Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Insultnieku radinieki

Baila

Sveiki
Gribetu pakomunicet ar cilvekiem, kuru vecakiem/ loti tuviem radiniekiem ir insults un ko darit ar viniem talak, kad izraksta no intensivas terapijas, ka talak organizejat dzivi, sadzivi, kur likat, vai majas kopat pasi un ka tas iespejams, ja mana gadijuma man pasai divi pavisam mazi bernini utt.
Paldies
Gaidisu ari CP, ja sarakste, pieredze privataka.
Ipasi interese tiesi tadi piederigie, kuru radiniekam insultniekam pec slimibas palikusi tiesi uztveres traucejumi...

Baila
Man ir insulta slimnieks, bet ne gulošs. Tagad katru dienu sazvanamies, sākumā gan dzīvoja pie manis. Savās mājās tomēr ir vieglāk atkopties, kaut kā lēnām, pamazām, tā apziņa atgriežas, bet ir vajadzīgs laiks, zāles jālieto un ārstu uzraudzība regulāra.

Grinna,
manejais izskatas, ka nebus guloss. Visticamak, ka ar ratinkreslu vai ar staiguli.
Problema taja, ka cilveks grib but visu vaross, neskatoties ne uz ko. Kopejas palidzibai pretojas, visu izdarisot pats, bet sobrid saprot loti maz ko un nestados prieksa, ka lai atstaj vienu kaut uz paris stundam.
Ko var sastradat, kas var ienakt prata.

Grinna,
kurs bija tas bridis vai luzuma punkts, kad Tu saprati, ka jaa, nu vins/a var dzivot atseviski? Vai tad nav ta, ka labak, labak, bet tai pat laika smadzenu bojajumi tacu ir, un viena bridi viss var sagriezties?

P.S. Cik cilvekam gadu? Kad ta nelaime notika un tagad?

te mana tēma. Pašai tagad interesanti ir palasīt. Bet tas sākotnējais murgs jau aiz muguras, tagad jau daudz maz ir kārtībā, gandrīz ar visu ikdienu ome pati tiek galā. Mēnesi pēc slimnīcas viņa bija pie manis, tad sāka aizvedām uz savām mājām.

http://calis.delfi.lv/forums/tema/18323605-insults-vecam-cilvekam-un-problemas-tuviniekiem/?utm_source=delfi&utm_medium=rss&utm_campaign=forum&cHash=de39ebd242d18b44ede63cadd629692a

Papildināts 28.09.2016 20:25:

Baila
ko īsti domā ar - var sastradat, kas var ienakt prata?

Paldies par linku, to pec iespejas izlasisu.

Nu sastradat, piemeram, nezinu, atgriezt gazi, atstat udeni izlietne ar aiztaisitu korki, izmest pa atvertu logu vazi kadam uz galvas, uzbrukt man ar nazi, kad naksu apciemot, domadams, ka zagli.. Nu visadas dumibas man nak prata, jo sobrid vel nesaprotu, cik bus kukuu, cik ne.
Cilveks sobrid izskatas, ka saprot tas lietas, ko apkart redz. Piemeram, nolieku prieksa kurpi, vins megina taja ieaut kaju. Nolieku cepuri, vins uzmauc galva.
Tai pat laika ienakam ieksa, saku, papu, novelc cepuri, vins pamaj ar galvu un sez talak.
Sabaz kabatas sviestmaizes un megina ar mani kopa iet prom. Nu kaut ka ta.
Saku, mes dzivojam Spanija, vins maj apstiprinosi ar galvu..

Baila
Papus Tev viens pats savās mājās tagad? Cik ilgs laiks, kā no slimnīcas ir ārā?

Sākumā nu ir, kā ir, bet ar laiku viss nostabilizējas. Palasi to manu tēmu, tur dažādi labi ieteikumi. Bet katram ir savādāk, jo katrs esam citāds un sekas slimība atstāj katram savas.

Man, piemēram, ome staigāja apkārt, pat brīžiem pati nesaprazdama, kur iet. Bija, kad klejoja apkārt pusi dienas un pat telefonu necēla.

Pie psihiatra var aizves, lai novērtē. Pie rehabilitaloga bijām, pie neirologa vairākkārt, pie ģim. ārsta, pats par sevi, regulāri.

Pirmie trīs mēneši bija grūti un tad sākās kaut kāds uzlabojums.

ingulle

Baila
Invaliditaati kārtojat? Īpašo kopšanu?

12345

Es gan neesmu insultnieka tuvinieks, bet mana mīļākā skolotāja ir "augšāmcēlusies" pēc insulta un strādā atkal (pēc 3 gadu pārtraukuma). Tāpēc es te ienācu pateikt- ziniet, ka dažos gadījumos ir iespējama arī gluži laba rehabilitācija.

(Bijis smagi, pa riktīgo. Viņa pati teica, ka runāt un staigāt bijis no jauna jāmācās. )

.

Grinna,
ui, jaa, velreiz paldies par linku. Jau saku lasit, lasisu velreiz, gruti izsekot visiem komentaru komentariem.
Man ta situacija savadaka. Ka Tu saki, katram citadi, man vel citadak.

Paps insultu dabuja celojuma laika Vacija, vinu atrie aizveda uz vacu slimnicu. Menesi noguleja intensivaja terapija, pie maksligas elposanas, ar pretkrampju zalem, aritmiju, draudiem griezt traheju, maksligo barosanu utt. Laba roka, kaja nekustejas vispar.
Pec menesa parveda uz vacu slimnicas "parasto palatu", kas musu izpratne ir Rehabilitacijas klinika. Tur vinu tris nedelu Katru dienu vairakas fizioterapijas, masazas, proceduras, pedeja nedela jau trenazieri, ergoterapija, logopeds. Iemacija rit pasam, tagad jau ed normalu edienu. Staiga ar staiguli.
Problema vel arvien afazija un uztveres problemas.

15.okt raksta no turienes ara, apdrosinasana transporte uz Rigu un te sakas problema. Izstaigaju gimenes arstus, rehabilitologus, sazvaniju Vaivarus, Stradinus, Gailezeru, 1.slimnicu. NEVIENS vinu nenem preti, jo redz nav akuts insults.
Saka, lai vedu majas, sauc majas rehabilitologu, tas rakstis nosutijumu uz Vaivariem.
Es vinu majas nevedisu, jo bail. Pirmkart, vinu transportes ar lidmasinu, pec ta lidojuma tak vajag LV neirologa, rehabitologa utt sledzienus, kardiogrammu, CT utt uztaisit..

Vins dzivo atseviski, 4.stava, Rigas centra, vinu nav isti, kas pieskata. Vinam 75 gadi. 20 gadus jaunaka dzivesbiedre. Ta velas, lai vins butu majas, ka uz mainam vinu kopsim. Es pateicu, ka nee, jo man ir 2.5 un 1 gadus veci delini.

Papildināts 29.09.2016 12:12:

Ingulle,
vinam jau pirms si gadijuma bija 2.grupa, saprotu, ka 1.vares kartot pec 6 men arstesanas.

Deizy

Es vinu majas nevedisu, jo bail.

Nu un jums ir variants viņu Vācijā atstāt? Mājās būs jāved jebkurā gadījumā, savā veidā paveicās, ka nelaime notika valstī ar ļoti augstu med aprūpes līmeni un saņēma visu nepieciešamo.

Nevajag tā baid\ities, būs labi. Ja sieva gatava uzņemties pamata rūpes, tad ir tikai normāli, ja viņa sagaida kādu atbalstu no citiem tuviniekiem.

Pēc funkcionālo spēju apraksta pilnīgi noteikti nav nekas neiespējams aprūpēt mājās.

Varat, protams, interesēties par vietu pansionātā, ja maks atļauj un atrodas labs variants. Bet bieži vien ir garas rindas.

Dzīvot ir vērts, lai mīlētu, audzinātu bērnus, dejotu un lasītu grāmatas. Pārējais ir tikai līdzekļi mērķa sasniegšanai

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18338549