Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Pārdošanas cena rokdarbiem

BTango

BTango

Cik saprotu, te daudzas rokdarbnieces realizē savus darbus.

Man jautājums - kā jūs nosakat cenu? Materiāls+darbs+pārdošanas izmaksas+peļņa?

Kā noteikt līdzsvara cenu, par kuru atmaksājas darīt (lai nav par plikiem materiāliem jāatdod, nerunājot par darbu/pārdošanu), bet pircējs ir ar mieru pirkt (nav pārāk dārgi)?

Uzlikt cenu X un skatīties, vai pērk?

Nav nekas šiks/orģināls, tāpēc negribas pārspīlēt ar cenu, bet nu materiāli maksā tik, cik maksā.

Uzreiz ataust atmiņā Pļāpas tēma par sūūū, kurš maksā milzu naudu Negribas, lai tā notiek

garmate

Man konkrēta cena vairākām lietām ir jau vairākus gadus, līdz ar to nevilcinoties to varu nosaukt. Nosakot cenu ir visi parastie faktori. Bet ir vēl kāda nianse. Cik dārgs vai lēts izstrādājums izskatās. Daži izstrādājumi prasa lielu laika ieguldījumu, bet izskatās nu tā - kas tad tur ko neizdarīt? Savukārt, kāds cits praksē izskatās nenormāli grūts un sarežģīts, bet realizācija ir gaužām vienkārša un ātra. Kādreiz sanāk čakarīgo darbu pārdot dikti lēti, bet to kompensē otrais variants (vienkāršs darbs ar dārgu izskatu).

Peļņas tiesu nosaku atkarībā no tā, kādā kārtībā darbs tiek veikts. Hobija līmenī vai pasūtījuma darbs, kad viss cits tiek nolikts malā. Izrēķinu apm. stundu skaitu, peļņu nosaku vismaz minimālās algas apmērā. Cenu paaugstinu ņemot vērā augstāk aprakstīto niansi.

Nepārdzīvoju, ja kādam liekas par dārgu. Laipni lūgtum tad darīt pašam, varu arī parādīt, kā to dara.

Smejiet savus gaišus smieklus,

Dejojiet uz virves, dejojiet uz virves!

Gan jau kāds jūs redzēs, gan jau kāds jūs dzirdēs.

Lalala, lalala, laalalalalala...

BTango

garmate
Manas lietiņas ir ļoti vienkāršas (mazzeķes un cepurītes zīdaiņiem - pavisam parastas), liekas, ka ja ne katra, tad katra otrā tādas var uztaisīt, tāpēc arī ir tāds samulsums.

Ir jau vairāk kā skaidrs, ka nesanāks Izrēķinu apm. stundu skaitu, peļņu nosaku vismaz minimālās algas apmērā, jo tad cena būtu patiešām neadekvāta.

Jāfunktierē, jāfunktierē..

Ja nav noslēpums, ko Tu gatavo?

garmate

BTango
Neko vienu un konkrētu. Teiksim tā, mani galvenie darba instrumenti ir visu veidu adatas, šujmašīna un stelles. Bet gadās, kad vienu izstrādājumu vajag diezgan daudzos eksemplāros. Tad nākas iespringt uz darbu plānošanu, materiālu sagādi. Katram darbam nākas meklēt savu optimālo pieeju.

Smejiet savus gaišus smieklus,

Dejojiet uz virves, dejojiet uz virves!

Gan jau kāds jūs redzēs, gan jau kāds jūs dzirdēs.

Lalala, lalala, laalalalalala...

VLapsa

var rēķināt tā:

materiāls + ražošanas izmaksas + darbs

ražošanas izmaksas - elektrība, ūdens uc, instrumenti, iekārtas (piem., šujmašīna), to amortizācija, telpu īre, transporta izdevumi uc

darbs - samaksa par stundu, kko radot, likmei būtu kkā jākorelē ar prasmju līmeni, iegūto izglītību šai jomā (kursi, meistarklases), cita pieredze utt.

BTango

VLapsa
ražošanas izmaksas - elektrība, ūdens uc, instrumenti, iekārtas (piem., šujmašīna), to amortizācija, telpu īre, transporta izdevumi uc
Nereāli

Tad mans bēbjuzeķu pāris maksātu minimums padsmit euro

ichuks

BTango

Tad mans bēbjuzeķu pāris maksātu minimums padsmit euro
Tā ir reālā cena!
Esmu pārliecinājusies, ka pie mums nevar mazos rokdarbus pārdot par adekvātu cenu. Tas ir, ja tie nav papildienākumi- paadīt vakarā pie Tv vai saņem pensiju un tad jau katrs cents ir vairāk kā nekas... Tāpēc es uz pasūtījumiem neadu, netamborēju. Domāju- neesmu nekāds divplāksnis- bērnam džemperi varu noadīt 2 dienās, mazās zeķes/zābaciņus ~4h.

Papildināts 12.09.2016 15:52:

Tirdziņos cenas- tas ir dempings protams- ne viss

Tie esam mēs, kas baro Pasaules dvēseli, un pasaule kļūs labāka vai sliktāka atkarībā no tā kādi būsim mēs. (Paulu Koelju)

BTango

ichuks
Man šķiet, ka cilvēki novērtē roku darbu, bet vienkārši nav spējīgi maksāt. Es apgrozos starp cilvēkiem, kuri lielākā daļa noteikti nevarētu atļauties maksāt padsmit euro par mazu zeķīšu pāri.

Ok, daļai liekas - kas tad tur pa 2h noadīt (man vīrs arī tā reāli domāja, ka 2h zeķu pārītis jo nu taču maziņas )... Un viņi arī izvēlas labāk nopirkt veikalā

Katrā ziņā man tā tirgošana būtu papildienākumi, bet negribas arī mīnusos aiziet

ichuks

BTango
Man šķiet, ka cilvēki novērtē roku darbu, bet vienkārši nav spējīgi maksāt.
Te es piekrītu, un tāpēc uzsveru, ka pie mums to rokdarbu nevar notirgot par adekvātu cenu- pasaulē var.

Tie esam mēs, kas baro Pasaules dvēseli, un pasaule kļūs labāka vai sliktāka atkarībā no tā kādi būsim mēs. (Paulu Koelju)

BTango

ichuks
pasaulē var
Tas jau ir cits līmenis

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18337431