Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Doičland - 16 !

Nixss

lindabitena

Sak pirmo klasi ar 6 gadu vecumu. 1.klase tik sak macit burtus , rakstit un lasit. Man puika atbrauca 7 gadu vecuma maija , Latvija vel negaja 1. klase , bet te vinu jau ielika 1.klases pedejos menesos un nakosaja macibu gada jau gaja otra klase un tik gala un viss bija ok.

Krista Bella un Miks un Šarlote un Violeta

ilzemuc

Jā, tik daudz, ka sāk ar 6 gadiem uzzināju. Šobrīd nevaru saprast, vai sākt laist LV 1.klasē un tad pie gada beigām pārvākties (paralēli bērnam mācot DE valodu), vai labāk vēl pirms skolas sākuma pārvākties. Zinu, ka DE viss atkarīgs no reģioniem, vai kāda zin, kad skola sākas Bavārijā? Un kā DE ir ar bērnu dārziem? Mazākajam būs 3g, gribas, lai viņš pēc iespējas ātrāk iekļautos, iemācītis DE.
Šobrīd ir skaidrs, ka būs vien uz DE jāpārvācas, tikai aktuāls kļūst jautājums, kad tas būtu visizdevīgāk/ērtāk bērniem. Man iekšēji gribētos, lai lielākajam bērnam 1klase būtu LV, bet būt šķirtiem vēl gadu ar daudziem pārlidojumiem ar negribas.
Cik ātri var nokārtot skolas un bērnudārza jautājumus, aptuveni.

lindabitena

http://www.schulferien.org/Schulferien_nach_Jahren/2016/schulferien_2016.html

Papildināts 24.02.2016 21:47:

12.septembri sakas jaunais mācību gads.

Skolā jūs ieliks arī ja gada vidu aizbrauksiet. Viss nokārtosies tepat uz vietas , katram sava pieredze. Es labāk uzreiz bērnam ļautu iet pirmaja klase jau Vācijā, te vinam valodu iemacis pareizāk Kā Latvijā . Netiksiet vācu skolā pirmajā gadā nav lieka nelaime , būs kaiks bērnudārza sagatavosanas grupa apgūt valodu .

Trisgadniekus ielikt bērnudārzā var sagādāt problēmas , ja būs liela pilsēta , var nebūt vietu. Un ja kāds no vecakiem nestrādā , tad did priejsroku tiem vecakiem, kuri abi divi strādā.
Saku velreiz , katram individuāli. Katram sava pieredze.
Braucat kartojat , nebaidaties no grūtībām , daudz neiespringstat ar domāšanu , kā darīt , tāpat viss notiks citādāk. Galvenais , lai gimene ir kopā.

Krista Bella un Miks un Šarlote un Violeta

ilzemuc

lindabitena
Mums ir paveicies, ka ir iespēja visu izpētīt un izdomāt, pārdomāt, saplānot vēl dzīvojot LV. Gan man, gan vīram ir darbs LV, bet mums abiem piedāvā darbu DE, ko mēs gribētu, bet vienīgais, kas mūs attur un liek visu kārtīgi pārdomāt ir bērni.

Kā DE ir ar tām valodas skolām pieaugušajiem? Šobrīd vīrs LV sāka mācīties pie privātskolotāja vācu valodu, bet es visticamāk valodu apgūšu uz vietas DE. Kāda kārtība lai uzņemtu? Cik tas maksā? Kā atrast vietas, kur ir šīs mācības?

chica

ilzemuc
Ja jums abiem bús uzreiz darbs, tad nav ko uztraukties par bérniem, vini te integrésies átrák ká jums gribésies. Vienígi, ja jús abi strádásiet uz pilnu slodzi, tad ir laicígi jáskatás, kádas ir iespéjas bérnu pieskatísanai péc skolas vai dárziná. Jo ar visas dienas bérnudárzu vai arí pécskolas pieskatísanu, ípasi dienvidos, ir pagrúti. Bet arí ne visur. Viss atkarígs, uz kurieni konkréti jús dosieties.

Pieaugusajiem tiek piedáváti inegrácijas kursi jebkurá Volkshochschule, tikai tagad sakará ar béglu krízi varétu bús nedaudz problémas dabút brívu vietu. Integrácijas kursus apmaksá arí vaksts, bet skiet, ka tas ir tikai maznodrosinátiem. Keine Ahnung, to noteikti te citas meitenes, kuras tam visam gájusas cauri, labák izskaidros.

Sákumam integrácijas kursi ir ok, bet vélák, ja lídzekli atlauj, es personígi ieteiktu privátstundas vai arí kursus Goethe Institut, jo tur tomér ir cits límenis ká VHS. Bet, protams, var arí VHS paveikties ar skolotáju un kurs ir tiesám augstá límení.

ilzemuc

chica
Vienígi, ja jús abi strádásiet uz pilnu slodzi, tad ir laicígi jáskatás, kádas ir iespéjas bérnu pieskatísanai péc skolas vai dárziná. Jo ar visas dienas bérnudárzu vai arí pécskolas pieskatísanu, ípasi dienvidos, ir pagrúti
Šis mani satrauc visvairāk.

Jāsaka kā ir, LV viss ir tik skaidrs, tik labi zināms, ka pagrūti no tās komforta zonas izkāpt

Anna27

chica
ilzemuc
Vienígi, ja jús abi strádásiet uz pilnu slodzi, tad ir laicígi jáskatás, kádas ir iespéjas bérnu pieskatísanai péc skolas vai dárziná. Jo ar visas dienas bérnudárzu vai arí pécskolas pieskatísanu, ípasi dienvidos, ir pagrúti
it kaa jau tie b/d stradaa max no 7-17 (mums no 7:30-16:30), bet ja darbs atrodas pataalu no b/d, tad taapat ar taam stundaam nepietiek ja abiem vecakiem ir pilnas slodzes darbs.

Šis mani satrauc visvairāk.
mums ir meitene, kas aarkartas situaacijaas var iznemt beernu, bet citaadi ar viiru abi dalam - viens ved uz b/d (otrs loti agri iet uz darbu) un tad otrs iznem un tas, kurs veda uz b/d paliek ilgak darbaa. Ja butu abiem jaabuut darbaa, piemeeram, no 8-17, tad bez paliidziibas neiztiktu.

chica

Anna27

ilzemuc
mums ir meitene, kas aarkartas situaacijaas var iznemt beernu
Já, tá ir laba lieta, ja ir káds, kurs gadíjumá var palídzét. Arí, ja kaut kas ir un bérns ir jáiznem átrák no skolas/dárzina, bet nevar tá vienkársi tikt prom no darba.

Ja mans vírs nebútu pasnodarbináts, bútu grúti, kaut Betreuung ir no 7 - 17. Ir dazi dárzini, kuri piedává par samaksu papildus stundas, bet tas arí ir dárgi un noteikts limits ménesí.

Prinsipá jums ir jásák ar to, ka jáskatás, káda ir situácija júsu izvélétajá pilsétá.

Sixpārnis

ilzemuc
Bavārijā, tāpat kā citur, skola no skolas atšķiras, pat 1 pilsētā. Cik skolas, tik variantu.
Es ieteiktu braukt un sākt skolas gaitas. Ja nepieciešams, kādu gadu pamatskolā atkārtosiet. Bēnriem valoda ātri apgūstas, bet tāpat jārēķinās, ka vēlīni apgūta valoda nav dzimtā valoda. Ir jāmācās daudz papildus, lai saprastu, piemēram, dabaszinības.
Mana bērna skolā mācības ir grūtākas kā visās man zināmās skolās (ne tikai mans viedoklis, citi vecāki par to daudz sūdzas).
1. klasē lasīšana bija jāapgūst līdz decembrim, janvārī jau prasīja raitu lasīšanu (tas pie noteikuma, ka pusseptembrī jāsāk burti mācīties). 2. klasē jau sākas gramatika, diktāti, pareizrakstība. Toties 3. klasē nav tāds lēciens, kā dzirdēts no citiem (1.-2. klase esot viegli, tad 3. klasē uzreiz grūti).
Cik esmu salīdzinājusi programmas LV un Bavārijā - tās ne ar ko neatšķiras, ne matemātikā, ne valodā. Dabaszinības nezinu, nesalīdzināju. Manuprāt, mums grūtāk kā LV.
Citas meitenes tepat DE saka, ka ir krietni vieglāk kā LV programmas. Mana bērna skolā tā nav.

Ja jau izlemts, ka pārceļaties, tad dariet to, un tad jau redzēs kā ies. Ja būs problēmas, tad domāsiet un risināsiet Kā jums tur būs, to neviens īsti pateikt nevarēs.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18318937