Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Veselīgie našķi? Glutēns (nav nepanesamība), vai vērts nelietot?

Danonki

Sveikas.
Nezināju, kurā sadalā, lai rakstu. skaistums vai veselība..
Pēc dzemdībām mēginu atgūt formu bet grūti ir atturēties no našķošanās ar saldumiem tādēl izlēmu, ka šī brīža jaunais hobijs būs mēgināt vismaz gatavot veselīgus našķus. )
Meklējumos uzdūros uz veselīgajiem bezglutēn cepumiem, bezglutēn kūkām utml.
Iespējams jautājums stulbs, bet kas īsti slikts ir glutēnā, ja nav glutēna nepanesamība? Atradu info un saprotu, kādēl nav ieteicams uzturā lietot glutēnu, ja ir alergija uz to. Bet, ja viss ok., ko tad iegūst? Par to kaut kā googlee nesanāca atrast..

P.S.
Ja kādai ir saiti, kuros ir vērts pačekot superlabas receptes būtu forši, ja padalītos.
Paldies!

Meklējumos uzdūros uz veselīgajiem bezglutēn cepumiem, bezglutēn kūkām utml.
nav tādu veselīgo bezglutēna cepumu, ir kaloriski cepumi ar taukiem, cukuru, miljons E vielu un tas viss par bargu naudu. Vesels cilvēks var palasīt grāmatu "Kviešu vēderiņi", kur citastarpā arī kliedē mītus par veselīgajiem pilngraudu produktiem, kurus ēdot nemērā, itin viegli uzdzen gan svaru, gan cukura līmeni asinīs. Veselīgs našķis ir ābols - tiem, kas tievē, tiem, kas netievē jāēd mēreni viss un būs viss kārtībā.
Par to kaut kā googlee nesanāca atrast..
es nezinu, ko tur google neatrod, bet citās valodās atrod daudz ko un izskaidro.

Кто не мыслит позитивно, тому в жизни жить противно. Не приходит счастье в дом, там где ноют день за днем.

Alija

Arī bezglutēna cepumos ir uj cik daudz kaloriju. Ja nav nepanesības, celiakijas, tad izslēgt tieši glutēnu nav nekādas jēgas. Starp izvēli apēst bezglutēna cepumu ar daudz cukura un bez šķiedrvielām un rupjas maizes šķēli medu, organisms viennozīmīgi pateicīgāka būs par pēdējo. Izslēdz vnk baltos miltus.

Man ir lielisks raksturs!
Vienkārši citiem ir vāji nervi.

zucits

Tikai izslēdzot glutēnu, neiegūsi neko. Cepot kūkas un cepumu ar bezglutēna miltiem, tāpat ir jāpievieno sviests, cukurs, nekas veselīgs nesanāk. Arī gatavajos bezglutēna cepumos un našķos ir taukvielas, cukurs. Vienkārši samazini vai izslēdz balto miltu izstrādājumus. Ja dikti gribas panašķēties, kādu melnās šokolādes gabaliņu var apēst. Atrodi kādu labu auzu pārslu ar sēkliņām cepumu recepti, ja nu ikurāt gribas kādreiz ar ko saldu panašēties.

Iespējams jautājums stulbs, bet kas īsti slikts ir glutēnā, ja nav glutēna nepanesamība?

Ja ir celiakija vai nepanesība, tad glutēns bojā zarnu traktu un izraisa dažādas veselības problēmas. Bet cilvēkas, kuram nav celiakija vai glutēna nepanesības, tiem pa lielam nekas slikts jau nenotiek. Tik tas, ka baltie milti paši par sevi nav nekas labs, uzturvērtība nekāda, audzē "riepu" vēderam. Jēga no baltajiem miltiem organismā nav nekāda.

Pameklē te, varbūt izdodas atrast kādu veselīgāku našķu recepti: http://www.edunsporto.lv/

Murrrkšķis

glutēna nepanesība varot izpausies ļoti dažādi, arī kā galvassāpes, depresija, aizcietējumi un tamlīdzīgi. ja tev kas kait, izslēdz glutēnu uz nedēļu un paskaties, vai kas mainās. ja nemainās, tad diez vai pie vainas ir glutēns. un tad nav jēgas pāriet uz bezglutēna uzturu.

bet vispirms padomā, ko tu īsti gribi. tu gribi ēst saldumus, un daudz. tu domā, ja tajos saldumos nebūs glutēna, tad mistiskā kārtā tie tev labumā neies. ies gan! turklāt bezglutēna produkti nereti ir vairāk apstrādāti nekā parastie, un tad ir vairāk jāuzmanās no visādu mikroelementu un vitamīnu trūkuma.

labāk padomā, vai gribi kaut ko mainīt sava uztura ogļhidrātu, tauku un olbaltumvielu attiecībā. un nobaroties ar pat no saldajiem augļiem, kuros, kā zināms, glutēns nevar būt.

glutēna nepanesība varot izpausies ļoti dažādi, arī kā galvassāpes, depresija, aizcietējumi un tamlīdzīgi. ja tev kas kait, izslēdz glutēnu uz nedēļu un paskaties, vai kas mainās. ja nemainās, tad diez vai pie vainas ir glutēns.
man gastroenteroloģe ieteica izslēgt glutēnu pie kuņģa sāpēm (gastrīts) un paskatīties, kas mainās. Ne uzreiz izslēdzu, bet izslēdzu, tg pusotru gadu nav jādzer nekādas zāles, kas,manuprāt, ir ļoti labi, jo ne velna tās zāles nepalīdz, tikai naudas izmešana. Bet! Bezglutēna diēta novājēt nepalīdz. Man gan nebija jāvājē, bet ja gadījumā kāds domā, ka BG ēšana ir panaceja, nav tā, ja kalorijas tiks uzņemts par daudz, tikai no citiem produktiem. Saldumi var salasīties arī no rūgtās šokolādes, kur kalorijas tāpat ir kalorijas. Normāli jāēd, tad arī nevajadzēs vājēt, re kā dažas modeles - 4+ bērni un tāpat tievas.

Кто не мыслит позитивно, тому в жизни жить противно. Не приходит счастье в дом, там где ноют день за днем.

Pajarito

Bezglutēna diētas viena no galvenajām blaknēm ir svara pieaugums. Ja mērķis atgūt formu, šis nebūs īstais ceļš.

No zara zariņā koka galiņā

zucits

Pajarito
Bezglutēna diētas viena no galvenajām blaknēm ir svara pieaugums.

Manā gadījumā nebūs viss. Jau turpat gadus bus riņķī, kā ēdu pārtiku bez glutēna, svars nav audzis. Droši vien kā kuram cilvēkam. Vai arī svar aug ja lielā daudzumā patērē bezglutēna gatavos produktus, maizi, cepumus, vafeles utt. Ja ēd normāli dārzeņus, gaļu, rīsus, piena produktus nekādam svaram nevajadzētu augt.

Modra

Tev reāli pārgāja kuņģa sāpes? Man nē, turpinu grauzt omeprazolu. Arī izslēdzu glutēnu dēļ stiprajām galvassāpēm, locītavu sāpēm un kuņģa sāpēm. Galvai un locītavām labāk, kuņģis turpina niķoties.

zucits
es negraužu omeprazolu jau 1,5 gadus un neprasās. Nekāda svara pieauguma nav, jo es neēdu bg pārtiku - nekādus makaronus vai bg maizi. Protams, ka mana vājība ir saldumi - šokolāde, zefīrs, saldējums. Bet es sportoju un cenšos ierobežot saldumu patēriņu.

http://www.topivesels.lv/

seit ari visadas receptes...veselīgās

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18335691