Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Doičland - 16 !

Nixss

skaa

Fargozzi
Bērni un sieva var tikt līdzapdrošināti. Sievai jādeklarē dzīvesvieta Vācijā. Par nodokļu klasēm labāk jautāt Finanzamt. Sievai savi ienākumi būs jāuzrāda gada ienākumu deklarācijā. Parasti pilda vienu kopīgu uz ģimeni. Internetā arī noteikti var atrast visu nepieciešamo informāciju.

Papildināts 10.12.2018 11:04:

ManaMinna
Man šķiet, ka kaut kādas iespējas bija, bet precīzi nepateikšu. LTV un TV3 jau daudzko var skatīties online, ne tikai ziņas. Protams, ārzemju filmas un raidījumus nē.

lindabitena

Chaubambiine
http://www.bamf.de/SiteGlobals/Functions/WebGIS/DE/WebGIS_Integrationskursort.html

Te samekle pec savas dzivesvietas, kurs piedava kursus tev tuvuma

Krista Bella un Miks un Šarlote un Violeta

Chaubambiine

lindabitena
Paldies Tev!

Atradu tuvāko VHS,aizbraucu uz konsultāciju. Notestēja tur mani, nointervēja (nu kā nu sanāca...), un pateica, ka varēšu mācīties no trešā līmeņa. Tagad jāgaida , kad atnāks vēstule no BAMF , ko izlēmuši- kad, kur un par kādām naudiņām varēšu sākt mācīties.

Mazliet mājās pati mācos ar YouTubes palīdzību.

Pēc jaunā gada sagaidīšanas gribētu tomēr tikt kautkur pastrādāt.

lindabitena , saprotu, ka Tu strādā aprūpes jomā. Es arī domāju par kaut ko tādu,bet nezinu, kā darīt labāk- mēģināt sazināties ar kādu firmu,kas nodarbojas ar aprūpes pakalpojumu piedāvāšanu, vai labāk uzreiz ar senioru māju vai slimnīcu?

Eh.... kā gribas dzīvot, kā gribas mīlēt, kā gribas aizbraukt tālu, tālu prom!

Es arī strādāju slimnīcā. Var jau par Pflegehilfe, t.i. bez izglītības un uz valodas zināšanām skatās cauri pirkstiem, bet pastāv iespēja, kā nostrādinās pamatīgi. Apkopējas mainās bieži, jo prasības lielas, darbs smags. No otrais puses- strauji uzlabosies valoda, jo katru dienu 8 stundas jārunā vāciski.

Chaubambiine

Ulrike
Tu strādā ar medizglītību vai bez?

Man ir medmāsas diploms, gribētu arī tā atzīšanu sakārtot, bet dēļ vājās vācu valodas, nezinu kā ...

Par medicīnas māsu (mūsu slimnīcā tas saucas Pflegefachkraft) var strādāt ar sertifikātu no Gētes institūta ar B2 līmeni, es to nokārtoju jau Latvijā. Ar izglītības atzīšanu nebija nekādas problēmas- aizsūtīju dokumentus, samaksāju 150 eiro un pēc 2 mēnešiem bija gatava. Tu arī Latvijā strādāji veselības aprūpē? Bez pārtraukuma? Citādi var pieprasīt strādāt tā saucamo atzīšanas praksi (Anerkennungpraxis, ir bijušas praktikantes, kas spiestas pa vairākiem mēnešiem strādāt pilnu slodzi pilnīgi par velti). Vari sagādāt raksturojumu no pēdējā darbadevēja Latvijā? Darbinieku visur trūkst, es domāju, ka vieglāk būtu atrast darbu kādā ambulatorajā aprūpes dienestā, ja vēl tiesības ir, vēl labāk. Tikai valoda- jānovērtē iespējas reāli, man ar visu B2 sākums bija skarbs. Tā jau nav pacienta problēma, ka tu viņu nesaprot.

Papildināts 11.12.2018 21:51:

Par medicīnas māsu (mūsu slimnīcā tas saucas Pflegefachkraft) var strādāt ar sertifikātu no Gētes institūta ar B2 līmeni, es to nokārtoju jau Latvijā. Ar izglītības atzīšanu nebija nekādas problēmas- aizsūtīju dokumentus, samaksāju 150 eiro un pēc 2 mēnešiem bija gatava. Tu arī Latvijā strādāji veselības aprūpē? Bez pārtraukuma? Citādi var pieprasīt strādāt tā saucamo atzīšanas praksi (Anerkennungpraxis, ir bijušas praktikantes, kas spiestas pa vairākiem mēnešiem strādāt pilnu slodzi pilnīgi par velti). Vari sagādāt raksturojumu no pēdējā darbadevēja Latvijā? Darbinieku visur trūkst, es domāju, ka vieglāk būtu atrast darbu kādā ambulatorajā aprūpes dienestā, ja vēl tiesības ir, vēl labāk. Tikai valoda- jānovērtē iespējas reāli, man ar visu B2 sākums bija skarbs. Tā jau nav pacienta problēma, ka tu viņu nesaprot.

Chaubambiine

Ulrike
LV strādāj medicīnā, bet pēdējos trīs gadus bija pārtraukums, jo tajā laikā izmācījos vēl par farmaceita asistentu.

Gribētu atzīt abas izglītības, nezinu tikai, kuru labāk šeit izmantot... Sirdij tuvāka medicīna, jo arī farmakaloģiju uztveru vairāk caur palīdzības sniegšanas prizmu

Kur jāsūta dokumenti izglītības atzīšanai?

Papildināts 12.12.2018 10:52:

Kamēr mācīšos valodu, ispējams, apstiprinās izglītības dokumentus

ilzemuc

Chaubambiine
Bieži vien atzīšana atkarīga no valodas līmeņa. Ja nav konkrets valodas līmenis, tad neatzīst. Ir bezmaksas iespējas jautāt (vismaz manā rajonā), kāda ir mana atzītā izglītība šeit. Atbilde ir informatīva, tai nav likumiska spēka.

Tieši tā! Atzīšanai vajag valodas sertifikātu. Bija man reiz kolēğe no Polijas- viņa bija vecmāte, bet tā kā viņai bija tikai B1 valodas sertifikāts, tad viņa kādu gadu strādāja par māsu palīgu, līdz nolika eksāmenu VHS, tad ātri nokārtoja diploma atzīšanu un tagad strādā dzemdību nodaļā. Ironiski, bet tagad alga mazākas, toties darbs mīļāks.

Nezinu, kā ar farmaceita asistenta darbu šeit, vai ir iespējams atzīt un cik par to maksā. Katrā ziņā jāsāk ar valodu un es ieteiktu sameklēt iesākumā vienalga kādu darbu, lai tik būtu nepieciešamība katru dienu runāt vāciski, tikai vācu tv un radio, avīzes un internetā arī visu vāciski. Un gramatika kursos. DVD filmas vāciski un ar subtitriem, ja ko nesaprati vai nedzirdēji, tad var izlasīt titrus. Jo ar vieniem kursiem kaut divas reizes nedēļā nekas nebūs. Pašas pieredze.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18318937