Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kurš licis vai liek tiesības (Part 40)

pelikaaans

saulaine

ina32

Malacis! Piekrītu, tāpēc iesaku citiem plānot apmācības tā, lai pirmā ziema būtu autoskolas laikā, tad vēlāk nav bail. Tieši vēja, lietus, sniegputeņa laikā gribas uzmanīgi braukt siltā auto, klausoties radio.

Bet nu ar to ziemu labāk prātīgi. Es noliku tiesības un pirmo ziemu braucu kā lielā. Bet otrā ziema jau gāja uz beigām. Atceros,ka tās bija marts un bija ap 0/-1, kas ir visbīstamākais un krita sniegs. Es braucu ar 70km/h un likumā jau protams atlaidu gāzi, bet vienā momentā man auto sāka nēsāties no viena un otras puses. Es kaut ko ko tur mēģināju darīt, bet tad vienā momentā bija grāvis. Nu man paveicās, ka tas bija sekls grāvis un man auto taisni iebrauca starp koku un elektrības kasti. Man pašai nekas un auto arī tikai pāris švīkas. Man ļoti paveicās, ka nebrauca neviens pretī, ja būtu braucis, tad nezinu kā, tas būtu beidzies. Nākamjā ziemā kā izdzirdēju, ka melnais ledus , tad visbiežāk braucu ar vilcienu. Ja arī braucu, tad ļoti prātīgi un pie mājas nopūtos. Nu jau pagājuši 5 gadi, bet nu vēl ir kaut kāda bijība palikusi. Pagājušo gadu viena diena bija tāda vakarā, ka visi brauca uz max 30km/h , tad ar izvēlējos braukt ar sabiedrisko.

Dukse2

Dāmas, kā jums iet ar ziemas braukšanu?

Es tiesības nokārtoju vasarā, tagad pirmā ziema priekšā. DOmāju, kā tikšu galā. Apsveru domu iziet to Drošas Braukšanas skolas ziemas kursu, kas ir 3h. Vai kādai ir pieredze?

Jeb varbūt ar autoskolas instruktoru izbaukt...? Bet tur manuālais un priekša velkošā. Man ikdienā automāts un aizmugure velkošā. Nevaru saprast, no kura gala sākt, kā labāk.

saulaine

Dukse2

Man šī būs otrā ziema. Tā kā mācījos visos 4 gadalaikos, ziemu uztvēru kā pašsaprotamu, kurā jābūt daudzreiz uzmanīgākai, distance ir galvenais zelta likums tieši ziemā. Pirmais, ko izdarīju pērn rudenī-nopirku labas ziemas riepas, jo ar esošajām varēja braukt, bet protektora biezums bija tuvu atļautajam. Tad sēdos un braucu. Daudz piedomāju pie tā, lai neizdarītu asas kustības ar stūri. Nekādos kursos nebiju. Nebraucu uz darbu dienās, kad sola dižu puteni, melno ledu, jo pastāv alternatīva-sabiedriskais. Ja jūti vajadzību pēc kursiem, ziemas braukšanas ar instruktoru, to vajag darīt. Zinu, ka instruktoram, pie kura mācījos, pat bija īpašā ziemas braukšana kā nodarbības veids tiem, kuriem jau tiesības. Lai izdodas!

saulaine
Drošākā vieta ir DBS ziemas braukšanas apmācības braukšanas trasē. Uz ielas tādus vingrinājumus nedrīkst izpildīt. Piemēram, uz ielas neviens normāls instruktors netrenēs, kā izvairīties no pēkšņi parādījušamies šķēršļa uz slidena ceļa. Ar teoriju ir par maz.

Jāpaseko informācijai - varbūt arī šogad CSDD noorganizēs ziemas braukšanas nodarbības. Daudz mīnusu braukšanai ziemā ar automātisko ātrumkārbu.

Papildināts 25.11.2023 18:52:

P.S.: tas bija rakstīts Duksei2.

Papildināts 25.11.2023 18:53:

https://iauto.lv/trases/
Iedvesmai dažas trases braukšanas iemaņu uzlabošanai. Kam gribas paslidināties un pagriezt saulītes, arī ceļš uz turieni. Vēl gan jāsagaida sals un ledus.

Dukse2
Ja ir tāda iespēja, tad izej ziemas braukšanu, jo tas palīdzēs savākt auto, ja tas nepieciešams. Es pati neesmu bijusi, bet domāju, ka vajadzētu. Es augstāk rakstīju par saslīdēšanu. Svarīgākais ziemā neizdarīt asas kustības, distance un nebremzēt asi. Bremzējot nespiest vispirms sajūgu un, tad bremzi, ja to dara vēl līkumā, tad var saslīdēt. Ziemā laicīgi bremzēt nu mazliet nospiest bremzi, tad pārslēdz uz zemāku pārnesumu. Pašās beigās tikai pieslēdz sajūgu. Galvenais distance, līganas darbības un piemērots ātrums. Ja laika ziņas sola pavisam traku apledojumu, tad izmantot sabiedrisko. Šovakar ar sola stipru snigšanu , tā būs arī naktī. Mājas gan jau braukšu ar auto, bet no rīta, tad redzēs varbūt izmantošu vilcienu.

Papildināts 29.11.2023 09:52:

Dukse2
Tagad izlasīju par automātu, tad mani padomi par sajūgu nederēs, bet tāpat bremzē līgani ne strauji un gāzēt ar nevajag baigi stipri.

ina32

Nu jā , autoskolās maca bremzēt sajugs - bremze . Vīrs man ilgi lamājās par šo. Bet nu jau man iet ar šo labāk.

Papildināts 29.11.2023 22:19:

Meita gan man ar vaboli lielajā aplī braucot uz skolu saslidēja. Mums te vienā krustā, kas bija mūsu ceļš uz darbu un skolu, taisīs jaunu apli , bwet sāka tikko , nedeļu kā ciet, tad mums jāpārplāno maršruti. Es nebraucu pa apvedceļu , bet meita nebaidās un brauc , bet tur divi lieli apļi. Vienā saslideja.

Papildināts 29.11.2023 22:20:

Man ziemā visvairāk kaitina mašinas tīrīšana.

Visdrošākais ieguldījums ir labi darbi - tie vienmēr atmaksājas ar visaugstākajām procentu likmēm.

saulaine

ina32

Mani visvairāk kaitina gandrīz neizbraucamie namu iekšpagalmi pēc snigšanas. Nezinu, kā Tava meita ar vaboli izbrauc kupenas, man zema mašīna, vienā rītā kupenā sāka riteņi spolēt, turp atpakaļ lēnām pabraucu, tad izbraucu. Tagad pēc snigšanas izvēlos sabiedrisko-daudz ilgāk, neērtāk, bet vismaz nelaužu automašīnu.

ina32

saulaine
Tas arī nepatīk. Mes jau daudz nebraucam , tās 10 -15 min uz dabu , skolu nav nekas. Man darbā vienmēr stāvlukums tīrs. Direktora tēvs tīra , vecā kaluma cilvēks , ap 5 jau darbā , viss tīrs , pa nakti sauc traktoru.

Pie majas tā ir kā ir. Meitai pie skolas arī.

Visdrošākais ieguldījums ir labi darbi - tie vienmēr atmaksājas ar visaugstākajām procentu likmēm.

Šodien izbraucu 1x patstāvīgi ziemā, pagājušogad gan pabraucu arī ziemā mācoties, bet tad nebija jāparkojās. veikalā stāvvietā noparkojos normāļi, bet pie mājas vietā , kur bija jāparkojas nedaudz sniegs( paralēli ielas malai), bet nu tas sniedziņš traucē man,vīrs pateica ka tur vispaŗ labi ir sniegs maz. noblokēju satiksmi, garamejošais sāka teikt kā stūre jāgriež,tad nu pieparkojos, be tnu kāas 4,5 min noblokēju satiksmi. Tāpēc laikam baidījos arī ziemā braukt. Saskatījusies kāreiz esmu video, kur gāzi par daudz uzpiež iesacējs parkojoties un tad visādi brīnumi. Galīgi negribas ziema braukt deļ tās parkošanās. Bet nu jāsaņemās un gan jau. bet citādi ziemas brauksana nav tik forša kā vasaras protams, bet braukt var.Katrā ziņa priecājos, ka vasarā noliku tiesības nevis ziemā.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18336089