Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Insultnieku radinieki

Baila

ins

Nezinu, kādēļ ieliekas tik maziņš. Kam vajag, var saglabāt uz kompja, palielināt, tad var saprast. Šādu bildīti paņēmu kaut kur poliklīnikā, iemetu plānotājā. Otrā pusē ir - kā atpazīt infarktu.

inf


Deizy

Insulta "lielajām" lēkmēm mēdz būt arī priekšvēstneši pat vairākas dienas pirms. Labi pazīstot savu tuvinieku, var pamanīt nelielas izmaiņas runas veidā, kādu nesakarīgāku darbību, domu jucekli. Medicīniski tie laikam tiek dēvēti par mikroinsultiem.


Dzīvot ir vērts, lai mīlētu, audzinātu bērnus, dejotu un lasītu grāmatas. Pārējais ir tikai līdzekļi mērķa sasniegšanai

Paldies, meitenes.
Sis var noderet nakotnei.
Pagaidam mans paps pec divu menesu arstesanas ik pa laikam kadu komandu izpilda, runa vel arvien loti slikti, raksta tikai daleji.
Fiziski atlabis parsteidzosi.

Viena lieta, ka sobrid vins klausa arstiem, iet uz treniniem, pie logopeda. Bet majas, ja vins kaut paris stundas bus atstats viens, nezinu, kas var galvina sagriezties un ko vins var izpestelot. Uzbrujt gleznai ar nazi, domadams,ka kads vinu novero? Aiziet pa durvim, neaizsledzot un pazust, apmaldities? Nolikt lietas un neatrast, nu nezinu.
Man prieksa ir loti, loti daudz smagu lemumu, kas bus japienem.

Predatore

Baila
Jā, komentējot tēmu, nepamanīju, kas autors. To jau mēs noskaidrojām.

Uzzvani man rīt ap pusdienlaiku.

Moš varu līdzēt?

Beznaudas...kaut biki


Marksa


Tēmai ir vairāki mēneši... Tomēr varu padalīties ar savu pieredzi. Mammai insults bija 2000 gadā. Runā, saprot normāli, bet atrodas ratiņkrēslā. Paralēli tētim ir alsheimera slimība un demence. Dzīvojam visi kopā, atstāt uz ilgu laiku vienus nevaram. Meitai 1 gads un 3 mēneši. Visu laiku baidos, lai neatrod kādu nejauši nokritušu, nepamanītu tableti. Jāmācās atrast laiku, lai veltītu laiku gan bērnam, gan vecākiem. Tomēr tajā es redzu arī daudzus plusus, jo bērns mācās rūpētie par tuviniekiem. Meita jau tagad vecmāmiņai nes čības (dažreiz pareizi liek tās gultā )

Ko es varu ieteikt? Turieties! Ja varu kā palīdzēt, rakstiet!

Janakiuru,
paldies par stastu!
Ja reiz temu pacelat,
mans paps dzivo majas, pagajis pus gads. Fiziski atkopies labi, bet prakstiski neruna. Ari datora vai telefona savu domu nevar uzrakstit, kaut man arvien vairak skiet, ka kaut kads funktieris vinam ir. Tai pat laika jutams, ka saprasana+uztvere ir vilnveidiga, vienu dienu skiet, ka sakarigs, nakamaja jau atkal sez ar skatu taluma.
Katra zina vareja but daudz, daudz sliktak.
Sakuma rakstiju, vinam paveicas, ka pirmie 3 menesi tika pavaditi Vacija, gan intensiva terapija, gan rehabilitacija. Tas vinu pacela lidz tam stavoklim, kads ir sobrid. Vai ar katru dienu progrese? Nezinu, pienemu, ka sada limeni ari vins paliks.
Klat ik pa laikam nak citas shaizes, bija nierakmenu lekme, atkal slimnica. Tas vinam liels trieciens, jo slimnicas vinam ir bieds, tur praktiski tikai ar speku vinu var aizvest un paturet. Kaut pats pensionejies arsts.

bumburums

Baila
atbalsta biedrība, insultu pārcietušajiem un viņu radiniekiem: http://vigor.lv/?lang=lv


Change your mind and the rest will follow!

Maksi

Tētis (77) Stradiņos ar insultu. Labi, ka tētim prāts ir skaidrs, kaut runas spējas variē no dienas uz dienu. Pārsvarā izsakās skaidri un sakarīgi, tomēr šodien gan gandrīz neko nevarēja saprast. Labo roku un kāju kontrolē vāji, tomēr ar „staiguli” var paspert dažus soļus, fizioterapeita vingrinājumus arī var izpildīt. Domāju, ka tikšu galā bez izvēršanās forumā, tomēr ir pārņēmis izmisums.

Saprotot, ka pēc izrakstīšanas nekavējoties jāseko rehabilitācijai un jābūt gatavībā palīglīdzekļiem, centos sazvanīt un atrast ārstējošo ārstu. Biju sagatavojusi ārstējošajam ārstam daudz jautājumu, kuru noķēru tikai ceturtajā dienā. Uzzināju diagnozi, kas jau bija noprotama no atsaucīgā neatliekamās personāla pārstāvja. Ārstējošais ārsts atteicās dot savu mob. t. nr., ar smaidu piedāvājot ārstu istabas nr., kura vienmēr ir tukša. Ar vīratēva ārstējošo ārstu ir pavisam cita pieredze: iedeva mob. t. nr. Ja ārsts nevarēja atbildēt – neatbildēja, bet atzvanīja, kad atbrīvojās un sniedz konstruktīvu atbildi. Tajos pašos Stradiņos.

Nodaļā tiek prasītas bahilas, kas ir normāla prasība slimnīcā. Tomēr tās saplīst, pielīpot pie netīras grīdas palātā. Neiroloģiskie pacienti jau nav vainīgi, ka ir daļēji vai pilnīgi paralizēti un nespēj kontrolēt savas kustības - paēst paši, nespēt nostiprināt „pīli” uz skapīša roktura u. c.

Jauni logi ir tikai ārstu istabās. Pacienti smok nevēdinātās telpās. Tuvinieki tiek dzīti ārā no palātas, kas būtu saprotami procedūru laikā, ja vien pēc tam netiktu pārmesta nevērība pret tuvinieku veselības stāvokli un rehabilitāciju pēc izrakstīšanas no slimnīcas.

Tētis raud, pēc mirkļa - smaida, tomēr tad jau atkal - rāda raksturu. Pamperi negrib, jo pats var aiziet. Tā ir taisnība, viņš var – ar palīdzību. Kāds no ģimenes dienas laikā vienmēr ir klāt, bet neuzdrošināmies, jo pat ar medmāsas palīdzību ir pakritis. Mājās neviens no mūsu ģimenes neviens nav tik spēcīgs, lai viņu noturētu, ja sareibtu galva vai samisētos kāja. Mūsu ģimenes stiprākais posms ir kļuvis par visvājāko.

Par rehabilitāciju. Nākamajā piektdienā tētis tiks izrakstīts. Neticu, ka bez īpašas palīdzības atgādāsim mājās. Tētis ar mammu dzīvo tipiskā daudzdzīvokļu mājā, kur ratiņkrēsls neko nepalīdz. Mūsu māja neder, jo nomazgāties var tikai otrajā stāvā, turklāt pats spītīgi grib uz savām mājām.

Kas pēc tam? Neviens no ģimenes nevar tēti pārvietot svara atšķirību dēļ. Bail no atkārtotām lēkmēm. Turklāt nekavējoties jāuzsāk rehabilitācija. Vaivari būs pēc 3 mēnešiem (ceru). Tomēr kaut kas jāuzsāk nekavējoties, lai atjaunotu funkcionalitāti. Par maksu, bet arī tur būs rindas, vai ne? Kā var nojaust, tētim vēl nav individuālā rehabilitācijas plāna, nav diagnozes koda. Bez tā ir jēga interesēties rehabilitācijas iestādēs? Ja tomēr - kādās?

Tehniskie palīglīdzekļi. Cik ilgi jāgaida rindā – kāda ir pieredze?

bumburums

Maksi
Piezvani rīt, parunājies. Runā krieviski, bet ir ļoti atsaucīgas - vismaz viena no viņām pati ir pārcietusi insultu.


Change your mind and the rest will follow!


Maksi

bumburums
paldies.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18338549