Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

rozā lentītes lapa... jeb krūts vēzis&co XVI

ieva2011

Labrīt!

paldies, ka esiet šeit, ka rakstiet un pamāciet, jo pašai tik noppietnus lēmumus jāpieņem pirmo reizi. Tūlīt jau braucu pie mammas uz slimnīcu. Dzīvojam 10 minūšu attālumā no slimnīcas (ar mašīnu). 8.00 vedīs uz rentgenu, pēc tam redzēsim, ko daktere teiks. Vakar ap 20.00 zvanīju mammai - viņa teica, ka palicis grūti elpot - teica, ka smaga elpa, tāpēc viņai uzlikta skābekļa maska. Jau 21.00 bija labāk. Lūdziet, piedomājiet un galvenais, lai var palīdzēt ar to plaušu. lai nav viss mūžs jāpavada ar to bundulīti pie sāna. Es skrienu, attā!

Sviestamusha

Ziedlapa1
Turu īkšķus! Brauciet uzmanīgi! Un ja ceļā paliek slikti, sauc ātros!

Sveikas!

Esmu atpakaļ. Šodien nekur daktere mūs nepalaida. Kad ieraudzīja, ka mamma ir atpakaļ nodaļā teica: laikam izdarīju nepareizu lēmumu palaižot ceturtdien mājās.

Mammu aizveda uz rentgenu, bet atbildes vēl nav. Daktere bij ienākusi un teica, ka nav vēl pieņēmusi lēmumu kā pareizi rīkoties, tik teica, ka Saulrieši pagaidām atceļas. Ar drenu iekšā un bunduli pie sāniem nevarot braukt. Tagad vistrakākais ir neziņa - nesaprotu, cik ilgi mammai tā drena būs iekšā? Tur tagad jau tas bundulis rāda 1200ml. Tas laikam ir no sestdienas vakara, kad veica to manipulāciju. Nevajadzēs taču to bunduli visu laiku??? Es neko nesaprotu, kas tagad būs un kā viss norisināsies turpmāk. Vispār pēdējā laikā nekas nenotiek pēc plāna. Scintigrāfiju un MR bija jāatceļ jo notika neparedzētas lietas. Tagad arī Saulrieši jāatceļ. Kā vajadzētu tagad rīkoties? Varbūt labāk tomēr vest mammu uz LOC? varbūt jāprasa nozīmējums no ģimenes ārsta? Protams, man ir labāk, ja mamma ir Liepājā, jo tad es vismaz 2 reizes dienā pie viņas varu aizbraukt. Ja viņa būtu Rīgā, tad biežāk kā 3 reizes nedēļā es aizbraukt nevarētu. Nē, nu gan jau ka arī varētu, bet tad pašai jāņem slimības lapa un ar visu ģimeni jāpārceļas uz kādu viesnīcu. Esmu apjukusi, jo nekas nenotiek pēc plāna.

Ziedlapa1
varbūt izprasi dakterei vai mammu nevar vest tāpēc, ka riskanti braukt tik garu ceļu, vai tāpēc, ka nevar Saulriešos veikt paredzēto procedūru. Atkarība no atbildes arī vari domāt par pārvešanu uz LOCu.

Turaties!

Ziedlapa 1

Ko tu uztraucies par to bunduli - nu un lai arī būtu visu mūžu pie sāna, ja nav citu iespēju kā dzīvot.- gallvenais lai kādu laiku izdzīvo un nenosmok no saspiestas plaušas. Dēļ bunduļa viņa varētu braukt kaut uz Ameriku, bet tas ir vispārējais stāvokļa smagums, dēļ kā viņa nav transportējama. Tur pleira ir kā duršlaks! Tādas muļķības, ko tur sastāsta. Ar bunduļiem pie sāna no dažādām vietām cilvēki pat lido nepieciešamības gadījumā. Tava dr, ja viņa tiešām tā teica, tad viņa runā ar tevi kā ar bērnu.

ievasieva, Minnina

Pēdējie jaunumi - mammu tikko izrakstīja, izņēma to bunduli un rīt braucam uz Saulriešiem. Nedaudz vēlāk uzrakstīšu, kas rakstīts izrakstā. tagad mamma jūtas normāli, bet jūtu, ka atkal piekūst runājot, kur nu vēl kustoties. Un balss ir kļuvusi tāda kā aizkritusi. Liekas, ka vajdzētu nokrekšķēties, lai atnāktu vaļā. Tad līdz rītam pa mājām. Cerams, ka naktī viss būs labi. No sestdienas bundulī satecējuši 4litri ar šķidrumu. To atceros, ka tas bija rakstīts. mani nedaudz satrauc, ka tas šķidrums ir sarkans. Jo ja pareizi saprotu, tad šķidrumam jābūt baltam, ja?

Ja gribi kaut kā palīdzēt mammai, tad tev vai tavai dakterei ir jāsazinās ar LOC. varbūt ka viņi paņem tavu mammu vismaz paliatīvās aprūpes nodaļā un tur dr.Sosārs ar savu komandu varēs varbūt palīdzēt ko vairāk. Tur var dabūt gan paliatīvus starus, kas varētu noņemt sāpes, gan palitīvu ķīmiju, ja iespējams. Labāk jau būtu, ka to darītu daktere. Bet nu jebkurā gadījumā primārā problēma tagad ir iespējami sakārtot plaušas un menedžēt sāpes.

Daktere varēja laist tavu mammu mājās, jo viņa jau nevarēja paredzēt kā notiks - tikai viņai bija jāuzliek uz izraksta oficiāla rezolūcija, ko ātrajiem darīt, ja notiek tas kas notika, īsāk - viņai bija jāsaprot ka tā var notikt. Un jāiedod arī tev parakstīt papīru, kur ir izskaidrots, kas tev būtu jādara, ja notiek tas,tas un šitas. Tagad sanāca tā, ka tava mamma gandrīz zaudēja dzīvību, un tajā pašā laikā daktere ir tiesiski neaizsargāta, ja gadījumā kāds par to pasūdzas un sūdzētājs var būt jebkurš - piederīgais, cits dakters, medmāsa, sanitārs, istabiņas biedrs utt.

Mums pašreiz iet tiesvedība par 4 gadus vecu notikumu, kad es vēl strādāju pansionātā, un vienu pacientu, dakters izrakstīja pēkšņi slimnīcas un atveda mums atpakaļ. Par cik es padienu biju slimnīcā un viņu novērtēju un skaidri pateicu - mēs viņu nevaram ņemt "mājās" tāpēc un tāpēc, tad es ātrajai palīdzībai liku gaidīt aizdurvē, kamēr sadabūju dakteri pie telefona un uzdevu viņam tikai vienu jautājumu, kāpēc jūs viņu izrakstat šādā stāvoklī,jo jūs zinat, ka šeit mēs viņam nevaram sniegt adekvātu palīdzību un ko dakters - atbildēja - tāpēc ka mums nāk iekšā pacienti kurus vēl var izārstēt un mums nav brīvu gultu (tā arī bija taisnība), bet tā nedrīkst notikt un tā nedrīkst atbildēt. Es to visu dokumentēju, lai nosargātu savu pakaļu un saruna arī bija rekordēta. Un tagad pēc 4 gadiem lūk - dakterim draud atstādināšana, jo pacients tieši no tā arī nomira kāpēc es viņu negribēju ņemt "mājās". Un tā kā cits dakters no tās pašas nodaļas padeva kopā ar piederīgajiem sūdzību, tad nu iet viss vaļā.Tā bija sepse un viņam bija cukura diabēts un vaskulāra demence. un tā kā demenci nevar ārstēt dakters viņu izrakstīja tipo uz šī pamata, neskatoties ka sepsi varbūt varēja ārstēt. Kaut kas līdzīgs tavai mammai - vēzi viņai vairs neizārstēsi, bet plaušu uz kādu laiku tad saglābt varēja.

Labdien!

Mans iepriekšējais niks, ar kuru jautāju un guvu atbildes gandrīz pirms 2 gadiem bija Bubuciic007, tā kā aizmirsu visas paroles, tad esmu tagad tas pats Bubuciic008.

Mans ieraksts 24.09.2015.

Vairāk kā pēc pusmēneša, dažādām izmeklēšanām un manipulācijām, izskatās, ka krustmātei apstiprinājusies sliktākā no iespējamajām versijām- olnīcu vēzis.

Ārste esot teikusi, ka pēc iespējas ātrāk būtu jāveic operācija, bet pēc gandrīz mēneša mocīšanās ar simptomiem, nelabumiem un dažādām manipulācijām, organisms esot pārāk vārgs, lai iejauktos ķirurģiski.

Īsumā situācija bija sekojoša - krustmātei ( 70 g.v.)vēdera dobumā ļoti lielā daudzumā sāka krāties šķidrums, strauji pasliktinājais kopējais veselības stāvoklis, kas liedza veikt pat operatīvi izmeklējumus.

Atklāja, ka tas ir olnīcu vēzis.

Kad šķidrumu atsūva, iekaisumu saārstēja, sekoja ķīmijterapija. To gods godam cilvēks, neskatoties uz cien, vecumu izturēja labi, tad sekoja operācija, kur izņēma visus apakšas sieviešu orgānus, tad atkal ķīmija.

Vislabākā ziņa ir tā, ar kuru, lai nodrošinātu atgriezenisko saiti vēlējos arī padalīties - krustmāte ir DZĪVA

Pat vēl vairāk - jau divus gadus onloloģiskā ziņā arī vesela - recidīvs nav bijis, mts nav novērotas. Solīda tante, kas dzīvo aktīvu sociālo dzīvi, apmeklē baznīcu, jubilejas un vietējā kultūras nama pasākumus un apceļo radus, izmantojot 1.invalidātes grupas bezmaksas sabtransporta iespējas. Šad, tad, kad artrīts nemoka, izņem no skapja dāvinātos nūjošanas rīkus un apmet kādu līkumu.

Smagajā stāvoklī, kad atradās reanimācijā, bija atmetusi ar roku visam; ja godīgi, arī mēs- tuvinieki sākām šaubīties par to vai cilvēks jau gados, smagā stāvoklī jāmoka ar ķīmiju, operāciju utt.

Tagad, kad redzu, ka ir iespējams no nāves skavām izķepuroties un dzīvot kvalitatīvi šausaulē, saprotu, ka IR jādara pilnīgi viss, pat pret paša slimnieka gribu, ja tas ir mirkļa vājuma lēmums, lai cīnītos par jebkuru dzīvību jebkurā vecumā.

Lai jums visām izdodas!

Ziedlapa1
Nu šķidrumam vispār tur nav jābūt, bet sarkans netieši norāda uz malignitāti. Bet to jau arī uzrādīja izmeklējumi.Fakts ka pleira laiž cauri gaisu un šķidrumu un ku kas nelabs to caurlaidību ir uztaisījis. Tagad visi mani īkšķi, lai rīt izdodas normāli izbraukt to ceļu un sākt ārstēšanu. Kaut manā skatījumā labāk būtu bijis to trubu atstāt un ļaut izlemt Saulriešu dakteriem pašiem to izņemt. varbūt pat iespējams caur to pašu trubu, nebakstot otrreiz, varēja arī uztaisīt pleirodēzi. Bet nu ir jau dažādi trubu veidi - varbūt caur šito arī nevarēja arī uztaisīt šādu procedūru.

ievasieva,

kas ir malignitāte? iekaisums? Vispār mamma šodien jūtas labāk. Nedaudz var pakustēties arī. Ātri piekūst, bet salīdzinājumā ar to kā bija 3 dienas atpakaļ, tad šovakar ir labāk. Palīdzēju matus izmazgāt, pati tagad fēno.

Ko varētu nozīmēt Mts l/noduli paraaortalis, paracavali, mezenteri? Tā ir šodienas izrakstā. tad vēl rakstīts, ka pacientei lokālā anestēzijā ievietota torakostoma lb.pusē. Drenē 4l seroza šķidruma un gaisu. Šodien rtg kontroles ķirurgs evakuē lb.puses torakostomu.

Kas ir CRP? Tur norma ir 5.0, bet mammai tas skaitis ir 59. Droši vien iekaisuma rādītājs? tā varētu būt? ALAT un ASAT ar diemžēl augsti. parasti tie mammai vienmēr ir normā.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18306497