Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Insultnieku radinieki

Baila

Kurkulis

Paldies, meitenes!

Ai, man viss izsāpēja, kamēr mamma bija slimnīcā un es netiku klāt pat aci uzmest, kur nu ko vairāk. Man mamma ļoti ticīga (kā jau Latgales katolis) un man sirds sāpēja, ka nevaru viņai sirdsmieram mācītāju klāt dabūt. Tagad pēc bērām, kad ir izvadīta kā pienākas, kaut kāds miers (un panīkums arī) iestājies pēc tām neziņas nedēļām. Tiesa gan - tukšums arī. Mammas mantu kārtošanai gan vēl nevaru pieķerties.

Pasakas - tie ir briesmīgi stāsti, kas saudzīgi sagatavo bērnus avīžu lasīšanai un televīzijas ziņu vērošanai.

anabella_solo

Sveiciens!

Meklēju info par gadījumiem, kad ir bijis spinālais insults jauniem cilvēkiem. Kādas ir prognozes pašaprūpes spēju atgūšanai, staigāšanai?
Konkrētajā gadījumā tas ir 32 gadīgs vīrietis- nespēj darboties ar kreiso kāju, daļēji ar labo, nekontrolē arī urīnpūsli.

Šobrīd jau 3 nedēļas slimnīcā, daudz pārbaudes un papildus atklātas kaites. Daudz neziņas un neskaidrību, kovida dēļ nav arī apmeklējumu un ārstu dabūt rokās telefoniski gandrīz neiespējamā misija.

/Izlasiju visus iepriekšējos komentus, bet saprotu, ka vairāk runa ir par smagiem gadījumiem un vecākiem cilvēkiem/

anabella_solo

Varbūt slimnīcā iespējama ergoterapeita konsultācija. Pēc tam noteikti rehabilitācija.

anabella_solo

Barbarra

Slimnīcas rehabilitologs ielicis rindā uz Vaivariem. Kamēr gaida savu kārtu, plāno sākumā likt arī Ķemeros. Ergoterapeits gan nav bijis līdz šim.

Labrīt!

Mana mamma, pēc 2.5 nedēļām reanimācijā, nu ir pārvesta uz terapijas nodaļu...

Daudz mazu insultiņu visos smadzeņu baseinos. Pēc MR viņai vajadzētu būt pilnīgi paralizētai un bez, apziņas, bet nē, jau rokas kustina, mazliet kāju pirkstus, varam arī ar žestiem sazināties apmēram 40min,tad gan nogurst un ieslīgst dziļā miegā uz ilgu.

Viņa deklarēta Rīgā, bet no Gaiļezera pārveda uz Kuldīgas slimnīcu, jo Gaiļezerā vajadzēja atbrīvot vietu, cik saprotu, saistībā ar Covid tagad tā ir normāla prakse...

Sāku jau baiļoties par izrakstīšanu, viņa ir ļoti smagā stāvoklī, pilnīgi guļoša, ar traheostomu,protams, neēd pati.

Varbūt šeit kāds zin - vai Nutrison utml maisījumus enterālajai barošanai tagad apmaksā valsts?

Atradu Google, ka 2019.gadā veselības ministrijai bijis plāns un mērķis iekļaut kompensējamajos mākslīgo barību, bet kā ir realitātē?

rudgo
Jūtu līdzi. Tas ir smags posms kuram jāiziet cauri.

Nemācēšu pateikt par kompensējamajos mākslīgo barību, bet ātrākais būs visu uzzināt pie ārstējošā vai ģimenes ārsta.

Labā ziņa jau tā, ka slimniece atrodas vēl slimnīcā. Mūsu kaimiņienei pēc desmit dienām māti izrakstīja no slimnīcas. Tādu gulošu un nespējīgu.

grinna
Šodien runāju ar ārstējošo, šonedēļ un, visticamāk, arī nākamnedēļ neizrakstīs. Tādā ziņā Kuldīgas slimnīca ir ļoti jauka un nesteidzīga, bet pati arī saprotu, ka mūžam tāpat neturēs...

Ārste nezināja, vai Nutrison kompensē, zināja tikai tāpat, kā es, kā kaut kāda cīņa un diskusija ministrijā bijusi, bet vai kas panākts, nezināja...

Papildināts 07.06.2021 14:00:

Mammai kaut kāda "slimnīcu infekcija" atklāta, ko no Rīgas atvedusi, tagad ārstiem utml pie viņas būšot jāiet plēves mētelīšos, spec. aizsargtērpos, lai nepārnestu citiem pacientiem infekciju... Baiļojos, vai tas neierobežos fizioterapeita apmeklējumus un grozīšanu, jo izgulējumi ir un iet plašumā, viņai anēmija. Bet nu, ietekmēt neko nevaru... baidos arī lekties ar ārstiem, pagaidām man ļauj katru dienu ar negatīvu Covid testu iet pie viņas, pavingrinu, parunājamies, pamasēju plaukstas, cik jau viņai jaudas ir...

Labs vakars!

Biju pie psihologa, nosūtīja pie psihiatra Jādabūn zāles trauksmes mazināšanai un miegam.

Barbarra
Paldies, lieliski, nodošu ārstei!

Pajautāšu šeit, jo noteikti kāds saskāries , vai pat interesē. Mums ir gandrīz jauna, pavisam mazlietota - tikai 2 mēneši- ļoti laba funkcionālā gulta ar speciālo matraci. Gulta , kas ar 4 sekcijām un pults regulēšanu, nolaižamās malas un tml. Čeks, protams, no Ortotēkas veikala vēl ar garantiju.

Par kaut vai puscenu gribētos pārdot, kurā FB grupā piedāvāt? Kur vēl interesēties? Pašiem, kad vajadzēja uz sitiena, būtu gribējies iegādāt nenolietotu, bet ne jaunas cenā.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18338549