Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Dārziņi vs. Mediņi

Mamia

Lūdzu palīdziet saprast, kas ir kas. Doma mainīt mūzikas skolu. Uz kurieni pareizāk (+/-), ja grib turpināt arī vidusskolā apgūt mūzikas instrumentu un arī pēc tam (tā vismaz domā šobrīd). Pagaidām vēl mācās pamatskolā.

Kas ir Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skola un kas ir Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskola? Lasu, ka abās ir 10. klases. Nesaprotu.

Paldies jau iepriekš.

īriete

Mamia
Man jau nu liekas, ka Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skola ir domāta, lai apgūtu mūziku paralēli mācībām pamatskolā un vidusskolā, bet Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā mācās gan vispārizglītojošos priekšmetus, gan mūziku, un centralizētos eksāmenus liek pat ļoti labi.

un centralizētos eksāmenus liek pat ļoti labi.
Vai ne? It īpaši matemātiku - 4,5 Tas, ka tā vieta reitingā ir it kā laba starp citām specializētajām skolām, īsti neko nedod un liecina vien to, ka vispārizglītojošo priekšmetu līmenis tajās visās nu diez cik labs nav. Uz mūzikas vidusskolām var iet tad, ja ir skaidri zināms, kla tālākais dzīves ceļš būs saistīts ar mūziku un vispārizglītojošos priekšmetus vairāk nekur nevajadzēs (bet palīdzību bērnu mājasdarbu pildīšanai varēs palūgt Cālī).

Ne velti 1. mūzikas skola raksta: Programma 30 V (t.i. - 10.-12. klase) paredzēta audzēkņiem, kas pēc programmas 20 V apguves vēlas turpināt profesionālo izglītību mūzikā, vienlaikus iegūstot arī kvalitatīvu vidējo izglītību. Šīs programmas audzēkņi mācās kādā no vispārizglītojošām vidusskolām vai ģimnāzijām, pēcpusdienās un sestdienās mūzikas skolā apgūstot mūzikas priekšmetus.

Jā - bažīgu dara vispārējā izglītība specializētajās skolās.

Tad varbūt nemaz nav tik slikts variants, ka iet parastā vidusskolā un mācās J. Mediņa 1. mūzikas skolā? Vai tomēr tas der tikai, ja nedomā tālāk mācīties? Jo prasības ir zemākas nekā Dārziņos vai Mediņu vsk?

Gemma

Mamia
Parasto vidusskolu un mūzikas skolu būs grūtāk apvienot, mazāk priekšmetu specialitātē, mazāk laika attīstīt tieši to, ko visvairāk vajadzētu. Jo, ejot parastajā vidusskolā vēl arī jātērē laiks arī standarta mūzikas stundām un daudziem citiem priekšmetiem, ko faktiski mūziķim nevajag, papildus vēl arī laiks ceļam, stundu saplānošana un saskaņošana... jā, it kā ir tas drošības spilvens, ka apgūst "parasto" programmu, bet cik kvalitatīvi to apgūs, ja visu brīvo laiku pavadīs mūzikas skolā? Un parastā programma ir ar specializāciju humanitārajā un eksaktajā virzienā, un humanitārais virziens nekādas dižās priekšrocības nedos salīdzinot ar mūzikas vidusskolas programmu, bet matemātikas virzienus būs tāpat grūti pacelt paralēli mūzikai. Bet, ja mūzika kā hobijs, tad, protams, tas ir īstais variants.

Bet, ja mūzika kā profesija, tad par centralizēto eksāmenu rezultātiem es pārlieku neuztrauktos. Jo skaidrs, ka skolā, kurā konkursu izturējuši īpaši labi matemātiķi (kā 1. ģimnāzijā), eksāmena rezultāti matemātikā būs būtiski labāki kaut vai tikai tāpēc, ka konkrētie bērni ir talantīgāki šajā jomā, arī tad, ja skolotāji abās skolās vienādi. Skolā ar mūzikas specializāciju vairumam bērnu būs citi talanti, un viņi nekad nepūlēsies pārlieku daudz laika veltīt matemātikai, pat, ja skolotāji būs izcili, jo viņu specialitāte un aizraušanās ir cita.

Es gan esmu pārliecināta, ka tad, ja cilvēks gana gudrs, visu vajadzīgo iemācīsies kaut pēc skolas. Tikai, protams, vēl jātiek iekšā tajos Mediņos vai Dārziņos, jo abās skolās konkurss gana liels.

Mamia
Ko iesaka muziķenes skolotāji? Kā ar iespējām iestāties kādā no šīm skolām? Kurā MS mācās tagad? Kādu instrumentu?

Pārtieku no ziutām

Memeky

Vai ir kāda pieredze ar šīm skolām?

Pagaidām ir pierīgas skola, bet jau tagad braukā uz privātstundām, lai papildus mācītos. Privātskolotāja atbalsta. Par iestāšanos, cik esam noskaidrojuši, tad privātas konsultācijas pie potenciālās skolas potenciālā pedagoga, lai var sagatavot skaņdarbus iestājpārbaudījumiem.

Mamia

Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskola? Mana māsa savulaik pārgaja uz šo skolu . Izmācījās mūziku, pec tam tika kondženē tālāk pa mūzikas līniju- ,bet paralēli iestajās tehniskajā universitatē - par loģistiku, kam gan nav nekāda sakara ar mūziku un pabeidza maģistru. Tā, kā tik traki nav- matemātiku arī mūzikas vsk. pietiekami labi iemāca!

Tagad gan strāda mūzikas jomā - solfedžo ,harmonijas, muz. lit.skolotāja. - tajā pašā jūsu minētajā otra- skolā t.i. - Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolā.

Viena man pazīstama meitene pabeidza R1VĢ, Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolu un studē pa mūzikas līniju tālāk labās ārzemēs. Ja ir talants un darbaspars, tad var apvienot Ja nav viena vai otra, neviena skola par izcilu mūziķi nepadarīs.

Gemma

Mana māsa pabeidza Mediņus (vidusskolu), saprata, ka izcila mūziķe nebūs, bet parasta negrib būt, un arī aizgāja uz pilnīgi cita virziena augstskolu, kur tika budžetā. Man jau liekas, ka tiem, kas nopietni mācās mūziku, lielākoties ir pietiekami labi trenētes smadzenes un atmiņa, lai ar ļoti daudz ko tiktu galā. Bet par to, uz kuru skolu iet - viņa saka, ka notekti tur, kur ir vislabākais specialitātes skolotājs. Neka svarīgāka nav, ja mūziku ņem nopietni.

ninona pabeidza R1VĢ, Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolu

Ja viņa mācījās abās skolās reizē, tad tā bija "Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skola" , ko viņa varēja pabeigt paralēli 1. ģimnāzijai.

Stipri muļķīgi, bet Rīgā ir divas mūzikas skolas ar gandrīz identisku nosaukumu:

Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskola - kas ir vidusskola (no 9. klases) ar mūzikas specializāciju, respektīvi profesionālās ievirzes vidusskola

un

Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skola - kas ir mūzikas skola, kurā ir mācības gan paralēli pamatskolai, gan paralēli vidusskolai.

Man jau liktos loģiski, ja viena no skolām nosaukumu mainītu, bet abas divas ir cēlušās no "vecajiem" Mediņiem, kurus sadalīja 1990. gadā, vidusskolu atdalot no bērnu mūzikas skolas, un, manuprāt, abas divas pārspīlē vēsturiskā nosaukuma vērtību. Varēja ieviest jaunu nosaukumu, un pēc 50 gadiem tas būtu tikpat slavens kā iepriekšējais

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18315571