Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Latvieši Lielbritānijā!

jennifer15

jennifer15

Sveiki visiem! Esmu strādājusi UK divus gadus, pec tam paliku stāvoklī un nostrādāju vēl līdz 7 mēnešiem, sāku sanemt dekrēta naudinu, un atbraucu dzemdēt uz Latviju. Tagad bērninam ir jau divi mēneši un ir doma braukt atpakal uz UK un kārtot bērna pabalstu. Daudzas manas pazinas sanem bērnu pabalstus Anglijā. Taču tagad, kad Anglija ir nolēmusi iziet no ES, nezinu vai ir vērts kaut ko kārtot, jo tagad laikam mainīsies likumi, bet Latvijā palikt negribas, gribas braukt atpakalj uz UK, bet ar mazu bērnu strādāt nevarēšu. Kas Jums ir zināms par likumiem, kas mainīsies vai nemainīsies Anglijā?

Dzemdēji Latvijā par maksu?

jennifer15

Jā. A kas?

MisPiggy

jennifer15
pagaidām vēl nekas nav mainijies un tuvākā gada/divu gadu laikā arī nemainīsies. bet tavā gadījumā tas tāpat neko nemaina. jo tas, ka esi šeit strādājusi neko nenozīmē, par cik ir pārtraukums, dēļ tā, ka izbrauci no valsts. būtu palikusi UK un dzemdējusi šeit, tad būtu savādāk, bet šobrīd tev pienāksies varbūt tikai parastais Child benefit - 20 mārciņas nedēļā, par Tax credits var nemaz nesapņot kamēr neatsāksi strādāt. bet nu tās tikai manas domas, varbūt es kļūdos

The cure for everything is salt water -

sweat,

tears or

the sea...

jennifer15

Bet lasīju, ka martā cels 50. Punktu, parakstīs papīrus par iziešanu, varbūt arī, ka tad kaut kas mainīsies un likumi vairs nebūs tādi kā bija?

jennifer15

Sanemt varetu tikai Child Benefit (80 gbp menesi). Tax credit varbut pieskirtu velak, bet uz so pabalstu reizem jagaida ilgak par pusgadu. Housing benefit un Council Tax benefit diez vai pieskirs. Kadreiz vajadzeja pieradit, ka nodzivots gads, lai so pabalstu sanemtu. Ta ka uz pabalstiem vari neceret. Vispar daudz maminu atgriezas darba tirgu, kad bernam paliek 6 menesi.

Latvijas valsts gan pret tevi būs devīgāka, neskatoties uz to, ka nodokļus tu šeit nemaksā.

MisPiggy

jennifer15
to kas un kā būs šobrīd var kristāla bumbā tik zīlēt. bet no article 50 aktivizēšanas līdz izstāšanās brīdim tiek doti 2 gadi, realitātē droši vien ilgāk.

sweat,

tears or

the sea...

jennifer15

Kad biju vel UK man bija iespeja sanemt housing benefit, jo sanemu maternity allowance. Domaju, kad brauksu atpakalj nekas nemainisies, ja nu vienigi nakosho pabalstu nevareshu sanemt.

MisPiggy

jennifer15
un kā tu to visu iedomājies, tīri reālistiski? atbrauksi atpakaļ un pa taisno pabalstus prasīt? saprotu, ka esi viena ar bērnu - kur dzīvosiet? no kā iztiksiet? lai tiktu pie pabalstiem, tev būs jāpierāda, ka esi rezidents. kā tu to pierādīsi, ja bērns dzimis nesen un tu reāli esi bijusi izbraukusi no valsts. ar Latvijas bērnu dzimšanas apliecību tev pat CB uzreiz uz sitienu nepiešķirs, būs jāgaida.

sweat,

tears or

the sea...

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18339861