Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Pārdošanas cena rokdarbiem

BTango

Trīne

BTango
Ar roku darbu cenām pie mums ir bēdīgi. Ja citur pasaulē rokdarbi ir kas ekskluzīvs, tad mums tas ir mācību programmā. Tāpēc vairāk vai mazāk noadīt bebjzeķītes māk katra pamatskolniece. Un kāpēc maksāt padsmit eiras pa to, ko var pati vienā vakarā nomargot? Tāpēc arī tāds uzstādījums - kāpēc jāmaksā,ja var pats. Tur un to, ko nevar pats, to novērtē gan. Un izvērtēt, kas ir labs un kas - slikts, arī jāmāk. Bija reiz darīšana ar dāmu, kas apgalvoja, ka viņa var trijās dienās uzadīt pīņu džemperi vīrietim. Nu es pēc trim dienām to džemperi redzēju - šķidrauts, kas līdz pirmajai mazgāšanai pārvērtīsies pļerzā un pēcāk vispār nebūs lietojams. Bet viņai likās super un viņa ar to piepelnījās, jo " paņēma ar cenu".

Un vēl man ir zināmas ļooooti labu un kvalitatīvu rokdarbu meistares, kas sūta darbus uz ārzemēm pa pieklājīgu naudu (individuālie pasūtījumi). Te gan vienīgā problēma ir tā, ka samaksa nāk uz konta un no tā jāmaksā nodokļi, kas vēl vairāk sadārdzina procesu.

Bet nu parasti minimālo darba cenu aprēķina pēc shēmas - minimālā alga/168h X stundas, ko pavadīji adot. Tam pieskaita materiālu cenu un sanāks darba cena. Adāmadatu un dīvāna nodilumu neskaita. Tāpat kā elektrības patēriņu. Pieņemot, ka mazzeķītes var noadīt apm. 4 stundās, par darbu varētu gribēt ap 9 eiro, plus kādi 3 eiro par materiālu - itogo = min cena - 12 eiro. Grozi kā gribi, ja ada lētāk, tātad dempingo. Vai arī ir turboadītāja, kas materiālus kkur pa freju darbūjusi.

Patricia L

Trīne
Tu jau apraksti reāla biznesa scenāriju - labi margojumi smukā iesaiņojumā pasūtami smukā mājaslapā

Nu manis taisītās lietiņas (nelieli dekori) arī ir ļoti vienkāršas un katrs var tādas uztaisīt. Sāku ar to, ka uztaisīju sev, tad uzdāvināju māsai, draudzenēm. Un tad pēkšņi lūgums uztaisīt no sveša cilvēka, kas redzējis māsas viesībās un iepaticies. Tā nu izdomājām cenu. Jā, pašapziņas, ka tas ir kaut kas īpašs (tieši tāpēc, ka katrs var to uztaisīt), man nav tāpēc cena bija simboliska.Bet nu lepna biju ļoti Es neko nerēķinaju, jo materiāli tādi salasīti (kā es varu izrēķināt, cik izmaksās viens bumbulis no vecām krellēm).

BTango

Kā Tu tirgo/tirgosi savas lietas? Vai Tev ir profesionalas bildes? Sapratu, ka tam ir liela nozīme. Es gribu sākt ar lapu facebukā, ar sludinājumu handmade grupa, tad meistardarbs.lv. Bet vajag bildes.

Vēl uz to var paskatīties no citas puses - ja reiz nestāv rinda pēc zeķītēm par padsmit EUR, tātad pieprasījuma pēc tādas preces par tādu cenu nav. Un tad jāgriež domāšana uz pareizo pusi - pēc kā tad tirgū pieprasījums ir un tas arī jācako.

Trīne

Tu jau apraksti reāla biznesa scenāriju - labi margojumi smukā iesaiņojumā pasūtami smukā mājaslapā
Patricia L
Ja es būtu aprakstījusi biznesa scenāriju, tad cenā klāt vēl būtu nodokļi un viss sadārdzinātos vismaz uz pusi.

Papildināts 13.09.2016 15:13:

Es gribu sākt ar lapu facebukā, ar sludinājumu handmade grupa, tad meistardarbs.lv.
Un esi uzmanīga! VID darboneļi būs klāt kā lapsenes uz rudens āboliem.

Esmu secinājusi, ka rokdarbus pārdošanai gatavot nav izdevīgi nekādā ziņā. Es par adījumiem. Pirmkārt, materiāls maksā. Otrkārt, laiks, kas tiek pavadīt adot galīgi neatmaksājas. Un man piemēram patīk kvalitatīva dzija un skaisti adījumi - tādus arī adu. Laba vilnas dzija vai merīnvilna vai alpaka utml tādam džeperim izmaksā savus 30 eur kā minimums + laiks, kas patērēts adot tāda pieauguša vīrieša džemperi ir kāds mēnesis apmēram (nu labi, 8h dienā nonstopā es neadu).

Lai vismaz kādu naudu dabūtu par savu darbu, man to džemperi būtu jāpārdod par saviem 100 - 150 eur vismaz.

Tāpēc adu tikai savam priekam saviem tuvajiem - bērniem, vīram, sev. Viss.

zumza

rokdarbus pārdošanai gatavot nav izdevīgi nekādā ziņā. Es par adījumiem.
Tik traki jau ar nav. Tai pašā Etsy ne viena vien adītāja tirgo glītus adījumus no kvalitatīvas dzijas un nepavisam ne par kapeikām.

man trukst objektivitates, cienas un prasmes pakluset (MA)

Baby You're a Knitter

VLapsa

Trīne
Un esi uzmanīga! VID darboneļi būs klāt kā lapsenes uz rudens āboliem.

tur jau viss ir zem VID lupas..., izsprukt nevar. tā ka var atslaāt un atdoties VIDam....

garmate

Atdoties VIDam, starp citu, hobija rokdarbniekam nemaz nav tik sāpīgi. Es arī kādreiz domāju, ka tās ir dzīvās šausmas. Nea, nav tik traki ar vienkāršoto grāmtvedību.

Smejiet savus gaišus smieklus,

Dejojiet uz virves, dejojiet uz virves!

Gan jau kāds jūs redzēs, gan jau kāds jūs dzirdēs.

Lalala, lalala, laalalalalala...

VLapsa

Garmate, ne jau par arežģītību. Ja tas ir pushobija līmenī no pamatdarba brīvajā laikā un, piem, gadā tīra peļņa ir 60 eur, tā ir cilvēku čakarēšana. Būtu normāls kkāds slieksnis - nodokļus sāc maksāt, ja peļņa gadā 1000, piem. Bet vieglāk jau apšķibīt mazos amatniekus, nekā vienu lielžuļiku, kam nod parādi miljonos....

BTango

Liels, liels paldies visām par padomiem

Trīne
vairāk vai mazāk noadīt bebjzeķītes māk katra pamatskolniece. Un kāpēc maksāt padsmit eiras pa to, ko var pati vienā vakarā nomargot? Tāpēc arī tāds uzstādījums - kāpēc jāmaksā,ja var pats

Pilnīgi piekrītu. Diemžēl.

Pieņemot, ka mazzeķītes var noadīt apm. 4 stundās, par darbu varētu gribēt ap 9 eiro, plus kādi 3 eiro par materiālu - itogo = min cena - 12 eiro. Grozi kā gribi, ja ada lētāk, tātad dempingo
Par šo es arī stipri domāju, īpaši ņemot vērā pirmo citātu. Negribas dempingot cenu, bet saprotu, ka 12 eur par mazzeķēm nemaksās. Kā atrast to vidusceļu?

Patricia L
Kā Tu tirgo/tirgosi savas lietas? Vai Tev ir profesionalas bildes?

Šobrīd netirgoju. Pētu situāciju, domāju, ko, kā un galu galā - vai darīt. Domāju arī par to, kur reklamēties, ja nolemšu šo lietu bīdīt tālāk. Vēl nav saprašanas.

Par bildēm Tev pilnīgi piekrītu. Šis arī būs paliels klupšanas akmens, jo profesionāla kamera nav pieejama, bet tam nudien ir milzīga nozīme - pati esmu redzējusi bildes, kur rokdarbi labi, bet bildes pilnīgi nekādas. Uzreiz mazliet nosit to vēlmi interesēties tālāk.

Kā šo lietu risina cilvēki-parastie?

zumza
Es te vienā dienā palasīju diskusiju par etsy.com - tur tak veselas formulas par %, kas jāliek klāt dabiem (pats etsy, paypal utt) Šo varētu mēģināt tikai tad, ja lieta aiziet, jo man tur būtu daudz ko mācīties (esmu kā dinozaurs - ar paypal pat nemāku rīkoties, nav man tāda ) Mācīties, protams, esmu gatava, tikai jānobriest

Atdoties VIDam esmu gatava, jo pēc dabas esmu stipri bailīgs cilvēks un gana daudz dzirdēti stāsti par VID darboņiem, kas šitos mazos rokdarbniekus ķer kā lapsenes augustā

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18337431