Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Doičland - 16 !

Nixss

Sixpārnis

Es brauktu uz Arbreitsamt ar saviem diplomiem. Viņiem ir gan vakances, gan vispār varēs ieteikt ko vairāk.

ilzemuc

Chaubambiine
Ja ir iespēja, ieteiktu iziet Integrationskurs. Kursi man bija katru dienu, ļoti ātri iemāca valodu.

tevis nosauktās profesijas šeit noteikti ir reglamentētās un tev saviem diplomiem jāveic atzīšana, lai varētu strādāt. Cits jautājums, vai atzīs un par ko.

ja esi Latvijā bezdarbienks un saņem pabalstu, pieprasi U2 (ja nemaldos), kas ir bezdarbnieku pabalsta eksports. Tad būs jāreģistrējas Vācijā Agentur für Arbeit un varēsi turpināt saņem pabalstu.

Chaubambiine

Sixpārnis
ilzemuc
inceens85

Milzīgs paldies par ieteikumiem!!

Bet, piemēram, ja es aizeju uz Arbeitsamt, vai viņi var arī var nosūtīt uz valodu kursiem, vai tikai piedāvāt darbu?

Papildināts 11.10.2018 16:40:

Sixpārnis
ilzemuc
inceens85

Milzīgs paldies par ieteikumiem!!

Bet, piemēram, ja es aizeju uz Arbeitsamt, vai viņi var arī nosūtīt uz valodu kursiem, vai tikai piedāvāt darbu?

Eh.... kā gribas dzīvot, kā gribas mīlēt, kā gribas aizbraukt tālu, tālu prom!

ilzemuc

Chaubambiine
Vai tev ir Latvijas bezdarbnieku pabalsts vai tikai statuss?

Kad es gāji reģistrēties, tad saņēmu Latvijas bezdarbnieku pabalstu un par kursiem bija jāmaksā pašai, jo man ir ienākumi. Tad jasaņemtu no Job Center vai Agentur für Arbait pabalstu, tad daudz kas pienāktos bez maksas. Vismaz es tā sapratu.

inceens85

Integrācijas kursi nav standartā visiem bez maksas, bet ir ar samazinātu maksu (agrāk bija 1eur par stundu, tagad liekas ir vairāk), ja ienākumi mazi, var saņemt tā teikt atbrīvojumu no maksas, bet viss jākārto atsevišķi.

Chaubambiine

Man Arbeitsamts atteica valodu kursus, jo es esmu ES pilsone un respektīvi neesmu imigrante. Kamēr nebija sertifikāts, tikmēr Arbeitsamts plātīja rokas un neko īsti negribēja palīdzēt, bet ar sertifikātu tad pēkšņi gribēja iesaistīties darba meklējumos, kad jau darbu biju atradusi.

VHS kursi noderēja valodas atsvaidzināšanai un manā grupā vairāki gribēja likt telc sertifikātus, mūs arī gatavoja tiem.

Medmāsas statusu šeit ir jāatzīst Gesunheitsamtā. Prasības var dažādās bundeslandēs atšķirties, bet zinu ka manā reģionā obligāta prasība bija vismaz B1 (vai b2?) vācu valodas sertifikāts. Kad profesija atzīta šeit officiāli, tad darbu atrast viegli (veco ļaužu aprūpē un ambulantajos dienestos; slimnīcās mazāk). Protams var piemeklēt arī darbus aprūpē bez officiāli atzīta sertifikāta, bet attiecīgi darba samaksa ir mazāka.

Chaubambiine

Paldies jums par tik vērtīgo informāciju priekš manis!!!!

Biju mazliet izkritusi no aprites, bet nu jau viss ok- jāturpina darboties!!!

Tad jau laikam tomēr jāsāk ar VHS, jo mana vācu valoda varētu atbilst A2 līmenim. Bet VHS mājas lapā pieteikšanās nav iespējama uz vispār nevieniem kursiem!!!!!

Man te ļoti tuvu ir viens senioru centrs, varbūt mēģināt pašai aiziet uz to?

Papildināts 29.10.2018 15:12:

ilzemuc
Jā, man vēl Lv maksā bezdarbnieku pabalstu, bet tas jau tūlīt būs sarucis līdz nenozīmīgiem apmēriem ...

Papildināts 29.10.2018 15:50:

lasmons
Tu pieteicies valodu kursos caur VHS?

Eh.... kā gribas dzīvot, kā gribas mīlēt, kā gribas aizbraukt tālu, tālu prom!

Chaubambiine

Jā, pieteicos VHS kursiem internetā.Teorētiski var doties uz VHS un ļaut viņiem sevi notestēt. Katrā VHS pieteikšanās tiek organizēta savādāk. Dažās gandrīz viss ir iespējams caur internetu, citās ne.

Tagad semestris iet uz beigām un nekādi jauni kursi netiek uzsākti. Jauni valodu kursi visdrīzāk sāksies janvārī. Tagad jāseko līdzi, kad parādīsies jaunās VHS programmas 2019.gada pavasara semestrim. Zinu, ka manā pilsētā parasti programma tiek publiskota decembra pirmajā nedēļā. Blakus pilsētā jaunā programma ir jau internetā.

Vai Vācijā esot ir iespējams redzēt LNT/TV3 tiešraides (izņemot ziņas)? Ir jāinteresējas pie sava Vācijas operatora vai kā savādāk?

Sveiki,

Vai kādam ir pieredze ar Vācu nodokļem šadā situacijā:

Man ir darba piedavajums Vācijā un mēs taisamiem braukt kopa ar sievu un māzo bērnu.

Sievai ir darbs IT jomā Latvijas kompanijā ar ārzemju klientu un viņai nav problēmu stradat attalināti.

Kā viņai jāreģistrējas Vācijā ja piem vajadzes iet pie arsta? Kādu nodokļu gruppu man bus jāizvelas, vai viņai(darbadevejam) arī nodokļus Vācijā bus jāmaksā?

Paldies!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18318937