Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Bernu nauda no Vacijas

pienene3

pienene3
Tad no Vacijas atnaca man vestule kura bija paskaidrots ka bernu nauda japieprasa man, jo berns dzivo ar mani Latvija......
interesants gadījums!

Nav dzirdēts, ka FK sūtītu vēstuli māmiņām uz LV, lai kārto KG...

Marite

Zvani uz VSAA Latvijā, skaidrojies tur, zvani uz FK DE, tur arī pateiks, kur ir tās neskaidrības tieši jūsu gadījumā
bet viņai jau nav neskaidrības šajā lietā - jautājums jau bija - cik ilgā laikā nokārtojas..

BurkĀ. Hiacinte
Viņiem, ja ir Šmiti tad ir gan vīrs gan sieva Šis arī var pasākumu paildzināt
tas tiesa..

kalnupele

interesants gadījums!

Nav dzirdēts, ka FK sūtītu vēstuli māmiņām uz LV, lai kārto KG...

Pirmo vestuli vinji sutija VSAA Starptautisko pakalpojumu nodaljai, savukart VSAA SPN parsutija gan Vacijas vestules kopiju gan tulkojumu, kura bija rakstits ka berna tevs bija iesniedzis iesniegumu pabalsta sanjeshanai Vacija par bernu, vinja lugums tika noraidits, jo pabalsts ir japieprasa man.

Otru vestuli es sanjemu no Vacijas FK par adreses mainju kur man nakotne jasniedz jautajumi un pazinjojumi ,kas atiecas uz bernu pabalstu.....

pienene3
Man viss process - no papiru iesniegshanas lidz bernu naudas sanemshanai ilga 10 men. Pirma "kustiba" ar papiriem paradijas tikai pec 6men.

Nav dzirdēts, ka FK sūtītu vēstuli māmiņām uz LV, lai kārto KG.
Sakuma ari es ta domaju....bet ....reali dzive ir savadak...

Vispirms bernu naudu pieprasiju es, jo DE dzivoju, stradaju, bet lielais berns (17g.) macas, dzivo kopa ar omi LV.

Pec 6 men. FK atsutija man KG atteikumu ar piebildi, ka pieprasijums uz KG jaraksta omei, jo berns dzivo vinas majsaimnieciba...To tad ari izdarijam + omei vel bija japievieno pensijas izdruka un algas izmaksas lapa par pedejiem 3men., jo vel strada.

Pēc pēdējo komentāru izlasīšanas secinu, ka sistēma strādā. Sistēma strādā uz to, lai maksimali samazinātu BP izkrāpšanas mēģinājumus. Sorry tiem, kuriem BP pienākas un nākas šo smago ceļu iet..

Varu tikai apstiprināt, ka Mārītei ir taisnība, svarīgākā persona šeit ir nodokļu maksātājs DE. DE iestādes vnk elementāri atšuj visus, kur vien ir iespēja, to viņas var darīt. Šaja gadījumā ir jāiesniedz tā saucamais widerspruch un te bez vācu valodas varinatu ir maz.

Kā jau iepriekš tika rakstīts, ir nepieciešama darba devēja izziņa, ka bērna tēvs/māte/ aizbildnis.... ir De nodokļu maksātajs. No kurienes Ome var šādu izziņu saņemt, ja nodokļu maksātajs atsakās šādu izziņu sniegt?

Ja abi bērna vecāki šaja procesā kopā strādā, tad viss būs kartībā, tas prasīs tikai savu laiku

Ja ir problēmas ar alimentu maksājumiem, tad noteikti ir jāgriežas LV institūcijās. Es nedomāju, ka tas daudz ko dos, taču varbūt atradīsiet vidusceļu.

Galvenais, nepadoties un neaizmirst, ka šī nauda pienakas mūsu bērniem!

Papildināts 15.02.2015 05:05:
Pēdējās izmaiņas: kurzemnieks, 16.02.2015 20:57.

Sveiki! Vēl lidz 31.12.2017. ir iespejams pieprasit bernu naudu ar atpakalejošu datumu, maksimali par 4 gadiem. Arī tiem kam bērni dzīvo/dzīvoja attiecīgaja laika Latvijā.
Vairak informacijas šeit. www.grietens-steuerberatung.de P.S. Man izdevās. Veiksmi!

Bērna tēvs strādā Vācijā, es Latvijā. Lai pieteiktos pabalstam, vai esmu pareizi sapratusi, ka man ir nepieciešama izziņa gan no VID, gan no VSAA?

Un vai tulkojums visam nepieciešams angļu vai vācu valodā?

Milda_BLJINOVA

skatos, ka Marite te baigā mācītāja, tikai sen atpakaļ viņai pašai kāds DE likumus, visu par papīriem ielēja mutē. Nav ko te kaunināt citus.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18284463