Johaidī! Tajos visos ir jods!... Šonedēļ uzzināju, ka tādā gadījumā nedrīkstu lietot arī Vegetu (tur arī esot jods), jodēto sāli un pat jūras kāpostus. Šīs grūtniecības sākumā diezgan nekārtīgi lietoju folskābi. Tagad lietoju Magni B6, D vitamīnu - recepšu (analīzēs zems līmenis) un dzelzi Tothemā (brr).

Uzskatu, ka tieši tāpēc, ka pirmo divu grūtniecību laikā NELIETOJU grūtnieču vitamīnus un minimāli "taranēju" bērnus ar ultrasonogrāfiju (katram laikam bija 3 USG), bērni kā zīdaiņi bija mierīgi. Meita vispār gulēja kopš pašas dzimšanas 6 stundas naktī. Dēls sāka gulēt no apm. 2,5 mēn., bet būtu no dzimšanas, ja man uzreiz būtu pielecis nakts celšanās iemesls. Tas bija ne līdz galam izgājušās atraudziņas pēdējā barošanas reizē. Tikko man pieleca un es viņu atraudzināju minūtes 15, tā gan viņš, gan es gulējām naktī 7-8 stundas no vietas. Trešajā grūtniecībā cenšos ieturēt to pašu līniju.

A.A. mamma
Elevit vitamīnos nav jods!

Mamita vitamīnos ir jods, folskābe un tikai daži nepieciešamākie elementi. Un zivju eļļā omegas - viss. Nav slikta dūša kā no elevit. Arī elevitu izdzēru, plānojot grūtnievību, dalot kapsulu uz pusēm, jo folskābe tur 800, bet jods tiešām nav. Mamita šķiet sakarīgāka izvēle un nav sliktu sajūtu.

Esmu veselīga uztura piekritēja, ja nebūtu mamita, dzertu folskābi un jodu atsevišķi. Folskābi ir jēga līdz 20 ned., savukārt jodu, sākot ar 6-8 ned. Protams, var arī visu gr. laiku.

Papildināts 11.10.2014 10:35:

A.A. mamma
Man ir tikpat veksmīgs scenārijs ar zīdaini, lai gan usg bija kopumā 6-7 reizes un vitamīnus lietoju. Katram sava pieredze un pārliecība, bet kopumā, domāju nevarētu tur nekādu sakarību izvilkt ( runājot par usg biežumu un vitamīnu lietošanu ). Lieliski, ka noskaidroji, kāds tieši no gr. vitamīnu elementiem tev ir nevēlams un pat kaitīgs. Es atbalstu ārsta viedokli par to, ka bērns no mātes organisma prot maksimāli atrast visu nepieciešamo, vitamīni vairāk mammas atbalstam. Jods, savukārt, palīdz uzturēt vairogdziedzera paaustnāto slodzi. Folskābe - pierādīta un pasaulē atzīta profilakse atsevišķām patoloģijām.

Женская логика — это твердая уверенность в том, что любую объективную реальность можно преодолеть желанием.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18269415