Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Dzīve ārzemēs. Ar ko sākt?

Ophelia

Citrona

Es teiktu, ka tad, kad ir skaidrs, kurā pilsētā gribētos dzīvot, tad var čekot rajonus, kuri ir droši, un kuri nē. Jo ir drošas pilsētas, ar kādu nedrošu rajonu.

Papildināts 14.12.2015 12:39:

Ak jā, un vēl notiekti izčeko kādas darba iespējas, cik tālu no mājas un tā. Kāds transports pieejams.

Man šie padomi lika pasmaidīt, piedodiet. Cilvēkam, kas ne reizes nav bijis ārpus LV tiek ieteikts aizbraukt papētīt svešā valstī, kas un kā. Tātad cilvēkam jābūt drosmei un arī naudai. Tā var darīt augsti kvalificēti speciālisti - atbraukt uz valsti, paskatīties pilsētu, rajonu, parunāt ar darba devēju un tad izvēlēties.
Latvijā diemžēl tukši lauki - nedomāju, ka šie cilvēki (un arī no pilsētām) brauca uz Angliju vai Īriju ekskursijās ar mērķi izpētīt darba iespējas un īrēšanas vietu. Viņiem vienkārši nebija tādu iespēju. Vai nu viņi brauca pie radiem/draugiem (kuru autorei tur nav), vai arī brauca uz nekurieni, pamatīgi riskējot.
Iesaku izmantot darbā iekārtošanas firmas pakalpojumus. Man šķiet, kas cilvēkam, kas zina valodu, mazāka iespēja tikt apkrāptam, plus tas, ka tomēr UK tiesiski ir sakārtota valsts, kur darba devējam diezgan maza iespēja uzmest darbinieku nemaksājot vai kā tamlīdzīgi. Protams, gadās, bet lielākoties nē.

skaa

Modra
Ja tev ir pieredze ar pārcelšanos uz ārzemēm- lūdzu, tev ir visas iespējas ar to padalīties. Cilvēks jautā, ar ko sākt, mēs atbildam no savas pieredzes. Kurā vietā tas bija smieklīgi? Tas, ka es ieteicu vispirms aizbraukt un apskatīties? Jā, ja ir iespēja, to vajadzētu darīt, jo te cilvēks tomēr ir nedaudz sasapņojies, manā skatījuā, jo īpaši, ja ņem vērā, ka nekad nekur ārpus LV nav bijusi.

Un jā, diezvai kāda no mums ieteiks pārcelties caur Latvijas darbā iekārtošanas aģentūrām. Tās ir gaužām neuzticamas un paņem daļu tavas naudas. Cik nav piekrāptu cilvēku. Var un iespējams pat vajaga izmantot aģentūras, kas ir uz vietas UK, tomēr vislabāk ir darba atrast pašas spēkiem bez starpniekiem. Un to var izdarīt tikai esot uz vietas.

MisPiggy

Ophelia
par cik tu pieminēji, ka ir pieredze apkalpošanas sektorā, tad ieteiktu sākt ar Live in darba meklēšanu tieši viesnīcu, restorānu sektorā. atkritīs dzīvesvietas meklēšanas problēma. te ir viens no lielākajiem šā sektora saitiem http://www.caterer.com/, live in darbi - http://www.caterer.com/JobSearch/Results.aspx?Keywords=Live-In&Sort=2

var sākt arī ar salām, ne pašu Angliju - piemēram Guernsey salā - tas būs sezonas darbs, parasti 9 mēnešu licence, dzīvesvietu un ēdināšanu nodrošina darba devējs. salā ir daudz latviešu. labs sākums, lai vispār saprastu vai tas ir tas, ko gribi + valodu uzlabosi. te darba vakances - http://cijob.com/jobs.cfm?catid=176

Pēdējās izmaiņas: MisPiggy, 15.12.2015 15:48.

The cure for everything is salt water -

sweat,

tears or

the sea...

Citrona

Modra
Piedod, bet man atkal lika pasmaidīt tavi ieteikumi. Lika pasmaidīt tapēc, ka tu pati nekad neesi dzīvojusi šeit aprunātajā Anglijā, da i vispār pārcēlusies uz ārzemēm neesi. Bet izsakies tik gudri, itkā zinātu, kā tad īsti tur ir.

Un nē, Latvijas darbā iekārtošanas aģentūras es tiešām neieteiktu izmantot (dzirdēti gana daudz gadījumu, kad cilvēki vienkārši tiek pakrāpti). Anglijas aģentūras tikai kā pagaidu variantu, bet turpināt meklēt patstāvīgu darbu. Pieļauju, ka Modra nemaz nezin, ka strādājot caur aģentūru, darbinieks saņem tikai minimālo algu, un sākumā nemaz nav īpaši aizsargāts, kamēr str;ad;ajot pa tiešo, var saņem augstāku likmi.

MisPiggy ieteikums ir ļoti labs, un der izskatīt arī tādu variantu.

Bet izsakies tik gudri, itkā zinātu, kā tad īsti tur ir.
es varu izteikties jebkurā tēmā, tikai šīs tēmas autorei iesaku rūpīgi filtrēt ieteikumus aizbraukt uz svešu valsti pačolēt, kā tur ir. Tie arī ir izdevumi, starp citu un ne mazi. Cik un kā pelna caur aģentūrām, lai noskaidro pati. Neviens nekur nav piesiets, ka visu mūžu jāvergo par minimālo.
Man vienalga, kur kas brauc. Autore - radiniekiem kontaktus atstāj, ja kas notiks, lai zina, kur meklēt. Varbūt kompanjoni sameklē. Bet kaut kas man saka, ka viņa viena pati nemaz tā nelaidīsies, ja jau līdz šim it nekur nav bijusi, kas īstenībā priekš mūsu jaunatnes šķiet neticami.

cassandra

Un jā, diezvai kāda no mums ieteiks pārcelties caur Latvijas darbā iekārtošanas aģentūrām.
Es gan atbraucu caur tādu agentūru, un nenožēloju, savādāk nebūtu braukusi, visu izdarīja manā vietā, nebija jāmeklē ne darbs, ne dzīvesvieta, darbs bija superīgs, maksaja kā vajag, varēja nopelnī papildus paņemot ekstra darbu, un tas bija pēc izveles, nevis ka citur, kad gribi negrbii jastrāda virsstundas. plus vel man nokārtoja darba vieta gan NIN, gan bankas kontu atvēra, ne man vienai, mes bijām grupa, tad nu bankas darbinieks un NIN darbinieki brauca pie mums un uz vietas visu kartoja. Protams ir visādi gaījumi, un ir kad apkrāpj un kad darba nav, man paveicās, jo kad braucu otro un treso reizi, tad gan bija krietni štruntīgāk tā ka beigās atgriezos atpakaļ pirmaja darba vietā kur mani paņēma, tapec jāsaka, ka pateicoties tai agentūrai es arī dzīvoju tagad UK. Ta ka ne visas agentūras ir sliktas, bet tas ir kārtīgi jāzipeta. Tagad gan varbū daudz kas mainījies, es braucu pirms 7 gadiem.

ennya

Viss atkarīgs no financēm (kā jau vienmēr), UK ir ļoti dārga īre, rēķini, ja nepietiek naudas sevis nodrošināšanai apmēram 2 mēnešus(ja nu neizdodas uzreiz darbu atrast), tad neieteiktu riskēt bez draugu vai aģentūras starpniecības. Es personīgi pametu Latviju(gan ne uz UK) tieši ar aģentūras starpniecību, iepriekš postētajā adresē pārbaudot, vai tā firma reģistrēta, palasot atsauksmes utt., viss bija kārtībā - nebija jāraizējas ne par dzīvesvietu, ne ēdienu - dzīvoju un strādāju viesnīcā par viesmīli, aizbraucu ar 20 latiem kabatā (tālajā 2006. gadā), pēc 10 dienām jau biju atradusi citu, labāk apmaksātu darbu un ieguvusi sakarus, kuri palīdzēja atrast citu dzīvesvietu. Ar angļu valodu sākumā bija problēmas, un es uzskatīju, ka tā ir labā līmenī

Par UK man iespaidi ļoti svaigi, pavisam nesen pārvācos, nekad te nebiju bijusi, bet ir apmēram tā, kā bij iedomājusies, vispār neuzskatu, ka jābrauc pačolēt tā valsts, kurā gribi dzīvot, tāpat iespaidi būs pilnīgi savādāki, varbūt pat būs vilšanās sākt dzīvot tajā valstī, kur iepriekš esi bijusi kā tūriste. Es ļoti pētīju vēlamās pilsētas internetā, tās pamatīgi atšķirās! Ar to arī domāju ir jāsāk, jāizvēlās pilsēta, papētot iespējas dabūt darbu tur. Tas ir pats galvenais!

Jā, man pašai arī, ja godīgi, liekas neticami, ka nekur iepriekš ārpus LV neesmu bijusi. Tīņu gados bija savas skriešanas un iešanas apkārt, reiz iespēju doties ceļojumā ārpus Latvijas palaidu garām, tad sāku strādāt līdz tagad tikai, kad sadūšojos pamest darbu, kurš ilgi jo ilgi lika dzīvot pastāvīgā stresa stāvoklī, attapos, ka svinu jau kārtējo dzimšanas dienu, jaunāka nekļūstu, bet no pasaules nav redzēts it nekā, lai gan bērnībā sapņi bija ui cik lieli.

Vēlreiz liels paldies par it visām atbildēm un stāstiem no pašu pieredzes. Nebiju gaidījusi tik lielu atsaucību, tāpēc dubultprieks. Radusies vēl lielāka apņēmība un, kas zin, varbūt tomēr izdosies nākamajā - 2016. - gadā dzīvē kaut ko krasi mainīt.

Ja meitenei ir 25 gadi, ja viņa nav bijusi nekur ārpus Latvijas, ja sapņu valsts ir tikai no filmām, ja šķiet es sēžu Latvijā, kamēr tā vietā varētu baudīt dzīvi, paplašināt redzesloku, tad lai neiedzīvotos smagā depresijā, tomēr par ļaunu nenāktu saprast kā tas ir, kad pilnīgi svešā vietā jāspēj noorientēties kaut vai lidostu geitos un ceļu satiksmē, saprast kā ir, kad nav ar ko parunāties nedēļām ilgi un nav neviena, uz ko paļauties. Tas ir utopiski.

Man arī itkā bija laba angļu valoda, bet Glāzgovā sapratu, ka es saprotu tikai to, ko runā pakistāņi un citi melnie, ka es nesaprotu nevienu baltā cilvēka vārdu. Protams, ātri piešāvos, bet ja pat tādu jautājumu kā - vai te ir rindas gals, es nespēju atšifrēt, kā tad vēl saprast darba devēja skota darba uzdevumu? Stāvi un boli acis. Iesākumā līdz ar to der tikai apkalpojošie darbi, kur nav darbs ar cilvēkiem.

Mani ieteikumi - sameklēt jumtu virs galvas, jau te Latvijā, braukt prom tikai ar uzkrājumiem, lai ir ar ko apamksāt dzīvošanu, ēšanu un atpakaļbiļeti, ja nu... Tad tālāk meklēt darbu, kārtot NIN, atvērt kontu u.c. Bet pats galvenais ir dzīvesvieta, pie tam nevis kāds kakts, bet tāda, kur vari dabūt papīru, ka tur dzīvo - īres līgums, rēķini uz tava vārda u.c.

Tāpat ir vērts meklēt darbu savā profesijā, varbūt grūtāk sameklēt no sākuma, bet tas dod lielākas izaugsmes iespējas, labāku algu un pēc kāda laika arī - zaļu dzīvi Attiecīgi tam vajadzēs izglītības dokumentus un, iespējams, bijušā darba devēja atsauksmes angļu valodā. Bijušais darba devējs var būt arī tiešais priekšnieks.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18316701