Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Doičland - 16 !

Nixss

lindabitena
uk no skolas nedrīkst bērnu izņemt, kamer nav apstiprinajums no otras skolas, ka berns tur ir tiešām uzņemts. DE skolas vispār vēl nav, tik paziņojums no kaut kādas iestādes, ka jāierodas uz pārrunām par piemērotas skolas atrašanu. Bez pieraksta neviena skola tevi tur negaida. Koks ar diviem galiem.

Papildināts 14.03.2019 14:57:

Uk neviens nav piedeklarets. Viņiem ir proof adress. Tādas proofadreses var būt kaut desmit. Ja uz adresi nāk rēķins, tad ir proof. Rēķinus, bankas izrakstus katru var saņemt kur nu vien sirds kāro....

Papildināts 14.03.2019 15:01:

inceens85

vai atsūtīs sodu no Uk, ka berns neapmeklē skolu? Un Uk pietiek ar vienu neapmekletu dienu...Soda katru vecāku atsevišķi. Ja nemaksā tad 12.ned.cietuma. Sods dubultojas zibens ātrumā .. .

Papildināts 14.03.2019 15:03:

skaa
vīrs tur dzīvo, mēs lidināmies turp atpakaļ. Lidojums īss, nu kā ar autobusu no Jelgavas uz Rīgu.

Papildināts 14.03.2019 15:04:

Ierakstīšu, kā mums gāja tajā sarunā ar to nikno kundzīti! Kāds būs risinājums!

lindabitena

Svenja
Velu veiksmi

Krista Bella un Miks un Šarlote un Violeta

inceens85

Svenja
De arī ja bērns ir piedeklarēts, tad jāiet skolā un par katru neapmeklēto dienu sods (par katru dienu līdz 1000€).

Ja jūs no UK aizbraucat prom, kam viņi to sodu izrakstīs? Pārvācas taču uz citu valsti ne jau uz citu pilsētu.

Jums ar to kundzīti izdevās norunāt tikšanos?

Papildināts 14.03.2019 23:14:

Nevaru izlabot vairs, tie tūkstots eiro ne par dienu, bet par kopējo kavēto laiku (Bavārijā), Berlīnē gan var būt līdz 2500€ un ir Bumdes zemes, kur par katru dienu sarēķina, katrā Bundeszemē ir atšķirīgi, bet sodi ir gana nopietni.

Papildināts 14.03.2019 23:16:

https://www.bussgeld-info.de/schulverweigerung-bussgeld/#Wann_liegt_gesetzlich_eine_Schulverweigerung_vor

Nu, tā. Bijām uz to sarunu. Ļoti laipna sieviete bija, lai gan pa telefonu izklausījās galīgi ne tā. Izdomājāmies visādi, beigās izlēmām, ka bērnu pagaidām izdeklarēsim. Viņi komplektē jaunajam mācību gadam klases, skola pagaidām pienākas tepat mājas durvju priekšā, bet ir viens bet... Tā kā meklējam arī lielāku dzīvokli, ieteica mums pārcelties uz citu pilsētas daļu, jo tieši mūsu rajonā ir pārpildītas skolas, pārsvarā iebraucēju bērni.Bērnam nākamgad 4.klase,kas nozīmē nopietnu pieeju mācībām, lai varētu startēt pēc iespējas labākā skolā pēc tam. Uzdeva dažus jautājumus arī bērnam un konstatēja, ka viņa saprot vāciski. Ieteica pamācīties pašiem valodu, un, tikko pabeidzām mācību gadu Uk, uzreiz pie deklarētie atpakaļ, neko negaidīt, bet pa taisno braukt pie viņas, jo lieta jau ir, lai var visu kārtot tālāk.Prasīju, kāpēc Rathaus gribēja mūs visus piedeklarēt, viņa teica, ka tā viņi mēdzot darīt. Ar sodiem nedraudēja, saprata, ka pārcelšanās ir sarežģīts process. Tad nu mums sirds mierīga, varēsim pabeigt skolas gadu un tad atvērt jaunu lapaspusi mūsu dzīvē!

melindax

Sveiki! Te tāds klusums iestājies, bet gribas padoma. Vasaras sākumā jāpārceļas uz DE, būs konkrēta darbavieta slimnīcā kā ārstam, bet par cik tā nodrošina dzīvesvietu tikai man vienai, nevis visai ģimenei, tad man pašai jāatrod dzīvesvieta, jo gribu braukt uzreiz ar visu ģimeni. Varbūt Jums ir kādi padomi, kā atrast māju īrei, ja ir zināma darbavieta. Varbūt der kaut kāda vienošanās vai līgums, ko uzrādīt izīrētājam? Dzīvesvieta nepieciešama NRW, ir 3 bērni un (varbūt mīnuss) noteikti vēlamies ņemt arī savu suni, kas viss kopumā ļoti apgrūtina meklējumus.

lozhmeteej_madonna

melindax
Skaties eBay Kleinanzeigen īres dzīvokļus, tur izīrē pārsvarā privātpersonas, mākleri mazāk. Uzraksti man privāti, pati jau daudzus gadus strādāju tajā pat sfērā Vācijā, ar padomu neskopošos

ilzemuc

melindax
Darba līgumu noteikti vajag. Slimnīca ar tevi jau tagad var noslēgt līgumu. Manam vīram noslēdza darba līgumu trīs vai četrus mēnešus ātrāk. Bez darba līguma uz rokas, ne dzīvesvietu atrast, ne bankas komtu atvērt, ne veselības apdrošināšanu noslēgt.

melindax
Viss atkarīgs arī no apkārtnes. Pie mums, 30 min ar vilcienu līdz Disseldorfai, dzīvokli, īpaši sākot ar 3 istabām, ir ļoti grūti dabūt, neskatoties uz ienākumiem. Mājas manā apkaimē īrei praktiski nepiedāvā.

Man ir līdz šim paveicies ar dzīves vietas atrašanu vietējos laikrakstos, piemēram, https://www.lokalkompass.de/niederrhein-anzeiger

Zinu, ka mani ārvalstu kolēģi ir meklējuši dzīves vietas izliekot sludinājumus slimnīcas kafeinīcā, kur citi kolēģi to var izlasīt.

Meklējot īres dzīvokli, vīrs pieprasīja arī kaut kādu izziņu, ka maksājumi tiek veikti savlaicīgi. Tas bija jau pirms kāda laika, es esmu aizmirsusi kā to izziņu sauca un kur to varēja pieprasīt.

Ulrike

Izīrētāji parasti pieprasa izziņu par ienākumiem(algas lapas) par pēdējiem 3 mēnešiem, izziņu ka nav bijušas problēmas ar kredītmaksājumiem (Schufa- Auskunft), kopiju no t.s. Aufenthaltsgestattung (ka persona ir deklarēta Vācijā) un varētu būt ka pieprasa polizeiliches Führungszeugnis (ka nav bijušas problēmas ar likumu). Savus dzīvokļus atradu pēc ImmoScout24- var jau no sākuma bez reğistrēšanās apskatīties, kas konkrētajā rajonā tiek piedāvāts, tad piereğistrēties(man liekas, bija kautkādas nelielas naudas jāmaksā). Savu dzīvokli atradu ātri, bet man cits jautājumu- vīram darbs arī uzreiz būs? Tad varētu pievienot arī viņa ienākumus. Kaut gan saprātīgāk būtu ( tīri no dokumentu kārtošanas viedokļa) atbraukt vienai, nostrādāt 3 mēnešus (lai ir pierādāmi ienākumi), pa to laiku var intensīvi meklēt, iepazīt pilsētu u.t.t. Es dzīvoju Wiesbaden, kolēğe ar 3 bērniem īrē rindu māju, maksā aptuveni 2000 eiro, meklēja ilgi. Lai veicas!

ilzemuc

Es piekritīšu Ulrike. No sākuma būtu prātīgi atbraukt vienai, sakārtot sev dokumentus un tad ar ģimeni būs vieglāk. Izīrētāji vēl grib tikties dzīvajā, pirms noslēdz līgumu. Es speciāli uz DE lidoju, lai mani satiktu, gribēja arī bērnus satikt, bet tam mēs nepiekritām. Saruna gan šaubīga, jo ne es, ne vīrs vāciski nesapratām, runājām caur vīra kolēģēm. Vai būtu viegli kaut ko atrast bez vietējo palīdzības? Šaubos. Vēl mani satrauca likumiskās lietas. Līgumus slēdzit tos nesaprotu, nezinu iekšējos noteikumus un uz ko parakstos. Man gan bij uzticami cilvēki, kas paskaidroja, ka tas ir ok, tā ir norma utt. Mani satrauca, ka no mums, kas valodu nezin, var paprasīt kaut ko neadvekātu. Bij daži tādi punkti un uzreiz iebildām, tad tika grozīts līgums.

Vai vīram būs laiks darbam? Ja ir 3 mazi bērni, tad ir kā ir. Bd, skola... nav viegli sākumā, ja kāds par to neparūpējas un ir daudz lietu, kas uzkrīt uz galvas, kuras neviens neteica. Neteica, jo slēptu, bet gan te tā ir norma. Piemēram bd ir brīvlaiki tad pat, kad skolā. Mani neviens bd par to nebrīdināja, vāciski neko nesaprotu.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18318937