Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

rozā lentītes lapa... jeb krūts vēzis&co XVI

ieva2011

Ziedlapa 1

Ir tieshaam jaapadomaa vai nebuutu labaak pateikt braalim jo vinsh tacu ir taads pats berns mammai kaa tu.

Labdien!

Šī gada pavasarī atvadījos no mīļa cilvēka, tā pati onkoloģija. Tad arī uzgāju šo lapiņu. Lai arī nerakstīju, bet šad tad lasīju, ļoooti palīdzēja šeit rakstītais, lai saprastu, kā reizēm rīkoties, ko, kur, kā meklēt, kā domāt utt Paldies par šo lapiņu! Žēl, ka tādu lapiņu vispār vajag, bet dzīve ir tāda kā ir, kad saskaramies ar slimību, tad ir tas apjukums, nezini,kur, kam, ko prasīt, šeit tiešām var uzzināt ne jau tikai vienīgo un galveno patiesību, bet vismaz virzienu un ļoti noderīgas info !

Mums gan tas viss notika ātri, pēkšņi. Cilvēkam nekas nesāpēja līdz pašām beigām, bija tik pēdējā laikā nogurums, tad likās, ka varbūt plauškarsons saķerts, jo palika grūti elpot, nu tā pati aizdusa, kas bija jau beigu sākums. Vakarā izsaucām ātros (labi, ka tā, jo, ja paši vestu, tad mums arī auto normirtu cilvēks), nākamajā rītā tik pēc usg vai rtg pateica, ka cilvēkam vēzis pa visu organismu jau izplatījies, laika nav, citas pārbaudes nevar veikt, jo katra kustība būs liktenīga, piedāvāja paliatīvajā nodaļā vai mājās vest, protams, ka līdz mājās vešanai netikām. Tad nu vismaz paspējām atvadīties, samīļot cilvēciņu un 2h pēc mūsu vizītes slimnīcā, viņa nomira.

Ziedlapiņ, ja Tava mammīte vēl ir šai pasaulē, lūdzu, pastāsti brālim, omītei un visi aizbraucat atvadīties, es nekad nepiedotu savai māsai, ja man nebūtu dota iespēja atvadīties no savas mammas, labi sākuma ārstēšanās posmā klusēt vēl, bet nu jau ir viss . Pateikt brālim, omei, lai neizrāda, nerunā par to, vienkārši satikt vēl, apskaut un samīļot mammu, meitu, kamēr vēl var. Izturību, spēku Tev!

Mums arī bija saskarsme ar Liepājas slimnīcu, paši gan esam no Liepājas rajona, teikšu tā, zem katras kritikas. Bet nu mums vismaz zvana laikā pateica,ka te nav nekāds plauškarsons, ka ir viss, beigas var notikt kuru katru brīdi. Tomēr, kad ieradāmies slimnīcā, dr pati jau vairs nebija uz vietas un pārejais personāls bija zem katras kritikas. Tagad man ir lielas pārdomas par mūsu valsts( arī pilsētas) veselības sistēmu, zinu, ka nekas spīdošs te nav, bet nu jā, ko tu mazs, melns sīkumiņš uz visa fona, vēl ar savu nelaimi un sāpi, vari ietekmēt.

Es atļāvos uzrakstīt šeit, jo pati esmu piedzīvojusi līdzīgu nelaimi. Un tikai gribējās pateikt, ka Ziedlapiņai vajadzētu sasaukt ģimenes sapulci un pastāstīt par notiekošo, viņi ir to pelnījuši.

Mīļās meitenes, paldies Jums par visu.

Mammai vakar caurdūra plaušu un ielika drenu. tagad pie tās drenas ir klāt bundulis, kur visu laiku pildās šķidrums. Sarkanīgs. Daktere protams pa brīvdienām nebija sazvanāma, tāpēc neko nesaprotu par rītdienu. Mums ir nozīmējums uz Saulriešiem uz talka pleirodēzi. Vakar mums gāja smagi - aizvedu mammu uz slimnīcu, jo mājās vairs nevarēja palikt - sāpes šausmīgas, un nenormāla aizdusa. Līdz mašīnai knapi knapi - pa mazam solītim. Dežurķirurgs teica, ka vispār jau nebija prāta darbs rakstīt ārā no slimnīcas, ja cilvēkam plaušās ir šķidrums + gaiss. Mamma pēc tam pastāstīja, ka procedūras laikā viņai licies - ka nu ir viss - elpa šausmīgi trūkusi, apziņa pazudusi.

Šodien no 9.00 - līdz pat šim brīdim biju pie mammas slimnīcā - palīdzēju aiziet uz toaleti, nomazgāties.

Lūdzu man vienkāršā valodā variet paskaidrot, kas būs ar to drenu? Vai to rīt izņems un varēsim braukt uz Saulriešiem? mamma ļoti cer, ka rīt varēsim braukt. Viņa grib cīnīties un zinu, ka tam ir milzīgs spēks. Vai var vēl viss būt labi? Un vēl gribēju jautāt tām meitenēm, kas man rakstīja, ka šis laiks mammai ir pēdējais, gribu pajautāt - vai to var secināt pēc izraksta? Jo es patiešām gribu saprast, kas īsti notiek. tas ka mammai ir slikti, es redzu un zinu un jūtu un naktīs arī murgoju, bet daktere man teica, ka palīdzēt vēl varot ļoti labi.

šodien mamma saņēma arī svēto vakarēdienu dziedināšanai.

Papildināts 23.08.2015 17:26:

Brālis un omīte zina, ka mamma ir slimnīcā smagā stāvoklī - zina, ka ir caurdurta plauša, zina par aizdusu. Neesmu pateikusi par pašu diagnozi.

Papildināts 23.08.2015 17:28:

Nevaru pateikt tā iemesla dēļ, ka mamma ļoti lūdz lai nepasaku. man būs sirdsapziņas pārdzīvojumi, ja brālis uzzinot zvanīs mammai un raudās. Viņa to nepārdzīvos. mamma negrib, lai viņu žēlo, bet brālis 100% raudās un zvanīs visiem radiem pēc kārtas. To mamma man lūdza, lai viņu no tā pasargāju. Es taču nevaru neizpildīt mammas lūgumu. Saprotiet, man arī ir smagi, tāpēc teicu omītei un brālim, ka mammai ir smagi, ka var notikt viss kaut kas. Viņi jau zina, ka pēdējo mēnesi pa slimnīcām vien dzīvojamies.

Papildināts 23.08.2015 17:30:

Man no Liepājas mediķiem neviens nav pateicis, ka mammai vairs nevar palīdzēt.

Ziedlapa1
Nu grūti to ir rakstīt.... Bet tas izraksts no slimnīcas un visa tagadējā slimības gaita liecina par to, ka nekādas labas prognozes jau nav.
Mani uztrauc, kā tavu mammu rīt vedīs uz Sauriešiem? Nu ne jau tu pati??? Tur jābūt sanitārajam transportam, jo tik tālā ceļā un tādā stāvoklī viskautkas var notikt. Pieprasi , lai paši transportē.

Kolekcionēju vecas pavārgrāmatas.

Žurkuli,

Slimnīca jau nav teikusi ka paši vedīs. Runa bija ka mēs vedam ar savu auto.

Bet, kā tu to izdarīsi? Tik smagu slimnieku diez vai var parastā mašīnā vest. Viņa var neizturēt to ceļu.

Kolekcionēju vecas pavārgrāmatas.

Viss liecina par to ka uz izveseloshanos ceriibu nav, bet paliidzeet veel var nonemot saapes un elpas teruukumu, taadeejaadi paildzinot dziives ilgumu un ja nekas nenaaks klaat tad var varbuut iedot veel paliatiivo kiimiju. Pashaa labaakajaa gadiijumaa tas var buut 3-4 meeneshi. Mediki paliidzeeshanu uztver citaadi nekaa pacients vaicaajot. Ja gribi zinaat tieshi tad prasi vai mts var izniicinaat pilniibaa sajaa stadijaa.

DOMAAJU KA TRUBU AARAA NENEMS, jo, kaada jega atkal mammu mociit , ar durshanu un kaada jeega, ja riit vina brauc uz Saulrieshiem, tur durt atkal?Un skidrums var sateceet pat paaris stundu laikaa pa celam.

To vai mammu varees vest tev jaaprasa personaalam, jo vini jau noveertees staavokli. Prasi maasinai, ko dakters teicis - varbuut vediis ar slimniicas transportu.

Ziedlapa

Jāsaprot jau, ka ne pleirodēze, ne paliatīvā ķīmija neārstēs vārda klasiskajā izpratnē, bet tikai drusku piebremzēs tos nenovēršamos procesus.

No otras puses, ja nedarīs neko, tad varētu rēķināties tikai ar kādām pāris nedēļām. Man viena zināma kundze līdzīgā situācijā atteicās no pilnīgi visa, ēdienu ieskaitot, un aizgāja nedēļas laikā.

Ziedlapa1
mēs par situāciju varam spriest tikai pēc Tava rakstītā, balsoties uz savu pieredzi, kurai tāda ir un diezgan dažādo zināšanu līmeni, kamēr ārstējošā ārste tomēr ir profesionālis, ir izmeklējusi Tavu mammu un konkrēti zina situāciju. Ja viņa dod kādu cerību, tad pie tā arī vajag turēties. vienlaikus esot gatavām visu.

svarīgi ir tas, ka Tava mamma ir gatava cīnīties par savu dzīvību, sliktāk ir tad, kad atmet cerību. Vesela viņa visdrīzāk vairs nebūs, bet, ja izdodas saglābt akūto situāciju un tad ar ķīmiju apturēt metastāzes, tad noteikti ir vērts cīnīties. žēl tikai, ka sākoties reālajām problēmām tik daudz laika tika izniekots mediķiem neiedziļinoties situācijā.

Rīt jums būs grūta un nozīmīga diena, turēšu īkšķus, lai izdodas. Vislabāk jau būtu braukt ar slimnīcas transportu mediķu pavadībā.

Papildināts 23.08.2015 22:32:

Brālis un omīte zina, ka mamma ir slimnīcā smagā stāvoklī - zina, ka ir caurdurta plauša, zina par aizdusu. Neesmu pateikusi par pašu diagnozi.

tā noteikti ir pareizāk, ka viņi zina galveno. konkrētā diagnoze šobrīd nav būtiskākais. ja Tavai mammai liekas svarīgi to neizpaust, tad tas ir jārespektē.

Anduina
Nu taisni tā. Vienīgi arī šeit principā būtu vēlams neiet pret mammas pašas gribu. Mums ļoti labs piemērs bija svešiniece, jo viņa zināja praktiski visu jau no sākuma - un kā viņa prata baudīt dzīvi, zinot, ka viņas laiks ir limitēts!

Reizēm, dodot nepamatotas cerības, mēs nokaujam cilvēkā nepiepildīto sapņu realizēšanas iespēju. Tajā pašā laikā mēs to varam izdarīt arī pasakot kā ar mietu pa pieri. Ir jāpazīst cilvēks un situācija. Vienīgais labums ka Ziedlapiņas mamma jau zin diagnozi no sākumaun ir liela cerība, ka ja piederīgie vai mediķi pateiktu ka laiks ir limitēts, tad viņa censtos darīt savā labā visu lai dzīvotu ilgāk un šo atlikušo laiku arī izbaudītu un pavadītu iespējami skaisti.

Papildināts 23.08.2015 23:16:

Ziedlapa

minniņa saka tā dg jau nav tik svarīga - galvenais ka zin to , ka šī situācija nav ārstējama un laika limits ieslēdzies. Tās var būt minūtes, jo mts ir netālu no aortas, stundas, nedēļas un ja paspēs iedot un uztrāpīt tādu ķīmiju, kas palīdz, tad var būt daži mēneši.

Papildināts 23.08.2015 23:35:

ja izdodas saglābt akūto situāciju un tad ar ķīmiju apturēt metastāzes, tad noteikti ir vērts cīnīties. žēl tikai, ka sākoties reālajām problēmām tik daudz laika tika izniekots mediķiem neiedziļinoties situācijā.

Taisni tā - mēs taču cīnītos vai ne? Nedomāju ka Ziedlapas mamma ir kāds baigais izņēmums. Es,piemēram, būtu ar mieru rīt zaķa spiras un neskatītos ne uz kādiem operāciju un ķīmijas blakusefektiem - ja tikai zinātu,ka tas var palīdzēt kaut par 0,0000000000000000000000000000001%.Jo gribu redzēt pēc iespējas ilgāk savus bērnus un gribu palīdzēt saviem vecākiem kad pienāks laiks.

Audzēja ziņā tur tām pāris nedēļām nav izšķiroša nozīme, bet tam, ka netika laikus pievērsta uzmanība izdalījumiem no otras krūts - tas gan akmens dakterim (ja viņš to zināja). un izmeklējumus CT un magnētu arī iesaka taisīt ne ilgāk kā nedēļu vai divas pirms rekon.

Jāsaprot, ka pēc pleirodēzes arī nevar tūlīt gāzties ar ķīmiju, jo arī tas ir iekaisums, kas uz ķīmijas fona var būt liktenīgs.

Bet līdz pleirodēzei varbūt bija iespēja nenonākt, ja....., bet tas vairs nav svarīgi.

Pēdējās izmaiņas: ievasieva, 23.08.2015 23:37.
Papildināts 24.08.2015 00:03:

Žurkulis
Pieprasi , lai paši transportē.
Domā, ka tā var pieprasīt? Parasti jau to plāno pa darba dienām, jo mašīnu skaits varbūt ir tikai divas uz rajonu, kas iziet darbā, un līdz ar to mediķu brigādes arī tikai divas. Neviena ātrā palīdzības stacija neriskēs noņemt pēkšņi no trases komandu, kura tajā pašā laikā varētu izglābt dziedināmu cilvēku dzīvības. Vismaz kamēr es strādāju LV veselības sistēmā, tad hroniskos pārvedamos pacientus veda reizi nedēļā, atpakaļ savācot tos kas jau apārstēti. Bet akūtajiem pakaļ brauca sanitārā aviācija ar dakteri no Rīgas. Man vīra tēvu arī veda ar akūto ātrās palīdzības transportu no Rīgas. Dakters pats bija no 1. slimnīcas. Bet tad viņam vēl nezināja dg, ja būtu zinājuši, tad akūtā kārtā pavisam noteikti netransportētu. Un viņš pats strādāja ātrajā palīdzībā. Vēl jau var lūgt kādu mediķu brigādi pavadīt ātrajā palīdzībā, no tiem kas ir mājās brīvdienā, bet tiem pastāviespēja atteikties, jo tā ir viņu brīvdiena. Nezinu - var būt ka tagad pa šiem 5 gadiem ir saorganizētas kādasmājas dežūru brigādes, kas izbrauc speciāli šādos gadījumos, bet ja mašīna būs pilna ar dziedināmiem pacientiem, tad tiem noteikti būs priekšroka. Tā tas ir visur ne tikai LV. Paliatīvajiem, ja vien viņiem nav nežēlīgas sāpes, tad arī atsaka un kancelē onkologa vizītes, ja vien ir kāds ko onkologs vēl var izārstēt, ja tiek ātrāk pie ārstēšanas.

Tā kā mēģināt var, bet baigi sacerēties nevajag.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18306497