Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Dzemdes kakla CIN, konizācija un vēzis - nebeidzams riņķa dancis

Bonitta21

Sveicinātas!

Vēršos pie tām, kuras saskārušās ar CIN, konizāciju un vēl baisāku diagnozi pēc tā visa.

Mans stāsts: kolposkopijā atrada CIN II, CIN III. No normas attīstījās gada laikā. Septembrī veica elektroekscīziju. Histoloģiskajā materiālā diemžēl atrada vēzi pirmajā stadijā. Puņķi, asaras un stress un jautājums - kādēļ es?. Nosūtīja pie onkoginekologa LOC, kurš pieņēma lēmumu par atkārtotu operāciju - konizāciju - oktobrī. Tā sakot uz "svaigas" vietas šņikāja otro reizi. Histoloģijā - krabis izgriezts, bet displāzija palikusi. Pēc divām operācijām!!! Vēl gaidu ārstu konsīlija slēdzienu un izrakstu no slimnīcas ar tālākām rekomendācijām, bet psiholoģiski mocības nav beigušās, godīgi sakot izmisums un stress milzīgs, tādēļ jautāju:

1) Vai kādai ir tā bijis, ka pēc atkārtotas operācijas joprojām uzrādās displāzija (CIN)? kāds bija jūsu rīcības plāns?

2) Man ir 29 gadi, drīz kāzas un dzīvesbiedrs, protams, grib arī mazuli. Ginekoloģe saka, ka gadu jābūt normālām analīzēm un tad var sākt plānot. Tā kā iziets cauri ellei šajā laikā, skaidrs, ka tas ir pēdējais par ko patlaban domāju, jo sapratu - kamēr es nebūšu pilnīgi vesela bez jebkādām displāzijām, grūtniecības nebūs, jo tās laikā krītas imunitāte un var sanākt traki, ja jau tik ātri progresēja slimība iepriekš. Vai kāda ir palikusi stāvoklī un tad grūtniecības laikā konstatē CIN - kādi izmeklējumi bija jāveic, kā viss attīstījās?

Paldies jau iepriekš par jūsu atbildēm un veltīto laiku. Kaut nevienai sievietei ar to nebūtu jāsaskaras!

Kundalini

steidzami jamaina dzīves veids un nekādas kāzas

joga, meditācija, lūgšana, dzīve klosterī uz laiku, varbūt palīdzēs

BLOGS : http://ej.uz/o7vw

Esmu ar to saskārusies.

Vai Tu esi pārliecināta, ka Tev atrada vēzi 1.stadijā?

Mana ārstēšana stipri atšķīrās no tā ko Tu raksti.

mushmire

Bonitta21
Man atklāja CIN III grūtniecības laikā citoloģiskajās analīzēs. Kolposkopijā neko sliktu neredzēja, izstaigāju grūtniecību un nākamās analīzes bija ideālas. Bet nu stress bija pamatīgs,jo taisīt operāciju grūtniecības laikā ir riskanti. Domāju, ka tev vajadzētu sagaidīt gala slēdzienu un tikai tad izdarīt secinājumus. Zinu kā prāts spēj izdomāt visus tos sliktākos scenārijus.

Viss, kas notiek - notiek uz labu.

Puikiņš

Lielā māsa

Eņģelītis

ZeltaAvene

Esmu pārliecināta, melns uz balta pēc pirmās operācijas slēdzienā taču rakstīts: "plakanšūnu karcinoma in situ ar ieaugšanu kriptās, vienā apvidū plakanšūnu karcinoma GI ar invāziju 1mm", diagnoze - CA colli uteri IA1 Tāpēc jau taisīja otro operāciju, grieza to slikto ārā.

Kāda bija Tava ārstēšana?

Papildināts 04.11.2015 13:15:

Kundalini

Tieši kāzas un mīļotā cilvēka atbalsts bija tas gaišais cerību stars, kas šajā murgainajā laikā ļāva saglabāt zināmu optimismu un stabilitāti!

Princa

Kundalini

steidzami jamaina dzīves veids un nekādas kāzas

Tavs ieteikums ir visai neloģisks. Laulība sievietei dod drošības un stabilitātes sajūtu,un tas ir tieši tas,kas šobrīd autorei visvairāk ir vajadzīgs.

Bonitta21

Pie šadiem analīžu rezultātiem Tev nepiedāvāja dzemdi un dzemdes kaklu izoperēt ? Tas priekš Tevis būtu visdrošākā ārstēšana.Ja vēl savi bērni nav ir saprotams,ka par tik radikālu soli ir ļoti grūti izšķirties.

Turies !

Papildināts 04.11.2015 14:15:

Histoloģijā - krabis izgriezts, bet displāzija palikusi.

Kuras pakāpes displāzija ir palikusi ? Kuram CIN atbilst ?

Tu nekad nesapratīsi to, cik patiesi vērti ir Tavi vecāki, kamēr pats nekļūsi par tādu !

Bonitta21
Man bija 1B1 stadija. Adenokarcioma. Steidzami operēja. Izņēma dzemdes kaklu, dzemdi un reģionālos limfmezglus. Par laimi citas šūnas un metastāzes nekur neatrada, tāpēc konsīlījs nolēma nepiemērot arī staru terapiju. Pagājuši 10 mēneši, jūtos labi. Kontrolēs viss kārtībā.

Zelta Avene

Redzi, pats īpatnējākais, ka slimnīcas mājas lapā rakstīts, ka gados jaunām sievietēm reproduktīvo funkciju saglabāšanai var veikt trahelektomiju - izņemt tikai dz kaklu. Tas manā gadījumā sniegtu tik nepieciešamo drošības sajūtu, ka esmu vesela, jo patlaban psiholoģiski un sēdēšana uz pulvera mucas un godīgi sakot, to ilgi vnk nav iespējams izturēt. Bet ārsts par to nav ieminējies ne pušplēstu vārdiņu...

Varbūt kāda ir saskārusies ar dzemdes kakliņa izņemšanu, kāda bija dzīves kvalitāte pēc tam?

Papildināts 05.11.2015 13:57:

Princa

Domāju, tieši tādēļ, ka bērnu vēl nav, dakteri šņikā un šņikā nost pa gabalam. Bet ja es nebūšu vesela, tad grūtniecību tāpat neplānošu, lai ko man arī neteiktu, jo psiholoģiski iet cauri vēl pārdzīvojumiem šajā sakarā neesmu gatava. Mīļās meitenes, cik garš, tik plats!

Šī diagnoze psiholoģiski ir visgraujošākā, agrāk, kad lasīju tamlīdzīgus rakstus žurnālos, pie sevis vēl nodomāju - nju kā var tā būt, ka viena šāda vēsts burtiski notriec uz ceļiem. Var un kā vēl...

Bonitta21

Šo diagnozi man uzstādīja, kad plānoju otru bērniņu.
Arī man tādu operāciju piedāvāja. Grūtniecība tādā gadījumā var ietāties tikai ar mākslīgo apaugļošanu. Veiksmīga grūtniecība esot tikai 40 % gadījumu. Latvijā gan ir viens pozitīvais piemērs, ja nemaldos pagājuša gada novembrī sieviete ar šādu diagnozi laida pasaulē savu bērniņu.

Ārsta viedoklis brīdī kad apdomāju šo otro variantu bija- labāk vesela mamma vienam bērnam, nekā slima diviem.

Par to, ka veiksmes procents samērā mazs gan nezināju!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18313575