Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

rozā lentītes lapa... jeb krūts vēzis&co XVI

ieva2011

No rīta aizbraucu uz Liepājas slimnīcu, izstāstīju, ka mums ļoti smagi iet. Virsmāsa teica, lai ved uz uzņemšanu un nofotogrāfē plaušu un tad uz nodaļu. Zvanīju Liepājas onkoloģei - viņa neceļ. Ģimenes daktere morfija plāksterus negrib rakstīt jo saka, ka tos nedrīkst, ja plaušās ir šķidrums. Aizvedu mammu uz uzņemšanu, tikko esmu atbraukusi mājās. Uzņemšanā iekšā mani nelaida, bet iznāca dakteris un teica, ka visus izmeklējumus veiks, tad mammu vedīs uz nodaļu un tad es pie viņas atkal varēšu aizbraukt.

Anduina,

Neviens no dakteriem man nav teicis, ka mammai ir mainījusies stadija no 3.A uz kādu lielāku. Izrakstā, ko onkoloģe man iedeva 20.08. ir rakstīta 3.A stadija. Pie dakteres gāju runāties katru dienu - viņa man teica, ka palīdzēt var ļoti labi - jātiek uz to plaušu centru uz talka pleirodēzi un pēc tam ķīmijterapija. Neviens mediķis man nav teicis, ka mammai vairs nevar palīdzēt. Vienkārši es pati redzot to, ka viņai tik ļoti sāp un ka šķidrums krājās esmu apjukusi, jo tas ko redzu īsti nesader ar to, ko man apgalvoja daktere Štara.

Ziedlapa1
varbūt tomēr vajag pakonsultēties vēl ar kādu onkologu?

islēgtās lapas beigās rakstīju Tev par Baltiņu. redzēji to ierakstu?

Jā, es arī domāju par to, kāpēc daktere mammu vispār izrakstīja no slimnīcas 20.08.? Stāvoklis taču bija ļoti smags. Es nesaprotu.

Papildināts 22.08.2015 17:41:

Minnina,

Es dakterei Baltiņai piezvanīšu, pierakstīšos pati pie viņas uz konsultāciju, aizvedīšu mammas visus papīrus. Redzēsim, ko viņa teiks un ko ieteiks. Es sāku nervozēt, laikam braukšu atpakaļ uz slimnīcu, jo mamma nezvana.

Nu , kas tie par ārstiem tajā Liepājas slimnīcā....nu , kā tā var??????

Papildināts 22.08.2015 18:01:

Nu vismaz tak meitai vajadzēja visu paskaidrot un mammu nespīdzināt! Pilnīgs murgs!

Kolekcionēju vecas pavārgrāmatas.

reti skaista

Jā, es arī domāju par to, kāpēc daktere mammu vispār izrakstīja no slimnīcas 20.08.? Stāvoklis taču bija ļoti smags. Es nesaprotu.

Izrakstīja tāpēc, ka stāvoklis ir bezcerīgs. Neviena nodaļa netur nedziedināmi slimos.

Paliatīvās terapijas nodaļa?

Kaķim ir vienalga, ko peles par viņu domā

Reti skaista
Kāpēc izrakstīja, es domāju , ka te visi saprot. Bet ir taču kaut kādai cilvēcībai jābūt! Nu tā tak nevar!

Kolekcionēju vecas pavārgrāmatas.

retiskaista

Neviena nodala netur, bet izraksta ar paliatiivaas apruupes paketi, kas sastaav mazaakais no 3 medikamentiem un tie tiek laisti zemaadaa 24 stundas ar 0,2 mm (ne ml) stundaa! Nevienam muusdienaas nav jaamokaas saapees - pat veeza pacientiem nee. Un kameer to nevar izdariit TIKMEER IR JAAPATUR SLIMNIICAA UN JAALAIZ TO VISU PERFUZORAA VEENAA, jo LV droshi vien nav perfuzori kas domaati zemaadaa laisanai pieejami ambulatori vai parastaa slimniicaa. Ko juus dariitu ja nevienu venozo sprici un sisteemu nedriiksteetu likt maajaas kaa tas ir Anglijaa un Amerikaa??? Ka visi kam vajag tikai uzpilinaat skidrumu - ka tie visi brauktu uz slimniicu? Juus tacu pakaartos no darba apjoma!

Zvanīju Liepājas onkoloģei - viņa neceļ. Ģimenes daktere morfija plāksterus negrib rakstīt jo saka, ka tos nedrīkst, ja plaušās ir šķidrums. Aizvedu mammu uz uzņemšanu, tikko esmu atbraukusi mājās. Uzņemšanā iekšā mani nelaida, bet iznāca dakteris un teica, ka visus izmeklējumus veiks, tad mammu vedīs uz nodaļu un tad es pie viņas atkal varēšu aizbraukt.
Plāksterus var gan 12mg pavisam noteikti, tie nemazina tik ļoti vajadzību pēc skābekļa. Šprice - tā gan. NO tās gan viņa nejutīs ka jācīnās pēc elpas, bet līdz ar to viņa fiziski nejutīs to elpas (skābekļa trūkumu) Nu un protams ka šādā veidā šprice pietuvina ātrāku galu. Bet par plāksteriem - mums ir pacienti, kas 2 gadus ir uz tiem un vēljoprojām palīdz.

Labi, ka vismaz mamma tagad slimnīcā un cerams ka viņai nav tādu sāpju. TuriesZiedlapa, jo tev jābūt gatavai uz visu. Tagad pavisam noteikti. Es pat teiktu ja tev kaut kas nopietns ar mammu vēl kārtojams - tad to vajag izdarīt tagad - lai nav tā ka paliek kaut kas nepateikts, nepiedots un nesakārtots.Zinu ka tev domas tagad tur nestāv, bet tomēr...

Papildināts 23.08.2015 02:55:

Žurkulis
Hi - Retiskaista pati nezin, ka arī Lv var izrakstīt mājās pacientu ar sakarīgu paliatīvās aprūpes paketi un to var izdarīt ārsts vai medmāsa(LV laikam tikai ārsts), kas ir pabeiguši attiecīgu apmācību.Pavisam noteikti to jāzin ģimenes ārstam un onkologam.tur ir trīs medikamenti sāpju remdinošs, nomierinošs un sekrēciju mazinošs. Anglijā lieto midozalamu un diamorfīnu, reizēm cyclizine, zemādā ar perfuzoru, bet ja vajag naktī un nav kur grābt mājās esošam neārstējamam pacientam perfuzoru, tad 3 stundu laikā atbrauc dežūrējošais ģimenes ārsts vai māsa un iešpricē to pašu šprici zemādā ( nevis muskulī) Pirmajā reizē parasti pietiek uz 6 stundām.

Papildināts 23.08.2015 03:02:

Paliatīvās terapijas nodaļa?
Daudzi pacienti negrib pavadīt pēdējos mirkļus slimnīcā starp svešiniekiem - arī viņiem pat LV ir iespēja cilvēka cienīgi nomirt mājās, savu mīļo tuvumā un aprūpē.

Man jāsaka godīgi, ka es te nereizi nevienam pacientam neesmu špricējusi tramadolu, jo neviens ārsts to te nenozīmē onkoloģisku pacientu atsāpināšanai un arī rs nevienam to nekad neesmu nozīmējusi. nervu sāpes viņš noņem diezgan slikti.

Papildināts 23.08.2015 03:06:

Neviens mediķis man nav teicis, ka mammai vairs nevar palīdzēt.
Jā, nu oficiālie ārstējošie nav varbūt teikuši, un tas nav godīgi, bet es tevi gan brīdināju jau pāris lappuses atpakaļ, caur puķēm.

Papildināts 23.08.2015 03:18:

ieva2011

vai Tavas mammas onkologs ir informēts par notiekošo (droši vien viņš deva zaļo gaismu rekonstrukcijai)?

Visur jau ir procenti par kuriem dakters informē pacientu un lēmumu pieņem pacients, jo tikai viņš zin ar kādu procentu daļu ir gatavs riskēt. Rekonstrukcija pati par sevi vēzi neizraisa (tas nu ir pierādīts) , bet imunitātes tīša dragāšana gan var dot zaļo gaismu mts izplatībai. Un imunitāti dragā visas operācijas un svešķermeņi. Citam vairāk, citam mazāk. Kuram tas būs liktenīgi - to nezin neviens. Šoreiz to zaļo gaismu vairāk ir jāprasa imunologam. Tāpēc jau Angļu dakteri nereti saka, ja tu zini ka bez rekonstrukcijas zaudēsi identitāti un pat neizdzīvosi - TAD TAS IR OBLIGĀTS PASĀKUMS, citādi tas ir tikai lieks risks vēža pastarpinātai rekurencei.

Mellenne

Lapu dibināja Nabux, un viņa stāstīja arī par savu vīru, kas mira ar smadzeņu vēzi - visu no pirmajiem simptomiem līdz pat kapa kopiņai. Tā kā te drīkst gan nākt un runāt par saviem piederīgajiem visi, kam tas nepieciešams.

Ziedlapa

Pasaki brālim. Nav labi, ka viņš nezina.

Ziedlapa1
Domās esmu ar Tevi...

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18306497