Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Pārdošanas cena rokdarbiem

BTango

Taiga

VLapsa
Ai, man slinkums sākt diskusijas, jo jebkurš nodoklis kādam liksies milzīgs. Un sāksies vaimanas.

Mani, piemēram, pilnīgi apmierināja 9 % mikro nodoklis. Un minimāla grāmatvedība.

Tagad ir patentmaksa, ja nemaldos, 46 eiro mēnesī. Neatceros vairs, jo nomaksāju ilgāku laiku uz priekšu. Šim ir pluss, ka vispār nekādas uzskaites, tikai nepārsniegt ieņēmumus 30 tk gadā. Protams, neder, ja pārdod pāris zeķes mēnesī, nevis dzīvo no amatniecības.

Ja ir čaklums, tad var vienkārši pašnodarbināto un skaitīt ieņēmumus izdevumus.

Bet tīri subjektīvi izvēlos to, kas piedāvā vairāk brīva laika, ne ļauj ietaupīt dažus eiro.

Par nodokļiem diezgan daudz ir etsy diskusijās. Neatceros tikai, vai te cālī, vai etsy forumā.

VLapsa

46 eur mēneesī, ja gadā peļņa par hobiju 60 eur, nav demokrātiski

lapssa

Kādreiz, kad adīju uz pasūtījumiem, dziju vienmēr pirka pasūtītājs. Dažreiz asistējot man. Atkrita pretenzijas par cenu, dažreiz arī kvalitāti.

Bet grūti iedomāties, ka ar rokām darināti adījumi, tamborējusi varētu būtkā pamata (un ne mazu) ienākumu avots.

Materiāla kvailitāte un cena arī ir diskutējami, piemēram, kādreiz pieejamās Ogres dzijas bija ļoti lētas un labas kvalitātes, īpaši bērnu adījumiem. Par 3Ls varēja nez cik mazzeķīšu uzadīt, ja tagad kāda atradusi ko līdzīgu, tad var būt tā, ka cenair salīdzinoši zema.

Noklāj putna spārnus ar zeltu, un viņš nekad vairs nevarēs lidot.
Tagore

garmate

Ja ir čaklums, tad var vienkārši pašnodarbināto un skaitīt ieņēmumus izdevumus.
es no šī baidījos kādreiz, bet tas tiešām nav tik traki. Pie tam, radoši pieejot procesam, var tīri demokrātiski izveikt nodokļus . Patentmaksa ir izdevīga tiem, kam tas ir pamatdarbs.

Smejiet savus gaišus smieklus,

Dejojiet uz virves, dejojiet uz virves!

Gan jau kāds jūs redzēs, gan jau kāds jūs dzirdēs.

Lalala, lalala, laalalalalala...

VLapsa

Garmate, veic, cik radoši gribi, bet pašnod ar 23% nodokļu likmi gadā 50 eur obligāti jāsamaksā, pat ja tai gadā vispār nav ne cents nopelnīts

garmate

VLapsa
Es nesaku, ka viss ir baigi rožaini un skaisti, nebūt nē. Protams, labāk, ka nebūtu jāmuhļī un radoši jāizdomā, bet nav arī nekas neizdarāms. Tā ir runga ar diviem galiem. Ja visi (lielie, vidējie, mazie) godīgi maksātu nodokļus un nemēģinātu šmaukties, tad nebūtu vajadzīgs ne VID, ne viņu kontrole. Diemžēl tā ir utopija. Tā nu sanāk, ka izveidojušās divas ierakumu puses.

VLapsa

Es runāju par SAMĒRĪGUMU.

Patricia L

Ar ko tāda weblapa, kurā jāiedabū potenciālais pircējs, labāka par gatavu Etsy vai Dawanda (kāda nu kuram valoda labak padodas)? Var FB zeķīšlapu ieviest, Instagramā salikt bildes, fīrēties un grozīties.
Ir tā, ka, ja googlē ievadīs "bērnu zeķītes", tad mana FB, instagram, draugu lapa neizleks, ja vien lietotāja nosaukums nebūs bērnu zeķītes. Sākumam ir ok, lai piedāvatu draugiem un draugu draugiem, savāktu laikus un atsauksmes. Toties visi etsy, meistardarbs.lv izleks meklētajā. Vēl viena kļūda, ko esmu ievērojusi, piem., meistardarbā, rokdarbnieces savu darbu nosauc nevis "rozā bērnu zeķes", bet "sapnis vasaras naktī". Kurš tad pēc tādiem vārdiem meklē?

Papildināts 15.09.2016 09:57:

Ā, vēl uzprasīšu par logo jeb preces zīmi? Piem., kā Taigas minētajā saitā Linu poga. Tos speciali pasūta firmā (skatījos cena ap 100 eiro)?

zumza

Nez, meistardarbs ir kaut kāds pārpratums. Tāda sajūta, ka daļa tur kaut ko saliek, nekas nenotiek, un salicējs pats ar neliekas ne zinis. Pie tam atstāj tur kaut kādu spama e-pastu, ko pats nelasa. Vairākas reizes atradu meistardarbā vajadzīgo, uzrakstīju @, bet tak vispār nekādas reakcijas. Viena no kādām 8 laikam pēc mēneša atbildēja. Droši vien pēc tam varēja žēloties, ka pasūtītāji lepni, bizness neiet un nodokļi zvērīgi, kamēr es jau sen veiksmīgi iepirkusies pie leišiem, angļiem un citiem amerikāņiem.

man trukst objektivitates, cienas un prasmes pakluset (MA)

Baby You're a Knitter

garmate

Ā, vēl uzprasīšu par logo jeb preces zīmi? Piem., kā Taigas minētajā saitā Linu poga. Tos speciali pasūta firmā (skatījos cena ap 100 eiro)?
Obligāti vajag kādu bļembuku klāt, pie tam vēl pasūtāmu? Ja jāizvēlas minimālo nodokli samaksāt vai preču zīmes par 100 eur, tad es izvēlos pirmo, diviem gadiem pietiks . Pat tam pircējam, kam zīmoli ir svarīgi, neko neizteiks rokdarbnieka vārds vai logo. Pircējs skatīsies uz kvalitāti. Dzīvē tiešām visefektīvākā ir "no mutes mutē" reklāma.

Vēl ir variants pieslieties kādai amatnieku biedrībai. Ar VIDu attiecības laikam tāpat jāveido, bet realizācija paliek vieglāka.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18337431