Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Rīgas Dzemdību nams! Svaigākās atsauksmes, pieredze!

Taurenis4

Sakiet, vai uzņemšanā pastāv tāda iespēja kā izvēlēties vecmāti no tajā laikā dežūrējošām? Vai kāda no jums to ir prasījusi? Ja es, piemēram, zinātu, ka tajā brīdī brīvas ir x, y un z vecmātes un vienu no tām zinātu (vai būtu dzirdējusi labas atsauksmes), vai es drīkstu prasīt tiešo to konkrēto vecmāti x?

Dzemdēju 2015. gada vasarā, pieredze diezgan līdzīga kā pārējām - dzemdības bez problēmām, vecmāte atvēršanās periodā īpaši nejaucās (nepalīdzēja arī, bet to nemaz negaidīju, šim nolūkam dzemdībās piedalījās vīrs), uz izstumšanu bija klāt un deva norādes par elpošanu un spiešanu. Šķiet, ka metode ar "ssss" ir ļoti populāra, no citām istabiņām arī varēja dzirdēt Man patika, bija vieglāk koncentrēties spiešanai.Apmēram pie 9 cm pārdūra augļūdeņus - iespējams, bez tā varēja iztikt, bet man nekādu iebildumu nebija un tālāk process aizgāja kā smērēts. Ārste atnāca tikai tad, kad viss jau bija galā, un sašuva nelielos plīsumus (protams, ar lokālo anestēziju, bet nu tāpat bija drusku nepatīkami).

Dzemdību telpa tiešām maza (tas varētu būt tāpēc, ka pēc svaigākā remonta ir uztaisīts vairāk telpu nekā iepriekš), bet drusku pastaigāt varēja. Duša varēja būt nedaudz plašāka, jo tur pavadīju diezgan daudz laika

Iespēja, ka dzemdības tiks kautt minimāli steidzinātas, manuprāt, ir visai reāla, jo vismaz tad, kad es tur dzemdēju, bija daudz dzemdēt gribētāju.
Nu, ja kādu vajadzēja steidzināt, tad mani, jo mēs ieradāmies ar knapi 2cm un dzemdību telpā tikām tāpēc, ka uzņemšanā vecmāte nepareizi noteica atvērumu; kopumā pavadījām tur 14 stundas un atvēršanās notika lēnāk kā standarta 1 cm stundā, bet neviens neko steidzināt nepiedāvāja, lai arī todien bija ļoti daudz dzemdētāju un visas telpas pilnas gan dzemdību nodaļā, gan pēcdzemdību nodaļās.

Vai komandē, liek elpot ne tā kā pati iemācījusies no jaunākiem video, izmanto vakumu, kad šuj vai iespricē anestēziju?, vai guļas ar elkoņiem uz vēdera steidzinot dzemdības?
Kamēr vien dzemdību process norit veiksmīgi, bērnam sirdstoņi ir labi un mātei nav problēmu ar asinsspiedienu vai ko tamlīdzīgu, vecmātēm un ārstiem simts gadu nav vajadzīgs tur iejaukties un kaut ko steidzināt vai spiest (ir tādi mīti, ka vecmātes grib tikt prom no maiņas, bet nu vismaz es redzēju kādas 3 maiņas vecmātes pēc kārtas, šī sistēma tomēr ir atstrādāta tādā lielā slimnīcā). Radikāla iejaukšanās dzemdību gaitā ir vajadzīga tad, ja pastāv risks bērna (un mātes) dzīvībai un veselībai; pati dzemdētāja to var nejust, taču, ja bērns ir dzemdību ceļos un viņam strauji samazinās sirdsdarbības ātrums, tā ir zīme, ka mazulis ir jādabū ārā TAGAD un TŪLĪT, pretējā gadījumā viņam draud neatgriezeniski smadzeņu bojājumi. Tur arī briesmu stāsti par vakuumiem, gulšanos uz vēdera un epiziotomiju; nevienai to negribētos piedzīvot, taču tāda var būt maksa par bērna izglābšanu.

Par palātām un boksiem, par jautājumiem un atbildēm no personāla, attieksme utt.!

Spriešot pēc pārējiem komentāriem, ar personāla attieksmi un vispār pieredzi pēc dzemdībām - kā paveicas. Man ne pārāk paveicās, jo lielā dzemdētāju skaita dēļ uz ģimenes palātu nebija izredžu (pieļauju, ka tās tika pietaupītas līgumdzemdētājām), tiku 3vietīgā palātā 2. stāvā (smuki izremontēta, patika plašā vannasistaba/tualete un lielie pārtinamie galdi). Personāls profesionāls, bet ļoti neieinteresēts un steidzīgs (it sevišķi neonatologs un bērnu māsa, kas no rīta zibenīgi bērnam paņēma analīzes un nomazgāja, uz jautājumiem atbildēja tik ātri, ka es nepaspēju atjēgties un kaut ko aptvert). kaut cik vairāk mums uzmanības sāka pievērst tad, kad bērnam bija pārāk nokrities svars, bet līdz tam varēja nenonākt, ja kāds būtu drusku vairāk iedziļinājies manos jautājumos. Dežūrvecmātes arī izdarīja tikai minimumu - nomērīja temperatūru, paspaidīja vēderu, pilnīgi nekādas intereses par to, vai es vispār ar to bērnu pareizi apejos un kā man klājas (tomēr dzemdēju pirmo reizi, vai ne?) Ja grib kādu konsultāciju par krūtsbarošanu, tad speciāli jāprasa, esot dažas vecmātes, kas apmācītas arī kā zīdīšanas konsultantes, bet kad interesējos, neviena nebija uz vietas.Nepatika, ka uz apskatēm bija jāiet visām reizē un bērni jāatstāj; par kaut kādiem drošības apsvērumiem tur, šķiet, vispār personālam vienalga - mudināja bērnus atstāt gultās vienus (nevis bērnu gultiņās, kas tomēr drošākas), arī par bērna ņemšanu gultā pa nakti neko neteica, lai gan tur gultas (šauras, ar spilveniem un segām) ir tam pilnīgi nepiemērotas.

Ēdiens OK, bet noteikti iesaku paņemt līdzi kādus jogurtus un batoniņus, jo vakariņas ir samērā agri, bet nakts ar brēcošu bērnu - gaaaara

Tā kā mana prioritāte dzemdībās bija drošība - lai uz vietas ir viss iespējamais aprīkojums un speciālisti - tad nenožēloju to, ka dzemdēju RDzN, vienīgi pēcdzemdību aprūpe varēja būt labāka.

Papildināts 07.01.2016 23:40:

Spīdola
Sakiet, vai uzņemšanā pastāv tāda iespēja kā izvēlēties vecmāti no tajā laikā dežūrējošām? Vai kāda no jums to ir prasījusi? Ja es, piemēram, zinātu, ka tajā brīdī brīvas ir x, y un z vecmātes un vienu no tām zinātu (vai būtu dzirdējusi labas atsauksmes), vai es drīkstu prasīt tiešo to konkrēto vecmāti x?

Kursos RDzN vecmātei kaut ko līdzīgu jautāja (šķiet, jautājuma formulējums drīzāk bija "Ja man nepatīk vecmāte, vai varu prasīt citu?" - no atbildes nopratu, ka īsti nevar vis. Bet pa galvu jau nesitīs, ja pajautāsi - varbūt paveicas

Dzemdēju pagājušā gada aprīlī,pirmsdzemdìbu stāvā nokļuvu pēcpusdienā,tur attieksme bija vēsa,solīja,ka tikos būs.toņi,bet reāli viss notika vēlāk. Neko neizskaidroja,uz jautājumiem atbildēja nelabpràt,varbūt tas tādēļ ,ka bija nakts jau un gribēja gulēt. Kad nonācu dzemdību stāvā beidzot sajutu saprotošu attieksmi,uzmundrinàjumu,ka esmu malacis,kas deva spēkus sañemties. Viss notika dabīgi,vismaz man tā domàt,jo līdz tam vien sañèmu nośpa sprices un ùdeñus pàrdùra vien pie pilna atvèruma,par cik bērnam toņi pasliktinàjàa,tad man pielika sistēmu un veica arī iegriezumu,daktere arī nedaudz piepalìdzèja ar rokām spieżot uz vēdera,bet galvenais,ka bērnam viss labi. Pati biju zaudējusi daudz asinis un tur pavadīju 8h arī pēc dzemdībām,pienesa ēst,visu laiku,baudīja spiedienu,analīzes ņēma utt. Pat kad nonàcàm pēc dzemdību palātà nāca apjautāties vai viss kārtībā. Jāsaka,ka bez maksas palātas un vīra nezinu kā tiktu galā,jo pirmo dienu biju ar urīna katetru un nevarēju aprùpèt bērnu,viņš mazgāja,ĝèrba,gaidīja atraugu utt Nàkamajà dienā jau cèlos un lēnām gāju cik varēju, māsiņas vedot bērnu uz aprūpi nesa manā vietā. Personāls kā nu kura maiņa, mammas daudz un laika maz,viss jāprasa pašam ko kā darīt,apkopt utt.

Papildināts 08.01.2016 14:07:

Ko gribu atzīmēt,ka arī pirmsdzemdìbu palàta bija par maksu,jo sapratám,ka līdz apmeklētāju laika beigām netiksim tālāk un vīrs varēja mani atbalstīt,nebija vēlme būt ar vēl veselu baru,jo istabu,gan pievèmu,gan gāju sēdēt dūšà,jo tā bija vieglāk. Arī dzemdēt tajā brīdī nebija vēlme savādāk kā uz galda,vienīgi dr koriĝèja kā kājas turēt kā elpot un spiest.labāk, ja nesapratu tā arī teicu,lai saka,ja daru ne tā

Kā īsti ir ar somu, kuru dzemdētājas ņem līdzi uz DzN?
Vai tā paliek pirmsdzemdību palātā? Vai to jāņem līdzi uz dzemdību zāli? Un kā tad pēc dzemdïbām? Ja būšu viena, tad uz pēcdzemdību palātu jādodās gan ar bēbi, gan ar somu? Vai tomēr kāds palīdz aiznest mazuli?

picka

AllaAlla
Pilnīgi visas mantas "iet" līdzi uz dzemdību zāli. Atsevišķu dzemdību zālei paredzētu somu iesaka salikt tāpēc, lai vajadzības brīdī vajadzētu rakņāties tikai pa vienu konkrētu somu, nevis visām, bet tā - visas parpalas ir līdzi iekšā dzemdību zālē.
Pēc dzemdībām mani veda ratiņos (varēju paiet, bet neiebildu - bija prieks pabraukāties ), meitiņa man klēpī, bet somas nesa medmāsa, kas mūs pavadīja. Tā ka nesatraucies - tiks palīdzēts noteikti

picka
Paldies par atbildi!
Nomierinājos. :-)

CosmoPolitan

Mammas,kà tagad ir - cik ir vienvietígàs palàtas?Gribétos šoreiz savu palàtu.Pirmo reizi biju kopà ar kàdu sivieti,bet viņas vìrs tur bij 24/7,man jau tà bij nemierìgs mazulis.Biju satraukusies + nebij patìkami tomèr,ka viņš visu laiku tur.

Ko jums nesa tuvinieki paèst?Man atnesa banànus,dikti gribèjàs.Musli...màsiņa ieraudzìja un dabùju pa ausi,ka tas nav tagad piemèrots édiens.

CosmoPolitan

Kā var vīrs būt 24/7 divvietīgā palātā? Apmeklētājus 19 met laukā, mums knapi izdevās sarunāt, ka vīrs dzemdību dienā pēc 19 var ienest nepieciešamās mantas. Ģimenes palātu/vienvietīgo nedabūjām, jo bija ļoti daudz dzemdētāju, iespējams, ja būtu līgums, tad izredzes uz palātu būtu lielākas.

Nezinu, kāda māsiņai daļa bija par musli - slimnīcas ēdienā bija arī auzu pārslu putra, kas tas pats muslis vien ir, tikai savārīts Vienīgais, kam es pievērstu uzmanību ēdiena ziņā - lai baigi nepūš vēderu, kā arī, lai ir ar šķiedrvielām (aizcietējums ir pēdējais, kas vajadzīgs pēcdzemdību periodā )

CosmoPolitan

Saxifraga

Tas ,protams,bij pàrspìléjums,bet nu reizém pèc 19.00 gan vél bij tur,kamèr neatnàca un neizmeta viņu.Šausmìga tracinàja.Iedomàjos,ja katrai palàtà šità bùtu.

Pajarito

Manuprāt līgums neietver nekādas atrunas par ģimenes palātu. Ja ir brīvs, tad ir, ja nav, tad nav. Kā sagadās. DzN mājas lapā teikts, ka palātu nav iespējams iepriekš rezervēt. Nav taču zināms precīzs datums un laiks, tukšas palātas rezervē netur. Kā ir tad, ja vienā mirklī dzemdē un uz palātu pretendē līgumniece un nelīgumniece, nezinu, bet oficiāli pie līguma neskaitās priekšroka. Cik man zināms.

No zara zariņā koka galiņā

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18318331