Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

rozā lentītes lapa... jeb krūts vēzis&co XVI

ieva2011

cheeba

Mildinja
Staru laikā esmu ieplānojusi padzīvoties pie māsas Ogrē, jo pati esmu no Liepājas.
Pirmos trīs ārstēšanas mēnešus nebiju uz slimības lapas, jo tajā laikā atrados dīkstāvē un tā kā dakteris teica, ka ārstēšanās būs ilgāka, tad izmantoju dīkstāves pabalstu. Uz slimības lapas esmu no 1.aprīļa. Tāpēc arī grupa vēl nepienākās. Bet tomēr slimības lapa vēl ir.
Braukāšana sanāks dārgs prieks, bet kā ir, tā ir

Papildināts 21.07.2021 11:11:

Meitenes, kurām bijusi abpusējā mastektomija, kādi ieteikumi? Ko vispār ņemt līdzi uz slimnīcu?

cheeba
Izturību!

...Un oktobra sākumā beidzās slimības lapa

Slimības lapu var pagarināt arī virs 6 mēnešiem. Pati izmantoju šādu iespēju, ja pareizi atceros, tas nebija automātiski, VSAA bija veicamas formalitātes, bet nekas sarežģīts. Varbūt noder : https://lvportals.lv/skaidrojumi/302697-kas-jazina-par-slimibas-lapu-b-2019

Jāpararēķina, kas izdevīgāk sanāk grupa vai slimības nauda. Invaliditātei bez minētā bezmaksas transporta ir vēl virkne citu atvieglojumu, man ļoti jūtams atbalsts bija nekustamī īpašuma nodokļa atlaide. Tāpat pastāv iespēja, ka pēc pirmajiem 2 gadiem II grupu (visticamāk tāda tiks piešķirta) neatjaunos. Tāpēc, pagarinot slimības lapu, kopējais atbalsta periods būs garāks.

Esi fiziski aktīva, cik vien vari, bet saudzē sevi!

Uz slimnīcu ieteiktu ņemt ērtu, priekšā pogājamu vai kā savādāk attaisāmu apģērbu, jo kad būs pārsniešanas, rokas cilāt uz augšu varētu būt apgrūtinoši. Meitenes staigāja naktskreklos, pa virsu halāts. Es mundrāk jutos trenuškās un jaciņā. Protams, ērtas čības, zeķītes, nepieciešamās higiēnas preces, tualetes papīru ieskaitot, dvieli, krūzīti, kādu tilpumu, kur ūdeni iepildīt, varbūt arī termosu, kādu tējas maisiņu (ja būsu LOC, ir Venden aparāts ar karsto ūdeni), kaut ko uzgraužamu, lasāmu.

Ja būsi LOC noteikti iesaku apmeklēt fizioterapeitu, manā laikā nodarbības notika 1x nedēļā. Kusties, sāc vingrināt roku tiklīdz ārsts atļauj!

Kas Tevi operēs?

cheeba

mariachur77
Paldies par info ļoti noderīgi.

Esmu LOC, operēs Srebnijs.

cheeba
Ja Tev ir alerģiskas reakcijas uz plāksteriem, iesaku to laicīgi izrunāt ar ārstu. Iespējams, pašai jānopērk plāksteri.

Pēc apsēju noņemšanas man uzlīmēja plāksteri, praktiski uzreiz izgāju ārā pastaigāt, jutu, ka plākstera vieta kņud. Momentā aptiekā nopirku plāksteri, par kuru zināju, ka man nav alerģijas, un lūdzu nomainīt. Ņemot nost plāksteri, pat ādas gabaliņš līdzi nogāja, reakcija bija ļoti ātra. Dakteris taisnojās, ka agrāk bijuši plāksteri, kas neizraisa alerģijas, bet tagad jāizmanto ekonomiskāks variants. Tiesa, alerģijas gadās reti.

Papildināts 21.07.2021 12:43:

cheeba
Esmu LOC, operēs Srebnijs

Esi labās rokās!

Manā kara gājienā pret krabi operācija šķita visvieglāgā cīņa Grūtākais - notikušā pieņemšana un ķīmija noteikti aiz muguras! Stari arī nebija nekas traks, bet man āda ļoti jūtīga, uz to lielā mērā norakstu problēmiņas, kas bija jāpiedzīvo

cheeba

mariachur77
Paldies man tieši ar plāksteriem šobrīd problemātiski - abām rokām nonāca plāksteri ar visu ādu nost. Āda ļoti trausla palikusi. Un arī netika plāksteri ilgi turēti. Par šo pārrunāšu ar dakteri.

Jā, dakteris labs, par to nav šaubu mums tik nedaudz atšķirīgas domas bija par operācijas veidu, bet cerams ka viņš manu izvēli būs pieņēmis.

cheeba
Ārsts ir labs, šaubu nav. Bet ar to slimības lapu- iesaku izvērtēt, jo likums nosaka, ja gadā laikā slimo 52 nedēļas, tad 3 gadu laikā nebūs valsts apmaksātās slimības lapas. Kad man piedāvāja grupas vietā pagarināt slimības lapu,es atteicos, jo man nebija pārliecības, ka ar savu diagnozi neslimošu 3 gadu laikā. Tiesa prognozes neapstiprinājās, laikam ķīmija nodarīja savu, tā arī nesaslimu.....

Zemāk citāts:

Ja slimots nepārtraukti, tad slimības pabalstu izmaksā ne ilgāk par 26 nedēļām, skaitot no darba nespējas pirmās dienas. Pamatojoties uz Valsts darba ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀVK) atzinumu, slimības pabalsta izmaksu var pagarināt, bet ne ilgāk par 52 nedēļām, skaitot no darba nespējas pirmās dienas. Ja slimo ar pārtraukumiem, tad pabalstu izmaksā ne ilgāk par 52 nedēļām triju gadu periodā.

Nosakot 52 nedēļu periodu, tiek summēti visi darba nespējas periodi, skaitot no pirmās saslimšanas dienas (darba nespējas A lapas dienas), par kuriem ir piešķirts un izmaksāts slimības pabalsts.

Ja darbnespējas lapa B noslēgta, darba tiesiskās attiecības ir izbeigtas, pēc tam slimības gadījumā tiesību uz slimības pabalstu nav.

Ja sāk jaunu darbu, tad darba devējs maksā slimības naudu par pirmajām 10 dienām. Savukārt tiesību noteikšanai uz slimības pabalstu (B lapa) tiek vērtēts nosacījums par šī pabalsta maksimālo izmaksas laiku triju gadu periodā.

cheeba

Ince1959
Paldies par info

Sveiciens visām likteņa māsām! Arī es šajā pavasarī uzzināju par savu diagnozi un esmu savā cīņas ceļā. Man tika atrasts olnīcu vēzis, iespējams, iedzimts. Kolosāli, ka ir šāds forums! Daudz ko izpētu te un uzzinu no Jums, manas māsiņas! Šodien mans jautājums būs nedaudz muļķīgs un ne tik nopietns, bet, vai varētu būt tā, ka mana ķīmijterapija vienlaikus ārstē arī manu sen ielaisto naga sēnīti? Vismaz tā sākusi savādāk uzvesties.

Papildināts 26.07.2021 16:50:

Sveiciens visām likteņa māsām! Arī es šajā pavasarī uzzināju par savu diagnozi un esmu savā cīņas ceļā. Man tika atrasts olnīcu vēzis, iespējams, iedzimts. Kolosāli, ka ir šāds forums! Daudz ko izpētu te un uzzinu no Jums, manas māsiņas! Šodien mans jautājums būs nedaudz muļķīgs un ne tik nopietns, bet, vai varētu būt tā, ka mana ķīmijterapija vienlaikus ārstē arī manu sen ielaisto naga sēnīti? Vismaz tā sākusi savādāk uzvesties.

InaMinka

Bobolis

Jā, tā varētu būt.

Bobolis
Gan jau, ka nagi taisās atstāt pirkstus. Nezinu, kas tev par ķt, bet ja iet nost mati, tad arī nagi grib darīt to pašu. Tas nenozīmē, ka noteikti noies, bet naga izskats mainās. Vēl var būt, ka ir bijusi neatklāta autoimuna salimšana( psoriāze piem.) kombinācijā ar sēnīti, tad gan var būt ka ķt uzlabo nagu izskatu, bet ilgtermiņā ķt nokauj imunitāti un parasti sēnīte sāk izpausties smagāk. Reti kurai izdodas tikt vaļā no sēnītes ar lokālajiem līdzekļiem. Tā ka labāk aizej pie sakarīga dermatologa(1.slimnīca), noskaidro kas aug uz taviem nagiem un ko ar to darīt.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18306497