Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kas īsti ir feminisms?

anele

anele

Vispār tā ideja man pārāk sarežģīta

Nē, nu klausies! Tu no laika mašīnas esi izkāpusi?

anele
viņas minētās rīcības attaisnoju ar šo "F "pārliecību.
rīcības? Bet kas tur TĀDS, ka pat jāataisno? Tāds ģimenes modelis vnk.


''I can't drown my demons, they know how to swim....''

Afeera

Nu diez kā Tu tagad dzīvotu, ja nebūtu feminisma. Tiesības piedalīties vēlēšanās, vārda brīvība, augstākā izglītība, iespēja ieņemt dažādus amatus, saņemt savam paveiktajam atbilstošu atalgojumu... Nē nu kam jau vīrietis ir Dieva vietā, tās lai dzīvo autiņu čupās, aptekalē vīru un tur muti Es par feminismu saprāta robežās. Piemēram uzskatu, ka LV joprojām ir problēmas ar taisnīgu atalgojumu sievietēm par paveikto.

Es piekrītu, ka par vienādiem pienākumiem abiem dzim. jāmaksā vienāda alga. looģiski.
anele
Kamēr vien vīrieši būs ģimenes apgādnieki (pilnīgi vai lielākoties), tikmēr šis vienkārši nenotiks.

Papildināts 28.05.2015 15:28:

Jā, kāpēc feminisma piesaukšana ir tāds kā nosodījums sieivetēm, ja vienkārši tās ir Tiesības piedalīties vēlēšanās, vārda brīvība, augstākā izglītība, iespēja ieņemt dažādus amatus, saņemt savam paveiktajam atbilstošu atalgojumu...? Kāpēc?

Papildināts 28.05.2015 15:31:

Žēl, ka viekārši nevar godprātīgi sadarboties, bet tā vietā ir jārausta deķītis.

Ja Tu uzskati, ka vīriešiem un sievietēm jābūt vienādām tiesībām, tad Tu esi feministe/-s.

Tas ir tieši tik vienkārši.

Tas, kā šis tiesības pēc tam tiek īstenotas, jau ir pavisam cits jautājums. Nav nekādu problēmu būt feministei un tai pat laikā ar prieku gatavot savam vīram vakariņas un pienest čības. Svarīgi ir saprast, ka Tev ir tādas pašas tiesības kā vīrietiem arī atteikties to darīt.

Deizy

Kamēr vien vīrieši būs ģimenes apgādnieki (pilnīgi vai lielākoties), tikmēr šis vienkārši nenotiks.

realitātē ļoti daudzas sievietes IR ģimenes apgādnieces. Ir visai dīvaini dzirdēt argumentu, ka vīrieši pelnījuši lielāku algu tikai tāpēc, ka tradicionāli vairāk stiepa mamutu. Laiki mainās, līdz ar to arī tikumi un likumi.

Ja feminisma ideja liekas baigi nepieņemama, var pārcelties uz dzīvi uz, piemēram, Afganistānu vai Sauda Arābiju. Tur pilnām mutēm varēs izgaršot, ko nozīmē patriarhāla sabiedrība. Labāk gan uz Sauda Arābiju, tur tas būrītis vismaz ir ar apzeltītām restēm.

Papildināts 28.05.2015 15:56:

Kāpēc?
Varbūt kādam tas ir izdevīgi? Šefam, attaisnojums par vienādu darbu maksāt mazāku algu, vīram pieprasīt beznosacījuma kotletes un minetu?


Dzīvot ir vērts, lai mīlētu, audzinātu bērnus, dejotu un lasītu grāmatas. Pārējais ir tikai līdzekļi mērķa sasniegšanai

Manuprāt, tādu īstu sieviešu-feministu ir maz. Lielākā daļa no tām, kuras sevi uzskata par ja ne gluži feministēm, bet par feminisma ideju piekritējām, ir paņēmušas no feminisma tikai sev izdevīgāko daļu no tām līdztiesībām - sociālās un ekonomiskās tiesības. Algu grib tādu pašu, privilēģijas tādas pašas, utt., bet vienlaikus viņas uzmet lūpu, ja vīrietis sabtransā neatdod viņām savu vietu, nepalaiž pa priekšu pa durvīm, nepasniedz mēteli, utml. Tās, kuras ir patiesi īstas feministes, tieši īpaši nepatīk šie žesti, viņas ir tiešām - kā vīrieši, tāpēc no vienas puses arī uzskatu, ka tādas sievietes var pretendēt uz tādām pašām tiesībām kā vīrieši.

Autores aprakstītajā gadījumā vairāk ir nevis feminisms, bet kā jau te citas teica - tas vairāk atgādina zempapēžnieka un valdonīgas vecenes tandēmu.

Nav nekādu problēmu būt feministei un tai pat laikā ar prieku gatavot savam vīram vakariņas.
it īpaši, ja vīrs pēc tam nomazgā vakariņu traukus

Papildināts 28.05.2015 16:13:

Rudā Lapsa
Tās, kuras ir patiesi īstas feministes, tieši īpaši nepatīk šie žesti, viņas ir tiešām - kā vīrieši, tāpēc no vienas puses arī uzskatu, ka tādas sievietes var pretendēt uz tādām pašām tiesībām kā vīrieši.
vai tad tas, ka sieviete ir feministe, automātiski nozīmē, ka viņai jāpārstāj būt sievietei?

Es domāju, ka feminisma negatīvo tēlu mēģina uzturēt vāji vīrieši, kuriem vienkārši ir bail no situācijas, kad sieviete apzinās, ka viņai ir tādas pašas tiesības kā vīrietim. Jo, tiklīdz tiesības abiem ir vienādas, dzīves realitāti sāk noteikt spējas un vēlmes. Un tad protams rodas bažas - vai gadījumā nav tā, sievietei tās spējas tomēr ir lielākas, nekā man gribētos? Vai nevar būt tā, ka viņai vairs nav vēlmes darīt to, ko gribu, lai viņa dara? Un tad jau, protams, vieglākais veids ir stulbi uzbrukt un diskreditēt visu kustību.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18298353