Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Rīgas Dzemdību nams! Svaigākās atsauksmes, pieredze!

Taurenis4

Sveikas, nessen dzemdējušās māmiņas RDznamā!
Atsauksmes ir, bet vecas, gribas dzirdēt ko svaigāku ne vēlākās kā gadu vecas! Piekritīsiet?!
Kā patika, dzemdības, palātas, maksa, attieksme, ēdiens utt.!?
Kas neapmierināja?
Vai komandē, liek elpot ne tā kā pati iemācījusies no jaunākiem video, izmanto vakumu, kad šuj vai iespricē anestēziju?, vai guļas ar elkoņiem uz vēdera steidzinot dzemdības?
Par visu visu rakstāt, visos sīkumos!
Par palātām un boksiem, par jautājumiem un atbildēm no personāla, attieksme utt.!
Paldies!
Katra pieredze ir svarīga! :-)

Ļoti pievienojos šim Interesē cik bieži gadās, ka dabīgas dzemdības mēģina stimulēt un pārdurt ūdeņus un iegriezt. Vai ir izredzes dzemdēt mierīgi pašai, vnk atrasties stacionārā?

Kundalini

Facebook klejo šausmu bildes - no tā saucamās maksas palātas, kur visi stūri netīri un aplauzti + reāli nelāga personāla attieksme

BLOGS : http://ej.uz/o7vw

Kundalini
Facebook klejo šausmu bildes - no tā saucamās maksas palātas, kur visi stūri netīri un aplauzti
Gribētos redzēt pēdējā gada laikā fotografēto šausmu bildi no Rīgas Dzemdību nama (ne Stradiņiem)

vilks

Biju augustā.

Nu dzemdības kā dzemdības, kas tur ko patikt vai nepatikt, grūti jebkurā gadījumā. Domāju, ka izredzes dzemdēt dabiski ir, tomēr tikai tad, ja dzemdības pašas raiti iet uz priekšu. Ja dzemdību process (vēršanās, kontrakcijas) atpaliks no grafika vai kas cits radīs aizdomas, darbiniekiem (vecmātei, ārstiem) ir pienākums iedarbināt parastos līdzekļus - sistēmu dzemdību veicināšanai, ūdeņu duršanu u.tml. Tāpat ar elpošanu - ja pati mācēsi elpot tā, ka viss raiti ies uz priekšu, neviens neaizliegs to darīt, bet, ja vecmātei liksies, ka nav lāgā, ieteiks ko citu.

Dzemdību istaba man bija ļoti maza (salīdzinot ar veco laiku dzemdību zāli pirms 5 gadiem), viss jauns un skaists, pilns ar aparatūru, reāli īsti nebija, kur apgriezties (tas bija drusku sarežģīti, jo man dzemdībās patīk staigāt, bet cik ilgi uz vietas mīņāsies). Likās, ka vismaz uz pusi mazāka par dzemdību nama bildēs redzamo, tas droši vien, kā paveicas. Bet, kamēr atvērums nav 4-6 cm, uz turieni, cik saprotu, nemaz neved, vismaz man līdz tam lika dzīvoties pa grūtnieču novērošanas nodaļu vai kā to sauc, tur bija lielāka palāta, bet kopā ar vēl vienu sievieti.

Visi sastaptie darbinieki bija ļoti laipni un pieklājīgi. Vienīgi Uzņemšanā viena drusku pukojās, ko visas braucot naktī dzemdēt, vai nevarot sagaidīt rītu un tad braukt, bet tas nebija nekas tāds briesmīgs (un principā jau man nebija, ko iebilst).

Pēc dzemdībām biju trīsvietīgajā palātā (lielāko daļu laika gan bijām tur divatā), arī viss jauns un izremontēts, glīti. Ēdiens kā jau ēdiens, man garšoja un apēdu praktiski visu, kaimiņiene savukārt neēda gandrīz neko, viņai nepatika. Tādās smieklīgās pelēkās termokastēs bija ēdiens. Vienīgais ēdiens, par ko brīnījos un drusku uzjautrinājos, bija vakariņās vārīti rīsi. Skaitījās laikam rīsi ar dārzeņiem, bet dārzeņi bija kādi trīs burkānu gabaliņi pa visu šķīvi un kāds (laikam) paprikas krikums. Ēdu gan arī vīra atnesto un līdzpaņemto ēdienu, jau zināju no pirmās reizes, ka man pēc dzemdībām ārkārtīgi gribas ēst un ar oficiālajām porcijām nepietiek. Arī pēcdzemdību nodaļā visi bija laipni un pieklājīgi, nekā ļoti personiska, protams, jo tak milzīgs konveijers (dienā, kad izrakstījos, izrakstīja vēl kādas 20 mammas ar mazuļiem).

Nevienu aplauztu un netīru stūri neredzēju. Svaigi neremontētas telpas redzēju tikai poliklīnikas pusē, kur bija jāiet potēt bērnu un uz rentgenu pašai.

Papildināts 06.01.2016 09:55:

vai guļas ar elkoņiem uz vēdera steidzinot dzemdības?
Manuprāt, uz vēdera guļas, lai palīdzētu bērnam izspiešanas posmā tikt ārā, kad minētais posms ir ieildzis. Ja liksies, ka vajag, gan jau to darīs.

Jebkurā gadījumā - ja gribas tādas dzemdības, par kādām raksta dabisko dzemdību atbalstītāji, jāizvēlas kā minimums līgums ar vecmāti (iepriekš visas vēlmes izrunājot un arī noskaidrojot, pie kādiem apstākļiem viņa izmanto kādus paņēmienus) vai, drīzāk, mājdzemdības vai dzemdības kādā privātā iestādē kā Harmonija. Slimnīcā par velti viss notiks pēc slimnīcas priekšrakstiem, ja vien neesi ātrdzemdētāja, kam pašai viss uzreiz ātri sanāk.

Nezināmais kareivis

picka

Dzemdēju 2015. gada maijā. Dzemdību namā ierados no rīta ar jau visu nakti pilošiem ūdeņiem. Tos, diemžēl, uzreiz arī pārdūra (neprasot man, vai gribu, bet nostādot fakta priekšā - "es te tagad veikšu iegriezumu." Nemāku spriest, vai manā situācijā tas bija nepieciešams tik ļoti un gaidīt dabīgo norisi vairs nevarēja).
Visu to dienu ik pa trīs stundām bija jāiet toņi klausīties, bet tā mūs neviens netraucēja un ļāva gaidīt sāpes un kontrakcijas (bijām ģimenes palātā. Ēdināšana manā uztverē laba, porcijas normāla izmēra, ēdiens garšīgs (bet man gan garšo praktiski viss, tāpēc nezinu, kā būtu dikti cacīgām personām). Ēdiena iznēsātājas, apkopējas laipnas, uz sveicieniem atbild (man tas ir svarīgi. Var cilvēks nerunāt, nekomunicēt baigi, bet ja atbild uz sveicienu vai pat pirmais sveicina, tad tas ir zelta vērts).
Dzemdības īsti nesākās pašas, jo nevērās vaļā atvērums. Krietni vēlā vakarā uzstāju, ka tomēr gribu epidurālo (jā, mazliet pat uzstāju, jo personāls bija vairāk uz to, ka jāgaida dabīgas dzemdības, neko nesteidzinot). Beidzot to man saorganizēja arī pie mazāka atvēruma kā vēlams (laikam vajag būt vismaz 3-4 cm, lai varētu špricēt epidurālo, bet man iešpricēja pie 2 cm). Un reāli pēc tam stundas laikā atvērums arī atvērās līdz 9,5 cm, laikam ķermenis atslāba no sāpēm un viss notikās. Un sākās dzemdību izspiešanas fāze.
Nekas netika steidzināts, ļāva elpot kā vēlos, gulēt kā vēlos. Jā, ieteica pamainīt pozas (uz sāniem, uz ceļiem utt., bet es galu galā atgriezos pie tradicionālās - uz muguras. Man tā bija visērtāk.) un, kad teicu, ka nesaprotu, kā elpot un spiest (man pirmās dzemdības), tad ieteica spiest ar skaņu ssss un tā, it kā sēdētu uz poda "pa lielam".
Meituku izspiedu divās stundās un bija ļoti daudz plīsumu, taču tie tāpēc, ka bija epidurālā (manuprāt, tas ir epidurālās mīnuss - tā nomērdē arī kontrakciju sāpes un es nejutu, kad man ir kontrakcija, spiedu uz dullo ik pa laiciņam. Gribēju gan, lai vecmāte pakoriģē, kuros brīžos spiest un kuros nespiest, bet viņa to nedarīja.).
Netika veikti nekādi uz vēdera gulšanās gadījumi, vardarbīgas darbības u.c.
Pēc tam gan šūšanas periods bija drausmīgs, jo jutu katru momentu, lai gan medmāsa apgalvoja, ka pretsāpju šprice ir iešpricēta. Nu nezinu..., man bija sajūta, ka dzīvu miesu šuj. 40 min. tā, jo plīsumu bija ļoti daudz.
Pēcdzemdību aprūpe man un mazajai bija normāla, laipna. Varbūt mazliet sasteigta - meitiņa neņēma krūti, bērnu māsas nāca rādīt, bet arī viņām īsti nesanāca, tad dažas reizes pamēģināja un tikai noteica -"nu aptuveni šādi mēģiniet tālāk pati" un aizgāja. Taču es pati arī neatlaidīgi mēģināju un mums ar meitiņu aizgāja šī lieta - nu jau pilnus 8 mēnešus viņa ir mana lielā zīdēja
Pēdējā dienā, kad izrakstījāmies, gan bija konveijers. Labi, ka man bija mīļotais cilvēks, kurš palika pie meitiņas palātā, jo visas procedūras - manis apskate, fluorogramma, meitiņas reģistrācija (to var izdarīt Dz.nama 1.stavā), pusdienas, Dz.nama izraksta dabūšana, meitiņas apskate pie bērnu māsām - viss bija vienlaicīgi un jāizdara līdz plkst.15 (līdz tam laikam esot jāizrakstās un jāatbrīvo palāta). A rindas uz visu garas, visas māmiņas to dara vienlaicīgi. Tad vēl mazā pa starpu pakakāja savu pirmo mekoniju. Man bija cilvēks, kurš viņu apkopj un vispār ir klāt, jo dzirdēju, ka ir mammas, kuras savus mazuļus atstājušas vienus palātās, jo uz apskatēm taču jāiet. Tā tur normala prakse esot. Man tas gan likās biedējoši - atstāt savu mazo kunkulīti vienu. (Bija gan iespēja palūgt kādu medmāsu, kas pasēž pie mazā to laiku, bet arī šads variants man nebūtu pa prātam).
Ā, par palātu izskatu - gan pirmsdzemdību, gan dzemdību zāle, gan pēcdzemdību ģimenes palātas bija lieliskā stāvoklī - kā viesnīcā. Uz pāris stundām pabiju arī divvietīgajā pirmsdzemdību palātā, tut tas remonts tāds knapāks, bet arī cilvēcīgā līmenī.

picka

paldies ļoti vērtīga un noderīga atsauksme.

Pajarito

2015.g. aprīlis; par apstākļiem, attieksmi un medicīnisko pusi nav daudz ko piebilst Picka teiktajam. Vienīgi par konveijeru, kas tipiski tiek pieminēts DzN kontekstā ar negatīvu pieskaņu, nav īsti skaidrs, ko ar to saprot. Es izvēlos alternatīvu apzīmējumu ar pozitīvu nozīmi - organizēta sistēma. Tik lielā iestādē citādi būtu daudz kļūdu vai haoss. Apmierinātības līmenis jebkurā gadījumā atkarīgs no klienta vēlmēm un gaidām: manējais bija uz visām 10 ballēm. Viss, viss tika izdarīts, iznācām ārā sakārtoti, aprūpēti ar visiem vajadzīgajiem papīriem un lietām. Līgumu ar dr. vai vecmāti neslēdzām, tāpat bija ok.

No zara zariņā koka galiņā

Pajarito

ar "konveijeru" saprot to, ka viņiem ir jātiek laicīgi galā ar lielu apjomu cilvēku, tāpēc daudz kas tiek sasteigts un personālam nepietiek laika, lai atbildētu uz jautājumiem vai parādītu kā kas jādara. Picka komentārā jau ir diezgan daudz piemēri - neskatījās vai anastēzija ir iedarbojusies un sāka šūt plīsumus, neparādīja kā jābaro un aizsteidzās ar vārdiem "nu kaut kā tā", rindas pie dokumentu kārtošanas utt.

vilks

Ā, man gan dzemdībās principā prasīja par visām procedūrām vai vismaz informēja, ko grasās darīt. Un arī paskaidroja, kāpēc, ja pajautāju, tas likās pozitīvi. Teorētiski pieļāva iespēju arī ko nedarīt, bet man negribējās riskēt, jo ne jau ka es tik daudz saprotu no medicīnas un dzemdībām lai dotu padomus.

konveijeru, kas tipiski tiek pieminēts DzN kontekstā ar negatīvu pieskaņu, nav īsti skaidrs, ko ar to saprot. Es izvēlos alternatīvu apzīmējumu ar pozitīvu nozīmi - organizēta sistēma
Es ar vārdu konveijers drīzāk domāju to, ka ir ļoti daudz dzemdētāju, līdz ar to attieksme ir laipna, profesionāla, bet ne personiska. Darbiniekiem īsti nav laika un iespēju iedziļināties katras personiskajos pārdzīvojumos. Sistēma likās labi noorganizēta, kas, protams, ir ļoti labi pie tāda cilvēku un darbinieku daudzuma.

Bērnu atstāšana palātās uz apskates laiku bija drusku sarežģīta, mēs gan ar istabas kaimiņieni mēģinājām drusku kooperēties un viena otras mazos pieskatījām, kamēr otra projām. Bet ir praktiski, ja pēdējā (izrakstīšanās) dienā kāds ir klātesošs jau no rīta un mazo pieskata, tad ir vienkāršāk. Tiesa, ja neņem ģimenes palātu, bet dzīvo kopā ar citām mammām, tad labāk tomēr, ja tas ir nevis vīrs/bērna tēvs, bet kāda sieviete. Kaimiņienes vīrs vienu dienu ļoti ilgstoši ciemojās palātā, daudzas stundas, pie tam mēģināja ar mani komunicēt sievas prombūtnē (kad viņa bija izgājusi), un tas tomēr radīja zināmas neērtības. Es saprotu, cilvēks sabiedrisks, priecīgs par mazuli, drusku iedzēris no prieka, bet kāpēc man būtu viņu jāizklaidē. Kā arī gulēt vai zīdīt mazuli svešu cilvēku klātbūtnē ir drusku neparocīgi.

Nezināmais kareivis

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18318331