Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Bernu nauda no Vacijas

pienene3

Sveiki!

Man jautajums varbut kaut kur ir jau apspriests,bet es nevaru nekur atrast, tadelj jautāšu velreiz.

Cik ilga laika Vacija izskata pieprasijumu uz bernu naudu? Dzivoju es Latvija,bet berna tevs Vācija.Veidlapas vajadzigas, ko viņi man atsutija es aizpildīju un aizsutiju atpakaļ, pagajuša gada septembri, pagajušo nedeļ saņēmu no Vācijas iestades vestuli ka mani papiri nosūtīti uz citu socialodienestu.

Process var ilgt 6. mēnešus.

Bērna naudu var saņemt tikai tad, ja bērna tēvs Vācija maksā ienākuma nodokli. Ar strādāšanu un atrašanos Vācijā vien nepietiek.

Ja bieži tiek mainīti darba devēji, tad uz bērnu naudu var nakties gaidīt ļoti ilgi.

Ta ari izskatas. 6 menesi dzivo un darba devejs par tevi maksa nodoklus DE, tad esi rezidents. Tas pats pasnodarbinatam un tiesam izskatas, ka atrak par 6 men nesaks maksat. Papildus vajadzes dokumentu, ka LV nesanem to berna naudu, visdrizak ka taa.

M.Sc.Math M.Sc.IT

Bērnu naudu var saņemt gan LV, gan DE.

Nianses var izlasīt VSAA majas lapā.

Ja bērns neatrodas Vacijā, tad ir nepieciešama izziņa no darba devēja. Izziņas paraugam vajadzētu būt Darba agentūras mājaslapā.

Berna tevs strada Vācija un maksa nodokljus, izzinju no darba deveja ari bija pievienota pie dokumentiem.No bernunaudas Latvija, domaju kad jaatsakas kad ir zinams ka sakshu sanemt bernunadu no Vacijas......

pienene3
Ja bērns atrodas Latvijā, tad ne no kādas bērnu naudas tev nav jāatsakās. No Vācijas saņemsi starpību kā piemaksu
Viss ir aprakstīts VSAA mājas lapā skaidrā latviešu valodā. Ja kas nav skaidrs, zvani uz VSAA Starptautisko nodaļu.

Bērnu naudu izskatīšana var ievilkties kā minimums 6 mēn.

Un es jūs lūdzu- pamaniet, kad esat laimīgi! /K.Vonnegūts/

pienene3
Veidlapas vajadzigas, ko viņi man atsutija es aizpildīju un aizsutiju atpakaļ, pagajuša gada septembri, pagajušo nedeļ saņēmu no Vācijas iestades vestuli ka mani papiri nosūtīti uz citu socialodienestu.
ja papīri ir aizsūtīti uz citu socialodienestu, tad kas ir VIŅI, kas šos papīrus tev sūtīja? Vai vēstulē nebija norādīta adrese, uz kurieni jāsūta? Šķiet, ka tagad process ir vēl vairāk iekapsulējies..vai vēstulē ir minēts iemesls, kāpēc papīrus aizsūtīja citur? varbūt bērna tēvs vairs nemaz nestrādā vai nedzīvo tur, kur iepriekš? kas par iemeslu iestādes maiņai?

Papirus man sutija Familienkasse Baden-Wurttemberg West. Ja, vestule ir noradita adrese uz kurieni jasuta papiri. Par bernu naudas apstrades jautajumiem izmainas gimenes ienakumos ir radusies organizatorisku iemeslu del, tapec papiri tika parsutiti Familienkasse Nurnberg, visi jautajumi un pazinjojumi,kas attiecas uz bernu pabalstu jasuta uz turieni..... Domaju ka nekas nav iekapsulejies, jo berna tevs nav mainijis dzivesvietu un darbavietu. Vinjam tika atsutiti nesen dazi papiri kas jaaizpida un janosuta shodien.......

pienene3
nu bet tad jau viss iet uz priekšu - papīri vajadzīgajā vietā, tēvs pievienos vēl trūkstošo un, ja tā lieta iesākta, tad mēneša laikā, šķiet, viņiem ir jāsniedz atbilde - vai nu vēl kādi papildinājumi vai galarezultāc!! ir dzirdēti gadījumi, kad pat gadu ir ignore (kad vispār nekāda kustība nav) - bet tev jau, izskatās, ka viss iet uz priekšu. Pacēluši tos papīrus!! Lai izdodas!!

Vienkāršāk būtu, ja bērna tēvs kārtotu šo lietu.

Ja dokumentu apstrādes laikā būs kādas izmaiņas, tad viss pasākums ieilgs.

Sekojoši apstēkļi var paildzinat dokumentu apstrādi:

- vecāki nav precēti

- LV bērna naudu saņem māte

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18284463