Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

rozā lentītes lapa... jeb krūts vēzis&co XVI

ieva2011

InaMinka

Lone1960

ieva2011

Galvenā atšķirība starp pretsāpju tabletēm locītavām un injekciju lietošanu varētu būt šāda:

1. Injekcija parsti iedarbojas uz ilgāku laiku kā tablete.

2. Injekcija ārstē kaut kādā mērā iekaisumu nevis tikai noņem sāpes.

3. Daļa pretsāpju injekciju nav nemaz tik dārgas un kopā ar kvalificēta speciālista konsultāciju ir vērtīgas.

4. Injekcija nebojā vēderu kā tablete, taču nesterilos apstākļos injicējot var dabūt infekciju, tomēr tas reti.

5. Tomēr parasti injekcijas nelieto mūžīgi, bet arī tabletes mūžīgi nesniedz sāpju noņemšanu, kaut kad jāpāriet uz citām tabletēm vai metodēm, ja tas palīdz.

Tas, cik daudz pretsāpju injekcijas locītavās palīdz, ir atkarīgs no daudz faktoriem, piemēram, kas tā par locītavu, kas ir izraisījis iekaisumu, kādas zāles injicē utt.

Kvalificēts speciālists parasti arī pasaka sagaidāmo zāļu iedarbības ilgumu.

Piemēram, man klemmējās operētās puses rokas plaukstas īkšķis. Šai rokā man ir limfostāze (jo bija radikāla mastektomija ar paduses limfmezglu izņemšanu) un man ir AN hormonterapija (blakne-locītavu iekaisums) plus ZA bifosfonāti (reta blakne - tieši roku&plaukstu locītavu iekaisums). Ārsts man injicēja zāles pirkstā (tā sauc.blokāde), tas man noņēma klemmēšanos un samazināja pirksta tūsku apmēram uz 9 mēnešiem. Pēc 9 mēnešiem klemmēšana atsākās, taču mēdz būt momenti kad tās nav, situācija ir nedaudz uzlabojusies.

ieva2011

InaMinka
Injekcija taču iedarbojas lokāli? Tas man neder, jo biezi sāp daudzās vietās - gūža, mugura, gurnu kauli, svilst seja un rokas un pēdas no zālēm utt - man ta tablete labi šo visu noņem.

InaMinka

ieva2011

Jā, speciālās injekcijas/blokādes noņem sāpes konkrētām locītavām. Tas labi, ka Tev tabletes palīdz, zinu cilvēkus, kam tabletes vairs nepalīdz. Nu un man vienmēr baža par tablešu iedarbību uz vēderu.

ieva2011

Kada laba neiroloģe man reiz teica - nedrīkst sāpes ielaist, tad pie ta arī cenšos pieturēties.

Man arī bažas par vēderu, brīžiem ir bijjis diezgan jocīgas kuņģa sāpes, bet tad vēl nelietoju pantoprazole. Tas patiešām palīdz. Un , starpcitu, diclac man palīdz pat 75mg ilgstošās darbības tablete, ja nu kaut kā tomēr nepāriet, tad max 150mg/dienā, bet tas ir reti.

Papildināts 03.06.2021 13:56:

es atceros arī to, ka viens no veidiem, ka audzeji metastazējas, ir iekaisums. Tapec nemaz tik ļoti pagaidām par Diklofenaku nepārdzīvoju.

InaMinka

Es dzīvoju ar pastāvīgām sāpēm, no zālēm man pārāk daudz blaknes. Man arī patīk labāk novērst cēloņus, nevis cīnīties ar sekām, ja vien tas iespējams. Locītavu un kaulu problēmas grūti uzlabojamas.

ieva2011

InaMinka
Tu pa nakti pagulēt vari? Es bieži nevaru pagulēt vai ari iemiegu un tad uzmostos no asām sāpēm. man ta ir robeža, kad zāles vajag.

InaMinka

ieva2011

Pa nakti es mostos vidēji reizi stundā, bet bija laiks, kad reizi pusstundā. Esmu novērojusi, ka ja pa dienu ir bijis vairāk fizisku aktivitāšu, guļu labāk, mostos vidēji 4 reizes pa nakti. Mostos ne dēļ sāpēm, bet prozaiskāka iemesla dēļ. Tomēr sāpes mugurkaulā visvairāk moca tieši pa nakti. Pašlaik jau ilgstoši ir sāpes krusta kaulā, kur man mts. tās izteiktākas ir ja guļu uz muguras vai sāna, tā nu vāļajos pa gultu cenšoties ieņemt pozu, kurā mazākas sāpes. Man sāp arī krūšu kurvis, nevaru normāli pagriezties uz otriem sāniem, veļos, liekas, ka mugurkauls pārlūzīs krūšu rajonā. Sāp arī ceļi un roku pirksti, ribas. Kad organisms ir piekusis, iemiegu. Uz rītu muskulatūra ir atslābusi, guļu, pamostos ar sajūtu, ka atkal esmu nogurusi. Man tikai vienreiz kaulos ir bijušas tādas sāpes, kad aizdomājos, ka liktenis man ir nolēmis parādīt kā ir tad, kad ir ļoti slikti. Esmu samierinājusies ar pārējām sāpēm, netaisos tikai tāpēc rīt kaudzēm tablešu. Tramadolu pārsvarā izmantoju tad, kad sākas sāpes vēderā, jo nekas cits nepalīdz. Bet šādas sāpes vēderā man ir tikai pāris reizes gadā. Agrāk injicēju zāles celī, jo saskāros ar tādām sāpēm pirmo reizi un tās mani šokēja. Tagad vairs nešokē.

ieva2011

A, nu ja mosties tapēc, ka jāapmeklē wc, tad nu tur neko nevar līdzēt tabletes. Bet tā jau ir, katram jāatrod savi līdzekļi un sāpju robeža...

Sāpes nedrīkstot ielaist, jo pēc tam vairs īsti pretsāpju medikamenti nelīdzēs....

InaMinka
ieva2011
Lasu un domāju pie sevis, ka tik traki man vēl nav, kaut gan pašai liekas, ka traki

Līdz oktobrim cītīgi vingroju pie fizioterapeita un tad arī masēju muguru. Jutos labi. Kopš visu aizklapēja ciet un slinkums totālais, un masiere dekrētā, jūtu, ka ir ievērojami sliktāk mugurai un kājām, neturu slodzi un vēl nepareizais Letrozols visu vēl vairāk pasliktināja. Laikam cita varianta nebūs kā dzīt sevi ar mietu vingrot. Un jāmeklē jauns masieris. Tomēr baigais labsajūtas relax tā masāža ir! Pirms covid, kursa veidā gāju uz kriosaunu. Tagad lienu dīķī dzesēties vai uz kājām, rokām laižu aukstu dušu. Labi atlaiž. Vēl patika Dorsanvāls no pēdām līdz jostasvietai. Parasti tik lielu gabalu netaisa, bet māsiņa bija pazīstama un pēdas atļāva pašai sprakšķināt. Tabletes nedzeru, tik minerālvielas: magniju, cinku, selēnu, omega3.

Vai polineiropātijai kāda ir dzērusi Thiogamma, Benfogamma?

InaMinka

Runājot par tramadolu, man savā laikā, kad bija ķīmija, ķīmijterapijas pie 4.ķīmijas, kas man bija baltā un pēc pirmajām trijām, kas bija sarkanās, izrakstīja tramadolu. Tas bija šķidrā formā, jālieto 15 pilieni, nesen uzzināju, ka tramadols ir arī tablešu formā. Kas ir labāks, efektīvāks, tablete vai šķidrā versija? Negribas pierast, bet nav jau īsti alternatīvas. Runājot ar uzraugošo viņa teica, ka ir vienas pretsāpju zāles, kuras nerada čūlas, bet cena viņām ir 20 eiro un gan jau tur ir tikai 10 tabletes. Esmu lietojusi arī diklaku, bet kā teica gastrantrologs, tās čūlas es dabūju no diklaka un visādā veida iboprofēniem, ibumetīniem utt.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18306497