Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Viss par un ap CIN I; II; III, dzemdes kakla konizāciju, kolposkopiju.

Blaazma

ciibina
Nu es ar to domāju, ka uz dzemdes kakla ir rētaudi, līdz ar to dzemdes kakls neveras tik labi. Pie ieriekšējām dzemdībam, kad bija piesaldētas čūlas, ārste jau teica, ka rētaudi traucē vērties dzemdes kaklam, bet tagad vēl arī ekscīzijas rētaudi...

Sveikas! Šodien biju pie dr. Mačuka. Ja iepriekš skrīningà atrastās šūnas bija A1 , ar pozitīvu HPV (31, 35, utt), tad dakteris apskatoties, secināja, ka tomēr ir CIN 1! Jo uz aci audu bojājums pat ir redzams! Lai arī ļoti neliels un pavisam virspusējs- tomēr ir! Tātad tīri skrīningam ticēt nevar, jāiet pie profesionāļa, kurš apskates laikā redz vairāk nekā ierindas ginekolos. Tagad sēžu un esmu tik bēdīga. Jā, dakters stāstīja, ka 65% no visiem CIN 1 mēdzot izzust. Bet ko tad, ja man neizzudīs un pāries tālāk...? Mammai CIN 1 izpoerēja pirms 10 gadiem, ap 45 gv., kāmēr omes māsa nomira dzemdes kakla vēža dēļ. Kurā statistikā es ierakstīšos ( retorisks jautājums). Dakters teica, ka nākamā vizīte tāpat, pēc gada. Tagad gadu jādzīvo un jādomā un jācer uz labāko.. padalaties ar jūsu pieredzēm, vai jūsu CIN 1 operēja? Vai neoperēja un kàds rezultāts bija pēc gada? Paldies!

Navnebusnekad
Man Cin1 pārauga Cin2.Pēc tam operācija.

Navnebusnekad
Man CIN 1 nepārgāja arī pēc gada, pēc tā laika vadlīnijām taisīju ekscīziju, pēc tam viss ok. Nesatraucies pirms laika, pēc gada redzēsi. Ja vajadzēs ekscīziju, taisīsi un dzīvosi pēc tam tālāk. Bet tikpat labi varbūt Tev pāries. Omes māsas laikā to CIN 1 neuzķēra, un viss aizgāja tālāk. Tev tā nebūs!!!

Sveikas!

Burtiski tikko saņēmu biopsijas rezultātus - Dzemdes kakla endocervikoze, plakanšūnu epitēlija intraepiteliālā neoplāzija (displāzija) CIN II (HSIL).

Pastāstīšu kā līdz tam nonācu... Man jau vairākus gadus starp MR bija smērēšanās, bet visi ārsti apgalvoja, ka tas varot būt no hormonālās kontracepcijas (bija implants, tagad Mirena), tā nu es staigāju. Atnācu šogad jūnijā pie ģinekologa, trāpījās cita daktere, viņa man pamanīja eroziju, teica, ka tā viņasprāt esot jau sen un tas varētu būt par iemeslu smērēšanai starp MR. Teica, ka jātaisa kriodestrukcija. Man bija neliels pārsteigums, jo eju pie ārsta regulāri un neviens eroziju līdz šim nebija pamanījis, lai gan viss viņas teiktais izklausījās loģiski. Tomēr nolēmu aiziet pie citas dr. Tā man paņēma ārpuskārtas uztriepes skrīningam (noteikti arī kaut ko redzēja, bet neteica), tur atnāca A1 (nav atrasts intraepiteliāls bojājums) un HPV 16+. Nosūtīja uz kolposkopiju, tur pēc apskates CIN I, skaidri iezīmējās divas bojājumu vietas. Paņēma biopsiju no tām vietām - vienā bija CIN II (HSIL). Jāsagaida tagad zvans no ārsta un jāskatās ko tālāk darīt.

Paldies par jūsus stāstiem, aptuveni nojaušu kas mani sagaida!

Sveiciens pulciņā!

Es tikko no kolposkopijas, šobrīd diagnosticēts CIN 1 vai CIN 2, kopējais punktu skaits 4.

Apmēram saprotu, ka drāmas nav, bet jāārstē būs,protams, nav omulīgi...galvā 100 domas, vienu brīdi ļoti sevis žēl un bail par bērniem, nākošajā atkal ka tas taču nav vēzis, labi, ka tik agri atklāts, utt.

Bet pagaidām esmu tādā apjukumā starp maksas un privāto medicīnu.

Man ir retā diagnoze, kuras dēļ esmu uzskaitē pie ginekologa-endokrinologa dr.Vasaraudzes viņas privātpraksē.

Kādreiz man bija vairāk naudas , ārstējos tur, viss ok. Ar CIN iepriekš saskares vispār nebija.

Pēdējos 4 gadus, tīri naudas ekonomijas dēļ, gāju pie jaukas un šķietami rūpīgas valsts dakteres, viņa labprāt pagarināja Vasaraudzes izrakstītos medikamentus, be es pie viņas piestaigāju tīri uz ikgadējo apskati, arī NVD vēstuli tur "izlietoju", toreiz bija mazliet stress par to analīzi, bet daktere , saņemot atbildi, man pārliecinoši teica, ka man nav nekādu problēmu, 1 no tām apmēram 10 vīrusu analīzēm ir pozitīva, tāpēc "valsts grib, lai pēc gada pārbaudaties atkal", bet tas vīruss esot 80% populācijas, apmēram kā herpe, un uztraukumam nav pamata.

Tagad tas gads ir pagājis, man saasinājās endokrinoloģoslā vaina, aizgāju pie Vasaraudzes (tikai konsultācija 150 eur...).

Papildināts 05.01.2024 19:23:

....bet Vasaraudze sameklēja sistēmā to NVD vēstuli, atrada, ka tur ir tas 1 pozitīvais vīruss, secināja, ka USG dzemdes kakls neizskatās labi un uzreiz nākošajā dienā nosūtīja uz kolposkopiju, skaidrojot, ka viņai ir rūgta pieredze, kā sievietēm, kurām analīzes līdzīgas, kā man, tomēr mikroskopā kaut nejauku atrod, valsts dakteres nemaz nevarot tā nosūtīt uz kolposkopiju šādā situācijā, jo "programma to neparedz"...

Esmu ļoti pateicīga dr.Vasaraudzei, ka viņa šo atklāja , bet man tagad lielas un strespilnas pārdomas - turpmāk ārstēšana pie viņas noteikti būtu iespējama, tur ir pat stacionārs un operāciju zāle, es arī viņai 100%uzticos...bet baidos, ka nevaru to atļauties.

Pie savas valsts ginekoloģes vairs neiešu, šis mani ir traumējis, varēja taču pateikt, ieteikt, es par papildus maksu noteikti aizietu uz kolposkopiju, ja jau "programmas neparedz", bet tagad staigāju jau gadu un ilgāk ar šīm šūnu izmaiņām, naivi ticot viņai, ka tā ir apmēram "herpe" un man viss ir pilnīgi ok pa sieviešu līniju.

Kur lai rod valsts ginekologu, kurš ārstēs pēc būtības un nekautrēsies atklāti teikt, ka vajag kaut ko par papildus maksu, ko programmas neparedz? Jeb viņi nemaz tā nedrīkst darīt, "jāspēj " izārstēt programmas ietvaros, lai tur vai kas?

Koloskopijas daktere šodien arī tā apmērambilda, k "...bet viņa, valsts programmas ietvaros, jau NEVARĒJA jūs aizsūtīt, kamēr analīzes nav vēl sliktākas..."

Nopietni, tā ir? Nevar sūtīt uz extra izmeklējumu, lai ātrāk atrastu un iznīcinātu nevēlamo?

Es nedrīkstu riskēt, esmu 1 ar 2 sākumskolas vecuma bērniem, nu tā, ka reāli viena. Šodien sapratu, ja kaut kas ar mani notiek, šobrīd man reāli nav, kas bērnus paņem, vienīgajām radiniecēm šobrīd pašām akūts veselības stāvoklis, abas uz gultas un vēl uz kādu gadu... drausmīga situācija, reāli melnā svītra.

Tajā pašā laikā, dzīvojam ar manu (skolotājas) algu un UGF, investēt / kreditēties, lai varētu pie Vasaraudzes to atrisināt...vajadzētu, bet šobrīd man liekas, ka nevaru.

Bet epizode ar valsts ginekologu un nenosūtīšanu uz kolposkopiju ir mani, maigi sakot, traumējusi...

Varbūt kāda no Jums, kas arī šajā laivā, var no malas pakomentēt - kā jums šķiet, vispār cik nopietns/nenopietns šis Cin 1/2 ir?

Guglēju jau uz velna paraušanu, sapratu, ka, velkot gumiju, var visādi būt - pēc 10 vai pēc 1 gada iedzīvoties vēzī...cik saprotu, tas nav prognozējams...? Jautājums sev, vai vispār varu "atļauties" vēl paeksperimentēt ar citu valsts ārstu, jo pati īsti nesaprotu situācijas nopietnību.

Pie Vasaraudzes pēc 2 nedēļām, tad būs tas biopsija rezultāti utt. Domāju, līdz tam man jāizlemj, vai ārstējos pie viņas, vai ņemu papīrus ārā un dezertēju uz kādu valsts klīniku.

Ļoti novērtēšu, ja Jūs, kam ir šī pieredze ilgāk, kā man , varētu ieteikt , no kādiem aspektiem šo skatīt, ko izvēlēties, vai arī vienkārši pakomentēsiet manu situāciju,

Paldies par atbalstu! Veselību visām un optimistisku Jauno gadu!

Pēdējās izmaiņas: rudgo, 05.01.2024 19:38.
Papildināts 05.01.2024 19:40:

Man arī nav vispār nekādas apdrošināšanas. Un, šķiet, nu jau par vēlu to pirkt...?

Pēdējās izmaiņas: rudgo, 05.01.2024 19:51.

rudgo
Kur tev taisīja kolposkopiju? Man taisīja Gaiļezerā un pēc tam jau gāju pie Gaiļezera ginekoloģēm, kuras ir ļoti zinošas. Turpat taisīja arī operāciju. CIN 2. Katrā gadījumā par Cin 1, Cin 2 vēl nevajag tik ļoti satraukties.

Maija1000
Tur pat, pie Vasaraudzes...koplposkopija 150 eur.

Gaiļezerā tas bija bez maksas, ar pacienta iemaksu?

Meittene

rudgo
Es augstāk rakstīju,ka pēc jaunākajām vadlīnijām, vismaz gadu ļauj staigāt ar izmaiņām. Bet,ja Jums uzreiz ir konstatēts, ka ir hpv vīruss, tad jocīgi gan,ka neaizsūtīja uz kolposkopiju. Neticu,ka valsts apmaksāts ginekologs nevar nosūtīt uz kolposkopiju kaut vai par maksu. Ja pēc kolposkopijas Jums ir atklāts Cin1/Cin2, tad jārunā ar ārstu (es ar Cin1 staigāju jau vairākus gadus, bet ārsts tur roku uz pulsa un veic visas nepieciešamās analīzes). Jums tā klīnika tiešām dārga, es eju uz ARS, kur it kā arī nav lēti, bet tādas lielas summas kā Jums, es tur neesmu maksājusi nekad. Tāpat es arī domāju,ka var tikt arī pie sakarīgiem valsts apmaksātiem ginekologiem, bet laikam jāmeklē pēc atsauksmēm. Iespējams, Rīgas 1.slimnīcā var pamēģināt, tur esot jauna tehnika iegādāta.

Nu jā , bet cik jēdzīgs ir šitas "ļauj staigāt gadu", vai tas neizaicina to slimību izplesties plašāk.

Domāju...man 3-5 gadus atpakaļ bija ļoti smags, daudz stresa, pārdzīvojumu pilns laiks. Vai varētu būt, ka šīs izmaiņas ir šī stresa periodā sekas?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18314117