Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kurš licis vai liek tiesības (Part 40)

pelikaaans

Dzīvesveids

Vēlējos pajautāt - kā jūs vispār izvēlējāties autoskolu, kuru tieši apmeklēt?

Sarmozo

Dzīvesveids
Ieteica draugi.

FirstAustria

Dzīvesveids
Pilnīgi uz dullo, skatījos kir nodarbības varu apvienot ar darbu un ģimenes ikdienu. Krita uz Gross Auto.

Zeva

Muriite

Nu ja zin noteikumus no kuras puses kur un kā jāgriežas utt tad jau braucot to ievero tad nepareizi braukt nevar

Līdz ar to, ka šodien beidzot arī es ieguvu tiesības (ar pirmo reizi, yey) vēlējos padalīties ar padomiem, kas varbūt noderēs kādam, kurš ir sācis savu ceļu uz autovadītāja apliecību.

1. Absolūti neklausies apkārtējos, kuri saka, ka jau brauc labi un jāiet uz eksāmenu. Gan šeit, gan sūdzībās ir pilns ar šādiem komentāriem no dusmīgiem mācībniekiem un vecākiem, ka brauc jau ļoti labi, bet instruktors tikai liek turpināt braukt, kāš naudu, eksāmenus izgāž gan skolas inspektors, gan csdd utt. Man arī daudzi teica - tu jau brauc labi, beidz iet uz tām braukšanām, ej liec eksāmenu, tevi tikai čakarē. Braukt labi un nolikt eksāmenu ir divas pilnīgi atšķirīgas lietas. Eksāmena uzdevums ir pārbaudīt, vai tu izproti noteikumus un spēj tos ievērot. Reālajā dzīvē neviens nebrauc tā, kā mācoties un eksāmenā. Intereses pēc vakarā uz tukšām ielām novadīju ‘eksāmenu’ diviem labiem draugiem, tā sauktajiem ‘mašīnu puišiem’. Abiem tiesības jau ir 10+ gadus, brauc ikdienā un brauc lieliski, taču manos ‘eksāmenos’ abi izkrita 10 minūšu laikā - jo brauc labi, bet ne tā, kā jābrauc eksāmenā.
  2. Sagatavojies tam, ka ceļš uz tiesībām būs garš (iespējams, daudz garāks kā cerēji) un dārgs. Es sāku teoriju mācīties pagājušā gada pavasarī - domāju, tieši uz vasaras beigām tiesības būs rokā. Četri mēneši taču ir pilnīgi pietiekami? Kā nekā 20 obligātās braukšanas var nobraukt 10 dienu laikā. Diemžēl, no pieredzes mācījos, ka instruktori bieži vien ir ļoti aizņemti (ar manu instruktoru bija tik traki, ka bija pusnaktī ātri jāmēģina kaut kas norezervēt, kad atverās nākamie laiki, pirms visu izķer. No rīta jau viss bija rezervēts). Bieži arī sanāca lielas pauzes - atliku 150 eiro 5 braukšanām, ieliku ik pēc 2 dienām katru, un beigās sanāk tā, ka piecas braukšanas ir ieliktas, bet pēc tam par dārgu sanāk mēģināt vēl salikt, lai visu laiku ir katru otro dienu. Un tad vairāku nedēļu pauze. Beigās eksāmenu esmu nolikusi 11 mēnešus pēc pirmās braukšanas un kopā tiesībām iztērējusi aptuveni 1600-1800 eur.
  3. Par pašu eksāmenu - man instruktors teica, ka sākuma braucienu līdz figūru laikumam oficiāli nevērtē - jo tas ir domāts, lai pierodi pie mašīnas - bet neoficiāli gan vērtē. Tieši šajā laikā inspektors izvērtējot, ar ko tev iet visgrūtāk, uz ko vairāk spiest. Ja izskatās, ka ļoti negribās braukt uz tiem 50 un likt 4 pārnesumu - tātad tilti, Krasta iela, šosejas, jo iespējams bail no ātruma. Ja neizdodas izmantot izdevības - apgriešanās vietas, apļi, iekļaušanās. Viņš man ieteica mēģināt parādīt pēc iespējas mierīgāku, pārliecinātāku braukšanu šajā izmēģinājuma braucienā līdz figūru laukumam, un man tas, šķiet, patiešām nostrādāja - mans eksāmens bija ļoti īss un viegls.
  4. Izmēģini mācīties dažādos veidos - uz nodarbībām gāju ar kājām un daudzus krustojumus, kur braucot grūti pamanīt visas zīmes, kā gājējam izprast un aplūkot no visām pusēm ir daudz vieglāk. Arī iesaku izmēģināt novadīt eksāmenus tuviniekiem, kuriem jau ir tiesības. Man palīdzēja mācīties no viņu kļūdām, turklāt, lai pamanītu viņu kļūdas, pašam ļoti jākoncentrējas uz zīmēm un visu, kas uz ceļa notiek.

Šobrīd nevaru neko vairāk iedomāties, bet vēlu visiem veiksmi un tiesības kabatā

ap777
Apsveicu!

Es vēl tikai teoriju sākšu mācīties , bet jau papētīju Presto instruktorus( automāts). Cenu amplitūda starp instruktoriem par braukšanas nodarbībām ir ievērojama. Vai ir tā, ka labs instruktors dārgāks? Vēl mani mulsina instruktoru aizņemtība ( instruktoru trūkst vai kā?).

Zeva

Apsveicu ar vaditāja apliecibas iegušanu Tagad tik turpinat braukt

Papildināts 22.05.2021 08:48:

Barbarra

Ja liek uz automatu instruktors ir datgaks un viņu ir mazāk. Līdz ar to arī rindas

Papildināts 22.05.2021 08:50:

Tas ka ikdienā nebrauc tā kā eksāmenā tas ir skaidrs , jo realajā dzivē ir daudz situācijas kuras tu uz ceļa veic bet eksāmenā izkristu .

Es aizvakar pirmo reizi pēc tiesību iegūšanas (kas notika pirms gada! ) braucu viena pati. Braukt vienai ir krietni citādāk, nekā ar blakusbraucēju. Nervozēju sākumā, kā nu tagad būs, it sevišķi, ka mašīna vecs dranduļets bez stūres pastiprinātāja, ar 4 ātrumiem, kur 3.ātrums slikti pārslēdzas. Bet neko darīt, vīrs slims, nācās no Olaines līdz Jelgavai kaut kā nokļūt.

Papildināts 22.05.2021 12:11:

Sākumā, kad nebiju piešāvusies pie tā 3.ātruma pārslēgšanas, vairākas reizes mašīna noraustījās - nez ko par mani domāja aiz manis braucošie . Bet, jau izbraucot no Olaines, vairs neraustījos un turējos tuvāk labajai malai, lai var apdzīt. Tā ka tur ir divas joslas vienā virzienā, vietas apdzīšanai pietika. Nebraucu ātrāk par 90, man bija vienalga, lai domā par mani kā par sēni. Neviens gan nesignalizēja un nerādīja nekadas zīmes ar purkstiem.

Zeva

Ja brauc ar atlauto atrumu navis stipri lēnāk tad jau neviens mesignalizē Tie kas grib tiks garām ......

Papildināts 22.05.2021 15:39:

lota parastā

Ja brauc ar atlauto atrumu navis stipri lēnāk tad jau neviens mesignalizē Tie kas grib tiks garām ......

Tu visu laiku nebiji viena braukusi ....nu gan .Braukt vienai ir forši Neviens nemāca kas un kā

Zeva
Es līdz šim pēc eksāmena apmēram gadu nebiju braukusi, tad ar vīru blakus 4 reizes braucu ar normālam mašīnām, bet tas nav salīdzināms ar to dranduļetu (nezinu, kā lai citādi nosauc), ar ko šoreiz nācās braukt. Vadītāja krēsls iestrēga un nebija pabīdāms uz priekšu, tā nu braucu, kājas izstiepusi!

Papildināts 22.05.2021 17:31:

Man tie braukšanas eksāmeni laikam bija atgrūšanas sajūtu iedvesuši. Nevarēju saņemties, bet re, kad vajag, tad var.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18336089