Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Pārdošanas cena rokdarbiem

BTango

Zilspukuzirnis

Kāda cena tavām bēbīšzeķītēm/zābaciņiem?

Kad man radās viena biznesa ideja, apdomāju visādus aspektus, arī to, ka Latvijā tas īsti neaizietu, jo man kā no nabadzīgas ģimenes nākot, liekas, ka neviens to nevarētu atļauties (aka uz restorāniem un ceļojumos latvieši nebrauc, kas, protams, nav taisniba). Ir arī turīgāki cilvēki Latvijā, bet tā gala cena varētu būt par augstu, toties diezgan adekvāta ziemeļu valstīs - Somijā, Īslandē, Norvēģijā, kur labāks dzīves līmenis un arī lielāka nepieciešamība pēc manas preces. Arī Tavi zābaciņi varētu būt pieprasītāki tur, un ko es attiecigi meklētu - sadarbību ar vietējām kompānijām tur. Ziņās radīja, ka viens Podnieks tik ražo māla traukus un sūta uz ziemeļiem, pieprasījums liels.

Etsy jebkam piedāvājums (konkurence) ir liels, tur bez maz vai veiksme tikt pie klienta, un ja vēl esi jauns cilvēks tur bez atsauksmēm utt. Tad nu pamēģini pati sasniegt potenciālos klientus/partnerus.

BTango

Zilspukuzirnis
Jau palaidu lejā, šobrīd zeķītes un cepurītes 10eur, zeķu-cepuru komplekti 18eur, kokoni 35eur un komplekts kokons+zeķītes+cepurīte 50eur. Liekas jau sālīti (tieši kā Tu saki neviens to nevarētu atļauties), tāpēc nesaprotu - vai problēma ir cenā vai kur citur.

Par pamēģini pati sasniegt potenciālos klientus/partnerus - vai ir kādas idejas, kur un kā? Es pēc dabas bailīga un par sevi ne īpaši pārliecināta, bet ir jāsavāc visa drosme dūrītē un jākāpj ārā no komforta zonas. Ja vien zinātu, kurā virzienā skatīties.

Tāds tāls sapnis, kas nejauši ienāca prātā vienā seminārā - es ļoti gribētu adīt savus darbus kādai slimnīcai. Piemēram, dzemdību nodaļām. Tāda ilgstoša sadarbība. Līdz šim esmu šo to adījusi vietējām - tīri kā labdarību, bet, ja kāds par to adekvāti maksātu, tas būtu reāls sapņa piepildījums

BTango
Es Tev kaut ko negramatiski uzrakstīju CP.

Tev ir FB lapa? Tas tomēr ir bezmaksas mārketinga rīks. Pateicoties jaunajam Feisbuka izskatam, pārvaldīšana ir tizla, bet ko padarīt. Nu vot, un tad bezkaunīgi šārēt, lai radi arī labticīgi šārē. Un lapā links uz etsy.

Man, protams, viegli irst, tomēr nedomāju, ka cenas lielums ir te noteicošs. Tu neprasi zelta stieņus. Kā jau teicu - pandēmijas periodā statistika var nebūt korekta.

Papildināts 10.03.2021 17:00:

BTango
Sadarbība ar slimnīcām ir super ideja. Tam naudu var mēģināt dabut no kaut kādiem fondiem. Mācies rakstīt projektus

BTango

Aloja
FB lapu bail taisīt

Un par vēstuli milzīgs paldies!

Zilspukuzirnis

BTango
Paskatījos, kāds piedāvājums etsy. Cenas tur tiešām ir no 25 lirām līdz 200+, tā kā Tu vēl pa vidu. Es Turcijā, tāpēc rāda liras.

Lapu fb vari taisīt, ja Tev ir reāls piedāvājums un tiešām smukas bildītes. Un tiešām nekaunīgi likt visiem draugiem/radiem šērot.

Ja Tev pašai liekas, ka tas tik tā, piepelnīties ar hobiju, tad no tās komforta zonas neizkāpsi. Vai velies to vairāk attīstīt kā biznesu un pelnas veidu? Tad tik jārīkojas.

Var mēģināt sadarbību ar ziemeļu valstu slimnīcām, piemēram, nosakot cenu par 50 pāru komplektu, uztaisīt bukletu (dizainiski visu salikt smuki - bildes, cenas, apjomus, logo/kontakinformāciju) un rakstīt dažādām slimnīcām. Kā Tev ar angļu valodu? Ja ne slimnīcas, tad citus partnerus. Rēķinus izrakstīt vari?

Es varētu apdomāt un pameklēt variantus velak, jo tagad ar bērnu iešu laukā.

Zilspukuzirnis

Visticamāk vari mēģināt atrast wholeseller’us un uzpircējus Zviedrijā vai Īslandē. Ikea gan jau nebūs, bet uz to pusi. Rakstīt e-pastus un nosūtīt bukletu/reklāmu PDF formātā, piemēram. Ja ir kāda paziņa ar attiecīgo valodu zināšanām, lai palīdz uzrakstīt e-pastu oriģinālvalodā, bet ar angļu valodu arī var pietikt. Nav jau tā, ka Tev jāiet un sevi jāprezentē, bet vienkārši jāsameklē un jāsazinās. Ja neatbildēs vai atteiks, arī nekas.

Problēma visticamāk ir milzu konkurencē. Jauniem spēlētājiem ielauzties tirgū ir grūti. Nav arī atsauksmju no pircējiem.

Par sadarbību ar slimnīcām. Ja ir savs SIA, var palasīt par sociālo uzņēmējdarbību. Var saņemt finansiālu atbalstu no fondiem, ja kvalificējas noteiktiem standartiem.

Dzeerveniite

BTango
Ja Tu tiešām vēlies ar to nodarboties, tad savas bailes jāmet pie malas! FB lapa jau nu ir nieks, ko darīsi, ja būs nopietnākas lietas priekšā?

BTango
Pat es, kurai īsti nepatīk Fb un vispār datori, uztaisīju lapu Fb un administrēju to, kā arī pati taisu mājas lapu, un mācos rakstīt projektus finansējuma piesaistei. Es gan neesmu rokdarbnieks, man tūrisma joma. Nebiju domājusi vispar šajā virzienā darboties. Principā mācos caur darīšanu.

Ja godīgi, tad šobrīd ir ļoti pateicīgs laiks mācīties, jo daudz dažādu seminaru tiek piedāvāts gan bezmaksas, gan par nelielām naudām. Spēj tik atcerēties, kuram kura brīdī japieslēdzas. Vienīgi man darbs joprojam klatienē.

BTango

Dzeerveniite
Turpināšu baidīties

ilziitons
Man vienkārši tarakāni, ka kāds pasmiesies par to ko daru. Jātiek galā ar galvu

Semināriem un kursiem tagad izcils laiks, jo lielākā daļa notiek online - iepriekš tieši vieta bija tas, kas nederēja

Par sociālo uzņēmumu - paskatījos un ļoti uzrunāja, tikai īsti nesaprotu, vai kvalificējos un samulsināja tas, ka nedrīkst būt peļņa (pareizāk - tā jāiegulda uzņēmumā, mērķī). Bet ideja man patīk, jo man nozīmīga ir arī pati misijas apziņa, ja tā var teikt. Jāparok dziļāk

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18337431