Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Doičland - 16 !

Nixss

ilzemuc
"normālām" vācu skolām (nezinu, varbūt kādā Bavārijas ciematā ir savādāk) ir bēgļu krīzes piespiesta pieredze ar bērniem, kas neprot vācu valodu. Mūsu pamatskolā katrā klasē ir pa 1-2 bēgļu bērniem. Viņiem ir reizi dienā papildus valodas stunda (ne tikai bēgļiem, visiem bez valodas), nu, kaut kā jau kuļas, pēc kāda gada ir tik tālu, ka tiek daudz maz normāli galā.

Bet nu, kad mums bija "attīstības saruna" ar mūsu otrklasnieka audzinātāju, viņa teica - puikam ir ļoti, ļoti laba valoda, izcila. Uzreiz varot redzēt, ka nākot no vācvalodīgas ģimenes! (Tētis ir vācietis). Tā ka tas, ka kāds bērns vācu valodu prot "dzimtās valodas" līmenī, jau skaitās bezmaz kaut kas īpašs. Nu, vismaz pie mums. Bērna klasē no 23 bērniem saskaitījām kādus 4-5 "tīrus" vāciešus, vēl tikpat "pusvāciešus", un pārējie ir ar citu ģimenes valodu mājās. Nav sociālais degpunkts vai kā, samērā normāls rajons skaitās.

Sixpārnis

vitish
Manā Bavārijā vācu bērniem ir citas skolas, nevācu citas. Sadala pa skolām tā nejauši, nemanāmi - kādam atsaka, neņem pretī, sūta uz blakus skolu Rezultātā "normālās vācu" bērnu skolās nevāciešu īpatsvars ir ļoti, ļoti mazs (pa 1-2 nevācietim klasē), kamēr blakus skolā tie var būt 80-90%.
Sadalījums veidojas arī pats no sevis, jo daudzos ciemos un pilsētu rajonos mājokļus izīrē vien vāciešiem, nekādiem auslanderiem, attiecīgi tajās skolās mācās tikai vācu bērni (ar ļoti retiem izņe'mumiem).

Mana mazā bērna klasē 2 valodās runā vien 3 bērni (1 latviešu, 1 krievu, 1 turku), blakus klasē ir 1 horvāts, pārējās es nezinu, bet arī maz.

Tā kā - cik skolas, tik pieredzes. Nekādas vienotas sistēmas īsti nav. Tāpat var būt, ka 1 paralēlklase ar lielu turku īpatsvaru, bet otrā pārsvarā vācu bērni (mana meita tādā mācījās, 1 latviete, 1 turciete, pārējie vācieši). Tagad mācās skolā, kur vispār nav bijuši tādi ne Vācijā dzimuši bērni (meklēja, kādi papīri mums vēl būtu vajadzīgi, jo neesot pieredzes ar tādu bērnu, kuram dokumenti latviski ar tulkojumiem).

Sixpārnis
Sadalījums veidojas arī pats no sevis, jo daudzos ciemos un pilsētu rajonos mājokļus izīrē vien vāciešiem, nekādiem auslanderiem, attiecīgi tajās skolās mācās tikai vācu bērni (ar ļoti retiem izņe'mumiem).

Tieši tāpēc. Mums ir palielāks ciemats (Baden-Wuerttemberg), te tikai viena skola. Un tur tad iet visi - no ielas, kur ir šikās villas, atved bērnus ar džīpu, no mūsu "vidusslāņa" stūra, un no "turku rajona". Par cik "villu rajonā" ģimenēs ir pa 1-2 bērniem (vidēji) (un tie ir pārsvarā vācieši, un katrā villā ir tikai viena ģimene), un mūsu rajonā ir pa 1-2-3 bērniem uz ģimeni (vidēji), bet "turku rajonā" ir pa 3-4 un pat 5 bērniem - tad statistika veidojas pati. Nu, un tagad vēl bēgļu bērni nāk klāt (un tur arī ģimenes ir bieži daudzākbērnu kā vācu vidējā).

Tikt uz skolu, kas nav "rajona", nav nemaz tik vienkārši. Bet zinu daudzus vāciešus kas tiešām pārceļas, lai skola bērniem būtu daudz maz normāla.

Bet nu vienalga. Gribēju tikai pateikt, ka valodas nezināšana daudzās skolās vairs nav problēma, viņi zina, kā ar to tikt galā.

Papildināts 10.03.2016 15:25:

Tāpat var būt, ka 1 paralēlklase ar lielu turku īpatsvaru, bet otrā pārsvarā vācu bērni
Ā, šito mūsu rektore apzināti nepieļauj. Jau tā ir stipra "slāņošanās", tad vismaz stundas ir "jauktas".

Anna27

Sixpārnis
Manā Bavārijā
kuraa vietaa aptuveni taa ir?

inceens85

Manā "ciemā" Bavārijā ir tikai viena skola, kurā iet visi šī ciema bērni, kuri ir ciemā deklerēti, neatkarīgi no pilsonības un valodas zināšanām. Uz katru gadu ir tikai viena klase, tā kā manas meitas klasē bija maz bērnu (pirmajā klasē bija 13, ja būtu 12, klases nebūtu), tad tika pieņemti 2 "vies-"bērni no blakus pilsētas daļas. Mums gan ir paveicies, pie mums nav neviena bēgļa.

Meita uz un no skolas iet kājām (un tāpatās arī lielākā daļa bērnu, jo ciems nav liels).

AM un IM

danucis

Man jau liekas, viss atkarigs no rajona. Ieprieks dzivoju ciema, kura ljooooooti maz auslenderu bija, logiski skola visi vietejie ar retiem iznemumiem. Tagad parvacamies uz pilsetu....man tada sajuta ka esmu arabija Viss pakartots muslimismam, reali besi. Nenormala nedrosiba, zadzibas, kauschanas lidz pat slimnicai un policijas iejauksanai. Es reali tagad apsveru domu vai nu parvakties atpakalj uz laukiem vai meklet kaut kadu privatskolu. Bet laikam jau delj beglu skaita drastiska pieauguma no si visa neizsprukt.

Говорите за моей спиной?Значит я впереди!Обсуждаете мою жизнь?Значит она интереснее вашей!Пытаетесь найти недостатки?Значит завидуете,Продолжайте в том же духе

danucis
Es reali tagad apsveru domu vai nu parvakties atpakalj uz laukiem vai meklet kaut kadu privatskolu.
Sameklēt dzīvokli eksklusīvā rajonā varbūt ir lētāk (kā privātskola). Bet nu ir tā, šeit arī ir ciemati, kuros ir tikai vietējie, pie tam pārsvarā ārsti un akadēmiķi... Bet... tur mēs īri 4 personām tā īsti nevaram pavilkt (dzīvojam vienā no dārgākajiem DE apgabaliem). Un man negribētos arī, ka tikai "smalki ļaudis" ar Mercedes apkārt. Tad pats tāds maziņš un dumš....

Un reizēm nav nemaz tālu jāpārceļas - mums ir tā, ka turku rajons 3 ielas tālāk, viss kā diena pret nakti - gan atmosfēra, gan dzīvokļu pirkšanas un īres cenas. Tik skola visiem viena - un vispār jau labi, ka tā. Jo vēlāk sabiedrības sadalīšanās sākas, jo labāk.

danucis

vitish
nu, mans sauktais ´´sapnju´´ ciems ir ari vien 7 km. attaluma no tagadejas dzivesvietas( diemzel tur skola tik lidz 4kl). Vienigi tagad tur cinas par beglu konteinera ciemata celsanu-necelsanu. Man reali jebkura zalja plava tuvuma izsauc jau bailes, ka drizuma tur konteineri staves. Es ari nevaru sev atlauties krutos rajonus, mums tie te ari baisas cenas, es ari Ba-Wü.

Говорите за моей спиной?Значит я впереди!Обсуждаете мою жизнь?Значит она интереснее вашей!Пытаетесь найти недостатки?Значит завидуете,Продолжайте в том же духе

Mūsu pilsētā ir dažādu tautību rajoni, domāju, ka lielākā daļā pilsētu tas tā arī ir. Apzināti vai nē, bet cilvēki meklē dzīves vietu tur, kur kāds paziņa vai draugs jau dzīvo. Loģiski. Līdz ar to ir krievu/poļu rajons, kur dzīvojam arī mēs. Ir arī bulgāru un rumāņu rajons un ir arī turku rajons. Patiesībā nav slikti, jo zini, ko vari no kaimiņiem sagaidīt un ir iespēja izvēlēties, kur gribi dzīvot. Un protams līdz ar visu šo ir skolas ar noteiktu kontingentu. Ir skolas, kur vācu bērni ir noteicošais vairākums un klasē daži cittautieši , bet ir arī skolas kur virs 50% ir cittautieši. Piem. arī, ja rajonā dzīvo pārsvarā vācu ģimenes, tad viņiem ir 1 vai 2 bērni, bet tām dažām iebraucēju ģimenēm ir kā minimums 5, kas tad to % īpatsvaru arī izmaina. Bet katrā ir skolā ir valodas apmācības klases, grupas. Tās organizē gan skolu valde, gan arī dažādas nevalstiskas organizācijas. Valodu apgūt ir iespēja katram bērnam, neatkarīgi no tautības, vecāku ienākumiem, un neatkarīgi no vecuma un klases kurā viņš iet. Mums pat ir rindas, jo klasēs trūkst vietu un visi iebraucēji uzreiz pat netiek skolā iekšā. Dažreiz nākas gaidīt vairākus mēnešus. Tādos gadījumos ir valodas apguves grupas jau pirms skolas un to nodrošina nevalstiskās organizācijas, līdz bērns dabū vietu skolā. Un skolā esot tad viņi apgūst mācības parastā klasē kopā ar visiem bērniem un papildus vēl valodas stundas.

danucis
diemzel tur skola tik lidz 4kl
Nu, ar ģimnāziju/reālskolu jau vairs nav tik traki - tur tomēr vecāki var mazliet izvēlēties, kurā skolā atvasi laist... Mums arī tikai pamatskola, uz nākamo skolu pilnīgi noteikti būs jābraukā.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18318937