Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Vēža slimnieku tuvinieki.

ilze99

Sančo
Iesaka melot pacientam? Vai nesapratu pareizi

Sančo
Šobrīd medicīna ir vērsta uz to, ka pacientam ir tiesības zināt visu par savu stāvokli. Lai saprot ārstēšanu, sadarbojas. Bieži mēs pieņemam lēmumu citu vietā, domājam, ka sabruks, neizturēs, padosies. Katrs jau labāk zin savu tuvinieku. Var sākumā neteikt, bet jārēķinās, ka, piemēram, Rīgā uz papīra visas diagnozes būs, kaut māsiņa var tā strap citu piebilst, vai taisot kādu izmeklējumu. Tā kā jāoadomā, jāaprunājas ar ārstu - reizēm labāk, ka savējie saudzīgi pasaka.

Šeit saprotu, ka trombs plaušās un izmeklējot atklāja vēl audzēju. Pacients vēl par trombu domā.

Sančo
Nevaru atrast info, kur bija smuki pateikts ko teikt un ko neteiktu slimniekam. ( Viņš gan vēl nezin) Zinu, ka nedrīkst teikt, būs labi. To viņš tagad saka pats, jo domā, ka ātri tiks uz strīpas un tas klepus ir izārstējams. Viņš dikten emocionāls, bail, ka sabruks.
Uzskatu, ka diagnoze ir jāsaka. Bez tam, nu diez vai kāds ir pilnīgs muļķis, lai pēc pārvešanas droši vien uz onko centru vai sauriešiem tāpat nesaprastu un neaizdomātos par diagnozi.

Tas ko es neteiktu - nekādas prognozes, pat ja netā salasījies ka prognozes ir "nomirst bez maz uzreiz". Pat ja 99% dzīvo ilgi un laimīgi, nav zināms kurā pusē slimais iedalīts un daudz, ļoti daudz būs atkarīgs no cilvēka vēlmes dzīvot.

Man tuvam cilvēkam prognozēja max 2 mēnešus, ja vien nenomirs jau rīt, nodzīvoja gandrīz 4 gadus.

Lieki teikt, ka esmu šokā.
Ja iespējams, atrodi kādu kas tev palīdz un kam vari izraudāties uz pleca un kas spēs visā saglabāt vēsu prātu.

Varbūt kas noder https://www.dzivibaskoks.lv/lv/pacientiem-un-tuviniekiem

Papildināts 16.06.2023 13:44:

Dūducis*
Šobrīd medicīna ir vērsta uz to, ka pacientam ir tiesības zināt visu par savu stāvokli. Lai saprot ārstēšanu, sadarbojas. Bieži mēs pieņemam lēmumu citu vietā, domājam, ka sabruks, neizturēs, padosies.
Protams, ka pacientam ir tiesības zināt diagnozi, bet par to, ko nozīmē zināt visu ir ļoti diskutabli.

Dzīve ir gluži kā rožu dārzs, bezgala skaista, bet ar ērkšķiem!

Sančo

VioletsSaulriets
Vnk dakters neko nebij teicis. Šodien sarunā ar dakteri palūdzu, lai pasaka viņam.

Un kad tētis prasīja ko dakters teica, teicu, ka ir sabiezējums, un ka brauks uz Sauriešiem un tur viņam visu pateiks.

Labā ziņa,ka metastāzes neredz. Taisīja vakar CT vēdera dobumam. Arī plaušu CT aprakstā neredz metastāzes. Un rentgenā pirms 3 mēnešiem plaušas bija tīras. Tā, ka jācer, ka ir ātri atklāts un varēs izārstēt. Un slimnīcā tiek jau pēc 11 dienām, tas esot ātri. Tur būs diagnoze un ārstēšana.

Tētis optimistisks. Bij' runājis ar dakteri, tas saudzīgi bij' informāciju pateicis. Bet nesabiedēja, teica, ka vēl vajag izmeklējumus

Papildināts 16.06.2023 15:05:

Dūducis*
Man ar liekas, ka pacientam ir jāzin diagnoze. Man negribētos, ja man aiz muguras par mani runātu ar tuviniekiem.

Papildināts 16.06.2023 15:14:

pece
Paldies par linku, palasīšu. Mēs daudz bērnu esam, tagad visi esam viens otram atbalsts. Man vieglāk, es katru dienu apciemoju slimnīcā un redzu, ka nav tik traki, sācis ēst un ir mundrs. Grūtāk ir klātneesošajiem . Bet viņi savukārt varēs atbalstīt tēti Sauriešos, jo dzīvo salīdzinoši tuvu.

Runājamies ar tēti par ikdienas lietām,pavadu laiku kopā. Un tajā brīdī kad esam kopā nedomājas par diagnozi un nenāk raudiens. Mājās gan bimboju, kaut zinu, ka tas nelīdz.

Kad tēti ielika slimnīcā uz izmeklējumiem bij sajūta , ka nebūs labi. Un es to sajūtu dzinu prom, teicu sev, beidz te sadomāties.

Jo tāda pati sirreālā sajūta bij' arī nedēļu pirms vecmammas nāves. Kaut kā sajutu.

Sviestabeka

Sančo
Manas mammas tuvai draudzenei (arī ap 70 gadi) atklāja plaušu vēzi. Vistrakākais bija sākums, kad vēl nezina - kas un kā. Mamma arī noraudājās. Bet izoperēja, kas operējams (bija metastāzes mugurkaulā), nozīmēja terapiju un sieviete dzīvo normālu ikdienas dzīvi jau gadus 4. Pašas plaušas nemaz neoperēja, viss notiek ar zālēm (ne ķīmijterapija, kaut kādas jaunās paaudzes zāles). Regulāra kontrole, turpinās zāļu lietošana. Audzējs nav pazudis, bet nepalielinās. Viss valsts apmaksāts, tikai ar pacienta iemaksām.

Tā ka šobrīd nevajag tēti pirms laika glabāt. Jāpagaida, kā viss sakārtosies. Medicīna ir attīstījusies un vēzis nav nāves spriedums.

Nāks citi s..di, šitie aizmirsīsies.

Sančo

Sviestabeka
Paldies Tev par ziņu nu jau mēs sākam nomierināties.

Tik vot asinis mazliet no rītiem atklepo. Tas sākās dažas dienas pēc ielikšanas slimnīcā.

Es izdomāju, ka tas varētu būt no tā, ka plaušās bija daudz daudz sīko trombu. Tagad tētis dzer trombu šķīdinošās zāles un es iedomājos, ka varbūt tie trombi šķīst, t.i. pārplīst un kā ta lai no plaušām tiek laukā asinis?- caur muti!

Tētim patika šī versija.

Sančo
Kad pirmais šoks par diagnozi ir pāri, paliek vieglāk, bet atslābt tāpat nevar.

Par atbalsta personu, labāk kādu ārpus ģimenes, kas šo visu var pavērtēt no malas un mazāk emocijām. Kādu, kam vari uzticēties un reizēm vienkārši tikt uzklausītai.

Labi, ja var paralēli pakonsultēties ar vēl kādu ārstu un iegūt otru veidokli par ārstēšanu. Ne tāpēc, ka kāds ārsts būtu slikts, bet tāpēc, ka var gadīteis, ka pastāv dažādas iespējas.

Dzīve ir gluži kā rožu dārzs, bezgala skaista, bet ar ērkšķiem!

Sančo

https://www.nutricia.lv/produkti/nutricia-nutridrink-protein-ar-zemenu-garsu/

Papildināts 30.07.2023 09:17:

Varbūt kādam ir bijusi pieredze, kur var izdevīgāk nopirkt šādus produktus?

Tētim tomēr ir plaušu audzējs 4.stadija. No slimnīcas izrakstīja, neārstēs. Plaušās pilns ar trombiem, tie nešķīst, tapēc ķīmiju nevar. Tā teica Sauriešos. Meģināsim Daugavpils ārstu onkologu viedokli uzzināt.

Diemžēl ēd ne visai labi, ir kad labāk ēd, ir kad negrib.

Varbūt šādi dzērieni kaut mazliet palidzēs iegūt spēku un enerģiju? Vai ir kas cits enerģijas un kaloriju dabūšanai?

Latvijā diezgan dārgi (4 gab maksā 16 EUR) , skatos poļu interneta aptiekās letāk sanāk tieši nutricia dzērieni. Pašlaik esmu Polijā, meģināšu kādu aptieku šodien atrast. Vēl rīt Lietuvā varbūt iebraukt kādā aptiekā? Leišos bieži ir letāki medikamenti, varbūt i šie būs pa labam cenām?

Papildināts 30.07.2023 09:39:

pece
Paldies Tev par ziņu.

Jā, nu jau pirmais šoks pāri, diagnoze zināma.

Tagad vnk jāgaida kas un kā būs

Sančo

Barbarra
Paldies par linku

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18280377