Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Bernu nauda no Vacijas

pienene3

Sekojoši apstēkļi var paildzinat dokumentu apstrādi:
Pastāsti, lūdzu, kā? Ja bērnam ir 2 vecāki, kas abi uzrādās dz.apl., tad šie faktori nudien nekādi neko neietekmē.

Un es jūs lūdzu- pamaniet, kad esat laimīgi! /K.Vonnegūts/

protams, ka ietekmē
kaut vai šis-vecāki šķirti un bērns atrodas LV
ja bērns dzīvo pie vecmāmiņas-tad vecmāmiņai jāiesniedz papīri
jo sanāk, ka tā ir cita mājsaimniecība, neatkarīgi no tā, ka nodokļus maksā DE strādājošais
doma tāda, ka naudai jāsasniedz bērns nevis jāuzvārās uz bērnu rēķina

kalnupele
Visus šos iemeslus norāda anketā (protams, ja tās prot pareizi izpildīt), tad nekādas aizķeršanās nav.
Nav jāatsakās no naudām LV, ja bērni ir tur. Jo pamatvalsts, kas maksā šo pabalstu, ir tā valsts, kur bērni dzīvo. Daudzi salasās tepat info, atsakās no šī pabalsta, kaut bērni LV, naudas nesaņem, paši rada bardakus, kurā DE ierēdnim jārokas.
Ir taču adoptētie bērni, audžubērni, šķirti dzīvojoši vecāki utt. Ja pareizi aizpildi dokumentus, tad tas nudien nav kavēklis. Ja pats putrojies un sapildi pretrunīgus datus, tad prasīs papildus informāciju precizēšanai.

Ja bērni ir LV, tad anketas būs jāpilda ik pa 6 mēnešiem, lai apliecinātu, vai nav kas mainīijes.

nu, protams, protams, Marit

bet nu visi jau nav papīrpavēlnieki. Ne katrs to var izdarīt aizsietām acīm..

un vēl ļoti atkarīgs, kāds ierēdnis DE galā šos papīrus "pacels"..ui, ui!!

kalnupele
Nu protams, ka ja nav valodas, nespēj izlasīt, tad aizpildīt nevar.
Tad prasi kādam, lai palīdz, kur problēma?

Paši sataisa neskaidrības, tad vaino ierēdņus, ka šie nekustas Bet viņiem nav pieejamas LV datu bāzes, lai zinātu, kur reāli tie bērni atrodas (atšķirībā no bērniem DE). Plusā viņi jaucas, LV, LT, Poliju arī vēl iejauc, tad kāds nezina, ka LV ir ES, tad to, ka kopš 2011. gada 1. maija ir tā regula, kura vajadzīga.

Starp citu, šo visu labāk skaidro LV VSAA Starptautiskā nodaļā kā te izlasāmajos dažos diženajos ieteikumos. Ja grib naudiņas, tad var i pats pieteikties uz vizīti, i piezvanīt un pakonsultēties. Nevienam 2 ritenis nav jāizgudro.
Bet nu par bardaku savās sniegtajās ziņās gan jāatbild ir katram pašam, ja nav jēdzis sarakstīt pareizi vai palūgt kādam, kas to saprot. Tad sēž, neko nesaprot, nekas nav skaidrs.

Uz DE tālruņiem arī drīkst zvanīt, tie ir pieejami, tik jā, nianse, valodiņa jāprot. Neviens tur latviski nerunās. Bet neko sarežģītu tur nudien neprasa, to pašu, ko anketās Tā uzreiz var noskaidrot visas neskaidrības, kas ierēdnim radušās.

Gribētos jau, lai šie paši uzmin, kāpēc gribi Kindergeld, ne?

kurzemnieks
Vienkāršāk būtu, ja bērna tēvs kārtotu šo lietu.

Sakuma berna tevs kartojasho lietu, bet vinjam tika ateikts. Tad no Vacijas atnaca man vestule kura bija paskaidrots ka bernu nauda japieprasa man, jo berns dzivo ar mani Latvija......

Tas ka es LV sanjemu bernu naudu nevar patraucet, jo es tachu dziviju LV ar bernu un likuma ir paskaidrots ka mana gadijuma, Vacija maksa ka piemaksu pie LV bernu naudas.

pienene3
Tad no Vacijas atnaca man vestule kura bija paskaidrots ka bernu nauda japieprasa man, jo berns dzivo ar mani Latvija......
Tu neesi DE nodokļu maksātāja, tāpēc neko pieprasīt nevari.
Ja jums nav reģistrēta laulība, tad bērna tēvs, iespējams, maksā uzturlīdzekļus. Un tad FK negrib piešķirt un pārskaitīt bērnu naudas tēvam, lai viņš to neizmantotu uzturlīdzekļu segšanai (es šo kā piemēru, varbūt jūsu gadījumā tā nav). Tad praktizē KG piemaksas piešķiršanu tēvam, jo viņš ir nodokļu maksātājs DE, bet reāli pārskaita mātei.
Uz visiem iesniegumiem jābūt jūsu abu parakstiem, nav iespējams, ka papīrus paraksta tikai 1 no bērna vecākiem.

Iespējams, ka jūsu attiecībās (juridiskās, mantiskās, mājsaimnieciskās) ir nianses, kuras vēlams paskaidrot pietiekami precīzi, lai visiem viss būtu skaidrs.

Zvani uz VSAA Latvijā, skaidrojies tur, zvani uz FK DE, tur arī pateiks, kur ir tās neskaidrības tieši jūsu gadījumā

oj un vāciešiem ir reizēm grūtības saprast, ka KalniņŠ un KalniņA ir vīrs un sieva. Viņiem, ja ir Šmiti tad ir gan vīrs gan sieva

Šis arī var pasākumu paildzināt

Красивые люди тоже срут.
Ф. Раневская

Marite

Ienieguma man bija jaraksta savs LV konta numurs. Un ja parakstu vajadzeja no mums abiem,klat vel vaidzeja izzinju no berna teva darbavietas Vacija.

Kad bija pagajushi kadi 3 meneshi es zvaniju uz Latvijas VSAA un tur vinji man teica ka no vinju puses viss vajadzigais ir izdarits ka turpak jasazinas ar Vaciju, nu tur berna tevs zvanija un skaidroja, domaju ja vinjam shonedelj bija jaizpida un janosuta dazi papiri, lieta iet uz priekshu....

pienene3
Ienieguma man bija jaraksta savs LV konta numurs.
Minu, ka tas ir tamdēļ, ka jums nav reģistrēta laulība (nevienu te neinteresē tavu attiecību juridiskais statuss, bet tā ir svarīga nianse DE iestādēs, un to ir jāzina, lai ieteiktu tev pašai, ko darīt un kā).
Ne velti daudzi pāri, kas nav domājuši reģistrēt laulību, DE nodokļu iespēju dēļ brauc uz LV un tās attiecības reģistrē likumīgā laulībā. Tas ļoti, ļoti atvieglo papīru kārtošanu un sniedz zināmus materiālos labumus.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18284463