Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Vēža slimnieku tuvinieki.

ilze99

Avene77

Tas patiešām ir liels mierinājums un liela veiksme ka viss sakrita tā, ka tad kad viņai sākās tās briesmīgās sāpes, viņa bija dr.Sosāra prasmīgajās rokās un nebija jāmocās. Runāju ar dakteri šodien, tik jauks un gaišs cilvēks, man kļuva tā viegli un brīvi.

Avene77
LĪdzjūtība

Dzīve ir gluži kā rožu dārzs, bezgala skaista, bet ar ērkšķiem!

Rizis

Avene77
Aiiii, ļoti, ļoti jūtu Tev līdzi

Bet tiešām galvenais, ka mierīgi un bez sāpēm...

sapnīgā

Kādu laiku nebiju šeit ienākusi.Tagad lasu un raudu un raudu,un raudu.Saprotu,ka visas jūsu ciešanas man vēl priekšā.Mammai pa šo laiku ir veiktas vairākas datortomogrāfijas,scintigrāfijas.Divreiz jau par maksu bijusi pie sava operējošā onkologa.It kā vēl vajag MR,lai noteiktu,cik tuvu metastāzes jau ir nervu kanālam,bet onkologs vairs nelika ar to māžoties.Izbīdīja steidzamu konsīlīju,jo konsīlijs viņu gribēja pierakstīt tikai uz jūliju.Bet nu rezultātā konsīlijs bija piektdien un rīt jau jābrauc uz ķīmijterapiju.Trakākais,ka viss notiek tādā steigā un attālināti. Nav neviena rakstu gala par galīgo diagnozi,par plānoto ārstēšanu.Mammai ir stipras sāpes mugurā.Pagaidām ģimenes ārsts raksta kodeīnu un pagaidām arī kaut cik palīdz.Savā prātā jau esmu izdomājus,ka tā ir paliatīvā ķīmija,lai attālinātu paralīzi,kad Mts tiks klāt nervu kanālam.

Paralēli tam visam pati esmu grūtniece 2.trimestra beigas.Tieši uz maniem pleciem būs lielākā aprūpes daļa.Māsa arī ļoti iesaistās un palīdz ,cik vien var,bet viņa nedzīvo vienā pilsētā ar mammu,bet es gan.Tagad mani tarakāni galvā domā,vai cilvēks pēc ķīmijas nav indīgs gaidāmajam bērniņam?

Varbūt varat padalīties,kā cilvēks jūtās pēc 1.ķīmijas,ko sagaidīt,kā tuvienikieki var palīdzēt?

Nu skaidrs,ka jābūt blākus,jāatvieglo mājassolis,jāpagatavo ēst.Bet ko cilvēkam labāk ēst?Ir kādi specifiski produkti,kas palīdzēt justies labāk?

Tagad mani tarakāni galvā domā,vai cilvēks pēc ķīmijas nav indīgs gaidāmajam bērniņam?
Nedomāju, ka ķīmijterapija varētu kaut kā ietekmēt tevi vai gaidāmo mazuli.

Varbūt varat padalīties,kā cilvēks jūtās pēc 1.ķīmijas,ko sagaidīt,kā tuvienikieki var palīdzēt?
Reakcija un pašsajūta būs atkarīga gan no konkrētās ķīmijas, gan tavas mammas, gan mjiedarbības. Ēst to, kas garšo.

sapnīgā
Man izskatās, ka tā nav gan paliatīvā ķīmijā, tad nebūtu bijusi steiga. Man radiniecei pēc tādas steigšus nozīmētas ķīmijas uzreiz palika labāk, sāpes pazuda. Viņai arī bija sāpes mugurā, kaulos. Protams, nav garantijas, ka visiem tā būs, bet ir liela ticamība, ka būs vieglāk.

Papildināts 17.05.2021 15:41:

Gribēju teikt, ka var jau būt visādas organisma reakcijas pēc ķīmijas, bet kopumā ķīmiju dod, lai bremzētu sliktos procesus, vismaz uz laiku.

sapnīgā

Bet nu kas ir biežākās parādības pēc ķīmijas?Slikta dūša,vemšana,stomatīts,drudzis,caureja vai aizcietējums.Vēl aut kas ar ko jārēķinās?

Papildināts 17.05.2021 16:40:

Kā palīdzēt tikt galā ar psiholoģiskajām lietām?Pēc ķīmijas izkritīs mati,un tieši tagad uz vasaru,kad to nevarēs noslēpt zem cepurēm.Viņa noteikti pārdzīvos.

Kā palīdzēt tikt galā ar psiholoģiskajām lietām?Pēc ķīmijas izkritīs mati,un tieši tagad uz vasaru,kad to nevarēs noslēpt zem cepurēm.Viņa noteikti pārdzīvos.
Ne vienmēr no ķīmijas izkrīt mati. Bet ir pieejmas parūkas.

Par blakus parādībām un ko ar tām pasākt var palasīt šeit: https://www.stradini.lv/lv/print/2994

Pajautā pieredzi krūts vēža meitenēm šeit.

veejaliepa

Sveikas!
Vai kādai ir pieredze ar starošanu? Tētim teica, ka būs mēneša kurss. Vēl gan konsīlijs priekšā, redzēs ko nolems...

Kukazhaa

veejaliepa

Manam Viiram ( ex) 3 gadus peec krabja opetatiivas iznjemshanas, kopaa ar dalju plaushu un limfmezgliem.kuros metastaazes,kjiimiju.netaisiija, atteicaas ... bij saacis kas jauns veidoties. 1 jauns plaushaas. Mazinsh. To staroja uz to punktu. Laikam 3reizes. Pirms pusgada. Peec tam bij ljoti piekusis, noguris, guleeja daudz... citaadi nekaadu paarmainju, izjuutu vai blaknju.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18280377