Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Salaspils par un ap Salaspili un daudz ko citu

Bella Ragazza

Bella Ragazza

Salaspils (latīņu: Holme; vācu: Kirchholm) apkārtne bija apdzīvota jau 9. gadu tūkstotī pirms mūsu ēras. 12. gadsimta beigās Daugavas sala Holma (vēlākā Mārtiņsala) bija ievērojams Daugavas lībiešu centrs. 1186. gadā bīskaps Meinards Salā uzcēla mūra pili, kur norisinājās vietējo lībiešu kristīšana un vēlāka pakļaušana un sala tika nodēvēta par Baznīcas salu (Kirchholm). 1298. gadā Salaspilī esošo Rīgas arhibīskapa pili nopostīja Livonijas ordenis.

1950. gadu beigās un 1960. gadu sākumā dažādi, savstarpēji nesaistīti padomju resori uzsāka nozīmīgu rūpniecības uzņēmumu, iestāžu un dzīvojamo rajonu strauju celtniecību. Salaspils dažu desmitu gadu laikā no klusas lauku apdzīvotas vietas izauga par pilsētu ar vairākiem atdalītiem mikrorajoniem (HES ciemats, Agrofirmas ciemats, Budeskalni, Zinātņu Akadēmijas ciemats, Silava) un izveidojās par ievērojamu enerģētikas, zinātnes un lauksaimniecības centru. Lielākā būve nākamajā desmitgadē bija Rīgas HES, zem kuras ūdenskrātuves 1974.—1975. gadā tika appludināta Salaspils vēsturiskā daļa. 20. gadsimta otrajā pusē Salaspilī darbojās pētnieciskais Salaspils kodolreaktors.

2004. gada novembrī administratīvi teritoriālās reformas gaitā no Salaspils pilsētas ar lauku teritoriju tika izveidots Salaspils novads, Salaspils pilsēta kļuva par novada centru.

In Mark Twain's words, why "in German, a young lady has no sex, while a turnip does?"
[das Mädchen—neuter] [die Rübe—feminine]

Labi sen apnika man Pūķene, pukiiite, Pūķis, Puķīte, Pūķītis, Pūķītis_Mazais, puukjiite, Puukjis, Rūķīte un visādi citādi līdzīgi kustoņi....

Pūķīte - tā vairs neesmu es!!!!!!!!!!!!

Bella Ragazza

skubija

Cik skaits jaunas lapas sākums!

Sveikas!

Ziņa no Salaspils māmiņu facebook lapas:

"SVARĪGA ziņa!
Salaspils sporta namā otrdienās un piektdienās no plkst.8:00 līdz 13:00 ir pieejama jauka zāle. 1h par zāles izmantošanu līdz 10 cilvēkiem maksā 5EUR (ja ir 10, tad no katra 50 centi). Par katru nākamo 0.83 EUR. Tāpat zālē ir iespējams izmantot lielās bumbas, paklājiņus un citu sporta inventāru, kā arī mūzikas centru.
Domāju būtu grēks neizmantot šo iespēju, vai ne?
Varbūt kāds no šīs grupas dalībniekiem ir vadījis/var novadīt vingrošanas māmiņām ar mazajiem? Vai zina kādu, kurš varētu un gribētu? Varbūt ir citas vēlmes kā izmantot šo piedāvājumu?"

https://www.facebook.com/groups/salaspils.maminas/

Bella Ragazza, paldies par vēsturisko informāciju, noderīgi!

Ja nu kādai tētis, brālis vai kāds vīriešu kārtas pārstāvis meklē darbu Salaspilī, tad varbūt var ieskatīties šeit - http://www.3pl.ru/lv/darba-piedavajumi/

Cik zinu, tad aktuāls ir piedāvājums par saimniecības vadītāja vakanci, tas tā kā ēkas un apsaimniekojamās teritorijas pārzinis!

Mandarina

Sveikas māmiņas!

Pēc auklītes lūguma ievietoju ziņu!

Ir atbrīvojusies vieta mājdārziņā Sauriešos. Ļoti jauka, mīļa un atbildīga auklīte. Pieskata bērnus privātmāja, ir liela teritorija, kurā izskrieties un pavadīt laiku svaigā gaisā!

Pie šīs auklītes ir bijis ne vien vien cāļbērns! Tāpēc, ja vajag var dabūt arī vēl kādu atsauksmi, ne tikai manējo.

Sīkāka info un aukles kontakti pie manis cāļpastā!

p.s auklīte ir nokārtojusi visas formalitātes un pavisam drīz pie viņas varēs doties ar līdzfinansējumu no pašvaldības!

Mamma foršiem sīčiem

Bella Ragazza

In Mark Twain's words, why "in German, a young lady has no sex, while a turnip does?"
[das Mädchen—neuter] [die Rübe—feminine]

Labi sen apnika man Pūķene, pukiiite, Pūķis, Puķīte, Pūķītis, Pūķītis_Mazais, puukjiite, Puukjis, Rūķīte un visādi citādi līdzīgi kustoņi....

Pūķīte - tā vairs neesmu es!!!!!!!!!!!!

Meka

Sveikas jaunajā lapiņā!

Atceros, ka esat par šo runājušas; ir kādas atsauksmes par frizieri Agnesi Lokā?

Meka
Man ļoti patīk, eju tikai pie viņas.

Bella Ragazza
Paldies par informāciju - priecājos uzzināt

skubija

Meka

Esmu bijusi, patika!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18289879