Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Vai ejat kopa ar bernu iepirkties?Ka ar klausisanu?

Diaana

Meitai 2,5.Pati par sevi loti aktiva, varetu pat teikt nemieriga un skaļa savu emociju izpausanas veida,var skali kliegt,ja kas nepatik,vai grib ko panakt..vienu bridi bija paris reizes,kad veikala bija mums nemieri,gribeja visu grabt, skriet,tad nolemam vispar kadu laicinu uz veikalu kopa neiet, negajam...Tagad,kad pastaigas parsvara ir kajamejot,bez ratiem,pie majas veikals,un ejot uz majam pieradusi,ka vajag ieiet veikala un kaut ko panemt,tagad vel sakusies kinder olu manija,ka ieejam veikala ta panem olu un ejam. Nu labi,es saprotu, ka gribas bernam, un visu laiku jau ari nevar ta,ka neko nepirkt un veikala neiet..parsvara pedejo laiku vekala bija bez problemam.. Sodien pilnigi izsita mani no sliedem musu gajiens uz veikalu...iegajam,panemu ko nepieciesams majam,tad meita panema savu kinder olu..rindas bija garas,nacas stavet,nu un protams leja pie kasem viss ta salikts,ka bernam tiesi preti acim,saka nemt vel visu ko,es teicu,ka pietiks ar to ko panemam,viss,atnemu un noliku atpakal...un sakas...kliegsana..gandriz jau uz zemes mesanas...es vairs nezinaju ko darit,vai visu atstat un iet prom, vai ko..man bija tads kauns,visi skatas,meita kliedz tik skali...tada sajuta,ka tadu histeriju laika,kad es vinai kaut ko saku,vina pilnigi nedzird..tecu,tulit iedos tev olu,iesim...bet vinai ka tuksi vardi,turpinaja kliegt lidz beigam,kamer neizgajam no veikala..Tas ir kaut kads murgs..Es nesaprotu,ka rikoties sadas situacijas,ka butu pareizi...Vai tagad vispar atkal labak neiet kopa uz veikalu? Ka Jus darat? Ka sarunajat, lai iepirksanas ir mieriga?

Nezinu, uz rotalu veikaliem vispar kopa neejam,jo bail par uzvedibu,ka pagrābs ko tadu ko pirkt nevaresim un tt...tad izlemam neiet..kaut ari gribas pasiem citreiz kopa aiziet,kaut ko izveleties..es tik sevi mierinu,ka paaugsies,vairak sapratis,bus mierigaka..bet tagad pilnigi bail..Es nezinu,meginat teikt pirms iesanas veikala-ka sodien neko nepirskim, vai panem tikai kaut ko vienu, tada sajuta, ka tie ir tuksi vardi prieks vinas, vina nesaprot, vai nedzird,vai negrib saprast..nezinu..pagaidam mums nesanak...

Ka Jums ir ar so visu? varbut kadi ieteikumi?

Aleta

Pirmais, ja skandāls sit paduē un no veikala laukā ,protams ,bez kārotās kinderolas un paskaidrojums - tu veikalā tik slikti uzvedies ka iepirkties nevarējām bijās spiesti iet prom !Otrais ,mūsu bērniem bij noteikums, ka veikalā var iegādāties tikai 1 lietu (ir tiesības mainīt - piem., sakuma paņēma kinderolu tad pardomāja grib tik -tak ok noliekam kinderolu ņemam tik tak)

Ieverojot šo te problemu nebij!

noslānīt vajadzēja!

Nu bet kā tad bērns apgūs to sociālo treniņu? Dažiem tas nāk ar lielāku šoku, daži ir mierīgāki. Bērns cer, ka varēs dabūt vairāk... pats nezin, kāpēc. Iegūšanas instinkts. Citiem nemaz nevajag to visu. Un redz taču bērns, ka cilvēki ņem, liek ratos... 2,5 - tas vēl ir mazs, var jau mēģināt sarunāt pirms veikala, ka visu nē, tikai olu. Un lai palīdz mammai ielikt ratiņos no plaukta paņemto. Varbūt patrenēties mazākā veikalā, ātri paņemt šo to vajadzīgu un ārā. Lielais Rimčiks pārāk kārdinošs.

Slānīt nu gan nevajag. Esmu jau teikusi, ka šī nu reiz ir tā situācija, kad mazie histēriskie alkatas mani nemaz nesadusmo ar savu brēkšanu. Tā ir diezgan paredzama lieta... Saprotu, ka māte jau tā stresā.

ibica2

Bērnu aiz škvarkas un no veikala ārā bez visiem kinderiem un gardumiem, mājās vēl sods. Nebūs tā, ka varēs dabūt visu ko grib, tas no mazotnes jāmāca, nekāda grābšana veikalā, stāv vecākiem blakus.

Все свои претензии в мой адрес запишите на листочек,

сделайте самолётик и летите на ....!!!

Счастливого полёта вам и вашим пассажирам!

Morenita

Vedu profilaktiski bieži, lai iemācās veikalā uzvesties un, lai neliekas, ka veikals būtu ,kas īpašs, tā vismaz uz rotaļu veikaliem vedot ir pieradis,ka nevajag mantas,ka var tāpat tur apčamdīt, vieglāk atgad arī izkost,kas tieši ļooooti patīk, to arī nopērkam. Ir teizes,kad paņem kādu kārumu, ir reizes,kad kārums ir āboli vai mandarīni ( tad , protams, gan ļauju krāmēt vairāk iekšā un pašai prieks) un lielākoties cenšos saldumu stendus apiet. Kaut kā, ja ļauju pašam krāmet visādus produktus iekšā ratos un pēc tam kraut uz kases, mēdz viņš aizmirst,ka ir arī krutais saldumu gals. Dažreiz gadās arī pa mega drāmai, bet tas pieder pie lietas, bet tad gan viss tiek konfiscēts un nopirkti tikai vajadzīgie produkti. Domaju, ka pārdevējas pie bērnu histērijām jau ir pieradušas, a ko pārējie dumi blisinās- vienalga, gan jau paši bernībā ne tā vien vārtījušies . Re, uz abrakašvabru pat sekas tas ir atstājis
Foršs liekas Aletas ieteikums par stingru rāmi/ noteikumu, ka var ņemt tikai 1 lietu.

Mums bija līdzīgi kā Morenitai - piemēram, rotaļlietas gājām apskatīt bieži - kā uz muzeju: paņēma, apjūsmoja, atlika atpakaļ, papriecājāmies par zaķiem kaķiem, zināja, ka varēs atkal citreiz apskatīt. Un pareizi, ka bērns jāiesaista, nevis jāpazemo. Mums vispār nekad nebija skandālu un vārtīšanās, uz ierosinājumiem atbildēju, ka naudas nav tik daudz, lai visu nopirktu, kas patīk.

Vēlākos gados, kad pazina ciparus, tad rūpīgi sekoja cenām, pat tiktāl, ka rādīja - liec, mammīt, šito majonēzi atpakaļ, tur ir par 2 santīmiem lētāka!

To visu sistēmu izstrādāju rūpīgi tieši tāpēc, ka mana nekāda rātnule nebija, diezgan impulsīva. Lai nebūtu skandālu, skaidroju mierīgi pa labam.

Tā arī ir, tika sarunāts, ka varēs izvēlēties sev vienu lietu. Tai vienīgajā reizē, kad sākās skaļa brēka un nepamatotas ekspektācijas, es viņu kā sesku izrāvu laukā no veikala, nedabūja vispār neko. Mācība bij uz visiem laikiem.

Paldies par saviem stastiem,protams,es saprotu,ka savadak jau berns nevar iemacities,ja neved,it ka jau javed ir,jaskaidro,ka jauzvedas,un jabut gatavai ari sitadam situacijam,bet ta mums tada pirma pieredze,tapec es tada nesaprasana biju.

Ipasi kaut ka noslanit,sist,sodit..gan vel negribetu..es vel ta ka ceru,ka sanaks kaut ka sarunajot,mierigi,skaidrojot,it ipasi cilveku prieksa negribu tadu teatri taisit.. nezinu,citiem varbut jau saja vecuma vairak saprot..mums vel kaut ka nav ta,ka pirms ienaksanas var ieskaidrot,ka var nemt kaut ko vienu..mazina vel..bet taja pasa laika izlaist ari negribas,vajag lai jau saprot robezas,ka uzvesties,bet acimredzami mums pagaidam nesanak..Agrak kad man vel nebija berna,es ar sausmam skatijos uz citu bernu histerijam,un domaju,ka ta vecaku nolaidiba,neaudzinasana...bet tagad,kad pasai ta,jau pavisam citas domas,un redzu,ka ari nevaru tikt ar to gala. Bet gan jau jamegina..Es lidz sodienas situacijai,ari sev galva biju iedomajusies tadu planu,ka skaidrosu bernam,ka panemt var kaut ko vienu,ka jazuvedas klusi,ka ja mamma neperk,rotallietu var tikai apskatit...ta vel bija jau sen man tadas domas pat pirms berna dzimsanas...bet nu realitate vel man nesanak..vai es kaut ko nepareizi daru,vai vel par mazu...

Kāpēc Tu baidies no sava bērna? Kāpēc kaunies un uztraucies, ko citi padomās? Neliecies ne zinis, Tu esi māte, Tu zini kā vajag! Ja sākas ka''ski, tad no veikala ārā un šodien nekādu olu nebūs. Mēģināsim rīt. Sist un sodīt nevajag. Tas, ka Tu viņu iznes no veikala un ejat mājās jau ir adekvāta cēloņu un seku sakarību apguve bērnam. Pēc tam neko nekladzini un nepārmet stundām ilgi, vnk rīt mēģiniet atkal. Domāju, ka nesanāk Tev tāpēc ka rausties, baidies, ka tik nesāk kliegt. Nevajag baidīties, bērniem ir jāparaud reizēm, jau no dzimšanas, kur nu vēl lieliem, kas jau staigā. Viņš drīkst izpaust savu neapmierinātību, galvenais, lai ar šo izpausmi vinš nepanāk, ka māte maina plānus un piekāpjas viņam. Pēc laika viņš arī mainīs šīs izpausmes skaļās, ja jutīs, ka māte nelokāma.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18317337