Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Dārziņi vs. Mediņi

Mamia

Gaiduotro

Dārziņos var sākt mācīties no jebkuras klases,tā kā nav jāgaida 9.klase.Ja grib tikt Mūz.akadēmijā,tad vajadzētu iet mācīties uz Dārziņiem vai Mediņiem.Lai gan ir daži eksemplāri,kas tik ļoti mīl mūziku,ka ir tikuši akadēmijā bez muzikālās izglītības,t.i.,pašmācības ceļā.

Un tāpat zinu daudzus,kas no Dārziņiem ir tikuši pēc tam gan Banku augstskolā,gan LU ,tā kā ar parastiem priekšmetiem tur ir ok.

Mūz.akadēmija,cik zinu,piedalās ēnu dienās,tā kā vajag tik painteresēties Viņu mājas lapā ir foruma sadaļa-tur arī var uzprasīt par ēnu dienām.

Runājot par perspektīvām pēc akadēmijas-tās ir visdažādākās,atkarībā no instrumenta.Ja spēlē klavieres,tad var kļūt par koncertmeistaru,skolotāju,var būt arī komponists vai strādāt LR3 Ja spēlē kādu pūšamo instr.,tad protams opcijas ir orķestri-LNSO,operas orķestris,pūtēju orķestris Rīga + pedagogi mūzikas skolās utt.

Protams,jārēķinās,ka lielu naudu nenopelnīsi.Pārsvarā visi,ko zinu,strādā 2 darbos.Pati strādāju orķestrī un vēl vienā darbā.Vienīgais mīnuss ir zemais atalgojums,citādi es priecājos,ka daru darbu,kuru es mīlu un katru dienu uz darbu eju ar prieku.


Victoria88

Manuprāt, 45.vsk arī ir ar mūzikas novirzienu.

diana888

Mazie Mediņi ir tikai mūzikas skoliņa, kur iegūst principā tādu pašu muzikālo izglītību kā citās bērnu mūzikas skolās Rīgā vai citur republikā. Ja vēlas būt mūziķis, tad aktuālas, manuprāt, ir 2 skolas. Tie ir Dārziņi un Mediņi. Vnk Dārziņos jau no sākta gala tie bērniņi tiek sūri dresēti visos mūzikas priekšmetos.

Pati beidzu Mediņa mūzikas vidusskolu, varu teikt, ka tā bija aizraujoša pasaule. Bet pēc gada iestājos LU, taču ņēmu privātskolotājas valodās. Tā kalu angļu valodu, ka pēc pāris mēnešiem jau domāt sāku angliski, bet tagad jau praktiski visi skolasbērni runā kādā svešvalodā.

Par Doma kora skolu man info nav. Ir zināms viens absolvents no mūziķu ģimenes, bet jaunietis pats nedarbojas mūzikas jomā.

Delfiins

Vai kādam ir inforrmācija - kāds apmēram ir konkurss uz 10.klasi Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā? Konkrēti interesē klarnetes spēle. [Nu - kāds apmēram ir bijis citus gadus?]


Mīliet!!!

Daniels - oktobrī 2020' palika 17 gadi
Rafaels - augustā 2020' paliks 15 gadi
Gabriels - maijā 2020' palika 13 gadi
Estere - decembrī 2020' paliks 11 gadi

Jelgava (Rīga)


Danica

Observer
Uz mūzikas vidusskolām var iet tad, ja ir skaidri zināms, kla tālākais dzīves ceļš būs saistīts ar mūziku un vispārizglītojošos priekšmetus vairāk nekur nevajadzēs
Nekad dzīvē neklausīties šādos vārdos. Nekad! Pēc savas un ļoti daudzu manu skolasbiedru pieredzes saku. Katrā posmā ir jāmācās tas, kas pašam patīk. Ja patikšana mainīsies, nāks idejas, kā to realizēt. Mums tas nav bijis šķērslis. Tieši otrādi. Turklāt, vienmēr pamatos paliks kas ārkārtīgi vērtīgs, kas tā cilvēka dzīvi padarīs ļoti interesantu, jo piederības sajūta un vēlēšanās nekur nepazudīs.

Reina

Uz mūzikas vidusskolām var iet tad, ja ir skaidri zināms, kla tālākais dzīves ceļš būs saistīts ar mūziku

Galīgi ne tā. Pēc mūzikas vidusskolas tieši tāpat sastājas visādās augstskolās, tikai neliela daļa aiziet tālāk mūzikā.

Visiem kaut cik sakarīgajiem kopš bērnības trenētā atmiņa un spēja koncentrēties un piespiesties, ļauj iemācīties visu vajadzīgo un mainīt virzienu. Jā, ir jāstrādā papildus kādu laiku, bet tiem, kas nodarbojas ar mūziku, tas nav nekas jauns.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18315571