Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Tatri Slovākijā

Alljucis

Septembrī ieplānots brauciens uz Tatriem. Varbūt kāds ir braucis pēdējā laikā un var ieteikt, kur labāk rezervēt naktsmītni - Popradā, Nova Lesnā vai kādā citā vietā? No kurienes ir vieglāk un ātrāk nokļūt kalnos? Varbūt varat arī ieteikt takas, pa kurām doties pārgājienos? Padalieties pieredzē. Paldies.

Palikām šajā naktsmītnē Nova Lesna-fantastiska mājiņa, tuvu kalniem, salīdzinoši lēti, ļoti tīrs, izskatās labāk nekā bildēs:

https://www.booking.com/hotel/sk/apartmany-jaruska.lv.html?aid=397638;label=gog235jc-index-lv-XX-XX-unspec-lv-com-L%3Alv-O%3AwindowsSnt-B%3Afirefox-N%3AXX-S%3Abo-U%3Ac;sid=ae11fa1ce634606dc872eaa22775cc25;dcid=5

Paldies Pipars
Varbūt ir vēl kādas atsauksmes un ieteikumi?

snikers

Alljucis
Man ļoti patika taka Suha Bela. Tā gan atrodas Slovenskij Raj zemajosTatros. Attālums starp augstajiem un zemajiem Tatriem nav liels.

http://www.slovenskyraj.sk/strediska/sbela/hu.html

Pa to taku iesaka kāpt augšā un lejā pa citu taku. Iesaku kājās vilkt stingrus apavus un paņemt līdzi dzeramo un kādu uzkodu. Augšā jākāpj vismaz 2 stundas, lejā pusotru. Ir dažas vietas diezgan ekstrēmas. Kāpām kopā ar 5 un 12 gadīgām meitām.

Pēdējās izmaiņas: snikers, 14.06.2016 15:36.

Aprtamentu izvēle Tatros ir milzīga, skaties kaut vai tajā pašā bookingā, atsauksmes ir reālas, cenas ļoti demokrātiskas un atrašanās vietai nav īsti nozīmes, ja braucat ar mašīnu. Tatros viss ir kompakts, attālumi nav lieli, varat katru dienu braukt uz citu pusi - Augstie, Zemie Tatri, Slovenskij raj. Mēs parasti rezervējam Popradā, bet tam īsti nav nozīmes.

Bijām maija beigās, mums arī ļoti patika Sucha Bela, tiesa gan, nedomāju, ka būs tik ekstrēmi, bet augšā kaut kā pa tām trepēm uzrāpāmies un lejā arī tikām...Virzienā uz augšu tā ir vienvirziena taka!

Informāciju par pārgājienu maršrutiem, garumu un grūtības pakāpi smēlāmies šeit:http://www.summitpost.org/slovak-paradise/311471

Papildināts 14.06.2016 19:59:

Vēl viena ļoti laba karte:

http://www.mapaslovenskyraj.sk/sk/turisticke-trasy/sucha-bela-start

Tie ir tikai Zemie Tatri, kas ir ļoti atšķirīgi no Augstajiem, noteikti vajag iziet abus, katram savs skaistums, ir tā vērts. Mēs visas takas gājām agri no rīta, kamēr vēl nav daudz cilvēku, vēlāk jau liela drūzma un tad ir grūti savā tempā iziet.

No Augstajiem Tatriem vislabāk patika gājiens uz Morskie Oko, tas ir populārs maršruts, netā ļoti daudz informācijas, pameklē, mēs braucām no Zakopanes Polijas pusē. Noteikti jāapiet tam ezeram apkārt, ļoti skaisti skati. Obligāti vajag stingrus apavus ar biezu, rievotu zoli, jo mitrā laikā akmeņi būs slideni.

Un vēl - tā kā esmu ieskaitāma "topogrāfisko ididotu" kategorijā , bet kāpt ta gribas, visur ņēmu kartes līdzi ar jau saviem iezīmētiem maršrutiem, ļoti noderēja.

zakiskakis

Nacionālais parks Slovenskij Raj nav Zemajos Tatros!!! Tā ir cita kalnu grēda!

Ir Nacionālais parks Nizke Tatry, ir Vysoke Tatri nac.parks un ir Slovenskij Raj nac parks! Visa Slovākija gandrīz līdz pašai Ungārijas robežai ir vieni vienīgi 500-2500m augsti pauguri. A Tatri ir tikai ziemeļos pie POlijas.

Taku izvēle atkarīga no Jūsu fiziskās sagatavotības.

Vieglākie varianti: Pirmajā dienā iesildoties var ar pacēlāju uzbraukt līdz Skalnate Pleso, tad pa sarkano maģistrālo taku aiziet līdz Studenij Potok ūdenskritumiem. Rainerova hatā atpūsties un iet gar Studenij Potok lejā.

Ja fiziskā forma ir so-so, tad pirmajā dienā vieglāks variants ir: Ar pacēlāju līdz Hrebenok, tad 1stunda līdz Studenij Potok, tad tējas/alus pauze Rainerova hatā un atpakaļ uz Hrebenok pacēlāju.Iesaku hatā pamēģināt speciālo kalnu nesēju tēju- Nosičky čaj- labi atjauno enerģiju!

Var no Štrebske Pleso kājām pa augšējo taku (tur smukāki skati!) aiziet līdz Popradske pleso, tur papusdienot. Pēc tam var izvēlēties: aiziet uz blakus esošo Simbolisko kapsētu (Simbolicky cintorin) paskatīties kalnos bojāgājušo pieminekļus un krustus, arī lidmašīnas propelleru no kādas nogāzušās lidmašīnas...Pašu mirušo kapsētā nav- viņi apglabāti dzimtenē- ir tikai piemiņas lietas. Pēc tam var atgriezties atpakaļ Štrebske pleso (vieglā iespēja). Ja dūša liela, pēc Popradske pleso var turpināt mēģināt iekarot Polijas augstāko kalnu Rysy (2503m). Tādā gadījumā jārēķinās ar 4-5 stundām augšupceļā un lejup vajag 4st.

Vēl man patika maģistrālā taka no Skalnate pleso uz Dolina Zelenovo plesa. Zaļā ezera (pleso=kalnu ezers) ielejā hatā var papusdienot un iet lejā uz šoseju.Šajā maršrutā, ja paveicas, uz klintīm var satikt arī kalnu kazas- kamzikus.

Pārgājienos obigāti jābūt apaviem ar biezām, rievainām zolēm, vējjakai, septembrī somā- arī džemperi līdzi, obligāti lielo ūdens pudeli un uzkodas enerģijas atjaunošanai.

Esat uzmanīgi! Ārpus takām labāk nestaigāt un nekāpt- var būt bīstami. Aprēķiniet pārgājiena laikus- pa tumsu kalnu nogāzēs labāk nevazāties.Septembra beigās Tatros jau var parādīties pirmais sniegs (ir piedzīvots!) un naktīs temperatūra var būt arī mīnus grādos. Pērn septembrī divas Latvijas vecmāmiņas no IMPRO grupas Tatros nosala pa nakti Kalni muļķības un vieglprātību var arī nepiedot. Man tur ļoti patīk, bet savā pirmajā kalnu dienā es muļķības pēc gandrīz nolidoju 300m

Lai veicas!

Deisa

Popradà caur airbnb.rezerveju pusmaju 2 gimenem pie superigiem saimniekiem

Papildināts 30.06.2016 20:17:

Sorry, tas bija Podturen

Laimīgajiem veicas.
- Ты слишком много смеешься. Это несерьезно.
- А ты слишком серьезный. Это не смешно.

Esam šobrīd šeit -> Jánošíkove diery

Rezervācija - šeit -> Ejam kalnos ar 6 un 8 gadus veciem bērniem. Apartamentos visas kartes, saimnieks izstāsta – kur labāk. 3km attālumā LIDL

„Man ir vienalga ko jūs par mani domājat, jo es par jums nedomāju nemaz” (c) Koko Šanele

Okean Elzy – "Така як ти"

rabarbere

Pacelšu tēmu.

Ir doma vasarā atkal aizbraukt uz Tatriem un pastaigāt pa kalnu takām. Iepriekšējās reizes sen atpakaļ braucu ar grupu, bet tagad brauksim paši ar auto. Un, tā kā nepatīk takas, pa kurām jānāk atpakaļ, skatos maršrutus pa apli vai ar dažādiem starta/finiša puktiem. Nevaru atrast nevienu sakarīgu lapu ar vietējā sabiedriskā transporta satiksmi. pāris linki bija, bet tie laikam nomiruši - neveras vaļā. Varbūt kāds ir nesen bijis un var ko ieteikt?

Konkrēti interesē transports no Štrbske pleso līdz Tri Studničky, no kurienes ietu pa taku uz Krivan un tad lejā uz citu pusi. Varbūt jāņem taksis?

Cucamonga

rabarbere
Es tev ieteiktu, te augstāk jau pieminēto Slovensky Raj. Pirms 5-6 gadiem, ejot pa tām takām, rāpjoties pa kāpnēm, upju krastiem un takām -man kādu brīdi salikās- es tur lauzīšu sprandu un kājas, tur palikšu un neviens mani , na@%#^%$... te neatradīs . Un tikai iekšējais lepnums un spīts manu izmisušo dvēseli dzina uz priekšu. Bet tiešām labs . Pēc 6h pārgājiena slovāku Sariš tapa par manu mīļāko alus šķirni

Papildināts 15.03.2019 16:12:

Отпускайте идиотов и клоунов из своей жизни. Цирк должен гастролировать! © Ф. Раневская

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18331213