Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Hormonu disbalanss (estradiols, PG un TSH)

Tulpiite

Ar viru censamies tikt pie otra bernina. Pirmais pieteicas pat bez ipasas censanas jau otraja cikla, kad nezinajam, kas tie hormoni un ovulacija par zveriem ir. Nolemu sevi parbaudit. Atklajas, ka mani ir pilnigs kiselis. Nepietiek ar to, ka man, ka izradas, visu muzu strada tikai viena olnica (un katru menesi ta vieniga ari kaut ko sarazo), estradiols CD3 bija mazaks par 20 (saja cikla), PG CD21 bija 35 (iepriekseja cikla) un TSH ir pie minimalas robezas (super atra vielmaina, kas izpauzas ari mana tievuma). Ginekologe, protams, izrakstija Estrofem, ko jalieto pilnigi katru dienu visu ciklu un PG zales no 16.-25.dienai. Tagad taisos iet ari pie endokrinologa, lai skatas, kas ar to TSH, jo, cik lasu, tads prieks grutniecibas ir daudz par mazu. es sobrid vel neesmu gatava piegrusties ar hormoniem, jo maksligais ir maksligais un kur viena vieta pieliec, citur sacakarejas. Vai kadai ir lidziga pieredze? Ka sakartojat hormonus? Sieviesu tejas? Homeopats? Esmu nobriedusi lidz rudenim meginat atmest stresus, est labak - meginat tendeties uz fitoestrogeniem utt un ja labak nepaliks - rit ripas. Viedokli?

Tulpiite

Tas, ka strādā viena olnīca, vai tad tas ir slikti? Galvenais, ka kāda strādā? Man arī kad biju pie dr, parasti ovulācija notiek vienā pusē, dr.par to vispār neko sliktu neteica..

PG CD21 bija 35
PG taču ir labs!? (ja tas ir apm. 6 diena pēc OV). Nesaprotu priekš kam te PG zāles lietot.. Mana dr teica, ka 35 ir vēlamais minimālais, lai var iestāties grūtniecība. Esmu tepat lasījusi, ka citām dr esot teikusi, ka pat stipri mazāka ir tā minimālā norma.

Par TSH tiešām pie endokrinologa jākonsultējas. Cik zinu tos vairogdziedzera hormonus tomēr skatās visus kopumā (man kaut kad kaut kas bija par maz aktīvs, bet dr nelika dzert zāles, lai neizjauktu līdzsvaru) un viņi mēdz mainīties.. (un tagad ar vairogdziedzera hormoniem viss ok, bez nekādām zālēm, "pats no sevis". Sevišķi, ja saki, ka ir normā (kaut arī pie robežas), tad parasti dr vispār neko nepasāk, jo ir taču norma.

Par estradiolu nezinu. Skatos vecas analīžu lapas, tur FF fāzē E2 norma ir 46-607.

Re kur te rakstīts: Sievietēm dzemdētāju vecumā estradiola līmenis asinīs ir tiešs folikulārās aktivitātes indikators.

http://www.nms-laboratorija.lv/laboratorijas-testu-interpretacijas-rokasgramata-arstiem/dzimumhormoni/

Es arī neatbalstu hormonu lietošanu.. Ja kaut kas nestrādā, ir jāmeklē organismā cēlonis, nevis jādzer hormoni.. Kā beigs dzert, nestrādās taču atkal..

Papildināts 20.04.2016 11:59:

lai skatas, kas ar to TSH, jo, cik lasu, tads prieks grutniecibas ir daudz par mazu

Cik tam TSH ir jābūt? Man atkal analīžu lapās norma uzrādīta: uIU/mL (0.30-4.00).

Man arī laba vielmaiņa, arī esmu tieva. Pēdējos gados 2x esmu taisījusi analīzes, bija 1.26 un 0.63 = ir ok!

Hiacintte

Estradiols varbūt par mazu, bet PG nav galīgi tāds, lai būtu jāuztraucās, normāls PG. Minimums ir 29, tev ir 35, tātad GR var iestāties un PG pie vainas nav.

TSH jo zemāk, jo labāk, man ir tagad GR un bija 2.7, ārste tieši teica, ka tas ir stipri par augstu un jādabū ir lejā, man gan organisms pats noregulēja un tagad ir 0.7, par zemu ciparu nav jābažījās, ir jābažījās par augstāku un augstāku par 2.3, ja nemaldos, tad tas var traucēt.

Par daudz liela vētra ir sacelta ūdens glāzē...

Tulpiite
Es arī tagad mēģinu sakārtot savus hormonus dabīgā veidā. Man gan visi hormoni ir normā (daži pie robežām), bet tik un tā laikam nepietiekoši, lai iestātos GR. Mēģinu dzert tējiņas, daudz ūdens, auglības diēta (palasi netā, kurus produktus var ēst, kurus nē) un hormonu jogas terapija, ko veicu katru/katru otro dienu mājās. Kādi rezultāti, pagaidām nezinu, cerams, ka kaut kas no tā palīdzēs

Starp citu estradiolam cikla 3dienā jābūt no 25-75, bet 4 cikla dienā jau 100+. Vēl svarīgi ir tas, kā skaiti cikla dienas, jo, piemēram, ja MR sākās pašā vakarā, pēc plkst.17:00, tad cikla 1 diena skaitās tikai nākošā. Varbūt Tu vispār nodevi tik otrā dienā? Un vispār neticu tām normām, jo var būt pilnīgi ārpus robežām un tomēr GR iestājās - katrs organisms taču ir savādāks

Redz kur links ar hormonu normām: http://www.fertilityplus.com/faq/hormonelevels.html#female

Paldies, meitenes par komentariem! Mazliet mani nomierinajat un parliecinajat, ka ripas rit uzreiz nevajag. Tagad tiesam koncentresos un dabigajam lietam. Ja pa vasaru nekas nesanaks, tad rudeni skatisos. Gaidu vel viedoklus!

Papildināts 20.04.2016 13:23:

Mazaa2014 - Tev taisniba! MR man sakas vakara un estradiolu es nodevu sanak pec 2 dienam no pasa rita. :/ Eh, arsts jau nevareja to pateikt! Ok, bus vel ari saja cikla janodod PG un estradiolu nakamaja. Klau, man ir 27.dienu cikls - vai pareizi, ja PG nodosu CD 21?

Meitenes, es pēc MA ļoti aktīvi sāku meklēt informāciju,kā savest kārtībā savu ķermeni, hormonus un uzgāju šādu lapu http://natural-fertility-info.com/restore-hormonal-balance-for-improved-fertility.html Te ir ļoti daudz informācijas, kā uzlabot auglību. Gan par uzturu, gan vitamīniem utt. Protams, pirms sākt lietot kādus vitamīnus, būtu pratīgi ar dr. aprunāties. Katrā ziņā, man šī lapa ļoti patīk.

Tulpiite
Nē, PG jānodod 6-7 dienā pēc OV. Man arī ir 27-29 dienu garš cikls. Man OV notiek starp 12-14 cikla dienu, kā kuru reizi. Tad nu rēķinu, ka PG pīķis ir 18-20 cikla dienā. Ir jāsaprot, kad notiek OV, tad var rēķināt klāt tās 6-7 dienas. Bet, ja Tev 21 cikla dienā bija 35, kas ļoti iespējams nav pīķis, tad domāju, ka rezultāts ir labs.

Tulpiite, kā Tev klājas? Vai izdevās pacelt estradiolu dabīgi? Varbūt pārejām ir kādi pieredzes stāsti, tikko uzgāju šo forumu, arī interesē estradiola pacelšana dabīgā veidā? Esmu sākusi sarkanā āboliņa izoflavonus - fitoestrogēnus lietot, pagaidām analīzēs estradiols nav paaugstinājies,taču efektu jau jūtu. Varbūt kāda arī lieto?

Tulpiite

Shalom
Ui, cik veca tēma! Kopš 2016.gada man ir vēl divi bērni (kopā trīs). Pēc šīs diskusijas izveides nākamajā ciklā pieteicās mūsu meitiņa. Pēc vēl 5 gadiem, kad vienā ciklā zaudējām prātu, pieteicās mazais brāļuks. Tā kā neko gudru par hormonu sakārtošanu nevarēšu pateikt, jo mums viss sanāca bez piepūles.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18327611