Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Viss par un ap CIN I; II; III, dzemdes kakla konizāciju, kolposkopiju.

Blaazma

Tigresss

Jau kādu laiku ieskatos šajā lapā, un pašas pieredze kļūst aizvien garāka. Galvenās atziņas no piedzīvotā un šajā laikā lasītā - ir dzkv forma, ko nekonstē parastā (pat pareizi, rūpīgi paņemtā) uztriepē (~ 10%), jo veidojas no šūnām dziļāk kakla kanālā; process var attīstīties, ja arī nav īpaši riska faktoru, ir puslīdz veselīgs dzīvesveids un regulāri apmeklēts ginekologs (t.sk.analīzes). Manā gadījumā procesu, iespējams, 'parāva' tieši imūnsistēma, jo pārslimoju pamatīgu plaušu karsoni, varbūt pārslodze, kas to vairs var pateikt..

Nosacīti viss sākās pirms gada - aizgāju pie gin jau 6 mēn pēc iepriekšējās OC, jo parādījās smērēšanās starp MR. Iepriekš OC taisīju vismaz gadā, ir tendence uz sēnēm, pēdējos gados - cervicīts, kuru katru reizi ārstēju. Decembra analīze - "dziedzerveida šūnu grupas ar hiperplāzijas un vietām atipijas pazīmēm". Ārste mani nosūtīja uz kolposkopiju+biopsiju (gāju Gaiļos, 15.nod.), kur konstatēja polipu, bet pārējais - iekaisums utml. Nooperēju polipu, drošības pēc vēl palūdzu, lai uztaisa pie vienas narkozes arī histeroskopiju. Patoloģiskais atzinums ok, bet problēmas ar smērēšanos un izdalījumiem nepazuda.

Atkārtotajā parbaudē jūnija sākumā - AGUS (A5). Ārste sūtīja uz atkārtotu kolposkopiju+biopsiju, uz kuru ar pūlēm tiku jūlijā. Jāpiebilst, ka visur gāju par maksu (ir polise, par laimi), bet arī tad nereti rindas. Kolposkopijā pēc cipariem ielikts CIN 1, bet ņemot vērā asiņošanu un iekaisumus, ieteica konizāciju (elektroekscīziju). Augusta beigās to uztaisīju, ņēmu vietējo anestēziju (bija bail ļoti, bet pieredze - ideāla, gan no medicīniskās, gan psiholoģisās puses) un sarunājām kontroles vizīti pēc mēneša. Tāpēc kļuva ļoti neomulīgi, kad man zvanīja jau drīz pēc operācijas un lūdza atbraukt uz vizīti..Tad arī uzzināju diagnozi, kā teica ārste - man paveicās, ka šādi "noķēra zvēriņu", jo tas nebija virspusē. Iedeva man nomierinošu līdzekli un lika tūlīt pat pierakstīties pie onkologa un nekavēties ar ārstēšanu, ko arī darīju. Bija operācija LOC (izoperēta dzemde ar visu kaklu, olvadi, iegurņa limfmezgli), par ko pārāk neskumu (izņemot limfmezglus), jo bērnu plāns ir izpildīts. Šoks nr.2 bija, ka audzējs izrādījās lielāks dziļumā (lai arī joprojām 1.stadija), tāpēc tagad arī staru terapija. Tas jau mazāk attiecas uz šo lapiņu, bet citas te (un arī vispār Latvijā) arī neatradu, izņemot rozā lentītes lapu. No ārzemju forumiem un info par šo cin utt.tēmu ļoti labu atklāju http://www.jostrust.org.uk/, tur ir daudz pieredzes stāsti.

Veiksmi visām, rūpējieties par sevi!

Проснулась, умылась, нарядилась, улыбнулась и пошла УКРАШАТЬ МИР !

Nooperēju polipu, drošības pēc vēl palūdzu, lai uztaisa pie vienas narkozes arī histeroskopiju -nja šitas man škiet jocīgi, ka pacients pats PALŪDZ vēl ko izdarīt klāt...kā Jūs zinājāt kas Jums jādara?

Tad arī uzzināju diagnozi - tad sanāk ka Konizācija VAR pateikt vai tas Krabis ir dziļāk vai tikai virspusē? - Šoks nr.2 bija, ka audzējs izrādījās lielāks dziļumā (lai arī joprojām 1.stadija),jeb šo uzzināja tikai pec OTRĀS op?

Princa

Tigresss

Izlasot Tavu pieredzi jāteic,ka Laimes krekliņā esi dzimusi.Priecājies,ka Tev tāda saprātīga daktere gadījās un Tu pati arī tāda,ka tikai uz dakteriem nepaļaujies, jo parasti pie CIN1 konizāciju netaisa. Tev pirms konizācijas ņēma analīzes uz HPV vīrusu ?

Konizācijai ir liela nozīme ne tikai terapijā,bet arī diagnostikā.

maigazaiga

tad sanāk ka Konizācija VAR pateikt vai tas Krabis ir dziļāk vai tikai virspusē?

Pēc konizācijā ņemta materiāla vēzi var nodiagnosticēt gan tad,kad vinš ir visrpusē,gan tad,kad viņš atrodas dziļi dzemdes kakla kanālā kur o/c laikā ar birstīti nemaz normāli klāt nevar tikt.o/c analīzes vispār ir tāda šaubīga lieta ne vienmer uzrāda patieso situāciju,īpaši ja atipiskas šūnas ir dzemdes kakla kanāla dziļumā.

Tu nekad nesapratīsi to, cik patiesi vērti ir Tavi vecāki, kamēr pats nekļūsi par tādu !

Tigresss
Bija operācija LOC (izoperēta dzemde ar visu kaklu, olvadi, iegurņa limfmezgli), par ko pārāk neskumu (izņemot limfmezglus),
Lāpēc skumsti par izņemtiem limfmezgliem, nopietnāk man šķiet ir olnīcu izoperēšana, jo tas neizbēgami noved pie tūlītējas menopauzes.

Bet kopumā mans stāsts arī līdzīgs - CIN1, tad svecītes, pēc 3 mēnešiem OC, viss kārtībā. Pēc 10 mēnešiem sadomāju uztaisīt OC (braucu ceļojumā, gribēju pārliecināties, ka ar veselību viss kārtībā, jo bija arī problēmas ar miomu, tādēļ pieārsta aizgāju agrāk nekā tika pieteikts), rezultātā OC CIN3, biopsijas rezultātā jau vēzis. Operācija tāda pati kā Tigress.

Mans viedoklis ir, ka lielu lomu procesa attīstībā nospēlēja Mirena, jo tā man bija 2x, slikti turējās, krita ārā, vairākkārt lika atpakaļ. Visticamāk, ka tomēr satraumē dzemdes kaklu, kas veicina iekaisumu ar tālākajām sekām.

Bet mans stāsts ir jau 4 gadus vecs, dzīvoju un strādāju un ceru, ka šis murgs beidzies.

Tigresss

maigazaiga
pacients pats PALŪDZ

To, protams, ne jau uz operācijas galda, bet ar savu ginekoloģi izrunāju, viņa ierakstīja nosūtījumā - jo mammai un vecmāmiņai dzemdes audzēji bijuši (gan labdabīgi) un lai izslēgtu, ka mani simptomi ir no kaut kādiem procesiem dzemdē. Es daudz lasu visādu info (pēc dažu ārstu domām par daudz )

Konizācija man vēzi tikai "aizķēra", jo tā ar cilpu ir diezgan virspusēja, 2.op.redzēja patieso stāvokli.

Princa
analīzes uz HPV vīrusu - neņēma. Pieļauju, ka ārstei radās aizdomas par manas diagnozes variantu, tikai nebiedēja mani pirms laika.

uguntin_a

Prieks, ka viss labi un var dzīvot normāli!

Par limfmezgliem skumu dēļ tūsku (limfostāzes) iespējamības. Olnīcām pēc stariem ir liels risks uz shut-down, redzēs, kā būs.

Проснулась, умылась, нарядилась, улыбнулась и пошла УКРАШАТЬ МИР !

Tigresss
Par limfmezgliem skumu dēļ tūsku (limfostāzes) iespējamības. Olnīcām pēc stariem ir liels risks uz shut-down, redzēs, kā būs.
Nav tik traki, man vienai kājai nedaudz pa laikam ir tūska, bet kaut kā menedžēju, un iespējams, ka tūska tomēr vairāk saistīta ar urīnsistēmas darbību.

Es sapratu, ka olnīcas Tev jau izoperētas?

Ak jā, lai nenobaidītu meitenes, kas cīnās ar CIN sākuma formām - tas viss nav tik traki kā izskatās, ir jāarstējās, jāpārbaudās, bet nevajag taisīt no visa traģēdiju. Šis vēzis (ja arī ir jau vēzis), sākuma fomā ļoti labi pakļaujas ārstēšanai.

Ekscīzijas līnijas ar elktrotermisku bojājumu,vietām ar displastisku epitēliju. - kurām ir bijušas konizācijas, VRB var iztulkot ssito teikumu? Šis ir minēts Konizētā gabaliņa analīžu atbildēs...

Sveikas. Vēljoprojām gaidu,nesagaidu konizācijas atbildes

3bit3bit
Vai tev neteica, ka pašai jābrauc pakaļ? Man uzreiz pateica, ka pēc 10 darba dienām atbildi varēs saņemt māsu postenī. Tev taču 10 dienas jau pagājušas.

Nē,es dzīvoju patālu no Rīgas un tādā gadijumā ir jāpērk lejā pasta pašai aploksne ar marku un jāatstāj ar savu adresi. Pagaš ceturtdien man zvanija ka ir jau saņemts izraksts,uzreiz pārskaitīju naidu par operāciju,atzvqniju,teica ka izsūtīs. Vakar vēl pārzvanīju,teica ka ir izsūtījusi.. Es jau smejos,laikam ar balodi izsūtīja,ka tik ilgi lido

Pēc ilgām pārdomām tomēr pieņēmu lēmumu nepotēties.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18314117