Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Rīgas Dzemdību nams! Svaigākās atsauksmes, pieredze!

Taurenis4

MazaMija

RDzN sagaidīju meitu 2015 gada martā, bija ķeizars (bija jau ieplānots datums, bet meita ieradās ātrāk)

Mājās, naktī nogāja ūdeņi. Pazvanīju uz slimnīcu, lai pieteiktu, ka braucam ķeizarot. Principā kopš ūdeņiem uz operāciju galda biju 2 stundu laikā.
Uzņemšana bija jauka un saprotama. Kamēr gaidījām, tikmēr atnāca daktere, kas papšaubīja kāpēc man vajagot ķeizaru, lai gan to man nozīmēja RDzN ārste un bija atzīmējusi mātes pasē. Paskaidroju arī iemeslu (anatomiski nevaru pati nevaru dzemdēt neapdraudot sevi un mazuli), iemeslam ārste šķiet nenoticēja. Šīs pašas šaubas abas ārstes skaļi vārdos apsprieda ari jau operāciju zālē.
meita ieradās pasauē vesela, dabūju uzmest skatienu un iedot bučiņu, kad meitu aiznesa prom. Nākamās 5 stundas es pavadīju pēcoperāciju zālē un mana meita kaut kur (attiecīgi pie bērnu māsām nodaļā, lai gan tai pat laikā tētis viens pats blenza griestos ģimenes palātā). Vairākkārt prasīju, ka vēlos satikt savu bērniņu, pielikt pie krūts, samīļot. Vienīgā atbilde bija, lai paciešos. Beigās, kad atkal varēju kustināt kājas atbilde bija - drīz beigies maiņa, tad arī nākamā maiņa mani vedīs uz palātu.
ne man, ne meitai nekādu veselības komplikāciju nebija, tāpēc neizprotu kpc man tā...

Nezinu vai dēļ ilgās kavēšanās vai citu iemeslu dēļ, bet mums beigās sanāca lielas problēmas ar krūts barošanu uz ko RDzN uzreiz teica dot pudelīti. Stresi beigās bija vairāk nekā patiktos.

Attiecībā uz apstākļiem uzturēšanās bija ļoti jauka (neko vairāk vai mazāk arī negaidīju) - patīkamas telpas, normāla ēdināšana, atsaucīgs personāls (tikai bieži vien savā satrpā nesaskaņots)
Vienīgi stulbi, ka oficiāli publiskotais skaistais scenārijs par tikko piedzimuša mazuļa likšanu pie kūts un kopā būšanu, man izpalika. Nezinu vai tas visām RDzN ķeizarmammām vai tikai man tā "noveicās".

Nu nekas! Meita mums stipra un vesela, paši laimīgi. Un nākamreiz būsim gudrāki uzstājīgāk pastāvēt par savu pārliecību

3.dzemdības 2015.g.decembris.
Viss ļoti labi!! Ieatājos ar tekošiem ūdeņiem un 4.5cm atvērumu. Uzņemšanā ļoti laipni un draudzīgi. Visu piereģistrēja un veda uz augšu - dzemdību nodaļu. Tur sagaidīja vecmāte, aizveda uz dzemdību zāli. Neteikšu, ka tā bija maza.. gan staigāju pa to, gan vēlāk rāpoju..
Attieksme ļoti laipna, katru darbību izskaidroja, bet nebija pārākā ucināšanās. Vecmāte Madara Stepiņa.. Neko nestimulēja un viss notika 100% dabīgi. Dzemdības ilga apm.4 stundas, līdz izstumšanai sēdēju dušā vai rāpoju pa zāli, neko neliedza, tikai neļāva gulēt, jo tas var paildzināt atvēršanos, lika kustēties. Vienu brīdi ieorasījos oar epidurālo, bet vecmāte teica, ka nu jau maz atlicis, kam naudu tērēt.. Uz izstumšanu pati uzrāpos uz galda un elpoju pati, vscmāte arī ieteica spiest ar to ssssss skaņu.. Bez plīsumiem, iegriezumiem, utt. Pēc tam gan ar roku paspieda vēderu, lai iznāk placenta un iztīrās. Nepatīkami, bet tad jau bebis uz punča un paciešami!
Pēc tam apm.2 stundas dzīvojāmies turpat, tad veda uz leju, biju ģimenes palātā 6.stāvā. Normāla istaba ar vannas istabu. Tur 2 gultas sastumtas kopā un bēbim gultiņa, pārtinamais galds, ledusskapis. Viss smuki izremontēts, tīrs.. nu kā normālā 3☆ viesnīcā. Ēdienu nesa palātā tajos konteineros.. un es diezgan izvēlīga, bet tiešām viss bija ēdams! No rītiem putra ar kādu maizīti, pa dienu zupa + otrais, vakarā bija salāti ar maizīti.. Lad lielie bērni bija atbraukuši, paļīdzēja apēst un teica, ka baro labāk kā skolā.. Man gan pēc dzemdībām apetīte bija milzīga, tad vīrs saveda visādus salātus, utt.. Noderēja ledusskapis!!! 6.stāvā ir arī kafijas/tējas aparāts.. forši no rīta iedzert karstu kafiju!
Tā ka man 3.bērns, tad laida ārā jau 2.dienā (viņi neskaita dzimšanas dienu kā pirmo).. sanāca maksāt 120 eiro! Bet tas arī viss.. vecmāte no pateicības atteicās!
Esmu ļoti apmierināta gan ar dzemdību vadīšanu, gan attieksmi, gan servisu/palātu.. ļoti iesaku ģimenes palātas tieši 6.stāvā, jo tur ir tikai 10 palātas, katrā viena mamma+bebis.. zemākos stāvos ir daudz vairāk cilvēku.. troksnis! Aaa.. un tur mazos nāk apkopt/apskatēs uz palātu, citos stāvos pašām esot jānes uz kkādiem kabinetiem pie māsiņām! Tad sanāk gaidīt kkādas rindas, utt.
Tikai viens mīnuss - tagad no DzN laiž ārā nenoņemot bēbim nabu.. esot jāgaida, kad pati nokritīs. Vīram 10.dienā nācās pašam ņemt nost.. līdz tam visu laiku tas knaģis karājās! Bet tas sīkums un kā sapratu no ģim.ārsta tagad visur tā!
Pārējais super!

vilks

tur mazos nāk apkopt/apskatēs uz palātu, citos stāvos pašām esot jānes uz kkādiem kabinetiem pie māsiņām
Ja godīgi, neatceros, kurā stāvā biju, bet mums visas dienas arī nāca uz palātu, mazais nekur nebija jānes, izņemot uz tuberkulozes poti pie izrakstīšanās vai kaimiņienes bērnam bija vēl kaut kāda cita ārsta konsultācija.

viens mīnuss - tagad no DzN laiž ārā nenoņemot bēbim nabu.. esot jāgaida, kad pati nokritīs. Vīram 10.dienā nācās pašam ņemt nost.. līdz tam visu laiku tas knaģis karājās! Bet tas sīkums un kā sapratu no ģim.ārsta tagad visur tā!
Domāju, ka viņi skatās konkrētās nabas stāvokli. Manam bērnam noņēma izrakstīšanās dienā (3.).

aizveda uz dzemdību zāli. Neteikšu, ka tā bija maza.. gan staigāju pa to, gan vēlāk rāpoju..
Tas noteikti, kā paveicas, manējā tiešām bija tāda, ka knapi apgriezties vairākiem cilvēkiem.

Nezināmais kareivis

Pajarito

neskatījās vai anastēzija ir iedarbojusies un sāka šūt plīsumus

Tādas un līdzīgas lietas ir ārsta kompetences un rīcības jautājums; tieši tāpat var notikt mazā, mīļā ligzdiņas tipa iestādē, ja vienlaikus gadās vairāk nekā 1 dzemdētāja, ārstam n-tā dežūra pēc kārtas šajā vai citā vietā, personīgas lietas vai citas darīšanas vai da jebkas novērš uzmanību un izraisa ne 100% profesionālas darbības.

No zara zariņā koka galiņā

Happy girl

Nav pieredzes ar dzemdībām DzN, tik viedoklis no vecmātēm - kā jau te tika minēts, ja gribas pilnīgi dabīgas dzemdības, jāmeklē sava vecmāte un labāk arī jādzemdē ne DzN. Kā teica mana vecmāte (pieņem dzemdības arī DzN), viņa savas klientes uz DzN neved, jo DzN vecmātēm nav liela teikšana pār procesu, ja ārstam savādāki uzskati, līdz ar to pat dabīgas dzemdības atbalstoša vecmāte nevar garantēt dabīgas dzemdības. Pastāv jau, protams, variants nepiekrist ārstam, neļaut veikt stimulācjas, iegriezumus utt., bet jautājums, cik tajā brīdī gribēsies diskutēt un iebilst.

TIkai labais ir reāls, viss pārējais izgaist.

picka

Piebildīšu, ka man anestēzija uz šūšanas laiku neiedarbojās vispār, jo sāpēja visas 40 minūtes, kamēr šuva. Sāpēja drausmīgi - pat negribējās ticēt, ka jel kāda anestēzija vispār iešpricēta.

2015 oktobris, otras dzemdibas. Par manipulacijam nevaresu komentet jo nebija nepieciesamibas. Vecmate trapijas nevisai, nesapratamies ta isti. Bet par laimi tas nebija butiski jo norisinajas bez aizkersanam. Personals dazads, kurs ilgi maina un jau noguris, dazs vienkarsi tads ne parak komunikabls... bija ari forsi cilveki bet skiet vini ir mazakuma. Sistema gan atstradata, un tas man tiesam patika. Telpas izremontetas. Ediens vienkarss bet saturiski labs, vienigi par maz, it ipasi brokastis. Jo pec pusguletas nakts apetite liela.

No 3 ginekologem pie kuram biju tikai viena bija laba (loti liela auguma tada viriskiga), par parejam palika slikts iespaids. Viena runaja loti nelaipni un pie kam vel neskaidri, pie kam tik izteikti ka saku meklet kur var pasudzeties. Otra komuniceja labi bet radas saubas par kompetenci jo parak daudz jautaja ko citi arsti teica.

Bernu masas un arstes ok bet varbut tadel ka nebija nepieciesama palidziba un pamacibas. Nabu nonema pedeja apskate.
Apskasu laika mazo nacas vairakas reizes atstat palata vienu.

Kopuma prieks 2. dzemdibam ok. Ja butu bijusas pirmas tad drosi vien sastresotos vairak par daziem personala izgajieniem. Loti patika dzivosana gimenes palata jo vareju netrauceti atpusties.

Nu jau pagajusa gada nogale. Viss apmierinaja. Gan bija planots keizars. Viss pec plana.

Istabina bij vienvietiga ar piemaksu (wc ar dusu istabina, neremonteta, bet man galvenais bij, ka ir uz vietas un gribeju vienvietigu istabinu). Tadas gan esot palikusas vairs tikai paris. Nejaukt ar gimenes palatu.

Ediens bija normals, pa manam garsigs. Apedu visu un pie reizes piepirktos krajumus, jo porcijas pamazas. Leja kafejnica super gardi piradzini un maizites dabunamas. Pasai lidzi sava tejkannina, dzivoju uz urra.

Personals bija atsaucigs, nevaru teikt nevienu sliktu vardu. Ipasi labs bij arsts vieriescilveks, kas vederu (dzemdi) parbaudija maigi -nesapigi, ne ka sieviescilveki. Cepuri nost, man vins patika.

Vienigais kas man nepatika, bij stumjama uzparihte bernam kur gulet. Augsta. Pec keizara bij sapigi slieties augsa dot bernam knupi. Supulitis, kads bij pagajuso reiz, butu daudz ertaks. Ai vajadzeja uzreiz paprasit, lai tas uzparihtes vieta iedala supuliti. Kam keizars, iesaku saorganizet.

Tikam lauka pec 3 dienam (pec keizara). Ta pafikso. Iesaku Dznamu.

Par berna apkopsanu acimredzot ta ir, ka atskiras kura stava esi. Pagajuso reiz katru dienu brauca ar visu uzparihti un uz vietas svera, merija utt. Nakoso reiz berns bija jaaiznes lidz masu postenim.

Soreiz nebija nekadas garas apskates ari rtg biju nakosa rinda, ta ka berna atstasana istabina nebij problema. Ja butu jaiet uz usg, kur rinda jagaida, tad gan atstatu bernu masu posteni, ka vini ieteica.

Bernu masa vai vecmate (nezinu kads tai meitenei bij nosaukums), kas atnesa bernu pec keizara, kad parbraucam uz istabinu, paskatijas ka pieliku pie kruts, atzina, ka viss labi un aizgaja. Ja butu problemas tad jau butu palidzejusi. Pirmaja reize ari palidzeja. Ta ka, ja nezinat, jutaties nedrisi, nesanak, vajag pasam prasit lai palidz, parada!

"Tikai viens mīnuss - tagad no DzN laiž ārā nenoņemot bēbim nabu.. esot jāgaida, kad pati nokritīs."
Katra stava savi uzskati
3.diena (ieskaitot keizara dienu) nonema un visu smuki apkopa.

Pēdējās izmaiņas: ziwiqi, 07.01.2016 04:26.

deleyla

Pumkin
Interesē cik bieži gadās, ka dabīgas dzemdības mēģina stimulēt un pārdurt ūdeņus un iegriezt.
Man no 3 dzemdibams stimuleja vienas,kad process vnk apstajas.

Iegrieza visas trijas,jo berni palieli un audu elastiba man slikta.Udenus pardura visas dzemdibas,tikai pirmajas lavu atrak darit,ka vajag un nakamajas tikai pie pilna atveruma

Elpot saka un rada,ka vajag.Neko sliktu par pedejam nevaru.Taka pedejas dzemdibu zale biju tikai 1,5h neko sliktu teikt nevaru.Tapat,ka pec dzemdibam viss bija labi.

Dzemdeju menesi atpakal.

vilks
Domāju, ka viņi skatās konkrētās nabas stāvokli.

Manam ari nenema to knagi nost, braucu uz RdzN 9. diena lai nem nost ,jo naba nedzija

ziwiqi
Apedu visu un pie reizes piepirktos krajumus, jo porcijas pamazas
Man atkal likas,ka tiri ok

pirmsdzemdibu/dzemdibu telpa pec izmera man likas loti ok.Vismas nebija tas pretigas zalaes flizes,ka 2009/2010g

ja vēlies iegūt to, kā tev nekad nav bijis, tad nāksies darīt to, ko nekad neesi darījusi

Женщин обижать не надо... У них разгон от милой зайки до жуткой стервы 1,5 секунды, и тормозного пути нет!!!

Geiko

Dzemdēju RDzN divas reizes. Pirmā pirms 4 gadiem, otra pagājušā gada pavasarī. Telpas pa šiem 4 gadiem ir ļoti būtiski uzlabotas, tiešām skaisti izremontēts dzemdību bloks. Vienīgi, ka tagad sanāk daudz lielāka iespēja dzemdēt vienlaikus ar citām mammām un, kaut arī tas nenotiek vienā telpā, dzirdamība ir izcila, tāpēc mani otrajās dzemdībās faktiski visvairāk biedēja dažu dzemdētāju ārkārtīgi stiprā kliegšana, kas brīžiem skanēja pa visu nodaļu, tiešām šausmīgi, un bija arī tīri cilvēciski žēl, ka kādam tā jācieš...

Iespēja, ka dzemdības tiks kautt minimāli steidzinātas, manuprāt, ir visai reāla, jo vismaz tad, kad es tur dzemdēju, bija daudz dzemdēt gribētāju. Tai diennaktī piedzima 27 mazuļi, un pat mana līgumdaktere, kas bija atbraukusi tikai manis dēļ, gāja palīgā citiem saviem kolēģiem. Es slēdzu līgumu ar ārstu, jo vēlējos būt droša, ka visas manipulācijas, ja tādas būs nepieciešamas, dzemdību laikā tiks ar mani saskaņots.

Par pēcdzemdību periodu neko sliktu nevaru teikt, bērnu māsiņas atsaucīgas, ēdiens garšīgs. Vienīgi stulba tā sistēma, ka mammas visas vienlaikus sauc uz procedūrām (rentgens, gin.apskate) un tad sēžot rindā visas manāmi nervozē, jo mazuļi palikuši istabiņās. Ir labi, ja uz izraksīšanās dienu jau savlaic;igi atbrauc kāds tuvinieks, kas var palikt ar bērnu, kamēr mamma pa darīšanām.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18318331