Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Viss par un ap CIN I; II; III, dzemdes kakla konizāciju, kolposkopiju.

Blaazma

Meitenes , tad nu izveidoju jaunu kopīgu lapiņu, lai "nepiesārņotu" kāda lietotāja konkrētu jautājumu.

Esam informētas, ieinteresētas izprast to, kas ar mums notiek. Atbalstam viena otru gan priekos, gan bēdās Dzīvojam veselīgi, stiprinam savas imunitātes un ESAM VISAS VESELAS, LAIMĪGAS SIEVIETES !!!

Iesaku palasīt šīs medicīniskās vadlīnijas, daudz maz visu saliek pa plauktiņiem. (vismaz man)

Iekopēšu elkenriZ linkus:

elkenriZ

Piemetīšu vēl aktīvo diskusijas linku, tā teikt, lai viens info vienviet atrodams: http://calis.delfi.lv/forums/tema/18313575-dzemdes-kakla-cin-konizacija-un-vezis-nebeidzams-rinka-dancis/

Turamies, cīnāmies, veseļojamies.

Turamies, cīnāmies, veseļojamies.
Lai mums visām izdodas!

Papildināts 10.11.2015 21:50:

iekopēšu vēlreiz, ko rakstīju blakus tēmā.

Man vienmēr visas analīzes ir bijušas ok. Nekad nekādu izmaiņu nav bijis. Dzīvoju miera vējos, reizi gadā gāju uz parbaudēm, bet pagaišgad nolaidīgi izlaidu kārtējo pārbaudi. Nebiju bijusi pie ginekologa 2 gadus. Šogad septembrī saņēmu citoloģijas atbildi CIN2. Koplpskopija daktere arī teica, ka CIN2. Biopsijas atbildē CIN1 ar CIN 2perēkļiem. Vakar saņēmu izrakstu pēc konizācijas: CIN1-CIN2, kā arī CIN2-CIN3 perēkļi. Ārsti visur uzsver, tas process nenotiek tik ātri. Nu kā tad nenotiek vai arī kas ir ātri/lēni. Vai tad tas nav ātri, jebšu es jau sen ar to CIN staigāju, tikai nekad netrapijās paņemt uztriepi? Godīgi sakot neticu vairs tam uztriepēm, bet ko darīt turpmāk pēc gada , diviem? Iet un katru reizi taisīt par savu naudu kolposkopiju, lai riktīgi droši, jo bezmaksas rindā jau mani neviens vairs neņems, kad būs pagajušās obligatās noteiktās reizes.

Es arī savu ierakstu iekopēšu, lai nu būtu arī te.

Vecajā tēmā man viena meitene jautāja: kas mani ir novedis šeit? Nu īsumā--- Regulārajās analīzēs vairākkārt uzrādījās kaut kādas izmaiņas ( dr jautāju, teica, ne, CIN tas vēl nav). Tad nu nosūtīja uz kolposkopiju, kur dr uzreiz pateica,ka CIN1 būs noteikti, pieķeksēja arī pie tā, ka gaidāms HPV, atbildes abiem testiem negatīvas. It kā jāpriecājas, bet nevaru, šaubas ir, neizpratne par lietām arī paliela. Piemēram, liela neziņa,vai HPV tests arī ir laimes spēle, tas ir, kā paņem analīzi? Tāpat, varbūt man iekšā tai kakliņā kaut kas ir ne tā, biopsiju jau neņēma no dziļuma. Cik nav lasīts, pirmajā reizē viss ok vai kāds CIN1 un pēc pusgada jau trakums, kas notiek tur iekšā. Ehhh, gaidu vizīti pie savas ginekoloģes, pieļauju, ka sarakstīšu jautājumus uz papīra.

Var būt kāda zin, ko nozīmē ektropions? Pašu definīciju sapratu, bet īsti neizprotu, ko tas nozīmē pie izraksta pēc kolposkopijas un biopsijas.

pie reizes ielikšu info, ko atradu par ektopiju:

Sārtais laukums uz dzemdes kakliņa ne vienmēr izrādās čūla. Tā izskatās arī ektopija jeb pseidoerozija – anatomiska īpatnība, kas sastopama sievietēm līdz trīsdesmit gadu vecumam un nav jāārstē. Maksti klāj plakanais, bet dzemdes kakliņu – cilindriskais epitēlijs, kas ir krietni sārtāks. Jaunām sievietēm pārejas zona atrodas makstī ap dzemdes kakliņa ieeju, tādēļ ir redzams arī iesarkans cilindriskā epitēlija klāts laukums. Dažai tas ir izteikti tumšā krāsā, tādēļ vizuāli atgādina čūlu. Kļūstot vecākai, epitēliju sadure pārvietojas dziļāk šaurajā dzemdes kanālā un vairs nav saskatāma.

Ar neapbruņotu aci nav iespējams noteikt, vai sārtais plankums ir čūla, ektopija vai parasts iekaisums, tādēļ nepieciešams veikt papildu izmeklējumus. Ginekologs paņem maksts uztriepi izpētei. Pēc tam veic dzemdes kakla apskati vairākkārtējā palielinājumā, izmantojot īpašu optisku ierīci kolposkopu. Procedūras laikā no visvairāk bojātās zonas paņem nelielu audu gabaliņu (biopsija), lai pārbaudītu, cik dziļš ir iekaisums un vai nav sākušas veidoties ļaundabīgas šūnas.

Nedzīstošais gļotādas bojājums(erozija) visbiežāk izveidojas, kad kakliņš ticis mehāniski traumēts – pēc dzemdībām, aborta, agri sāktas vai ļoti intensīvas dzimumdzīves, kā arī intīmo rotaļlietu izmantošanas. Parasti ievainojums gļotādā sadzīst aptuveni piecu dienu laikā.

Nu man pagājušo vasaru kakliņs tika mehāniski atvērts, jo bija medicīniskais aborts un nekas pats netīrījās ārā agra un intensīva dzimumdzīve nav, rotaļļietas arī nav

Kitiket
jā, tā biji Tu

Nu nepatīkami, ka tādas atbildes

Ārsti visur uzsver, tas process nenotiek tik ātri. Nu kā tad nenotiek vai arī kas ir ātri/lēni. Vai tad tas nav ātri, jebšu es jau sen ar to CIN staigāju, tikai nekad netrapijās paņemt uztriepi?
njā, var būt visādi, tikpat labi neveiksmīgi paņēma uztriepi un Tu, cilvēks, staigā gadu ar jau kaut kādu CINu līdz nākamajām analīzēm. Kas diez nosaka to ātrumu/tempu, jo tiešām citu pieredzi lasot, liekas, ka zibenīgi viss notiekas, citam ne tik traki ātri.

jo bezmaksas rindā jau mani neviens vairs neņems
es pieļauju, ka es ietu pa maksu. Es esmu kārtīgi sabiedējusies un pat šobrīd, ar it kā labām atbildēm, nerodu mieru. Kur nu vēl atklštu CINu gadījumos iepriekš.

Tev ir bērniņi?

elkenriZ

Kitiket

Īsumā, man gadiem uzrādījās iekaisums - cervicīts, daktere man to neteica, viņas prāt nekas nopietns. Pagājušo Okt. parādījās cin1., aizskrēju pie citad dokas 2. dec. cin2/3, kolposkopija 29.dec. beigās CIN3 ar ieaugušam kriptām, atrašānās vieta - dzemdes kakla atverē. Izrakstā daudz bilžu un tad slēdzienā doka pati zīmē, kur kas atrodas.

Te būs zīmējums, tagad vajadzētu saprast, kādēļ man un arī jums sanāk dažādi rezultāti. Kādēļ visu laiku itkā vis ir labi un tad pēkšķi cin2 vai cin3. Lielais aplis ir dzemdes kakls, vidū mazais aplis dzemdes kakla atvere. Tas, kas zīmējumā 2014. gadā bija cin3, visticamāk kā cin1 bija +/- 2010./2011.g. ko ne reizi neuzrādīja. Atkarīgs kā noņem to OC analīzi, jo dokas visu laiku teica, ka uz aci izskatās labi, tātad analīzi paņem kaut kur. Kolposkopijā iekrāso un tad skatās, kur jāņem analīzi. Atkārtotajā kolposkopijā pēc operācijas šis aplis izrakstā ir tīrs, nekas tur nav atzīmēts.

Iet un katru reizi taisīt par savu naudu kolposkopiju,

Pēc konizācijas šā vai tā ir 2 kolposkopijas, kas jāveic ik pēc 6 mēn., ja abās vis ok, tad tikai pie savas dokas uz OC katru gadu. Kādēļ uz kvotu kolposkopiju tu nevari iet? Es biju uz vienu. Pirms operācijas gan uz maksas gāju, jo ātrāka rinda, valsts apmaksātā bija atrākais pēc 5 mēn., tik ilgi nevarēju gaidīt.

Blaazma
jā 3gab, jaunākajam 8gadi.

Es lasu par imunitāti un štukoju, raksta, ka pazemināta imunitāte izprovocē šito dranķi. Kas ir pazemināta imunitāte? Es pēdējos gadus pa lielam pat slimojusi neesmu, pagaisgad visu ziemu pat iesnas nesaķēru. Vienīgais kas man metas ir herpes vīrus. Vai tiešām to jāuzskata par tik ļoti pazeminātu imunitāti, man tas ir bijis cik sevi atceros jau no skolas gadiem katru gadu, citi taču slimo daudz vairak un nopietnāk. Antibiotikas (kas pazeminot imunitāti) neesmu dzērusi vismaz 8 gadus.

es pieļauju, ka es ietu pa maksu. Es esmu kārtīgi sabiedējusies
Man tieši tas pats. Es noteikti šo jautājumu uzdošu savai dakterei. Bet es pieņemu, ka atbilde būs, ka pietiek ar uztriepi, jo arī par HPV analīzi viņas uzskats bija, nav jēgas taisīt pirms konizācijas (ja nu es ļoti gribu var pēc uzztaisīt), kaut es te lasīju, ka daudzām taisa. Vispar jau katram ārstam tā nostāja savādāka. Viens uzskata, ka HPV jātaisa, bet biopsiju netaisa pat pie kolposkopijā redzama CIN3, cits taisa biopsiju vienmēr.

Pēdējās izmaiņas: Kitiket, 11.11.2015 10:03.

elkenriZ
Man kolposkopijas bildēs visi tie bojājumi labi redzami virspusē. Nekas un nekur arī pēc konizacijas nav teikts, ka būtu bijis kas dzemdes kakla atverē. Tāpēc arī nesaprotu kur pēkšni jau ir CIN3. Nu reāli, ja pirms gada kaut kas būtu uzrādijies, tad otrs gads tak nav tik ļoti ilgs laiks. Man vienai paziņai ilgus gadus bija CIN1 kamēr pargāja uz CIN2/CIN3

Par neiespējamu kvotu kolposkopiju es domāju pēc tām 2 obligatajām reizēm, ja tad viss ok. Uz kolposkopiju vajag nosūijumu, bet nosūtijumu tak neviens nedos, ja protokols paredz OC. Es arī pirmo kolposkopiju un konizāciju taisiju par maksu, jo reāli nespēju mierīgi dzīvot un gaidīt rindu, kaut man rinda bija salīdzinosi īsa (pēc valsts skrininga), palasot cik citām jāgaida . Tagad jau kad zinu, ka pēc 6 mēn jāiet, savlaicīgi varu pierakstities, lai nebūtu jāmaksā.

Es saprotu, ka tev pirmajā kolposkopijā tagad viss ir ok, turu īkšķi, lai arī otrajā vis ir labi. Kāds tavs plāns ko darīsi pēc tam. Paļausies uz OC?

Pēc cik mēnešiem ir pirma kolposkopija? PĒC konizācijas ir pirma kolposkopija - 3mēneši? 6. mēneši?

Man pēc konizācijas uz kolposkopiju bija pēc 6.mēn.,un tad vēlreiz pēc 6 mēn., ja tagad viss būs kārtībā, tad pie sava ginekologa atrādīties.

tad ko dara apskatee pec 3 menessiem? Onkocit analiizes?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18314117