Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Bērnu grāmatas vakaram

Lea13

Sveikas! Iesakiet kādas labas grāmatas ko vakarā palasīt meitām (3&7gadi). Esam izlasījušas un patika- Mazā raganiņa, Herbe ar lielo cepuri, Kas notiek dižmežā, Velniņus, Pasakas par ziediem, Karlsonus, Grimmu pasakas, Dželsomīno melu zemē, Sīpoliņš, Melnais kamols-amols-mols, Bezgalīgais stāsts, Ozu un vēl daudzas citas un liekas, ka grāmatas latviešu valodā šim vecumam ir izsmeltas. Nepavilka mums- Vinnijs Pūks, Harijs Poters jo filmas ir redzētas, Nezinīti man besīja lasīt

Melisa

Es ar savu 4-gadnieci tikko pabeidzu Loti no Izgudrotāju ciema (multene redzēta neskaitāmas reizes, bet grāmata tāpat ļoti patika) un plānā kā nākošās grāmata par Trollīti Muminu un Ronja laupītājmeita..

Lea13
Man un bērniem ļoti patīk Margaritas Stārastes pasakas. Nesen (bērniem 9 un 6 gadi) paņēmu "Brīnumzemju" grāmatas no sērijas "Pasaules tautu pasakas". Varēšu vismaz gadu lasīt

Man pašai bērnībā ļoti patika grāmata " Burvju ota". Un meitai patīk arī latviešu tautas pasakas (piem. Trīs vēja mezgli utt.)

Papildināts 02.04.2015 12:53:

Starp citu, vēl jau ir Kestnera lieliskās grāmatas "Divas lotiņas", "Emīls un Berlīnes zēni", "Punktiņa un Antons".

aveirulz

Taviem bērniem gaume tāda kā man bija (un vēl ir ).

Vēl es no bērnības atceros: Pauls Mārs "Lipela sapnis" (vispār tā Zaļās atses sērija bija tikpat laba kā Sprīdītis, tikai mazāk zināma nez kāpēc, vēl tajā izdeva "Mazo Stjuartu", "Šarlotes tīklu", "Atbrīvotājus", kas arī likās forša, tikai šitā bija mīļākā);

"Skandināvu tauatu pasakas" un "Kā brālītis trusītis uzverēja Lauvu" (šitās bija smejamgabali man);

Žanis Grīva "Paska par Diegabiksi";

Laimonis Vāczemneiks "Veco varku noslēpums";

Dž. R. R. Tolkīns "Hobits" (un grāmta ir tiešām bērniem piemērota, nemaz ne kā nesenās filmas);

K. S. Lūiss "Lauva, Ragana un drēbju skapis";

Selma Lagelefa "Nilsa Holgersona brīnišķīgais ceļojums".

No "jaunajām" man jau kā lielam lasītājam patika Timotejs Defombels "Tobijs Lolness" (ja gatavojies lasīt hariju Poteru, biezums jau nebiedē...

Garāmejot
Jā, Stārastes valoda ir burvīga.

Paldies par ieteikumiem!

Jeewa

Ja atceros, kas man bērnībā patika no vēl nenosauktām- Mērija Popinsa (ļoti, kādas 100 reizes izlasīju), Lindgrēnes Pepija un Emīls, Rinkules- Zemzares par dzīvniekiem- bija viena grāmata par cirku un viena par zoodārzu, pat neatceros, kā sauca , tad bija tāds Lācīša veikals, Skudras nepadodas, Klāra Klukste, Širmaņa Pīkstīte un Kriksis, tad Blaitonas Pauks un Šmauks (vēl viņai bija kkādas mīlīgas grāmatiņas), Kronenberga Jērādiņa, ai, nu daudz foršu grāmatu

aveirulz
Tobijs Lolness
Šito man 9gadniece tieši lasa, saka, ka patīkot.

Bāc, man bērnība nepatika ne Dž. R. R. Tolkīns "Hobits" (likās tur viss pārāk briesmīgs); K. S. Lūiss "Lauva, Ragana un drēbju skapis" (par šo man jau bija izveidojies viedoklis, pirms sāku lasīt, nepatika vāka noformējums, šķiet, tā arī nedalasīju) Selma Lagelefa "Nilsa Holgersona brīnišķīgais ceļojums" (šo man mamma lasīja priekšā, vienalga bija garlaicīgi)

Nekad nesaki: "Es kļūdījos!"
Daudz labāk skanēs: "Re, kā interesanti sanāca..."

A.Lindgrene - Trokšņu ciema bērni. Ir 3 grāmatiņas.

maybe, i`m not perfect, but some things are excellent in me.

Bez visām minētajām maniem bērniem ļoti patika Mežonīgie Pirāgi (M.Putniņš), četras biezas grāmatas, smieklīgas, loti asprātīgas. Nesen redzēju, ka piektā daļa iznākusi. Bet jāsāk ar pirmo, pareizajā secībā, lai varētu saprast personāžus.

Vēl patika Nārnijas Hronikas, bet nu trīsgadniekam varbūt vēl ne, septiņgadniekam paša reizē.

Lindgrēna, Stāraste, Mumini - nu viss, kas te jau minēts. Poters patika ļoti ļoti, zina no galvas, man šķiet.

12345

Tuve Jansone- viss, ko var dabuut.

Papildināts 04.04.2015 16:29:

Braziilieshu rakstnieks Monteiru Lobatu un vinja "Dzeltenaa dzenja ordenis".

Papildināts 04.04.2015 16:30:

Pols Stjuarts, Kriss Ridels "Jezgas zeme".

.

Katram savs

Pieminēšu latviešu tautas un citu tautu pasakas.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18291971