Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Rīgas Dzemdību nams! Svaigākās atsauksmes, pieredze!

Taurenis4

Aijucis

Man pieredze diezgan svaiga - pagājis mēnesis

Nepatika tante, kas lejā uzņemšanā paņēma uz apskati. Tālāk tikai pozitīvas emocijas, jo tikām pie pašas,pašas labākās vecmātes Lindas Kovaļovas! (Citā tēmā jau ierakstīju atsauksmi, kur jautāja par vecmātēm kā izvēlēties..) Ja vēl kādreiz dzemdešu, meklēšu viņu!

Bja dežūrējošais ārsts vīrietis....Tas nepatika, bet kā fakts, tā jau viņš noteikti labs profesionāis. Ūdeņus pārdūra pie 6-7 cm. Teica, ka vss process tad aizies drusku raitāk, nekas slikts tas neesot un jautāja, vai esmu internetu salasījusies, kur saka, ka nevajag ļaut.

Bērnu daktere un ginekoloģe atnāca pašās beigās. Ļoti sāpīgi bija, kad šuva, jo vija pāris virspusējas, bet nepatīkamas šuves.

Palāta bija pieejama tikai vai nu kopējā, vai ģimenes. Kopejo negribējām, palikām ģimenes (60Eur par diennakti). Palāta maza, nekas īpašs, bez ekstrām.

Ēdināšana normāla...dažreiz garšoja, citreiz nē, kas nu kuru reizi bija...

Ar attieksmi no personala ir tā, ka ļoti manāma tā tendence, ka jo vecākas tantes, jo neapmierinātākas. Jaunie cilvēki, kas strādā medicīnā, ir kaut kādi atvērtāki, pretimnākošāki, laipnāki, nav tik ar dzīvi neapmierināti un nelaipni, ka atrūc bez maz vai kaut ko, ka atļaujies kaut ko pajautāt/nezināt.

Tracināja, ka par jebkuru jautājumu katram bija savs viedoklis - vecmāte teica vienu, bērnu māsa pēctam citu, bērnu dakterim vēl kaut kāds viedoklis....Nav tāda vienota viedokļa tur speciālistiem. Tāpēc laikam jāpaļaujas uz sevi un savām iekšējām sajūtām, jādara tā, kā jūti drīzāk, jaizvēlas, kam vairāk uzticies un kam paklausīsi.

Kas nepatika visvairāk par visu - apskates pie ginekoloģes. Nezinu vārdu, bet tante strāddā 4.stāvā, blakus tām dežūrmāsām. Uzskatu, ka tas ir šausmīgi, pazemojoši likt noģērbties pavisam plikam (gan augšā, gan apakšā vienlaicīgi) un likt uz krēsla, tā guļot vēl kaut ko komentēt, likt justes ārkārtīgi neērti un mepatīkami. Lai arī viņa tur atskatās diendienā to visu un uzskata, ka nekas tāds tas nav, tomēr pastāv tāda lieta kā privātums kaut kāds...Nevar likt justies cilvēam tik nepatīkami. Ja apskate (ko vajag, to vajag), tad no sākuma var apakšu, tad piesegties apskatīt augšu, ja vajag, tad apģērbties un tad varam runāt. Nu,tas būtu tikai normāli, ja tā pa atro un diskrēti. Vismaz tāda man pieedze ar personīgo dakteri.


Tracināja, ka par jebkuru jautājumu katram bija savs viedoklis
Jāāā, šo es arī ievēroju! Pie tam katru dienu dežūrvecmāte cita un neonatologi arī mainās, un tad ej nu sazini, kuram taisnība un pārjautāt arī nav iespējas.

Kas nepatika visvairāk par visu - apskates pie ginekoloģes.
Ar šo mums 2. stāvā paveicās - daktere bija ļoti laipna, pa pliko ģērbties nelika; es jau uzkāpjot uz krēsla saviebos, jo īsti pat apsēsties nevarēju, tā viss bija apakšā satūcis (un vēl dažas šuves), bet viņa apskati veica tik maigi, ka nekas vispār nesāpēja. Tā ka atkal - kā paveiksies; ja uz dzemdībām vēl var noslēgt līgumu ar vēlamo vecmāti vai ārstu, tad pēcdzemdību periodā viss ir nejaušības varā.

Pajarito

Aijuci, nopietni? Par izģērbšanos, cik pretīgi. Trūkst vārdu. Bet nu jāatceras, ka nav armija, ārsts neko tādu nevar likt, ko pacients nevēlas. Es nebūtu ģērbusies nost un viss. Pateitku, lai skatās pakāpeniski. Vajag par sevi pastāvēt.


No zara zariņā koka galiņā

nesen no RDZN, registratura paveicas, tada plapa man trapijas, uzreiz nokluvu 7 stava dzemdibu zale, istniba likas loti saura un maza, ar vienu logu un tur tie karstie radiatori,jo man loti gribejas atspiesties ar rokam uz palodzes, bet taa kartuma del tas nebija ilgak par dazam sekundem ja virs butu klat , nezinu kur vins tur iesprauktos, ieprieks dzemdejot palata bija loti liela un plasa ....

vedinat ari nedrikst, jo mazais teju teju dzims

tad nu tupeju uz tas bumbas, tad apgulos un mazais bija klat.....

vecmate ik pa laikam iesreja pajautaja ka jutos,

pec tam biju standarta palata, tur bijam divas maminas, bernina apskates viss uz vietas, baro nu kaa teikt, badaa nepaliksi ( viss bez sals un garsvielam)......

nekko sliktu teikt nevaru


Aijucis

Pajarito
Nu, jā..bija nepatīkami. Viņa lika nolikt drēbes uz kušetes, paņemt paladziņu apakšā un sēsties uz krēsla. Man palika krūšturis mugurā. Viņa pienāca un teica, lai parādu, lūdzu, krūtis arī, nu, un tā es tur, bļin, gulēju....Jā, vajadzēja laikam par sevi pastāvēt, es kaut kā neiedomājos tajā brīdī....kaut kā jau parasti pie ārsta necimperlējas un dara to, ko prasa un liek speciālists. Man arī nekad nebija gadījies, ka tas būtu tādā pretrunā ar manu komfortu. Es vispār maz pi ārstiem staigāju...Ai, nu....kas bijis, bijis...bet to atceros ar lielāko nepatiku.

D'Amelie

Saxifraga musli batoniņš un auzu putra ir divas dažādas lietas, jo musli batoniņā pievienots daudz cukura, kas tiešām nav piemērots tikko barot sākušai māmiñai. Bērnu ārste Gulbe arī ļoti uzsvēra tieši musli batoniņus kā nevēlamus.

Aijucis
Es arī dzemdēju pie vecmātes Lindas. Un varu teikt - tas bija super - attieksme, atbalsts, padomi. Ja vēl dzemdēšu, arī meklēšu šo vecmāti!

Guardangel

Dzemdēju RDZn 2015gada oktobrī un 2014gada augustā. Telpas lieliskas, dzemdību zāle un istabiņas labas, tik ar vietu izvēli abas reizes bija švaki, slimnīca pilna un ne vienmēr var dabūt tāda tipa palātu kā gribas (lai būtu palātā viena dabuju ņemt ģimenes palātu). 14gadā man nepaveicās ar vecmāti, izklausijās tāda komandējoša un man nepatika. Krieviete, vislaik ar akcentu kladzināja "doma par bernu, nedoma par sevi" Vēlāk palātā kaut kāda māsiņa mani savukārt izlamāja, ka es pēc dzemdībām sēžot, ka esot 3h jāguļ..., a es izbadējusies sēdēju un ēdu Vispār ļoti kaitināja biežā nākšana palātā. Pirms tam biju dzemdējusi Bulduros un tur bij riktīga miera osta, nejutos kā slimnīcā. Un tracināja arī tas, ka daudz pēc dzemdībām spaidija vēderu, lai tecinātu asinis, špricēja oksitocīnu lai dzemde savelkas. Bulduros neviens mani tik ļoti nemocija. 15gadā vecmāte trāpijās forša laipna. Ja runā par dzemdību gaitu, tad pēdējās dzemdībās ļāva diezgan ilgi staigāt bez dzemdību steidzināšanas (man sanāca 12h bezūdeņu periods un kontrakcijas bij pazudušas). Plīsumu nevienās dzemdībās man nebija. Uz vēdera neviens nespiedās, kaut teicu, ka Bulduros pati izspiest nevarēju un vecmāte ar elkoņiem uzspiedās, lika spiest pašai kamēr izspiedu. Ēdiens kā jau slimnīcā, nebij nekāds šikais, bet ēst varēja.


 

FirstAustria

Dzemdēju gandrīz pirms gada. Neko sliktu nevaru pateikt, jo nenācu ne draugus meklēt, ne kūrortā dzīvot, ber piedzemdēt un doties mājās.

Papildināts 29.01.2016 13:23:

Ūdeņus pārdūra bez brīdinājuma, kaut pirms tam man teica, ka ir tikai apskate, bet nu es jau neiešu strīdēties ar ārstu, dzemdības izraisīja, bija maza problēma.
Dzemdēju pie vecmātes Agneses, forša, sabāra mani, kad sāku teikt, ka man viss apnicis un iešu mājās un labi vien ir, pēc tam saņēmos. Lika mainīt pozas, rādīja kā elpot, jutu, ka mab palīdz. Darīju visu kā teica, savus noteikumus nediktēju.
Kopējā palāta normāla, ēdiens normāls, man garšoja, kaimiņieme neēda, šai riebās (ir cilvēku kategorija, ka principa pēc vaibstās pie slimnīcu ēdiena).

Papildināts 29.01.2016 13:30:

Bet ir viens liels mīnus, man tomēr pietrūka kāds, kas iemāca bērnu pielikt pie krūts, bērnu māsiņas ne īpaši bija ieinteresētas ņemties ar mani. Tā arī neiemācījos, un kad bērns pārāk daudz nokritās svarā, sāku dot maisījumu. Blakus gultā meitene jauniņa bija, 18 gadi, nemācēja pielikt bērnu pie krūts, mazais nokritās svarā, ka bija jāliek mazais pie sistēmas, protams, pārgāja uz maisījumu.
Domāju, ka tiem barošanas konsultantiem jābūt jau slimnīcā, nevis pēc tam jācīnās ar sekām.
Īsāk sakot, DzN necīnās par krūtsbarošanu!!!


Īsāk sakot, DzN necīnās par krūtsbarošanu!!!


pirms rakstīt teikumus ar trīs izsaukuma zīmēm, vērts pārbaudīt informāciju: http://dzemdibu-nams.lv/lv/info/specialistu-konsultacijas-34/

Dzemdību namā ir 3 zīdīšanas speciālistes, kas sniedz konsultācijas par velti

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18318331