Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Dārziņi vs. Mediņi

Mamia

Gemma
Ja viņa mācījās abās skolās reizē, tad tā bija "Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skola" , ko viņa varēja pabeigt paralēli 1. ģimnāzijai.
Mūzikas skolas nosaukumu iekopēju no viņas feisbuka profila. Man pat nav vēlēšanās iedziļināties, kura ir kura . Meitene negāja abās skolās gluži paralēli - pabeidza RV1Ģ un pēc pāris gadiem mūzikas vidusskolu. Faktiski tos pēdējos gadus veltīja tikai mūzikai, n stundas dienā spēlēja instrumentu, pieļauju, ka bija individuāla programma.

Pacelšu tēmu.

Meita šogad pabeidz mūzikas skolu. Plāno iet tālāk pa mūzikas ceļu. Ja pareizi sapratu tad Rīgā ir 3 vidusskolas Emīla Dārziņa ; Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas un Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skola.

Kuru skolu labāk izvēlēties ja plānos ir mūzikas akadēmija , bet tā lai ir arī variant B gadījumam ja pēc 12 klases tomēr sagribēs kaut ko citu vai pēc laika kādu citu augstskolu.

Viņa šogad pabeidz mūzikas skolu, bet parastajā skolā tikai septīto klasi. Es pareizi saprotu ka stāties mūzikas vidusskola var tikai pēc devītās klases? Ko cilvēki parasti dara ja ir šie divi gadi starpā.

Kādas perspektīvas ir pabeidzot mūzikas akadēmiju. Kur var strādāt un naudu pelnīt?

Esmu tik tālu no mūzikas un man iedalīja bērnu kuram mūzika patīk un padodas, bet es nezinu ko viņai ieteikt un kā atbalstīt .

Лень возникает в результате нехватки в организме пиздюлей.

Zirne

Dārziņos var aiziet uz konsultāciju pie pedagogiem (ir saraksts viņu mājaslapā). Jāskatās gan, kāds instruments (visi nav), tad, ja viss ir kārtībā un pašai gribas, var pāriet uz 8. klasi (noliekot eksāmenus, protams).

Gemma

Viņa šogad pabeidz mūzikas skolu, bet parastajā skolā tikai septīto klasi

Tad divas iespējas (ja negrib pārtraukumu):

Pāriet uz Dārziņiem, kur ir pamatskola + ļoti kvalitatīva mūzikas izglītība

Rīgas Doma kora skola (kur arī ir gan mūzika, gan parastie priekšmeti) + privātstundas pie savas specialitātes pedagoga. Doma kora skolā ir arī instrumenta spēle, bet nezinu, vai būs pieejams tas, ko vajag.

Lapsēns

Gemma
Doma kora skolā būs daudz laika jāvelta dziedāšanai un klavierspēlei. Cik tur daudz laika paliks instrumentam?

Zirne

Jā, Doma kora skolas galvenā programma ir dziedāšana. Ja bērnam gribas pamatīgu instrumenta spēli, tad jāiet uz Dārziņiem. Vēl esmu dzirdējusi, ka var papildus mācīties savā mūzikas skolā (vismaz dažās noteikti ir t.s. 8. un 9. klases) un tad stāties Jāzepa Mediņa Mūzikas vidusskolā.

Jebkurā gadījumā iesaku vispirms atrast skolotāju, kam parādīties, var no Mūzikas akadēmijas, vai no mūzikas vidusskolām, lai konsultē, iesaka, pie kā piestrādāt, utt.

Vēl esmu dzirdējusi, ka var papildus mācīties savā mūzikas skolā (vismaz dažās noteikti ir t.s. 8. un 9. klases)

Pēc meitas teikta sapratu ka mūzikas skola kaut ko tādu piedāvā, nezinu gan vai izņemot spēlēšanu ansamblī būs vēl kaut kas.

Pāriet uz Dārziņiem, kur ir pamatskola + ļoti kvalitatīva mūzikas izglītība

Meita jau labprāt, es gan gribu lai 9 klasi pabeidz parastajā skolā.

Jebkurā gadījumā iesaku vispirms atrast skolotāju, kam parādīties, var no Mūzikas akadēmijas, vai no mūzikas vidusskolām

Laikam tā būs jādara lai kāds no malas paklausās.

Viņa vispār tagad ar nepacietību gaida ēnu dienu cerībā ka kāds no mūzikas akadēmijas piedāvās kļūt par savu ēnu. traks bērns .

Лень возникает в результате нехватки в организме пиздюлей.

Zirne

kapibara
Nekāda īpaša atšķirība nebūs, ja pāries uz Dārziņiem tagad. Tā kā tur ir ļoti spēcīgi mūzikas teorētiskie priekšmeti - aiziet uz konsultācijām vajag laikus. Mana meita pārgāja no parastās mūzikas skolas uz Dārziņiem uz 3. klasi, jau tad atšķirība solfedžo prasībās pamatīga.

Dārziņi piedāvā sestdienās bezmaksas konsultācijas (jāaizraksta e-pasts uz kanceleju), turp var aiziet vienkārši izrunāties ar skolotājiem, atrādīties un tā.

kapibara
Viņa vispār tagad ar nepacietību gaida ēnu dienu cerībā ka kāds no mūzikas akadēmijas piedāvās kļūt par savu ēnu
Ja ir tik liela vēlēšanās, tad jau labāk painteresēties pašiem Mūzikas akadēmijā, varbūt izdodas sarunāt.

Gemma

Meita jau labprāt, es gan gribu lai 9 klasi pabeidz parastajā skolā.

Kāpēc? Ko tas viņai dos? Ja bērns skaidri zina, ka mūzika ir tas, kas viņu interesē visvairāk? Tu taču negribi viņas sapni nogremdēt?

Ja parastā skola ir tiešām "parasta", tad vispārējie priekšmeti tur nebūs labāki kā Dārziņos. Bet, ja mūzika viņai svarīga, tad jo ātrāk viņa nokļūs pie laba pedagoga, jo labāk.

Fakultatīva mācīšanās pāris gadus savā bijušajā mūzikas skolā neiedos viņai pietiekamu intensitāti. Arī solfedžo un citos mūzikas priekšmetos labāk netaisīt to pārtraukumu.

Lapsēns
Doma kora skolā būs daudz laika jāvelta dziedāšanai un klavierspēlei

Nu jā, Doma skolu kā alternatīvu domāju gadījuma, ja tomēr netiek Dārziņos , Tad labāk par neko, lai gan pilnīgi piekrītu, ka koris tur būs par daudz.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18315571